Pročišťování čaker a mantry

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pročišťování čaker a mantry

Příspěvekod Helias » úte, 12. srp 2008, 15:12

Už sem to psal jiném topicu, ale byl jsem sprdnut za OT :lol: , tak zakládám nový topic a text jsem zkopíroval.

Kompletní pročištění čaker můžete provést opakováním manter jednotlivých čaker:
1. čakra - LAM
2. čakra - VAM
3. čakra - RAM
4. čakra - JAM
5. čakra - HAM
6. čakra - ÓM
7. čakra - AUM
(takhle sem se to učil na semináři reiki, dozvěděl sem se však, že některé zdroje uvádějí mantry ÓM a AUM jako totožné, neví někdo jak to ve skutečnosti je?)

Pokud se chcete teda pročistit, lehněte si na záda (nebo v sedě), zavřete oči a postupně NAHLAS opakujte tu kterou mantru a při tom si představujte konkrétní čakru. 3x zopakujte 1. mantru, pak 3x druhou, třetí, ... až po sedmou a pak to vemte pozpátku zase k 1. (poslední mantru AUM tedy říkáte 6x za sebou) Jakmile se dostanete zpět na začátek, párkrát se nadechtěte a vnímejte energii (neotvírejte oči). Poté to celé zopakujte a pak ještě jedou (celkově tedy 3x, můžete však i vícekrát). Pak otevřete oči a uvidíte, jak se budete cítit :D .

Další způsob pročištění je opakování hlásek UUUUOOOOAAAAEEEEIIIIEEEEAAAAOOOOUUUU (dohromady, jedním tónem). Toto můžete opakovat v podstatě jak dlouho chcete. Nejlepší je si s někým stoupnout naproti sobě a zpívat ...každý má svoji rychlost prezentace, takže jeden to může opakovat potřetí a druhý popáté. Také se to dá dělat ve skupince lidí (čím víc lidí, tím silnější). Když to budete dělat svíce lidmi, po chvíli se vám bude zdát, že vaše hlasy jsou navzájem v rezonanci a že zpěv je všude kolem vás, je to úžasný pocit.

Tak doufám, že vám toto pomůže, mě to pomáhá ... ;) .
Naposledy upravil(a) Helias dne čtv, 14. srp 2008, 15:50, celkem upraveno 1 x.
Carpe Diem

Uživatelský avatar
Kysby
Příspěvky: 34
Registrován: stř, 13. srp 2008, 09:59

Re: Pročišťování čaker a mantry

Příspěvekod Kysby » čtv, 14. srp 2008, 15:12

Hoy Helias,

neztrácejme čas hledáním rozdílů mezi ÓM a AUM.
Každý to může dělat trochu jinak. Setkal jsem se i s tím, že to někteří zpívají přehozeně a jiní zase některé mantry nahrazují úplně jinými. Důležitý je výsledný efekt a ten se u tebe dostavuje :-).

Za mnohem důležitější považuji to odkud zvuk vychází. Měl by vznikat v našem středu, tedy oblasti třetí čakry a procházet až k hrdlu, kterým odchází ven.

ÓM je jedna z nejvyšších vybrací s jakou jsem se při zpěvu manter setkal. Dlouhé Óóó a také dlouhé Mmm, které rozezvučí stěny lebky.
Všechno už je a my máme šanci vytvořit úžasný obraz. Každý z nás má jiný štětec a jinou barvu.
Podávejme si vzájemně ruce a malujme zářivými barvami velký obraz toho skutečného života.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pročišťování čaker a mantry

Příspěvekod ATA » čtv, 14. srp 2008, 20:51

Dneska sem si zaspival Om v jeskyni to byla fakt síla hezky to vibrovalo ajeste to bylo doplney o ozvenu v jeskyni prolizal sem to tam v naproste tmě aby to bylo zajimavejši.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Pročišťování čaker a mantry

Příspěvekod Jarda » pát, 15. srp 2008, 12:46

Tak jsem si to zkoušel jen tak, při čtení toho textu a největší změnu jsem zaznamenal u toho AUM k tý 7.čakře :-)
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

The0
Příspěvky: 37
Registrován: úte, 03. čer 2008, 22:57

Re: Pročišťování čaker a mantry

Příspěvekod The0 » ned, 14. pro 2008, 23:33

mno kdyz uz ste prisli s tema mantrama, tak sem jich dost povaluje na youtube.com napr. tahle me "nejak bere" http://www.youtube.com/watch?v=yUJucA-mrgE :) ;)
:-):-):-):-):-):-):-):-)


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů