Negativní energie / budíčky / vizualizace

Momo
Příspěvky: 2
Registrován: čtv, 15. led 2009, 22:14

Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod Momo » sob, 30. led 2016, 12:26

Dobrý den přátelé. Prosím Vás o rady, víte prožíval jsem krušný rok a nemohu si nevšimnout, že to ve mě zůstává, i když už je po všem. Cítím po úzkostech uloženou negativní energii v pupíku a vůbec netuším jak se ji zbavit. Ata sice sem dával nějaký takový příspěvěk jak se očistit, ovšem bylo to pomocí hemi - sync a já bych raději použil svoi mozkovnu pro odstranění této energie. Prosím Vás o rady a triky, jak nad tím vyzrát. Dále bych se chtěl zeptat jaké budíčky používáte na odstranění nežádoucích myšlenek. Mé ego je tím velice začerněno a opravdu už se mi takhle nechce žít. Příjde mi to jako něco, co není mnou, něco co je zbytečné a akorát to rozvyřuje mé emoce. A poslední otázka na vás, jestli je možno se při ''mysticismu'' vyhnout vizualizaci, neboť mi vůbec nejde. Samozřejmě cvičení dělá mistra, ale mám raději spíš slovní programování. Ovšem klidně dejte sem nějake rady a triky jak ji natrénovat, budu jenim rád. Má zkušenost s vizualizací, třeba představovat si jablko, znamenalo, že v každé sekundě jablko vypadalo jinak a nebo tam vůbec nebylo.

Každopádně Vám všem děkuji předem za odpovědi a také, že existuje tato fórum a stále žije. Moc si toho vážím.

OZiiK
Příspěvky: 24
Registrován: ned, 28. dub 2013, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod OZiiK » sob, 30. led 2016, 23:28

S vizualizaci je to opravdu tezke ja bych řekl že záleží na myšlence když vytvářím jablko myslím na jablko a nechám to plout jake vznikne vždy je tam barva vždy je tam podoba. u té negativní energie je hodně způsobu já třeba používám vír který pročištůje někdo zase oheň někdo vodu. Můžeš se treba nadechovat do pupiku a vydechovat černý dým. Je tu duležitá představivost. Negativní myšlenky ok na to mám svůj názor pro mě negativní myšlenka je taková myšlenka kterou vnímám špatně zkratka dam tomu hodnotu. V klidu si ji prožij a nech ji v klidu odejit už neexistuje už není jen ty žiješ minulostí a ne přitomnosti ta je pro meditace duležitá nebo nevím o co se chces snažit. Opravdu je mnoho způsobu musíš jen přijit na to který ti sedne nejlépe. Někdy je dobré i jen tak se vybrečet hodně to taky pomáha.
Každý z nás má svůj úkol, každý je důležity i ten koho nenavidíme nebo se nijak neprojevi.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod Jarda » ned, 31. led 2016, 12:42

Nevím čemu přesně říkáš "budíčky". Pokud se mi podaří se přistihnout, že myslím na něco co mi není příjemné nebo na to myslet nechci, tak si pomáhám slovy: "Stop", "Jinde". Mám k těm slovům svoje asociace. Dotěrné myšlenky mají obvykle silnou vazbu na ego. Čím dotěrnější myšlenka, tím víc je důležitá pro image ega.

Pokud budeš provádět sebepoznání, chápat svoje povahové vlastnosti ega a zpracovávat je, projeví se to i v myšlenkách a práce s myšlenkami se naopak projeví v povaze. A tvrzení ve zdravém těle zdravý duch také platí. Všechny tyto tři složky jsou provázané a navzájem se ovlivňují. Např. pokud mi někdo bude tvrdit, že nemám pravdu a já budu vědět, že jí mám... image ega je ohrožena, proto mě nutí stále na to myslet, abych vymyslel, jak ji vylepšit. Pokud nelpím na tom mít pravdu, tak tyto myšlenky mít nebudu.

Jak jsi řekl, cvičení dělá mistra. Pokud budeš pravidelně a dlouhou dobu cvičit koncentraci nebo relaxaci ...tak ve chvíli kdy budeš mít nepříjemné myšlenky, budeš už mít naučenou schopnost nemyslet na ně. Čas strávený cvičením by měl být spíše delší než kratší. Např. pokud budeš posilovat každý den svaly 10 min, tak v soutěžích kulturismu s tím neuspěješ, ikdyž to trošku pomůže.

Vizualizace je fajn, ale nemělo by se to zvrhnout v "duchovní kino", kdy výtvory svojí mysli budeš považovat za vize hodné pozornosti... pokud zvládneš velmi dobře sebepoznání, poznáš, zda sám sebe obelháváš :-D
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod Firzen » ned, 31. led 2016, 20:15

Ahoj Momo,

mohu-li Ti radit, tak bych se předně zamyslel nad tím, co přesně způsobilo, že Tě vůbec něco mohlo natolik zasáhnout, že jsi to ve své duši pocítil a navíc se to kamsi uložilo. Když to budeš vědět, můžeš tomu příště snáze předejít. Můžeš posilovat, abys měl svaly, a můžeš si taky obstarat zbroj pro případ, že bys zrovna nebyl v tak dobré kondici.

Vyhnat ze sebe tu negativní energii můžeš i bez vizualizace. Říkáš, že Ti více vyhovuje slovní programování, tak proč jej nevyužít? To můžeš dělat i s otevřenýma očima. Není třeba vizualizovat, je třeba cítit, že to funguje. Toto slovní "zaklínání" by mohlo znít nějak takto: "Přikazuji všem úzkostem a nepříjemným pocitým, aby opustily mé tělo a duši. V mém pupíku (ve 3. čakře) nechť vzplane oheň nepřemožitelné síly, jehož světlo a teplo vyžene vše, co mě tíží. Tento oheň nechť zde hoří neustále tak, abych cítil jeho teplo. Má duše budiž tímto uzdravena a zahojena!" Můžeš si ale vytvořit vlastní formulku. Můžeš to říkat nahlas, šeptat nebo jen v duchu. Důležité je přistupovat k tomu skutečně jako k programování. Tedy řekneš a stane se. Je zde důležitá víra a vůle. Nezapomeň však, že naše vůle je podřízena vůli Boží.

Co se týče vizualizace, tak platí, že čím méně pevná je Tvá vizualizace, tím méně pevná je Tvá vůle. To souvisí s tím, že cítíš bolest právě v místě 3. čakry, v centru vůle. Nemíváš studené končetiny? Jinak nevím, zda je vhodné vizualizovat natolik složité objekty, jako je jablko. Osvědčilo se mi spíš vizualizovat přesně definované předměty - například jednokorunovou minci.

Dále si ještě můžeš všimnout, že myšlenky (i ty negativní) se vždy vztahují k minulosti nebo budoucnosti. Zaměř se tedy na přítomnost a vše se promění.
Respice finem et non peccabis.

Momo
Příspěvky: 2
Registrován: čtv, 15. led 2009, 22:14

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod Momo » pon, 01. úno 2016, 11:17

Jééé děkuji, jste skvělí. Jo mám studené končetiny. Je pravdou, že má vůle neexistuje :D, a tam bych měl začít.
Těmi budíčky bylo myšleno, jak zůstávat v přítomnosti přes všechny výkřiky ega. Nejhorší asi na tom je, že vím co mám dělat, ale nejde mi to. Nějak zvlášť nechápu, jak může člověk žít nepřetržitě v přítomnosti. Vím, kde je ten bod, ovšem udržet ho jen pět minut je neskutečný problém.
Zkoušim např. dýchání do pupíku, ale nezdá se mi to efektivní. Sice cítím, že mě to pročišťuje, ale dlouhodobý efekt zatím nebyl. Myslíte si, že by to mohlo být nedořešenými věcmi v mém bytí?
děkuji!

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod Firzen » pon, 01. úno 2016, 18:23

Ahoj :-) Doporučil bych Ti nějak fyzicky cvičit. Nemusí to být nic náročného, jen to musí být co nejvíce pravidelné. Mně úplně stačí i jen 5 minut fyz. cvičení denně (+ cca 40 minut chůze do práce), ale každý to může mít jinak. Pro lepší proudění energie doporučuji Pět tibeťanů (viz např. http://www.pettibetanu.cz/), pro posílení vůle kliky nebo běh, ale na to přijdeš sám. Když budeš více cvičit, tvé končetiny budou mnohem teplejší a vůle se upevní.

Pokud víš, co máš dělat, tak si můžeš sepsat pokyny či cvičení na každý den, a vést si o svých cvičeních záznamy. Úplně stačí si udělat tabulku, do které si budeš psát ke cvičením třeba známky jako ve škole nebo jiné stručné hodnocení. Není cílem, aby Ti zapisování záznamů zabralo celý den.

Nemusíš žít v přítomnost neustále. Ono to často ani nejde, pokud svoji mysl potřebujeme používat. Cílem je myslet pouze, pokud je to nutné, a pak se zase ihned vrátit do přítomnosti. Nevadí, že v přítomnosti nedovedeš být déle, než 5 minut. Také přece po nádechu musíš vždy znovu vydechnout. Jediná možná chyba je přestat dýchat. Pět minut bdělé pozornosti je obrovský úspěch! Spoustě lidem se to nepodaří ani za celý život. Vracej se zkrátka do přítomnosti hned, jakmile se přistihneš, že nekontrolovaně myslíš. Když v tom vytrváš, tak se Tvá mysl postupně uklidní, a bytí v přítomnosti pak pro Tebe bude stále snazší a přirozenější.

Zkusil bych se o tom pupíku poradit s někým zkušenějším. Podle mě by Ti pomohl nějaký ráznější zásah, na který teď možná nemáš dostatečně silnou vůli, ale můžu se plést..
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod Firzen » pon, 01. úno 2016, 22:26

Ještě dodám, že těch pět tibeťanů není třeba nijak přehánět (obecně nepřehánět, neboť násilné metody mívají násilné výsledky..), pro začátek bohatě stačí 5 opakování každého tibeťana (tedy celkem 25 cviků).
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod ATA » čtv, 18. úno 2016, 12:09

Vizualizace nutná není je to jen vhodná pomůcka duležitej je záměr.
S tím čištěnim nejsnadnejší asi bude když mi napíšeš na FB https://www.facebook.com/petr.navratil.37 a zkusím přes napojení mrknout co by bylo nejvhodnější metod jsou desítky ale když napíšu konktérétní bez více informací tak nemusí sednout .

Z tou přítomností cílem je aby tě to bavilo aby to byla všímavost (koncentrace+zájem) ne jen pouhá koncentrace která nevydrží dlouho.
Pokud tě to bude bavit bude se to samo udržovat pokud se do toho budeš nutit protože ti někdo řekl že je to dobré být v přítomnosti tak to sice funguje ale velice omezeně .

Firzen:
"Přikazuji všem úzkostem a nepříjemným pocitým, aby opustily mé tělo a duši. V mém pupíku (ve 3. čakře) nechť vzplane oheň nepřemožitelné síly, jehož světlo a teplo vyžene vše, co mě tíží. Tento oheň nechť zde hoří neustále tak, abych cítil jeho teplo. Má duše budiž tímto uzdravena a zahojena!"
* tohle je dle mého pohledu příliš silovej přístup a nemusí právě sednout všem je tam příkaz a odmitnutí místo požádání pochopení a akceptace . Tento silovej přístup je vhodnej vetšinou jen na začátku a pustupně přechází do mnohem jemnějšího řešení.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod Firzen » čtv, 18. úno 2016, 13:03

Firzen:
"Přikazuji všem úzkostem a nepříjemným pocitým, aby opustily mé tělo a duši. V mém pupíku (ve 3. čakře) nechť vzplane oheň nepřemožitelné síly, jehož světlo a teplo vyžene vše, co mě tíží. Tento oheň nechť zde hoří neustále tak, abych cítil jeho teplo. Má duše budiž tímto uzdravena a zahojena!"
* tohle je dle mého pohledu příliš silovej přístup a nemusí právě sednout všem je tam příkaz a odmitnutí místo požádání pochopení a akceptace . Tento silovej přístup je vhodnej vetšinou jen na začátku a pustupně přechází do mnohem jemnějšího řešení.
Určitě je to silový přístup. Nicméně se mi zdálo, že Momo potřebuje nějak začít. A začátek - jak i ty sám říkáš - to je vůle. Zároveň jsem navrhoval to slovní programování, protože k tomu má kladný vztah. Rozhodně to nebyla rada myšlená jako "univerzální řešení Momových problémů", ale dost možná to tak vyznělo, jak teď koukám. :D Děkuji ti za připomenutí.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní energie / budíčky / vizualizace

Příspěvekod clario » čtv, 18. úno 2016, 18:11

Nevím co konkrétně se ti stalo, nicméně doporučuji NE bojovat s následky a nahromaděnou energií. Co bych ti doporučil je introspekce. Pochopit co a proč se dělo a přijmout to i se svými následky. Tím, že budeš používat vizualizace, kdy si představuješ jakousi negativní energii v břiše a to jak se následně rozpouští je sice pěkné a může to i v nějakém rozsahu pomoci, nicméně dokud se budeš fixovat na to, že bojuješ s problémem, tak bude i problém. To je podobné jako s tím egem, dnes se lidi této společnosti stále fixují na to, že by měli bojovat s egem a stále a stále ho řeší, jenže potřeba cokoliv řešit je věcí právě onoho ega. Vem si nějakého křováka někde v džungli, ten nikdy nějaké ego neřešil, on ten koncept ani nezná a nikdy s egem neměl ani žádný problém.

To, že ti vizualizace nejde, bys měl využít k tomu, abys ji právě mohl trénovat. Nevyhýbej se jí. Člověk by svého času měl využít k růstu a učení se. Každý z nás nejlépe učiní, když identifikuje své slabosti a překoná je. V případě vizualizace bych byl ale opatrný, jak jsem už zmínil, při jejím využívání k rozpouštění bloků a negativní energie. Na to abychom si rozpouštění negativní energie mohli představit si napřed musíme představit onu energii. A opakovaným vizualizováním takového scénáře si podle mě až tak moc nepomůžeme. A pokud již takovou vizualizaci použijeme, tak bych ji určitě nepoužíval opakovaně a snažil se ji udělat opravdu pořádně, tak aby se mi do mysli obraz oné energie jen tak nevrátil. Pokud to jde tak je dle mého mnohem lepší použít vizualizaci ze které všechny podobné nežádoucí vlivy úplně vyloučíme. Pokud mám problém, kterého se chci zbavit, tak nevyužiji takovou vizualizaci, ve které se zbavuji problému, ale takovou ve které žádný problém nemám.

Nebojuj s tou energií, přijmi ji, pouč se z ní, využij jí. Všichni chtějí s něčím stále bojovat a něčemu rozkazovat a přitom je mnohem snazší věci prostě přijmout takové jaké jsou a potom co je přijmeme je můžeme nenásilnou formou využít či změnit. Když už tu zaznělo těch pět tibeťanů, tak za sebe mohu doporučit Tai chi. Tai chi a jeho principy jsou naprosto úchvatné, pokud jde o kultivaci vnitřní energie a to co tu píšu z nich vlastně také vychází.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti