Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvoj

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvoj

Příspěvekod CLVestec » úte, 28. kvě 2013, 16:41

Nevím, zdali dělám teď chybu, ale práce s energií není zas tak úplně definována. Toto fórům se zabývá i osobním rozvojem a filosofií. Možná by nevadilo sem dát pár odkazů k tomu, jak správně sestavit fyzický trénink k rozvoji svého fyzického těla. Astrální cestování a lucidní snění bereme k obohacování svého života. Když jsem začal před dvěma lety pravidelně fyzický trénovat, došlo mi, že takový "obyčejný" několika kilometrový běh v přírodě může být úžasný stejně, jako astrální cesta.


Sám si svůj trénink sestavuju podle poznatků lidí z body-test.cz, nebo od člověka, který posilování rozumí v naší zemi asi nejlíp - Kamil Fila ala Tetsuo, dále Cornelius, který je jako my tady na fóru spirituálně založený a stejně jako ATA, přistupuje vědecky k paranormálním jevům. Další hodně dobrý poznatky z posilování má Christian Thibaudea ala Thibs.

Jak správně jíst?
http://www.body-test.cz/jak-jist-pred-a-po-treninku
http://www.body-test.cz/nacrt-zakladniho-jidelnicku

Jak uzdravovat klouby, poškozené sportem? (odkazy zatím nefungují)

http://www.body-test.cz/vyziva-kloubu-k ... e-aktivity
http://www.body-test.cz/tezka-artroza-n ... vzdavat-to
http://www.body-test.cz/hydrolyzat-kola ... vni-vyzive

Odkazy na články ohledně kloubní výživy jsou zrovna v rekonstrukci, ale v podstatě pokud klouby nemáte moc poškozené, tak jde o to, i preventivně 30 minut před tréninkem si dejte kloubní výzivu. Všežravci si klidně dejte hydrolyzát kolagenu + vitamíny C a E + Glukosamin + kyselina hyalurunová. Já sem vegetarián, a používám pouze glukosamin + vitamíny C a E (glukosamin se dá vytvořit ze sacharidů/cukrů) + řepkový olej do kuchyně (obsahuje omega 3 masté kyseliny, promazující pojivové tkáně a regenerující mozek). Kloub funguje jako houba, a proto se do něj při stlačování uvolňují látky vyživující pojivové tkáně v těle.

Prevence níčení kloubů prostřednictvím STREČINKU:

Do tréninků můžete zařadit i protahovací cvičení. Dlouhý protahování svalů (statický strečink) dělejte po tréninku, před tréninkem naopak dělejte rychlý a lehký protahování svalů (dynamický strečink).

Které tréninky ze začátku absolvovat?

Pokud máte rádi čínky, pak tento:
http://www.body-test.cz/trenink-pro-zacatecniky

Pokud máte radši gymnastiku nebo nemáte čínky a přístup do posilovny:
http://www.body-test.cz/kalisthenika-s- ... mited-sets

Jak si sestavit trénink? Jak správně cvičit??

http://kulturistika.ronnie.cz/c-5662-tr ... cviku.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-5666-tr ... rakce.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-5714-tr ... vence.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-5727-tr ... ninku.html

Jak by měl vypadat trénink, co předchází problémům s klouby a svaly.
 • 0.0. Dvě hodiny před tréninkem si nedávejte moc zeleniny a ovoce (radši ráno a k večeru), protože vláknina zhoršuje vstřebatelnost.
  0.1. Hodinu si dejte gainer ( 50 gramů sacharidů). Dodáte energii svalům na trénink.
  0.2. 30 minut před si dejte kloubní výživu, vitamíny nebo rychlé sacharidy (cukry)
  1. Rozehřátí (svaly změknou a klouby taky, víte co se děje s kytkou, když jí dáte do tekutého dusíku? :D)
  2. Dynamický strečinky (protáhněte lehce a rychle v pohybu své svaly) - nakopnete svaly k výkonu
  3. Trénink - samotný trénink
  4. Statický strečink ( kompletní protažení svalů celého těla) - snižuje se výkonnost
  5. 30 minut po si dejte nějaký sacharidy (50 gramů sacharidů). Dodáte energetické zásoby svalům.
  6. Dvě hodiny po, si dejte velkou dávku bílkovin (maso, čočka, fazole, hrášek, tvrdý sýr, vajíčka) + příloha/ nebo proteiny ( vitamín C zlepšuje vstřebatelnost, teoreticky by se mohla zlepšit i vstřebatelnost bílkovin ze zeleniny)
Tak hodně štěstí všem, co se rozhodnou poznat svoje fyzické tělo tímto způsobem! ;) A věřte, je jedno jestli jste hubení, tlustí, staří nebo mladí, muži i ženy, tyto poznatky přejmuté od zkušených trenérů jsou dělány pro všechny! ;) Je jasný, že ale staří lidé nebo lidé s poškozenými klouby, budou muset aspoň několik měsíců brát kloubní výživu a dělat pouze střečinková cvičení + menší tlaky na klouby, aby si je posílily!
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod Elen » úte, 28. kvě 2013, 21:01

Jsem moc ráda za tento příspěvek, pročtu to. Sama bojuju s nadváhou deseti kilo, které jsem nabrala nějakým nadpřirozeným způsobem záhy po operaci nádoru a moc se nepřikláním k názoru, že prostě ty špeky na břiše už po pětatřicítce neshodím. Určitě je způsob jak se jich zbavit a tvrzení o tom, že v mých letech už jde prostě o hormony nesdílím, beru to jako kecy lidí, kteří jsou líní se sebou něco dělat. Takže ještě jednou díky :D

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod CLVestec » pon, 03. čer 2013, 00:22

Hlavně když to pomůže! ;)

Nadváha není zas tak těžký problém! :) V mladším věku je sice výhoda rychlejšího metabolismu. Ale tréninkem jde v pokročilém věku metabolismus zrychlit. Celkově se mi zdá, že zelenina je dobrým pomocníkem jak na trávení, tak na imunitu. Problém je akorát v tom trávení, třeba pokud je trénink někdy po obědě, tak ovoce a zeleninu bych radil dávat ráno (nepočítá se rýže a těstoviny, ty klidně s chodem, a černé pečivo a jeho vláknina se rozpadá dvě hodiny, bílé pečivo celkem málo vlákniny, takže se může), a zeleninu večer, třeba tři hodiny po tréninku, aby vláknina nenarušila vstřebatelnost cukrů/sacharidů a bílkovin. Ale existují tu určitý zvlášnosti, třeba u Warrior diet se zelenina klidně může míchat s bílkovinami a sacharidy. :)

Různé způsoby jak se zbavovat tuků (rýsování), nebo jak si zároveň uchovávat svaly:

Kruhový trénink

Dobrá zpráva je ta, že výsledná váha člověka je poměr tuků a svalů. A právě ta svalová váha by se neměla zanedbávat, problém u mnoha žen vzniká tím, že běhají a během ztratí jak tuky tak svaly. Čímž pak vypadají spíše kostnatěle. Proto zkušení sportovci radí přejít na kruhový trénink ( člověk si dát menší váhy na čínky, a udělá si několik stanovišť, na každém stanovišti odcvičí jeden cvik a jde na druhý, a to dělám tak 45 minut - hodinu, po hodině se začíná vyplavovat kortizol, který zpomaluje jak růst síly tak svalů). Pálí se tuk a zároveň se udržuje současné svalstvo + zlepšuje se vytrvalostní síla. Ale objem nejde tolik nahoru. Doporučuje se hodinu po tomto nejíst nic se sacharidy/ cukrem (pečivo, rýže atd). Až za ty dvě hodiny. Celou tu hodinu se budou pálit tuky.

HIIT trénink

Cvičenec dělá nějakou zatěžující činnost třeba 30 sekund + rychlé dýchání, a pak čtyřicet sekund dělá činnost lehce - pomalé dýchání. Poté zase od začátku. Pokud interval 30:40 vteřinám začne působit jednodušše, tak se může přejít i na interval 20:10 vteřinám, 20s těžká činnost - rychle + rychlé dýchání a zase dalších 10s pomalá činnost + klidné dýchání. To se dělá maximálně 45 minut. U každé přestávky se začínají vyplavovat škodliviny prostřednictvím potu. Ale celkově, na zbylé hodiny to nakopne tělo k okysličování a po tomto tréninku se spalují tuky.

Sacharidové vlny - člověk se sice vyrýsuje, ale za cenu zmenšeného výkonu svalů = síla a objem půjdou dolů ve dnech, před kterými se příjmulo malé množství sacharidů.

Pak je tu možnost ještě 4-5 dní posilovat + den, dva kdy se dělá cyklická činnost jako běh, jízda na kole nebo kruhový trénink :)

Pokud ale člověk chce nabírat objem + sílu, ale zároveň chce být vyrýsovaný (pálit tuk), tak se nabízí

Warrior diet:

Warrior diet - se skládá z 1. fáze = hladovění od probuzení, až po večeři; 2. fáze = večeře rozdělena na tři chody (přestávky mezi chody se dělají podle pocitů, pokud je tlak na žaludku, nebo začíná žízeň, měla by se dát hodinová přestávka, nebo klidně i dvou hodinová);

Dělali se výzkumy, a taky skákaly názory proti Warior Diet, jako třeba "Ale když jsem jedl až na večer, tak sem přibíral" - to způsobuje příjem sacharidů ráno, nebo odpoledne, protože lidi zapomínají třeba na to, že si dali menší množství jídla už přes den, ale počítali pouze jídlo večer.

Výhody Warior diet je o tom, že přes den se pálí tuky hladověním, a večer se to zastaví konzumací tří chodů jídla.

Denní fáze:

1. Absence bílkovin přes den způsobuje aktivaci pálenní tuků.
2. Absence příjmu cukrů/ sacharidů způsobuje zrychlení vnímání, a zlepšení činnosti v mozku. V těle se zapojuje parasympatikus - stav ohrožení - zrychlení metabolismu těla, celkově zlepšení výkonu těla.
3. Ráno a odpoledne se může dát pouze malé množství ovoce a zeleniny + lžička řepkového oleje, nebo MTC oleje - podpoří to detoxikaci a dodá energii mozku. Může se dát zelený čaj. Černý a kávu radši moc ne, vytahuje to vodu z těla. Ráno se při pocitech otupělosti může dát šťáva z ředkviček, nebo rajčat ředí to krev + sacharidy dodají energii mozku. Já sem si třeba dával jenom jabko.
4. Pokud někdo chce nabírat svaly, tak si může dát proteiny ale s ryhlými bílkovinami. Maso/vajíčka/luštěniny ne, to je tuhá strava a jde to proti pravidlům této diety v denní fázy ( to až večer). Pouze tekutá podoba bílkovin (rychle se stráví, a bude pokračovat pálenní tuků).
5. Zvýšení množství testosteronu přírodním způsobem.

Večerní fáze:

1. Končí stav ohrožení, a začíná stav parasympatikus - stav klidu, zpomalení metabolismu, zlepšená vstřebatelnost.
2. Začít lehčími jídly a dostat se k těm šložitějším.
3. Tři chody lze rozdělit lze přestávkami, končí až když pocit plnosti břicha zmizí.
4. První chod = maso + zelenina, nebo luštěniny + zelenina, nebo vajíčko + zelenina.
5. Druhý chod = maso/luštěniny/vajíčko + těstoviny/ rýže; šťáva z masa/ luštěniny/ rostlinné maso/ + rýže/ těstoviny (klidně celý sáček, nebo půl sáčku těstovin);
6. Třetí chod = tvaroh + med, tvaroh + ořechy, ořechy

Rozpis s tréninkem:

Před tréninkem dát klidně 50gramů graineru. Po tréninku taky. A zároveň 20 minut před večeří si dát zeleninu. Trénink by měl začít hodinu před jídelní/večerní fází.

Informace ohledně Warrior diet celkově

http://kulturistika.ronnie.cz/c-14394-m ... videl.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-14535-m ... nicek.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-14549-m ... diety.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-14817-m ... okovu.html
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 374
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod Lama » pon, 03. čer 2013, 13:52

Posledni dobou zacina chodit do posilovny hodne lidi, nebo proste jen upravujou svou svalovou a tukovou hmotu. A ja se svoji podvizivou a fastfood jidelnickem zacinam poznavat dulezitost fyz. cviceni. Uz jenom kvuly tomu jak na tom jsem zdravotne, astma, tremor, cervikalni dystonie... Taky jsem tenhle rok doslova kazdej mesic nemocnej anginou. Sakra dit ja jsem tak slabej ze me prepere kazdej. A to je mi 20.
Takze pristi tyden kupuju cinky, stahnu jidelnicek a pojedu nonstop aspon rok!
Jinaj Vestci dokazal bys udelat jidelnicek na miru?
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod CLVestec » pon, 03. čer 2013, 15:59

Nedjříve si pročti články v prvním přízpěvku "Jak správně jíst", hodně se tak zdokonalíš a já ti můžu pak poradit s neschodama. ;) Nebo vysvětlit špatně pochopitelný pasáže ( já ze začátku třeba nechápal, co mysleli slovy 2,5g/kg :D ). Pak mi klidně do soukromých zpráv napiš kolik měříš a kolik vážíš, tvoje cíle, možnosti, ale ty články si určitě pročti. ;) Budeš mi tak víc rozumět.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

sheepeck
Příspěvky: 15
Registrován: ned, 02. čer 2013, 16:11

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod sheepeck » stř, 05. čer 2013, 07:29

Body-test sleduju pravidelně - jsou to prima stránky.

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod CLVestec » ned, 16. čer 2013, 19:53

Mně se líbí, že se z tama ztrácejí ty ohromný kecy, které se kolem sportu a stravování rozšířily mezi lidmi. Třeba věci, jako jíst šestkrát denně pro nabírání svalové hmoty se mi zdá docela dost komerční.... :) Zlatý Třikrát denně nebo Warrior Diet. :)

Taky se mi tam líbí, že se tam shromažďují další lidé, kteří by mohli společnými silami s tímto fórem dojít k lepším odpovědím kolem mimo-tělního cestování. Neříkám, že je to životně důležitá věc, ale je to jenom nápad... :)
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Sumys
Příspěvky: 23
Registrován: ned, 13. led 2013, 16:15
Bydliště: Červený Kostelec, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod Sumys » stř, 19. čer 2013, 17:32

No nechtěl bych mít život a sport takhle svázaný a nalinkovaný. Co cvičit, jak cvičit, co jíst, kdy jíst a kolik jíst :-)) To bych musel velkou část dne nad tím přemýšlet a trochu by se vytratila ta spontánní radost a krása ze sportu. Neříkám u výkonnostních sportovců, ale pro běžného člověka je to dle mého až moc. Neříkám, že si rekreační sportovec nemá nic přečíst či si nechat poradit ve fitku, ale čeho je moc, toho je příliš :-)

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Jak správně posilovat? Kinetická energie a fyzický rozvo

Příspěvekod CLVestec » pon, 24. čer 2013, 11:17

Pár hodin strávíš čtenním a experimentováním, a pak už to jde samo. :) Záleží čeho chce každý dosáhnout. Já sem kdysi trávil mnoho času nad hranním PC her, nebo programováním, prakticky jsem přemýšlel o tom, jak zlepšovat virtuální věci. Teď se zabývám tím, jak se zlepšovat v pohybových aktivitách ( no i když studentský život a práce taky dají zabrat :D ). Ono jde jenom o to, že jednou ztratíš čas tím, že si něco přečteš a pak při dělání toho co máš rád, to děláš aspoň plnněji. I když všechno se to drží pár pravidel, nikdy moc nechoď proti přírodě ( všechno postupně, když se zníčíš během jednoho tréninku, jak se zlepšíš pro ostatní?) a drž se toho, co chceš (když něco děláš, vždycky dostaneš nějaký výsledek). V tréninku se člověk musí držet někde mezi pojmy, tvrdý trénink a rozumný trénink. A najít mezi nimi cestu. :D
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)


Zpět na “Práce s energií”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti