Reiki

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Reiki

Příspěvekod Asanoth » čtv, 17. črc 2008, 21:04

hej, hodne vynmejvarna :D :D :D
co je to za cirkev? :D

Kurt
Příspěvky: 13
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 18:51

Re: Reiki

Příspěvekod Kurt » ned, 20. črc 2008, 19:26

normální katolíci

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Reiki

Příspěvekod Asanoth » ned, 20. črc 2008, 20:07

po staleti se nezmenili, co? ;)
i kdyz exorcisticke praktiky jim sly, to se musi nechat ;)

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod acdcpetr » úte, 10. úno 2009, 22:33

Chtěl bych se nechat zasvětit do Reiki. Jedna paní mi byla ochotná část poslat nějak na dálku, řekl jsem ale, že bych se raději sešel osobně. Myslíte, že když mi to ten dotyčný (v tomhle případě ta) předá, má to stejný účinek jako kdybych na tu úroveň šplhal sám? Jestli mi byla ta paní ochotná poslat to na dálku, tak myslím, že jí nejspíš nejde o peníze, ale nikdy nevíme kdo nás chce ošidit. Nemáte pro mně nějaké rady jak se vyvarovat podvodníkům?
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod ATA » úte, 10. úno 2009, 22:56

Osobne by bylo určite a lepší ale na dalku by mohlo jit zasvecení taky.O tom ejstyl je to podvodnik nebo ne to asi nepoznáš leda prohlidnut si všechny informace a reference při zasvceni mužeš citit enrgiji ale neni to podminkou ja nic necitil (možna sem narazil zrovna na podvodnika ale to si nemyslim).Pokud ti to pošle zadarmo tak bych bral.

Jinak v reiki to maj tak že se sam na tu uroven nevyhrabeš a potřebuješ zasvěcní ona je to sice blbost slo by to i bez toho ale pomalu.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Reiki

Příspěvekod Tidus » stř, 11. úno 2009, 10:45

Vzdycky je dobry, kdyz u toho mistra vidis i neco nad ramec. Treba kdyz nam Akuza vybiral mistra, tak tam byli sami zasveceni za jeden den a podobne. Nakonec vybral takovyho, ktery za stejny nebo i mensi penize zasvetil postupne ve dvou dnech a cele ty dva dny si o tom s nama povidal. Takze pokud to ta zenska chtela udelat zdarma, tak verim, ze to bude fungovat (pokud te jen nechce nalakat na uplne zasveceni za penize).
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod acdcpetr » stř, 11. úno 2009, 17:43

Ne chtela mi to poslat na dalku a napsala mi taky ze pokud budu chtit neco vic ze mi da i kontakty ja jiny mistry popr. toho ktery to predaval ji...napsal jsem ji ze mam volnej pristi tyden ale jeste neodepsala...tak snad-pak vam dam vedet jak to dopadlo :D
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod saila » stř, 11. úno 2009, 19:44

no osobne si myslim ze je tohle pekna kravina jak akorat z lidi dostat penize..co ti pri tom zasveceni asi tak reknou? ze existuje nejaka energie (vesmirna) a ze se s ni da lecit, a pak taaak a ted ti za mirny poplatek otevreme kanaly...maximalne co te tam tak muze naucit jak to energii konkretne pouzit a na co... napriklad kdyz mas ztuhlej zval tak nebudes asi posilat energii do zadku:-D podle me je to fakt blbost pro lidi co nevedej naprosto nic o tomhle duchovnim svete a o energiich ale chtej se o to zacit zajimat tak kde zacit nejdiv aa reiki to je takovy pekne dostupny...
kdo zasvetil asi tak toho prvniho cloveka co se tim zacal zabyvat? asi nikdo... proste si skusil predstvit jak je ztuhlej sval pri poslani energie ci prohnani energie hladkej jak detska prdelka... pak to naucil par dalsich lidi a dneska za to chtej prachy
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Reiki

Příspěvekod Akuza » stř, 11. úno 2009, 22:51

Mě se taky moc nelíbí komerce kolem reiki, zvlášť za třetí stupeň někteří "mistři" chtějí nehorázný prachy. A už vůbec se mi nelíbí, že si titul "reiki mistra" může v podstatě každej koupit. Ale zase třeba u toho prvního stupně kterej se pohybuje obvykle od 1000 do 2000kc se to da pochopit, protože to zaručí, ze do toho pujdeš až když budeš připravena a budeš skutečně cítit, že to chceš. Nějaká energie je tam určitě..prvni zasvěcování (přímo ten proces, který trval cca 4krat 5minut) mě dost překvapilo, že sem vyloženě du energii cejtil jak ve mě protejká a to sem od přírody skeptik a nic takovýho sem neočekával a všude sem hledal nějaký tríčky. Navíc náš mistr byl pohodovej člověk a řek nám spoustu věcí navíc a měli jsme dost času a prostoru na dotazy. Taky nechápu "mistry", který si vemou na zasvěcení třeba 20 lidí najednou..my jsme byli 3, což je myslím celkem akorát. Reiki je něco, co je vědě poněkud neznámo a je na každym, ať si udělá svůj názor na věc. Jeden z důvodů, proč jsem do toho šel, bylo to, že sem chtěl poznat co to vlastně je- jestli to člověku něco může dát či to je fakt jen bysnys vykořisťující důvěřící blbce. Myslím, že mě to něco dalo, ale každá zkušenost nám něco dá...
P.S. Třeba za cigarety lidi utrácej nesrovnatelně víc a navíc si tím ničí tělo, takže zas tak špatná investice reiki není (pokud si vyberete mistra, který vám má co předat)
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod ATA » stř, 11. úno 2009, 23:02

nas tam bylo asi 6 už si to moc nepamtuju ale cely to bylo tak na 3hodky ztho samotny zaveceni tak pul hodky meditace a pak parkrát mavnul rukama skoro nic sem necitil nic moc nam nevisvetloval ale dal dost informaci rekl mi to co sem v te dobe potreboval ten zbytek už sem stejne znal.

taky ma na reiki vadi ta komerce neřikam že by to meli delat zadarmo proste at si pokrijou nejky ty zakladni náklady ale nektrejm de fakt jen to tahat z lidi prachy.Reiki funguje ale nemel by to byt cil cesty spiš jen taková zastávka.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod acdcpetr » čtv, 12. úno 2009, 17:05

neznate nekdo osobne nejakeho mistra ve strednich cechach? ta pani mi furt neodepsala nevim co se deje a stejne radeji bych za mistrem.
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod Brandis » pát, 13. úno 2009, 06:36

Znam jen tohohle a musim rict ze je dobrej...jezdi ale po cele CR.
http://www.tomas-broz.cz/index3.php
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Reiki

Příspěvekod Frater Irwiuss » ned, 15. úno 2009, 21:38

O Reiki jsem slyšel toliko, že funguje na pricnipu paktu. Při zasvěcení mistr vypálí žákovi do aury pečeť bytosti. Ta se žákem naváže kontakt a při léčení mu vede ruce(či prostě jen léčí na žákův povel), tzn. schopnost léčení není schopností léčitele/už jen z tohoto důvodu je neudržitelné reiki asociovat s Kristem). O podmínkách paktu se neví, neví se, co a své šlužby chce bytost na oplátku.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Reiki

Příspěvekod Daniel » ned, 15. úno 2009, 22:20

Frater Irwiuss: nepredpokladam, ze by kdokoliv mel tendence asociovat reiki s kristem.. podle toho, co jsem cetl, zasveceni spociva spise v nejake "uprave" energetickych center pro prijimani a vysilani energie.. bytosti s tim - podle me - nemaji co delat.
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Reiki

Příspěvekod Tidus » ned, 15. úno 2009, 23:18

Daniel: Maji s tim co delat bytosti. Nevim jak to presne je, ale reiki jako energie ma pry svoji inteligenci. Proto ji posles treba "tomu co mi napsal tuhle sms" a ono ho to najde. A pri zasvedcovani pomahaji nejake male svetelne bytosti ( nekolikrat jsme pri zasvedcovani videli, jak se za zavrenyma ocima rozsvitilo). Rekl bych, ze inteligence te energie spociva spise v jejim navadeni tema bytostma. Nevim ale, jaka souvislost tam mezi bytostma a energii presne je.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod Brandis » úte, 17. úno 2009, 09:10

Dle meho Reiky je proste "bozska energie" je to zakladni kamen. Proto je "inteligentni" vis totiz vse. Zajimave je ze se s ni musi jednat jako kdyby mela vuli-nesmite ji trozkazovat a nemsite ji urcovat co ma lecit. zasveceni podle me spociva v uprave energetickych center(prip pospojovanim nejakych svetlovodnych vlaken ;) ) pro lepsi "vedeni" teto energie...

Osobne mam v planu prvi stupen zasveceni. Energii tedy lecim uz dele, ale zajimal by me pripadny posun...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Reiki

Příspěvekod Tidus » úte, 17. úno 2009, 09:56

Brandis: Je to sice zadost ale pri ty praci pak rikas kam pujde aby lecila. Cim presneji ji navedes, tim lip. Proto je dobre znat k reiki anatomii a vedet, v cem je problem.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Reiki

Příspěvekod Frater Irwiuss » úte, 17. úno 2009, 14:51

Dle meho Reiky je proste "bozska energie" je to zakladni kamen. Proto je "inteligentni" vis totiz vse. Zajimave je ze se s ni musi jednat jako kdyby mela vuli-nesmite ji trozkazovat a nemsite ji urcovat co ma lecit. zasveceni podle me spociva v uprave energetickych center(prip pospojovanim nejakych svetlovodnych vlaken ;) ) pro lepsi "vedeni" teto energie...

Osobne mam v planu prvi stupen zasveceni. Energii tedy lecim uz dele, ale zajimal by me pripadny posun...
V žádném případě nejde o "božsku" energii... je to energie nějakých bytostí(které mají svůj znak, hierarchii a jméno). Pro další studium tématu doporučuji knihu Josef Veselého Příručka vysoké magie. Já osobně proti reiki nic nemám, nicméně bych se do paktů s reikistickými bytosti(tzn. do zasvěcení) nepouštěl, protože mi není jasná jejich motivace. V žádném případě nejde o vysoké duchovní entity kalibru vyšších andělů, pokud andělů vůbec. Žádná vysoká inteligence vám neposkytne svoje služby jan tak, natož aby je poskytovala prostřednictvím nějakého "zasvědcení" na ulici kdejakému hejhulovi. Vzhledem k tomu, že tedy nemůže jít o vyšší duchovní bytosti, musí jít o nějaké nižší, neutrální či vyloženě negativní duchy či démony(jejichž motivace musí být tedy zcela logicky primitivní). A jelikož nižší entity nemají takovou moc či energetické zdroje, aby léčení samy uskutečnily, musí ji od někud brát. A berou ji od zasvěceného. Přičemž berou víc, než na léčení potřebují, aby se jim kšeft vyplatil. Zjevně jde tedy o nějaké nižší duchy na principu larev, které však svoji parazitaci kryjí za bohulibé techniky léčení. Pokud dojde k zasvěcení, je zasvěcenému do aury doživotně(či snad i dál) vypálena sigilie duchů reiki, čímž s nimi uzavírá pakt(Já vám budu dávat energii, vy za to budete léčit). Celý pakt může být ok, problém může nastat, pokud magik odmítne pakt dále naplňovat, entity budou mít něco proti povaze magikových činů, magik přestane reiki využívat... Prostě klasická nebezpečí paktu. Otázka je, zda-li radši nedáme před paktem s nízkými bytostmi přednost nějaké vyšší entitě, s níž bude práce sice složitější, obtížnější, odborně náročnější ale dostane se nám cenných zkušeností a duchovního pokroku.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Reiki

Příspěvekod Tidus » úte, 17. úno 2009, 15:47

Frater Irwiuss: Jak jsi prisel na to, ze dobre bytosti nepomahaji jen tak? Na nasi urovni pomahame v podstate kvuli sobe, aby jsme meli treba dobry pocit. Na vyzsim uvedomeni uz pomahame jen proto, ze chceme pomahat. Je to krasne popsane v Navratu pokojneho bojovnika. Proto pokud jsou nejaky dobre bytosti, tak nam jiste pomahaji. Nebo si myslis, ze ty spatne skodi a ty dobre cumi? Reiki primo je neuveritelne velky zdroj vesmirne energie. Proto to muze byt cokoli. Muze to byt treba i buh, co ja vim. To zalezi na smeru pohledu a me je to v podstate jedno. Puvodne to ale pochazi z nejakeho shaolinskeho klastera a tihle frajeri urcite vedeli o co jde.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Reiki

Příspěvekod Frater Irwiuss » čtv, 19. úno 2009, 00:04

Systém reiki nepochází z Shaolinského kláštera(asi jsi podlehl nějaké reklamě). Tento systém "zkonstruoval" jistý Mikao Usui(zem. 1930), japonský křesťanský mnich, později konvertující k budhismu. Podle toho, jak systém reiki vypadá a funguje, muselo jít o zručného magika.

Btw.- pokud mi nevěříš, zkus někdy pro práci podobnou reiki povolat archanděla Michaela.

Já primárně proti reiki nic nemám, může to být dobrý nástroj(uvažuji i o zasvěcení, až budou prachy nazbyt), nicméně upozorňuji na věci, kterých je třeba si u tohoto systému povšimnout.


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů