Zaměření dovnitř

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Zaměření dovnitř

Příspěvekod Sunny:-) » čtv, 04. zář 2008, 04:11

Tento příspěvek jsem měl v plánu napsat už před delší dobou, ale stále jsem to necítil jako správné, takže se do toho pouštím až nyní. "Zaměření dovnitř".. co to znamená a o čem vlastně vůbec chce pojednávat tento příspěvek?

Zaměření dovnitř znamená, že člověk hlubší moudra a pravdy nehledá "vně" jako dosud.. prostřednictví četby, filmů.. různých seminářů a kurzů, či dokonce nějakých Mistrů nebo učitelů, ale uvnitř sebe samotného, naslouchá svému srdci. Proč právě uvnitř? Jeden člověk mi jednou řekl, že nikdy nemůžu poznat vše, co je venku ..vně. Neznám každou ulici ve městě, ve kterém žiji, ani v těch sousedních. Můžu tím sice strávit rok, dva možny víc.. marnou snahou naučit se všechny nazpaměť, ale ulice se neustále mění. Některé zůstávají, jiné mění své názvy či jsou přistavované nové. Není v lidských silách stihnout zapamatovat si všechny a i kdyby bylo, co z toho?.. Jsou to jen názvy.
Oproti tomu, když se zaměříme dovnitř nás samotných, naše malé velké ulice stihnout můžeme již lépe, protože se jedná o mnohem menší prostor. Sice se také mění a přestavují, ale stále jsme na tom o trochu lépe, než kdybychom běhali po městech a snažili se do hlavy narvat ulice celého světa. Vše co je vně, odpovídá plně všemu co je uvnitř.

Proto, když skutečně poznáme nás samotné, můžeme skrze toto uvědomění poznat i vše okolo. Čím hlouběji se každý z nás zaměří, tím více bude všemu dění rozumět. Největší naši nepřátelé se nenalézají venku, ale uvnitř nás samotných. Skrytě se toulají naším bytím a ovlivňují nás, kde se dá. Když se zaměříme dovnitř a skutečně se proto rozhodneme, tím mám na mysli i nevidět pouze to, co vidět chceme, ale i temné kouty, kam světlo našeho vědomí dosud nedopadlo, takové jaké jsou ..můžeme mnohem více porozumět všemu okolo.
Východní učení toto nazývají Soucitem, protože po upřímném vhledu do vlastní duše, do svých myšlenek a jejich objektivnímu zkoumání, po rozpletení skrytých vlákének manipulací naší myslí, dojdeme sounáležitosti s každým člověkem okolo. Zjistíme, že on je námi a my jsme jím a není mezi námi rozdílu. Takto člověk může po čase splynout s kýmkoliv i s čímkoliv, včetně rostlin, kamenů, přírody i celého světa okolo.

Základem tohoto přístupu je skutečné pochopení slov "Vše co je vně, je také uvnitř" (mimo jiné též začátek Smaragdové desky) a aplikováním tohoto poznání na vlastním životě. Začít si více všímat svých myšlenek, zkoumat je a zamýšlet se nad nimi, rozplétat je a všímat si o čem vlastně přemýšlíme? Proč přemýšlíme teď právě takto? Objektivně a plně nezaujatě pozorujte svou mysl a zjistěte, kdo skutečně jste.. proč myslíte jak myslíte? Proč se chováte, jak chováte? Proč vůbec žijete své životy právě tak, jak žijete? Najděte odpovědi na tyto otázky. Při vašem hledání se ale nespokojte s rychlými a jednoduchými odpověďmi, které se vám hned vynoří v mysli, ale snažte se hledět dál a hlouběji.. Směřujte svůj pohled do míst za "čelním sklem" (které je jasně vidět) a rozmotávejte do hloubky, o čem vlastně je celý váš život? Kdo upřímně se vydá touto cestou, měl by být sám k sobě plně upřímný a nespokojit se pouze s tím, co vidět chce, ale skutečně hledat pod povrchem odpovědi na své otázky.

Nehledejte je ale pouze na loukách prozářených sluncem, ale také v temných koutech vás samotných, které vaše mysl před vámi skrývá a maskuje. Rozžehněte své světlo a ponořte se do temných míst a vyneste je na světlo. Všechny stíny minulosti na světle mizí. Avšak když je tam necháte, dále mohou s vámi skrytě manipulovat jako dosud, protože o nich jednoduše nebudete vědět. Vaše mysl blafuje vás samotné, ukazuje vám poněkud hodně zkreslený pohled na skutečnost, máte myšlenky, které přesto nevychází z vašeho srdce.. Zkoumejte nezaujatě sebe samotné v každém okamžiku a všímejte si vašeho jednání a konání a poznejte, kdo skutečně jste.
Světlem na vaší cestě budiž upřímná touha vymést všechny stíny z vaší duše a opět navázání kontaktu s vaším srdcem.
Když se vám vynoří snadné odpovědi, snažte se vidět hlouběji, ptejte se proč, sledujte, jak jste se vyvíjeli v průběhu času až doteď, podívejte se pozorně na vše, co vás obklopovalo, jak vás to postupně formovalo a učilo.. O čem je váš příběh? Poznejte sebe samotné a poznáte více než když budete několik let aktivně dennodenně cestovat.

Nesouhlasíte? Před lety jsem nastoupil na cestu AC, abych poznal hlubší věci okolo. Z počátku mi byly školou mé vlastní sny, hledal jsem v nich hlubší smysl a poučení. Časem přišly LD a já se začal učit i tam, všímal jsem si, co tam dělám a přemýšlel nad tím proč (popravdě zas tolik mě to ještě nepálilo). Poznal jsem, že již v LD se může člověk mnohé naučit prostřednictvím "astrální školy", místa kde spolu s vámi bude i několik dalších duší a vy se budete postupně pod vedením Mistra učit o Energii i všem okolo. Po čase vaše LD přejdou ve vyšší zážitky s mnohem hlubším obsahem, těžko je definovat, ale sami budete vědět, že jsou významné až nakonec LD sklouznou k AC. Začnete cestovat a před vámi se otevře nekonečný prostor učení a nekonečných možností. Zde vás bude učit přímo duchovní průvodce. Poznáte mnohé stvořené světy, přijdete na místa, kde si sami svůj svět budete moci stvořit, poznáte vyšší i nižší dimenze, budete cestovat do minulosti i budoucnosti a učit se o všem okolo.
Astrál je jakési prodloužení našeho života i o dobu spánku a protože v astrálu čas není, dává nám nepřeberné možnosti poučení a poznání, pravd a různých vhledů. Budete se setkávat s vyššími i nižšími bytostmi nebo navštěvovat přátele chcete-li, dostanete mnoho času navíc pro váš rozvoj a poučení. Jednoho dne se můžete stát, že budete cestovat tak hluboko, že narazíte na paralelní reality a své vlastní já v nich. Splynete s ním a budete po určitý čas žít jeho/váš život, budete mít jeho vzpomínky, budete běžně myslet a bude žít plně v jeho světě. Z počátku budete vědět, že jste odjinud jen když budete do tohoto světa přicházet (a odcházet), než splynete sami se sebou, ale po čase, pravidelným tréninkem, můžete se naučit v hlavě udržet myšlenku, že nejste odtamtud. Zjistíte, že jsou reality, které jsou téměř shodné s naší, tam poté když něco zažijete, brzy to zažijete i zde.. zároveň, že jsou reality i více či méně vzdálenější té naší, od různých jiných technologií (zde by vám to připadalo jako lehké sci-fi) až po pomalu úplně šílené cosi.. A přesto to budete stále vy. Ať už budete kdekoliv a budete žít v jakékoliv světě, vždy splynete se svým životem tam, a plně zapomenete na vše odsud, dokud odtamtud opět neodejdete. Váš život dostane vskutku nový rozměr, protože vám bude dáno několik let navíc. Bude mít možnost učit se odsud, ale i odtamtud a protože v astrálu čas není, můžete za jednu noc prožít celé měsíce paralelních realit. Můžete dostat spoustu uvědomění a hlubších pravd zažitím tohoto všeho, přesto není to nic v porovnání s pořádným zaměřením dovnitř.

Cestoval jsem denně léta a poznal mnoho, mnoho času mi bylo i dáno navíc prostřednictvím paralelních realit, učil jsem se od svého duchovního průvodce den co den, přesto nikdy jsem nedosáhl takového poznání a prozření, jako když jsem se zaměřil dovnitř a skutečně začal postupně odkrývat vrstvy toho, kdo jsem a co zde vůbec dělám.
Kdysi jsem se ptal jednoho velmi zkušeného cestovatele, jestli ještě cestuje. Odpověděl mi, že nikoliv. Řekl mi, že AC nemá zas takový význam a není ho třeba. Tehdy jsem ho nechápal a dál jsem se hnal za nekonečnou chimérou informací a hlavně přímých zážitků a zkušeností.. až mnohem později jsem prozřel a uvědomil si, že i s celým AC a vším okolo.. nikdy nemůžu stihnout obsáhnout vše, zaměřil jsem se tedy plně upřímně dovnitř a jedno velké uvědomění začalo střídat nové, můj pohled na vše se prohloubil mnohem víc než za celá léta cestování a přímých zkušeností. "Vše co je uvnitř, je i vně"

Obrázek

Píši zde tento příspěvek, protože je to jednou z velmi klíčových věcí na osobní cestě za Probuzením každého z nás. Dokud nepohlédneme do sebe samotných, nikdy pořádně nepoznáme a nepochopíme nic okolo. Můžeme nastudovat knihy a vést učené debaty, zažít spousty zajímavých zážitků, ale co z toho? Co to přinese vašemu životu? Nic. Zaměřte se dovnitř a vymeťte temné kouty a poznáte mnohem více, kdo jste vy i kdo jsou ostatní a v čem to vlastně všichni žijeme své životy. Vydáte se na skutečnou Cestu za Probuzením a vyšším uvědoměním.

Šťastnou Cestu :)
:-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Zaměření dovnitř

Příspěvekod jadydadyda » čtv, 04. zář 2008, 22:21

Zkoumání vlastních činů, myšlenek a názorů je nepostradatelná věc. Jen nevím zda si pod tím každý představí to stejné.
Východní učení toto nazývají Soucitem, protože po upřímném vhledu do vlastní duše, do svých myšlenek a jejich objektivnímu zkoumání, po rozpletení skrytých vlákének manipulací naší myslí, dojdeme sounáležitosti s každým člověkem okolo. Zjistíme, že on je námi a my jsme jím a není mezi námi rozdílu. Takto člověk může po čase splynout s kýmkoliv i s čímkoliv, včetně rostlin, kamenů, přírody i celého světa okolo.
Znamená to, že když do sebe opravdu upřímně nahlédnu a uvidím jak jsem zdeformován vnějšími vlivy, tak budu schopen soucitu se všemi ostatními, kteří jsou vlastně zdeformovaní akorát jiným způsobem? Z toho vyplívá, že individualita je pouze výsledek okolních vlivů a vůbec ne nás samotných. Jako když se několik naprosto stejných aut nabourá každé jiným způsobem.

Myslím, že spousta lidí při stejném postupu ale dojde k jinému výsledku. Každopádně pravda je jenom jedna.

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměření dovnitř

Příspěvekod Sunny:-) » čtv, 04. zář 2008, 23:47

Co k tomu říci.. zkus sám a uvidíš :-)

V úvodním příspěvku jsem lehce nastínil mnohem hlubší aspekty, kam až to vše může zajít, pokud se touto cestou člověk vydá. Musí na to být ale připraven a přijít to k němu přesně v ten daný čas, kdy na celou věc dozrál. Jinak je to bezúčelné házení hrachu na zeď. :-)

Toto téma si neklade za cíl být nejčtenějším ani nejaktivnějším, co se týče reakcí uživatelů, ani zde není vyloženě místo pro teoretizování o nesmrtelnosti brouka a přímá zkušenost nikde. Tento topic je pouze jakousi cedulí, zmuchlaným cárem papíru letícím ve větru okolo vás. To jestli si z něj něco vezmete nebo ne je na vás. Pokud ale aspoň jednoho čtenáře až dozraje čas trochu inspiruje a přivede k hlubšímu zaměření dovnitř, vůbec k hlubší myšlence nazírání na věci trochu jinak, potom plně splnil svůj účel.

Berte proto v úvahu, že se jedná jen o lehkou inspiraci, která vám může něco dát, stejně jako nemusí. Není to rozhodně tématem o řešení co by kdyby.. je to tématem přímé zkušenosti, vašeho přímého niterného vjemu, který se bude s časem čím dál tím více prohlubovat. Toto místo není o mrtvých slovech, je o životě.
Zanechejte ho tedy prázdné, bez všech teorií, postojů a názorů, přenechejte ho přímé zkušenosti, jeho vlastnímu příběhu.
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Zaměření dovnitř

Příspěvekod Tidus » pát, 10. říj 2008, 18:09

Tento prispevek mi velmi pomohl. Po jeho precteni jsem zacal s meditacemi, ve kterych premyslim o svem zivote. Zacal jsem nejstarsimi vzpominkami, ktere jsem jeste mel a postupne si rozebiral zivot. Je skutecne zajimave, na kolik zapomenutych veci si clovek vzpomene. Nejen co jsem delal, ale i na to, jaky jsem byl a co pro me urcite veci znamenaly. Postupne si prochazym svuj vyvoj a postoj k ruznym vecem. Zatim jsem teprve na zacatku zakladni skoly (jde to skutecne pomalu), ale uz tak to prinasi nejake ovoce. Casto se mi stavalo, ze jsem nejak reagoval a nevedel proc. Tato meditace mi pomaha pochopit vlastni osobnost.

Proto dekuji Sunnymu za tento topic a vsem toto velmi doporucuji.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...


Zpět na „Vaše zkušenosti“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů