Maji i "nezive" predmety sve duchy ?

Uživatelský avatar
medusa
Příspěvky: 5
Registrován: pát, 09. bře 2012, 14:18
Bydliště: Praha

Maji i "nezive" predmety sve duchy ?

Příspěvekod medusa » čtv, 29. bře 2012, 16:27

Zdravim,
mam dalsi z mnoha mych podivnych dotazu
Tak jak se tu pise o spojeni s duchy stromu a jinych rostlin, je to mozne i s "nezivymi" predmety, jako jsou treba stare domy, nebo treba i jenom starozitna skrin ?
Prece jenom jsou to vetsinou veci do kterych nekdo vlozil cast sebe a maji i svuj "zivot"

Uživatelský avatar
madagaskar
Příspěvky: 102
Registrován: pát, 30. zář 2011, 12:31

Re: Maji i "nezive" predmety sve duchy ?

Příspěvekod madagaskar » čtv, 29. bře 2012, 19:31

no napriklad podla sintoizmu urcite. oni uznavaju kamene, vodopady, skaly, kopce....vsetko ma svoju duchovnu stranku. Napriklad si staci precitat aj stare slovanske povesti a tam je kopa roznych bytosti, ktore ludia dlho poznali a teraz su z nich len rozpravky a myslim, ze vela z nich skutocne existuje, ale ludia uz zabudli ako s nimi komunikovat.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 691
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Maji i "nezive" predmety sve duchy ?

Příspěvekod clario » pát, 30. bře 2012, 15:28

No ona vlastně veškerá hmota povstává z oné duchovní sféry a vědomí takže je určité vědomí vlastně v pozadí všeho :). Ovšem nakolik se v jednotlivých věcech projevuje, nakolik je tam zastoupeno či jak je tomu u starých věcí s určitou historií na které se navázalo mnoho energie ať tvůrců či jejich uživatelů, to už by bylo asi na dlouhé debaty a filozofování :D a co člověk to názor. Takže na tvou otázku bych odpověděl asi jen oním "ano", ovšem dál to rozebírat a snažit se to nějak vymezit by asi vedlo jen ke spoustě prázdných řečí :).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Edinburgh
Kontaktovat uživatele:

Re: Maji i "nezive" predmety sve duchy ?

Příspěvekod Firzen » stř, 15. kvě 2013, 19:50

Myslím si, že mají. :)

Koukni kdyžtak sem: http://www.okemboha.mysteria.cz/7_stupnu.htm (prý je to útočná stránka, ale podle mě to bude falešný poplach - pamatuju, že dřív to ni nehlásilo, a stránky jsou přitom zcela stejné.)
1)
HMOTA
nejnižší stupeň vědomí, se projevuje pouze smršťováním, ochlazováním a tvrdnutím.

2)
ROSTLINA
již projevuje dva stupně: hmotnou a ji oživující vegetativní sílu. Rostlina projevuje hmotné vibrace nevědomě, nosí své tělo jako šat, ale jejím stupněm vědomí je hmotu oživující rostlinná úroveň. Síla této úrovně má tři znaky, podle nichž ji lze poznat,
ať se projeví kdekoliv: vyhledání potravy, přijímání potravy a asimilace, neboli trávení.

3)
ŽIVOČICH
projevuje tři síly: hmotnou, rostlinnou a živočišnou. Má tělo, hledá potravu, jí, tráví
a je vědomý na živočišné úrovni, má emoce, pudy, pocity, sympatii, antipatii a
žádosti. Živočich je vědomý na třetím stupni vývoje, pouze o stupeň níže než člověk.

4)
PRŮMĚRNÝ ČLOVĚK
stojí o jednu vibrační oktávu výše: je vědomý na mentální úrovni. Má intelekt a schopnost myšlení. Projevuje však i ostatní tři stupně: materiální - má tělo, vegetativní - vyhledává potravu, přijímá ji a tráví, živočišnou - má mysl a citový život, pudy, sympatie, antipatie a žádosti. Jeho charakteristickým stupněm však je jeho intelekt. Člověk vědomě myslí.

5)
GÉNIUS
Při dalším vývojovém stupni učiní člověk velký krok: pozvedne své vědomí ze světa účinků do úrovně příčin. Čerpá z každého pramene kausální úrovně a projevuje tuto sílu, která se v jeho vědomí jeví jako intuice. Je schopen pomocí intelektu a duchovní síly vyjádřit slovy své zážitky na vyšší úrovni a tlumočit je svým bližním. Může však projevit svou intuici i v jiných formách umění: bez rozměrů v hudbě jako skladatel, ve dvou dimenzích čarami a barvami jako malíř, ve třech dimenzích plastickými tvary jako sochař nebo tanečník.

6)
PROROK
- tak je v lidské řeči nazýván stupeň vědomí další vibrační oktávy. Projevuje všechny předchozí stupně, je však vědomý na další úrovni, na úrovni božské moudrosti a univerzální lásky. Tato univerzální láska, odpovídající šestému stupni, je naprosto duchovní silou a nesmí být nikdy zaměněna za lásku třetího, živočišného stupně, která je projevem živočišných pudů. Ona láska je vibrací transformovanou o tři stupně níže a jejím pramenem je pud rozmnožovací. Taková láska je touhou po majetku a chce vždy jen tělo. Nutí člověka přiblížit se k druhé, milované bytosti, obejmout ji, líbat ji, tisknout ji k sobě, jedním slovem, vlastnit ji. Kdo podléhá této lásce, žije ve svém vědomí ještě ve stavu rozdělení a hledá svou tělesnou doplňující polovinu, aby došel uspokojení. Tato láska chce vždy brát, něco mít, vlastnit. Láska v šestém stupni projevu, láska proroků, však nepramení z rozdělení, ale z prvotního stavu božské všejednoty. Lidé vědomí na tomto stupni nechtějí nikoho vlastnit, cítí se sjednoceni s nekonečným celkem.

7)
ČLOVĚK BOŽSKÝ
je sedmým a nejdokonalejším projevem božím, je to člověk, který se stal plně vědomým. Všechny ostatní formy projevu manifestují pouze transformované vibrace, pouze část boží. Člověk božský je ten, kdo projevuje Boha - své vlastní božské Já - plně, v jeho dokonalosti, dokonalým vědomím; ten který zažívá a vyzařuje božské tvůrčí síly v jejich prvotních, netransformovaných vibracích a frekvencích. Je svrchovaně vědomým; žádná jeho část není nevědomá.


Jedině člověk má možnost ovládat a vyzařovat všech sedm vibračních oktáv, jelikož má ve své nervové soustavě nervová centra, odpovídající sedmi oktávám transformované a netransformované tvůrčí síly. Je však schopen vyzařovat pouze vibrace onoho stupně, na kterém se stal vědomým, neboť dokud se na nějakém stupni ještě nestal vědomým, zůstávají odpovídající nervová centra v latentním stavu. Průměrný člověk tedy bude vyzařovat vibrace do čtvrté úrovně, genius do páté, prorok do šesté a pouze božský člověk je schopen vědomě vyzařovat všech sedm oktáv podle své vůle buď vyzařovat božsky-tvůrčí sílu v netransformovaném stavu, nebo ji proměnit a vést dál v nižších, transformovaných frekvencích.
Respice finem et non peccabis.


Zpět na “Šamanismus”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host