Evokační magie

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Evokační magie

Příspěvekod IamI » úte, 29. črc 2008, 21:28

Zkousel jsi se na veci podivat i jinak nez z demonologickeho konceptu? Napadlo te nekdy, ze demoni jsou casti nas samych a proto i kdyby byli sebe slilnejsi vzdy je ucitime, tak jako citis treba sve ruce, dech, cokoliv? ...
Tohle je velice důležitá myšlenka. V podstatě to stejné říká hermetismus, nebo třeba Smaragdová tabule. Co je nahoře to je i dole ... , nebo chceme li jinými slovy co je okolo nás je i v nás.
Z mého pohledu je evokace v podstatě astrální manifestace určité části, nebo principů našeho já. Ale nepleťme si to s psychologí. Jde o určité elementární vzorce chování universa. Pokud se nám něco podaří takto manifestovat, tedy astrálně vyprojektovat, můžeme to zkomat, pokusit se o komunikaci, připadně to nějak ovlivnit - nebo to může ovlinit nás.
Evokace - jde vlastně o jakousi zkoušku, jak jsme tohoto říkejme tomu třeba "démon" zvládli uvnitř nás, prostřednictvím astrálu. Nejde tady ani tak o měření nějaké síly, vlivu nebo moci ale spíš o konfrontaci vzájemného vlivu evokátora a evokovaného.
Z tohoto důvod, pokud "démona" pokládáme za určité vzorce chování universa, je zcela nesmyslná snaha rádoby lovců démonů :D tyto entity zabit. Už ze své podstaty jsou totiž nezničitelní.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Evokační magie

Příspěvekod Asanoth » ned, 03. srp 2008, 20:45

Zkousel jsi se na veci podivat i jinak nez z demonologickeho konceptu? Napadlo te nekdy, ze demoni jsou casti nas samych a proto i kdyby byli sebe slilnejsi vzdy je ucitime, tak jako citis treba sve ruce, dech, cokoliv? ...
Koukam na veci z Meta konceptu(tedy z 1/4 i ze spiritualniho modelu, i kdyz uznavam, ze zrovna psychologicky model u me moc neboduje ;) ). ;)

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Evokační magie

Příspěvekod Heimdall » stř, 06. srp 2008, 17:11

No, kazdy by si mel ujasnit, proc chce vubec evokacni magii delat. Ja jsem jeste vlastne nikde necetl zadny duvod, takze jak se to tady uz parkrat diskutovalo, prijde mi ze je to jen pro takovy ten pocit spicateho klobouku jak pise Tidus :) Tedy, jinymi slovy receno, na co se chcete toho demona ptat? :-? ikdyz jsou ti demoni svou urovni moza o neco malo vyse nez obycejni lide, stejne toho prilis nevedi. Ikdyz jde o to, co chcete vedet :) to uz bych si mnohem radeji precetl Tao-te-ting, nez se ptal na neco demona :)... pak je tady otazka toho, ze to mozna ma nekdo jako svuj konicek, takze jestli je to tak, tak to co jsem napsal nebylo pro vas :)
a pro nektere: prectete si knihu "Jak se lidska bytost dostala na scesti"... tedy jestli existuje, ale jestli jo tak si ji prectete :)
Těch důvodů je mnoho:), tak stačí malý příklad: pokud zrovna neevokuješ astrální otisk své babičky, tak se konkrétního démona můžeš zeptat zrovna třeba na pár věcí ohledně tao-te-ting:), nebo ti to může dokonce celé nadiktovat, zkrátka se ti otevírá mnoho možností a hodně informací, ke kterým by jsi "jen" v knihách nedospěl. Mimochodem ber to jen jako připomínku, nikoliv jako radu, já jsem naprostý lajk, ještě jsem nic neevokoval, jen čerpám ze své teoretické studny vědomostí:).

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Evokační magie

Příspěvekod Asanoth » stř, 06. srp 2008, 18:50

Heimdall ma pravdu, napsat ze demoni nic nevedi je prinejmensim kratkozrake :) . Jenom to chce vedet co ktery demon vi a umi a hura k evokaci(a mozna vas neco usmazi ;) ).

/edit: Smazána citace, text přímo navazuje. Přečti si Pravidla. Sunny:-)

Batole
Příspěvky: 3
Registrován: pát, 26. zář 2008, 12:51

Re: Evokační magie

Příspěvekod Batole » pát, 26. zář 2008, 13:32

K navázání kontaktu s různými bytostmi vůbec není potřeba žádná magická evokace, rituální magie a podobné praktiky popsané v Grimoárech.
Stačí docela obyčejná meditace, případně s využitím spánku jak bylo časté třeba v Antice (Jamblichos z Chalkidy, o mysteriích egyptských - zdarma na www.grimoar.cz/obsah.php ) případně s pomocí zrcadla - viz Durrova Experimentální démonologie. Ale enní potřeba používat černé tvarované zrcadlo, jak popisoval Durr, já udělal úspěšné pokusy se zrcátkem za pár korun z obchodu. je to jen pomůcka ke koncentraci myšlenek Jsou bytosti ať již démonické, či andělské, přírodní duchové, pohanští bůžci,......které lze takto kontaktovat bez nějakého rizika. Alepoň pokud to člověk nedělá ve zlém úmyslu.
Dělal jsem dost takových - úspěšných - pokusů.

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Evokační magie

Příspěvekod Asanoth » sob, 27. zář 2008, 23:42

Musis ovsem brat v uvahu rozdil "kvality" a moznosti evokovane bytosti a bytosti, se kterou jsi spojen treba pres AC, LD nebo kyvadlo. Jiste ze ke spojeni neni nic treba, ale prima evokace by ti mela umoznit veci(a take rizika, pravda), jake jina metoda nenabizi.
Ovsem pokud nekomu jde jen o to vedomi "jo, spojil jsem se s bytosti", pak bohate postaci kyvadlo ci neco podobneho :)

Uživatelský avatar
Exille
Příspěvky: 52
Registrován: úte, 16. čer 2009, 10:52

Re: Evokační magie

Příspěvekod Exille » čtv, 17. zář 2009, 15:58

Rád bych tohle téma docela oživil, takže. Mám pár otázek.
Tím vyvoláváním ducha myslíte to že se nakreslí kruh, písmenka a do středu ANO NE?
Nebo používání figurek z paulovnie a následné umístění pečetě (anglicky je to nazývané Charm)?

To první beru jako ze své praxe východní magie jako i možný způsob vytvořit kletbu i s účelem smrti a nic se vám nevrátí.

Jistě chápu že přivolat svoji babičku apod. tak i z ní pozitivního ducha můžete vytvořit cokoliv co může zabít. Bavil jsem se s budhistickým mnichem a podle něj západní kultura vytvořila zajímavou verzi Kokkuri-san (ta metoda s papírem a kruhém ano ne atd) kdy přivoláte většinou bludného ducha jenž se s 98 % pravděpodobností bude lhát o tom kdo je. Pak se většinou živí na vašem strechu stresu apod. No může taky pronásledovat apod. V 99 % dotyční ducha neodešlou pryč, ale jen ho odpálkují a on se později vrátí.

Má zkušenost je taková že jsem s tímhle vytvořil kletbu dost silnou na to aby ublížila dotyčné osobě a nepotřeboval jsem nic dělat jen načmárat na papír potřebné věci, přivolat ducha a pak magický předmět (v tomto případě papír) ************ :!: Silnější jedinci co toho ducha přivolali trošku víc narkmí tak mohou udělat že duch oběť zabije, pokud oběť nemá na sobě nějakou ochranu, pokud má tak obrana ducha buď zlikviduje, odrazí zpátky a nebo nevydrží a duch se zbytkem síli způsobí škodu, pokud je oběť bez obrany a duch je nasycen na sílu způsobit smrt tak se většinou jedná o nějakou násilnou smrt nebo havárii v dopravním prostředku.
Onmyōji (陰陽師), Senji Ryakketsu (占事略决).
Veškeré mé materiály, které zde zveřejním jsou jen pro tohle fórum. Kopírovat jen s mým svolením.

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Evokační magie

Příspěvekod Pete » úte, 22. zář 2009, 07:21

Exille osobne jsem evokacku jeste nezazil , ale kamos mel svoji petici. Dela se to prez 5 lidi 5 svicek (samozrejme na hrotech pentagramu) + muze byt nekdo 6ty ktery pujde do kruhu. Nesmi se zapomenout na sul v oknech / dverich , odvolavaci zarikadla (nejlepe latinsky). Vetsinou se evokuje prez nekoho (treba toho kdo je v tom kruhu) ono zraneni se muze stat skoro vzdy , ovsem dobra skupina by si mela poradit. Jak uz predeslou pripravou (sul , svitky) tak taky tim , ze jich je 5 tim padem jsou silnejsi.

Me osobne nejvic zajima cesta samana (i kdyz je to ted utkvela predstava kdyz jsem vlastne uplny zacatecnik,ale chtel bych se k tomu casem vypracovat) a k tou bych rekl castecne evokacni magie patri. Ovsem nechtel bych ji moc casto praktikovat , prece jen najit 4 kvalitni lidi kteri se v tom jakz takz vyznaji , nebudou si z toho delat srandu , nebudou provokovat entity at uz budou jakekoliv tak sehnat takove lidi je skoro nemozne. A evokace v malo lidech je vic nez rizikova. A mame tu prece jine zpusoby , at uz pro cloveka ktery se magii nezabyva napriklad EVP (zachyceni hlasu ducha skrz nahravani) prez vsemozne tranzy , astralno atd.. takze abych to shrnul , evokacni magie se podle me da dost dobre vyuzit , ale chce to velkou pripravu , a nezkouset to zbytecne casto a uz vubec ze zabavy.
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Exille
Příspěvky: 52
Registrován: úte, 16. čer 2009, 10:52

Re: Evokační magie

Příspěvekod Exille » úte, 22. zář 2009, 21:26

Já jen chtěl poukázat na to, že kdybych chtěl, tak po internetu můžu rozšířit mýtus o nové formě vyvolávání duchů, tím že by to nevinní jedinci provozovali (lidská blbost a neznalost je neomezená) bych mohl vytvořit kletby které by zabíjeli lidi, kdyby jejich obrana byla silnější a ducha by odrazila zpátky na přivolávajícího tak by to zabilo ty vyvolávače a já bych z toho vyšel bez nějakých problémů.
Onmyōji (陰陽師), Senji Ryakketsu (占事略决).
Veškeré mé materiály, které zde zveřejním jsou jen pro tohle fórum. Kopírovat jen s mým svolením.

Leon
Příspěvky: 79
Registrován: čtv, 24. črc 2008, 18:25

Re: Evokační magie

Příspěvekod Leon » ned, 11. říj 2009, 16:08

Já jen chtěl poukázat na to, že kdybych chtěl, tak po internetu můžu rozšířit mýtus o nové formě vyvolávání duchů, tím že by to nevinní jedinci provozovali (lidská blbost a neznalost je neomezená) bych mohl vytvořit kletby které by zabíjeli lidi, kdyby jejich obrana byla silnější a ducha by odrazila zpátky na přivolávajícího tak by to zabilo ty vyvolávače a já bych z toho vyšel bez nějakých problémů.
Promiň ale kolikrát tejdně se vracíš do normální reality, nebo spíš v jakém světě žiješ. Zabijet bez viny pomocí šíření špatného návodu na vyvolávání duchů, který dotičné osoby nepřežijou. Tak ty seš fakt nakalibrovanej vůl. I kdyby by někdo chtěl vyvolávat duchy, kdo by byl tak blbej a hledal informace na internetu. Jsou knihy kterým se tím zabývají ale ty zvlašť bys měl začít uplně od začátku a o to u bible.

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Evokační magie

Příspěvekod IamI » stř, 02. pro 2009, 23:20

Já jen chtěl poukázat na to, že kdybych chtěl, tak po internetu můžu rozšířit mýtus o nové formě vyvolávání duchů, tím že by to nevinní jedinci provozovali (lidská blbost a neznalost je neomezená) bych mohl vytvořit kletby které by zabíjeli lidi, kdyby jejich obrana byla silnější a ducha by odrazila zpátky na přivolávajícího tak by to zabilo ty vyvolávače a já bych z toho vyšel bez nějakých problémů.
Promiň ale kolikrát tejdně se vracíš do normální reality, nebo spíš v jakém světě žiješ. Zabijet bez viny pomocí šíření špatného návodu na vyvolávání duchů, který dotičné osoby nepřežijou. Tak ty seš fakt nakalibrovanej vůl. I kdyby by někdo chtěl vyvolávat duchy, kdo by byl tak blbej a hledal informace na internetu. Jsou knihy kterým se tím zabývají ale ty zvlašť bys měl začít uplně od začátku a o to u bible.
Tak tohle je učebnicový příklad jak může dopadnou človíček kterého napadne zajímavá myšlenka kterou trošku nediplomaticky zformuluje :-? .

Ale teď k věci. Ona evokace není o tom odříkat nějaké zaklínadlo. Do toho musí jít člověk víc než naplno, proložit ji velkou energií, vůlí a emocemi jinak je o ničem. Takže účinek té kletby na internetu by byl v podstatě nulový, pouze by se té bytosti dodalo nějaké množství energie.
Co se týká zodpovědnosti a důsledků - pokud by se to tedy nějakým způsobem povedlo - jde samozřejmě na konto toho kdo tuto bytost vytvořil. Pokud by ti, kteří tu kletbu praktikují nebyli informováni předem o co jde, anebo by byli informováni mylně, pak o nějakých důsledcích pro tyto lidi nemůže být ani řeč.
A teď k té zajímavé myšlence. Myslím si, že většina těch evokačních rituálů slouží pouze k dobíjení vyvolávaných entit. Samozřejmě že je možné této entitě vnutit svou vůli, ale ruku na srdce, kdo na to má :-? .
To, že pokud někdo evokuje bytost za účelem zabití jiného člověka a pokud se to nepovede tato bytost zabije evokátora není úplně přesné.
Nějaké zdroje, nebo konkrétní informace na toto téma se hledají hodně obtížně, automaticky se zde předpokládá že evokátor je na takové úrovni že je mu jasné do čeho jde co může získat a co ztratit. Zjednodušeně řečeno evokátor musí uvolnit obrovské množství negativní energie, emocí, vzteku ....... a koncentrovat ji na oběť. Pokud nemá úspěch tato energie nemůže být celá přenesena na cíl a vrací se ke zdroji, tedy k evokátorovi. Tady ale evokátora neničí tak, jak by měla zničit cíl. Stane se "pouze" součástí evokátora, přesněji řečeno vstoupí mezi tělo a mysl a duši - to je myšleno obrazně, doufám že tomu rozumíte. Což může být ve svém důsledku ještě horší než smrt. Evokátor má ale stále možnost tento "odraz" potlačit, bojovat s ním nebo ho transformovat. Jedním z výsledků neúspěšného boje bývá velmi často smrt nebo strávení zbytku života v psychiatrickém ústavu v roli pacienta.
Myslím že pro základní představu to stačí, nechci aby to někdo prakticky prověřoval jestli to tak je nebo není :-?
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury


Zpět na „Magie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů