Rituální Magie

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 374
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Rituální Magie

Příspěvekod Lama » ned, 22. led 2012, 17:36

Opět vás všechny zdravím,
rád bych se neco dozvedel o tomto oboru magie (samozrejme na internetu je toho spousta, ale co z toho je spolehlivé že?). Jen mě zajíma jak taková magie muze existovat. Jestli lze nějaké kouzlo vymislet a jak? A zkrátka takovýto druh informací. Rád bych si i nějaké kouzlo vyskousel.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Rituální Magie

Příspěvekod ZdENik » pon, 23. led 2012, 15:05

Proc se ptas ostatnich?? :) CHces aby te navedl nekdo kdo s tim ma uz nejake zkusenosti? Co se tyce ritualu, tak sice nevim presne o kterych mluvis ty.. nektere urcite hranici az s jevy o kterych bych opravdu radeji nic vedet nechtel.. zejmena ruzna objetovani, zvlastni zasvecovani a podobne.. o takovyto druh ritualu se zajimas?

Ono ritual muze byt prakticky cokoli.. i to ze projevis vdecnost prislusnym silam, treba pred kazdym jidlem..

Aaa zvlaste si myslim ze je to vec toho jak si to chce udelat - po sveem... jiste ze cim vic lidi se soustredi na urcity ritual, nebo zamer.. muzete to potom vsichni prozivat velice silne.. ale co me zajima tak ritualy ruzne osobni.. a pokud se mam vyjadrovat k tomu, tak zcela jiste si muzes vymyslet vlastni.. i s tou magii to tak nejak dle meho funguje..

kazdopadne.. nevim proc te to zajima.. a tak celkove mam z toho pocit, ze bys rad porad neceho dosahoval, neceho zvlastniho a rekneme nadprirozeneho.. nevim proc aa nebudu se o to ani zajimat.. ale muzu ti rict jedno:

jsou opravdu veci, ktere ostatni povazuji za magii, mozne je prakticky cokoli.. ale takovyh veci lze dosahnout podle me pouze dvema cestama..

Jedna je prirozena.. vse se ti otevre v pravou chvili.. neni v tom zadny osobni zamer a vsechny tyto nastroje a schopnosti ti budou dany pouze a zase k dalsimu rustu.. nikoli nejakemu jinemu vyuzitii..

druha cesta je takzvana - pres mrtvoly - nechci rikat ze je to cesta usilii.. ale mnohdy muze byt.. a nejsem uplne presvedcen, jestli je to vzdy v poradku a na miste.. nebot muze dochazet k jevum, jez si ani nebudes vedom aa muzes se zaplest s kde cim.. (ted myslim predevsim ruzna zcestii - kde muzes byt nekym, nebo necim zneuzit, nebo traumata z veci na ktere nejsi jeste treba pripraven) - v zadnem pripade te nehodlam nejak strasit, ci ti vytvaret bloky.. takze to co jsem rekl ber na lehkou vahu pokud ti prijde ze ze me mluvi strach, ono totiz je to docela mozne :) ja bych to sice pojmenoval urcity prirozeny respekt.. ale mozna si to jen tak blahove namlouvam a jsem jen a pouze posera, ktery nakonec nedosahne niceho.. ja to tak necitim, ale dulezite je jak to citis ty sam.. takze vez ze jsem jeden z tech obycejnesich aa presto ze uvnitr citim touhu po podobnych vecech.. jsem skoro presvedceny ze v urcity okamzik ke me prijdou, jakozto vedlejsi produkt neceho uplne jineho aa hlavne citim ze to nejdulezitejsi nejsou techniky a dosazeni techto mych tuzeb.. ale neco zcela jineho :)

tak trochu cerpam i z tohoto textu ktery si myslim ze je pro tebe velmi namiste:
http://probuzeni.blogspot.com/2012/01/c ... touhy.html
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Rituální Magie

Příspěvekod ArMi » sob, 07. kvě 2016, 10:24

Opět vás všechny zdravím, rád bych se neco dozvedel o tomto oboru magie (samozrejme na internetu je toho spousta, ale co z toho je spolehlivé že?). Jen mě zajíma jak taková magie muze existovat. Jestli lze nějaké kouzlo vymislet a jak? A zkrátka takovýto druh informací. Rád bych si i nějaké kouzlo vyskousel.
Na rituál se můžeš dívat jako na zásobník energie. Tento zásobník se plní každým zopakováním daného rituálu.

Většinou si ledé myslí, že se napojí na nějaké historické zásobníky energie prováděním starých rituálů. A že najdou zlatý poklad. Jenže to spíš je nalezení Pandořiny skříňky.

Třeba je to docela zjevné u NSDAP, tam byl použit rituál zvednuté ruky. Obyčejní lidé, kteří neovládali magii a hajlovali ten zásobník nedokázali použít. Byl určen jen pro vládnoucí špičky a byl pak použit destruktivním způsobem.
Podobně někteří "mistři" zadají žákovi nějaký rituál, a tím se bezpracně dostanou k životní síle svých žáků. Pokud by se žák dostal do stavu, že by dokázal energii použít sám pro sebe, tak už mu pokračování v rituálu nedoporučí.

Můžeš si udělat jakýkoliv rituál svůj soukromý účel a dát mu jakýkoliv význam. Až budeš potřebovat, třeba z důvodu únavy, tak se k tomu zásobníku můžeš dostat. Jenže to všechno vyžaduje určitou úrověň magické koncentrace a vědomí přítomnosti. V Bráně od Ariona je rituálům věnován větší prostor a problematika je velmi dobře vysvětlena. Doporučuji přečíst, pokud tě to opravdu zajímá. Rozhodně se rituálům nevěnují první lekce a tak bys měl již mít nějaké zkušenosti. Pečení holuby do úst samy nelétají v žádném oboru.

Více od opravdového mistra viz zde:
Přikročíme nyní k další, rovněž málo známé kapitole, ve které pohovořím o různém držení těla, o gestikulacích a prstokladech, což jsou tak zvané rituály. Základní princip spočívá v tom, že určitá idea, jistý myšlenkový pochod, má být potvrzen vnější vyjadřovací formou nebo naopak určitá idea čí určitý myšlenkový pochod má být gestem vyvolán, hermeticky řečeno evokován. Tento základ platí pro celou obřadnou nebo rituální magii. Tím je řečeno, že lze nejen každou ideu (i každou bytost) vnějším způsobem vyjádřit, ale je možno ji vázat (poutat) i na určitý úkol.
Co nemá jména, symbolu nebo zevního znaku, je bezvýznamné. Na této pratezí spočívají veškeré magické pochody a rituály. I každá církevní soustava sleduje od pradávna své zvláštní náboženské kulty. Rozdíl je pouze v tom, že davu bylo z toho všeho přístupno jen velmi málo, vše ostatní bylo přísně tajeno a úzkostlivě střeženo a platilo jen pro církevní hodnostáře a zasvěcence. Každý rituál má svůj zvláštní účel, jemuž také slouží bez ohledu na to, zdali jde o zaklínací kouzla v Tibetu nebo o držení prstů Bali-kněží při provádění různých kultů v Orientu nebo o rituální zaklínání mágů. Syntézaje a zůstane vždy táž.
U justičních přelíčení se považuje zdvižení ruky se vztyčenými třemi prsty za důkaz pravdivé výpovědi a tudíž za magické gesto. Z hlediska křesťanského symbolizují vztyčené prsty svatou Trojici. Také každá z přečetných lóží a sekt má své zvláštní rituály. Tak např. jsou lóže svobodných zednářů vázány na určité znamení, slovo a hmat. Z dějepisně historického hlediska by se o tomto tématu mohlo říci mnoho. Pro praktickou magii resp. pro magický vývin by však takové studium bylo zcela bezúčelné.
Na pravého mága nijak nepůsobí, čte-li v různých knihách, jak leckterý mág kreslí svůj magický kruh,jakjej považuje za symbol nekonečnosti, Boha a nedotknutelnosti, do něhož na svou ochranu řadí svá génia a anděle anebo jak láma maluje svou mandalu a při rituálech do ní staví svá Thatagáta jako ochranná božstva. Pravý mág takové cizí návody a poučky nepotřebuje, ježto dobře ví, že to vše má vést pouze kjakémusí zpevnění určité ideje a že to má být pouhou pamětní oporou ducha.
V tomto (čtvrtém) stupni magického výcviku těla se mág naučí sestavovat a tvořit si své vlastní rituály, kulty, gesta a držení prstů. Vše záleží najeho
individualitě a schopností. Mnohý mág dosáhne nejprimitivnějšími rituály daleko více, než filozofický spekulant s nejkomplikovanějšími kulty. Přesný směr zde nemůžeme určit a žák musí jednat intuitivně a musí dokázat každou ideu, každý myšlenkový pochod, i to, co si přeje mít uskutečněné, vyjádřit jemu vyhovujícím vhodným gestem, držením prstů anebo rituálem.
Zajisté nebude např. chtít žehnající gesto vyjádřit sevřenou, k útoku zdviženou pěstí. Zcela podle situace, ve které se nachází, si sestaví svůj nenápadný rituál, jehož použije, nikým nepozorován, tedy tajně.
Někteří mágové, majíce ruce v kapsách, provádějí pohyby prstů uprostřed nejvyšší společností nenápadně obřadnou magii. Využívají při tom živlům odpovídající analogie pěti prstů a určí:
ukazováček ohni
palec vodě
střední prst akáše
prstenní prst zemi
a malíček vzduchu
A přitom ponechávají pravou ruku aktivním a levou ruku negativním živlům.
Naučte se proto dávat různým ideám zcela individuální znamení. Pomlčte však o nich před každým, protože kdyby někdo používal pro stejnou ideu téhož znamení, zeslaboval byji odváděním její síly. Vaše osobní přání, která byste měli rádi co nejdříve splněna, upoutejte na svůj vlastní malý rituál nebo gestikulaci, nejlépe gestikulaci prstů a imaginujte, že se tímto gestem Vaše přání splní, přesněji řečeno, že sejiž splnilo. Zákon o dodržování přítomné doby a rozkazovacího způsobu platí i zde. Imaginací uskutečnění ve spojení s gestem nebo rituálem je třeba provádět na začátku co nejintenzivněji s pocitem jistoty, samozřejmosti a důvěrou a také s neochvějnou vírou ve zdárný průběh.
Nejdříve použijte obojího, tj. jak rituálu tak představy. Později, když se zabýváte s představou přání a jeho uskutečněním, provedete gesto nebo rituál zcela automaticky. Jestliže jste dospěli tak daleko, že se přání ve Vaší představě zautomatizovalo, je další postup opačný, a sice se provede rituál nebo gesto a představa neboli účinnost oné síly se automaticky rozplyne. To je vlastní účel rituálu nebo gestikulace, držení prstů nebo držení těla. Kdo dospěl již tak daleko, že přání ve své představě zautomatizoval, použije již jen rituálu nebo gesta a představa nebo dotyčná síla působí automaticky.
Dá se to snadno přirovnat k nabité baterii, u které stačí jen správný dotek, aby dala kdykoliv dostatek proudu. Opakováním představy se zvoleným gestem anebo rituálem se ve sféře příčin akášíckého principu tvoří mohutná zásobárna, která podle přání a účelu přijímá potřebnou vibraci (elektro-magne
tické fluidum), barvu, zvuk a všechny potřebné analogie. Tyto můžeme právem pokládat za částice krve v celém jejím složení.
Je-li tato zásobárna častým opakováním rituálu dostatečně nabita silou, stačí pak rituál pouze provést, načež se ze zásobárny uvolní částice, která přivodí potřebný účinek. Proto je dobře zachovat o tom všem mlčení, protože stejným rituálem by mohl kdokoliv jiný bez veškeré námahy odčerpávat nabitou sílu a dosáhnout téhož účinku, což by pochopitelně šlo na úkor původce.
Jsou lóže, které svým začátečníkům ukládají provádění jistých rituálů, které takovou zásobárnu sil automaticky nabíjí. Vyšší zasvěcenci mají tak levný přísun pro svou vlastní zásobárnu sil, s nimiž pak mohou bez námahy operovat. Jakmile ale žák dělá pokroky, takže by mohl ze zásobárny již sám čerpat, je mu uloženo, aby rituálu co nejméně používal.
Mnohému přijde při tom na mysl, že některé pokrokové apolitické organizace vykonávají svými pozdravnými gesty vlastně nepřímo magický úkon a že do všeobecné zásobárny sil častým opakováním toho kterého pozdravného gesta, aniž by to tušili, přispívají i když nevelkou, tak přece jen novou dynamičností životních sil. Tak např. byl u německé národně-socialistické strany . prozdrav, doprovázený zdvižením ruky, určité mocenské gesto. Je-li ale pak takové silně utvořené kolektivní zásobárny sil zneužito k chamtivým a násilnickým účelům, postaví se tato mentálně napnutá síla následkem své polarity proti svým zakladatelům a výsledkem toho je rozkol a rozklad, nehledě k tornu, že kletby nesčetných obětí, jednak úpících v žaláři, jednak nevinně k smrti odsouzených a smrti na bojišti vystavených, tvoří neviditelně protichůdnou polarizaci, která zásobárnu sil rozpouští.
Tentýž zákon platí stejnou měrou pro veškeré ostatní kulty kdekoli prováděné, ať v náboženství, v sektách nebo v lóžích. Zázračná uzdravování na poutních místech mají tutéž základnu. Věřící čerpá svou pevnou vírou a neochvějnou důvěrou v obraz světce anebo v sochu - duchovní sílu z akášíckého principu, která byla modlícími nakupena a stahuje ji k sobě, čímž dochází k zázraku. Dobře školený mág má na základě univerzálních zákonů k těmto a podobným úkazům vždy svůj správný postoj a dovede si jej logicky vysvětlit. Bylo by pro něho vskutku pouhou maličkostí, kdyby to ovšem měl v úmyslu učinit, strhnout tuto sílu na základě znalostí zákonů, zejména zákonů o polarizaci, z oné zásobárny sil na sebe a rovněž zázračně uzdravovat anebo provádět s ní zdánlivé zázraky.
Eticky vyspělý mág bude však podobné jednání považovat vždy za zcizení, k němuž se nikdy nesníží, neboť jemu jsou k dispozicí jiné možnosti. To budiž jen tak mimochodem podotknuto a věnujme svou pozornost opět rituálům.
Jak jsem se jíž zmínil, lze každou ideu, každé přání a každou představu realizovat rituálem, bez ohledu nato, zda na hmotné, astrální nebo mentální úrovni. Jenom doba uskutečnění závisí za prvé na duchovní zralosti, za druhé na tom, jak vydatně bylo rituálu použito. Mág udělá dobře, když si zvolí takové rituály, které může upotřebit po celý život, tedy rituály univerzální povahy. Čím méně přání bude mít, tím rychleji budou splněna. Pokud prvně zvolené rituály dostatečně uspokojivě neúčinkují, netvořte nové. Zpočátku postačí jeden rituál, nanejvýše tři. Dojde-li mág až k tomuto stupni vývoje, bude již vědět, jak daleko v tomto směru může jít a nakolik dokáže svou zásobárnu
opatřovat potřebnou silou. ‚
ostatnich?? :)); CHces; cesta usilii.. po sveem
Ten tvůj češtin teda dostává pořádně zabrat. Jazyk je způsob, jak si vzájemě sdělovat určité ideje pomocí symbolů. Každý stylem formulace zveřejňuje nechtěně i informaci o integritě svého vědomí. Ani po mnoha letech ses z toho nedostal. Pokud to nejsou nějaké skryté kódované zprávy třeba pro mimozemšťany :lol:.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Rituální Magie

Příspěvekod ZdENik » ned, 08. kvě 2016, 20:26

Ten tvůj češtin teda dostává pořádně zabrat. Jazyk je způsob, jak si vzájemě sdělovat určité ideje pomocí symbolů. Každý stylem formulace zveřejňuje nechtěně i informaci o integritě svého vědomí. Ani po mnoha letech ses z toho nedostal. Pokud to nejsou nějaké skryté kódované zprávy třeba pro mimozemšťany :lol:.
počky coo? :) no já tak někdy píšu.. znamená to tedy že něco je v nepořádku? .. ja to proste asi neresim, ale je fakt ze to pak neni ucelena forma a obcas se to meni.. aa nekdy i koduju, pro vlastni radst.. zatim mi na to vsak nikdo nereagoval.. nekdy se snazim o prenos co nejrchleji, takze jak pises jde jen o prenos "necoho za textem" vyuzitim tech symbolu.. takze sem tomu asi neprikladal vyznam extra nikdy.. hlavne je to i urcita forma nevim, zvyku z mobilu kdy dlouhe pismenko se dela podrzenim aa zdrzi te tak proste sem se naucil psat dve.. asi ale jak rikas nejake skraty (zkraty) v integrite.. nevim cestinu nehrotim.. ale tam to druhe by me zajimalo.. klidne to vice rozved.. znamena to ze sem neco jako forma schyzo? ouch! oO
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Komunikace je schopnost přenést informaci z bodu zdroje do bodu cíle s nejmenším zkreslením.

Příspěvekod ArMi » pon, 09. kvě 2016, 22:41

psat dve.. asi ale jak rikas nejake skraty (zkraty) v integrite.. nevim cestinu nehrotim.. ale tam to druhe by me zajimalo.. klidne to vice rozved.. znamena to ze sem neco jako forma schyzo? ouch! oO
Já jsem tě nehodnotil.

Každopádně každý si vždy dělá vizitku tím, co zplodí. Třeba si všimni, jak píše Sunny nebo ATA (když už jste si je sami nazvali elitou):
viewtopic.php?f=27&t=1020&p=9854#p9854
viewtopic.php?f=32&t=287&p=2507#p2507
Myslím, že oba to nedělají kvůli jazyku, ale protože takoví jsou.

Je dobré také myslet na druhé lidi, že by měli napsanému textu také porozumět. Vždy existuje určitá tolerance a čtenář si sám opraví překlepy. Ale často to vede k tomu že pochopí něco jiného, než cos chtěl sdělit. Na to se dá udělat docela pěkné cvičení, ve kterém tě někdo požádá abys přesně zduplikoval řečené - ale nezopakoval tzn. přeříkal vlastními slovy.

Na druhé straně naprosto nesmyslné tahání za každé slovíčko je stejně a nebo ještě více destruktivní. Zlatá střední cesta.

Komunikace je schopnost přenést informaci z bodu zdroje do bodu cíle s nejmenším zkreslením.

Ale to není jen tvoje chyba, souvisí to s úmyslným a cíleným úpadkem našeho vzdělávacího systému. Někdo si myslí, že z nás má být jen stádo tupých hlav odhodlaně jdoucích na porážku.

Ale jsou oblasti života, kam podobný styl komunikace skutečně patří a kdo by hovořil příliš inteligentně, tak by zle pochodil:
Pepa: Hele vole, půdeš do hospy vole
Franta: Jasnočka káááámo
Pepa: Ty voe ty nemáš škváru coo
Franta: Něco čórnu vole
Pepa: Du vod toho, dyš jsem byl naposled v ďouře sem z toho zbělěl
A trocha kriminálního argotu už je pro slušného člověka bez slovníku naprosto nesrozumitelná:
Čávata tachněte v sovel
a vastík odtachtí v mangel
od gávy ku gávě fornujem
hákovku nemáme, čórujem
džukry my čórujem, chalujem,
jamborky míháme, khalujem .....


Rozhodně se nepřetvařuj, k ničemu se nenuť a dělej jak to vnitřně cítíš. Pokud se ti líbí takto psát, tak to dělej dál. A pokud budeš mít pocit, že je třeba zesílit světlo tvého rozumu a integrity vědomí, tak se to projeví i na tvém projevu.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Rituální Magie

Příspěvekod ZdENik » úte, 10. kvě 2016, 09:19

Je to jak říkáš.. oni tak píšou, protože takoví jsou.. já bych v tom taky nic víc teď nehledal.. přestože jsi nám naznačil že i k tomu je možno přistoupit..

To co vnímám u sebe je, že píšu i podle nálady a rozpoložení.. a řekněme levelu lenosti? Neboť někdy dokonce píšu (jak jistě vidíš) s diakritikou a nekdy proste uplne bez ni nebot tak tok mych myslenek plyne rovnou do klavesnice aaaa proste je to fofr a paradoxne to mozna nekdy integritu narusuje daleko mene (alespon pro me)(co to dela vam za gulas je mi doslova ukradeno.. mozna tezke sobectvi, mozna nejvyssi stedrost..).. ale to je ryze subjektivni pohled.. a urcite zalezi na to do jake miry je ctenar nezatizen (ted zase rekneme levelem perfekcionizmu neboli) formou jako takovou.. mozna zamerne na tebe tato forma pusobi odpudive, nebot je to soucast nejakeho tveho nevedomeho mechanizmu.. kdo vi...

Ono kazdy stejne vnimame text druhych pouze diky tomu co jsme sami zazili, prozili a nekdy i osahali.. je to jak to je.. vnimame zkreslene aa ano asi to lze napsat aby jsme tomu zamezili v nejvyssi mozne mire.. ale to je to! Ja to tak mozna vubec nechci (ted nerikam ze je to vedoma volba..) zkratka: je to jak to je.. mluvi za vse ;)

tim nenaznacuji ze pohrdam tvym nahledem na vec.. beru ji na vedomi.. ale asi i tak zustanu tim co jsem =)

promin ale souzen // nesouzen stejne je to těžký ŽenšEN, me je to vazne jedno.. v "dobrem" slova smyslu.. nemas z toho RAdost? Je to celkem JEDNOduché..

Trochu bokem inetgrity.. Jaké je tvé nejvyšší poznání s limitem do 10 slov? (nemusíš odpovídat..)(ale můžeš=])(10 slov je opravdu hodně.. mě by stačili dvě..)(klidně si posluž - limit si prodluž // nebo ho zkrať, prostě nech ať..)(no je to pouze návrh..)(ostatně tak jako všechno jiné, klidně v jiném čase na jiném místě podané rozkazem..)
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Rituální Magie

Příspěvekod ZdENik » úte, 10. kvě 2016, 09:28

ano s tématem to moc nesouvisí, je?! mi líto=/ opravdu chápu >> fórum má své pravidla..

Ale já raději život.. jen životu jsem pivot..
omluvám se dotyčným předem..
puňtům jsem jistě vředem..
špatná forma, křiví rým..
poslochej chlapče,...

asi trochu tak..
něja-jak..
potom..

oTOM

CO?

Z
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Komunikace je schopnost přenést informaci z bodu zdroje do bodu cíle s nejmenším zkreslením.

Příspěvekod ArMi » úte, 10. kvě 2016, 10:59

Doplňuji, že souzení a odsudek druhých není jedno. Jsou pouze 2 činnosti v tomto světě, které člověka nejsilněji odvádějí z jasného a klidného středu - odsudek a strach. Podobné chování jsou relikty pochybných náboženských nauk ve kterých slepí vodili slepé stále dokolečka. Spousta náboženství včetně toho tebou oblíbeního zenu byla velkým způsobem zkreslena a vyrábí z lidi nesvéprávné trosky: viewtopic.php?f=26&t=1595.

Kdyby mi cokoliv vadilo, tak by se ten druhý automaticky stal mým učitelem a dělal mi to do té doby dokud bych k tomu měl nějakou averzi, je možné jen pozorovat. A je to síla ducha, která vše svým pozorováním mění.

******

Nesmíš zapomínat na metafyzický rámec slov. Každá slovo je ukazatel na určitou ideu, která už je tímto slovem nezachytitelná.

"Nejvyšší" a "poznání" jsou dva ukazatelé. Ukazují přesně na určitou ideu. Chytil bych se do velké pasti, kdybys ty neznal tyto ukazatele a já ti pomocí omezeného množství jiných ukazatelů chtěl přesně takovou věc definovat. Do této pasti padají mnozí dnešní filozofové. Tyto dva ukazatelé jsou plně postačující pro toho, kdo ví, co to znamená. Tobě by asi stačila 2 slova "Nejvyšší" + "poznání".

Kdybys nikdy nevěděl, co to je hruška, tak myslíš, že bych ti pomocí deseti slov dokázal vytvořit plnohodnotný obraz hrušky abys mohl po uchopení tohoto plodu bezpečně a neomylně prohlásit, toto je hruška. Mohu popsat barvu, vzhled, chuť, tvar, ale pořád to nemusí stačit.

Nebyl by lepší obrázek?
Obrázek Když už mám problémy s hruškama, jak chceš řešit filozofické otázky?

"Nejvyšší poznání" také závisí na poznávajícím. Třeba pro psa to může být, že našel způsob, kam si zajít pro žrádlo, jak se má před páníčkem vrtět aby ho podrbal, kde má dečku na které může spát, kde najde fenky aby je mohl obskákat. Ještě musí vědět, že když udělá někde hromádku tak dostane ránu, ale jinde je to v pohodě. A to na jeho psí úrovni stačí. (a ani 60 slov to plně nevystihlo)

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

RE: Komunikace je schopnost přenést informaci z bodu zdroje do bodu cíle s nejmenším zkreslením.

Příspěvekod ZdENik » pát, 13. kvě 2016, 16:51

Myslím že "můj" zen je symbolem něčeho, co pro tebe se zdá býti zcela odlišnou věcí.. ale tak to prostě je.. i globálně je na to asi nějak nahlíženo a tím pádem pošpiněno.. ale já věřím že není ZsEN jako zSEN.. Právě ty předsudky v tom hrají zásadní roli (nevím jestli to samé označuje slovo "odsudek".. ale nechme tak..) Rovin vnímání je bezpočet a snažit se o něco o čem mluvíš ty je nemožné z intelektualního pojetí vstupu.

Takze abychom si snad lepe porozumenili.. nalepky nejsou dulezite, muj zen je shodny s pojetim slova "TO".. rika ti TO neco? TO naprosto staci.. ale i samotne TO je zavadejici.. BUH.. TO.. TAO.. ZEN.. ja nevim nespatruji v tom rozdil.. ty ano - ale asi jedine diky nejakemu balastu co sis pres to natahů, nebo zkrátka skrze globalne promitane a prejimane skutecnosti? pod timto vyznamem..

Tuhle uvodni pasaz bych zakoncil timTO: "Kdyz je pohar spinavy, nalejes-li do nej sebecistejsi tekutinu.. vysledek bude vzdy ... špína.." Ale pozor taky naopak... Takze tu nejde ani o cistotu slova a formy,.. ani o cistotu stavu byti zvlast.. ale o syntezu.. o potkani obojiho..

To čemu se asi chceš?! přiblížit (nemyslím teď according to co si posledně psal.. hodnotím pouze z náhledu na množství a snahy tvé komunikace.. podle mě je na čase přehodit výhybku, páč se mi zdá - nic ve zlém - že jedeš po této koleji už dlouhou dobu.. a tu cestu znáš už nazpaměť, možná... a s velkou pravděpodobností daleko lépe než mnozí ostatní, přesto ti nějak nedochází, že možná jezdíš pořád dokola) je cesta srdce.. ale to je zase zavádějící pojem.. co to pro tebe a pro mě znamená může býti různé..

zkusím.. Oddělenost vs neooddělenost.. jde o to na co myslíš? když tyto řádky píšeš.. jsi ty a já? nebo cítíš že by tomu mohlo býti i jinak? Máš jasno v těchto pojmech a zase mi dáš intelektuální masáž, nebo ti to začíná vrtat v hlavě?

hehe.. nejvyšší poznání.. já se neptal na hrušky a na psy ani na PSI.. ale na TO tvoje aktuální.. Rozumím tvé výmluvné reakci a částečně ji chápu.. ale částečně je to prostě chytračení, které podle mého nikam nevede =)

V každé fázi může být toTO poznání jiné.. nejde mi o nějaké konečné důkazy něčeho, které potvrdí tvoje ani nevím co.. předpokládám že tak si TO asi překládáš, nebo to v TOm spatřuješ a proto nereaguješ na otázky, ale napadáš dokola pořád "můj" záměr.. a ukazuješ možnosti a nekonečnosti rovin pojetí.. Ale otázka je kdo je na toto zvědavý? =) Máš z toho dobrý pocit, nebo o co tady de? =P

Divaj hrošíku.. no a co? :D

chápeš? Mě je to jedno.. tobě je to jedno.. ale nějaká konkrétnost?? Jen těžko si takto porozumíme..

Takže.. co ti na TO mám vůbec napsat.. =)

rád bych s tebou něco posdílel.. opravdu.. ale je to vůbec možné? Cítíš tu vzdálenost? První je nutné se trochu vyladit, nevím možná na tvoji úroveň prostě nemám a ty se snížit asi nechceš.. možná víš proč, možná nevíš.. na mě je to velká liga, já jsem jenom prosťáček.. malý klouček.. prvňáček.. tak nedělej ramena - pojď... už není doba půlená..

SEmjeN ZdENek a TY?

p.s.: s nejvyssim poznanim mas naprostou pravdu.. ale presto.. projdu si mesto.. obejdu par zanmych, opustim svy kreslo.. No a je mi heeej-heej tak se podíveeej, Každý máme svůj život, tvůj je zase tvůj no tak se měj... ;)
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re[2]: Komunikace je schopnost přenést informaci z bodu zdroje do bodu cíle s nejmenším zkreslením.

Příspěvekod ArMi » pát, 13. kvě 2016, 21:30

Rovin vnímání je bezpočet a snažit se o něco o čem mluvíš ty je nemožné z intelektualního pojetí vstupu.

hehe.. nejvyšší poznání.. já se neptal na hrušky a na psy ani na PSI.. ale na TO tvoje aktuální.. Rozumím tvé výmluvné reakci a částečně ji chápu.. ale částečně je to prostě chytračení, které podle mého nikam nevede =)
To jsem takto neříkal. Chtěl jsem k tomu ještě něco dopsat.
p.s.: s nejvyssim poznanim mas naprostou pravdu..
Dejme tomu, že mohu odpovědět jen do jisté míry, zkusil jsem k tomu něco napsat: zde viewtopic.php?f=38&t=1598&p=14656#p14656.
Takze abychom si snad lepe porozumenili.. nalepky nejsou dulezite, muj zen je shodny s pojetim slova "TO".. rika ti TO neco? TO naprosto staci.. ale i samotne TO je zavadejici.. BUH.. TO.. TAO.. ZEN.. ja nevim nespatruji v tom rozdil.. ty ano - ale asi jedine diky nejakemu balastu co sis pres to natahů, nebo zkrátka skrze globalne promitane a prejimane skutecnosti? pod timto vyznamem..
Podle mě "TO" je jen nějaký ukazatel na bytí, ale jen to bytí samo je skutečné.

Tuhle uvodni pasaz bych zakoncil timTO: "Kdyz je pohar spinavy, nalejes-li do nej sebecistejsi tekutinu.. vysledek bude vzdy ... špína.." Ale pozor taky naopak... Takze tu nejde ani o cistotu slova a formy,.. ani o cistotu stavu byti zvlast.. ale o syntezu.. o potkani obojiho..
Zapomínáš na to, že vědomí Krista vzniká sloučením protikladů. A i když máš vodu špinavou a bude ji pozorovat nehybný pozorovatel, tak se sama vyčistí.
To čemu se asi chceš?! přiblížit (nemyslím teď according to co si posledně psal.. hodnotím pouze z náhledu na množství a snahy tvé komunikace.. podle mě je na čase přehodit výhybku, páč se mi zdá - nic ve zlém - že jedeš po této koleji už dlouhou dobu.. a tu cestu znáš už nazpaměť, možná... a s velkou pravděpodobností daleko lépe než mnozí ostatní, přesto ti nějak nedochází, že možná jezdíš pořád dokola) je cesta srdce.. ale to je zase zavádějící pojem.. co to pro tebe a pro mě znamená může býti různé..
Žasnu, jak to můžeš o mě vědět? Ty musíš být génius nebo telepat, že takhle dokážeš druhého zhodnotit. Také to dělají blázni. Ale tím tě nechci z ničeho obviňovat. Tvá mysl může pro mě být bludištěm nebo bažinou.

A kam že mě to vlastně chceš nasměrovat? Podle toho, co tady prezentuješ a prohlašuješ se za prvňáčka tak opravdu netuším.

Ono ve skutečnosti ani vyhybku přehodit nejde. Nepřipadá mi dobré přehazovat výhybky, ale lepší je jet "po více kolejích současně". A co když v prázdnotě žádná výhybka není?

Mimochodem o otevírání srdce jsem ti již napsal. Ale to rozhodně není nějaké HROBESO (1). Chceš mi říci, že ty jediný máš srdce otevřené a ostatní jsou v tomto ohledu nedochůdčata? Pouč mě tedy.
zkusím.. Oddělenost vs neooddělenost.. jde o to na co myslíš? když tyto řádky píšeš.. jsi ty a já? nebo cítíš že by tomu mohlo býti i jinak? Máš jasno v těchto pojmech a zase mi dáš intelektuální masáž, nebo ti to začíná vrtat v hlavě?
Každý jsme jedinečným jedním, ale to nevylučuje bytí v Jednotě.

V každé fázi může být toTO poznání jiné.. nejde mi o nějaké konečné důkazy něčeho, které potvrdí tvoje ani nevím co.. předpokládám že tak si TO asi překládáš, nebo to v TOm spatřuješ a proto nereaguješ na otázky, ale napadáš dokola pořád "můj" záměr.. a ukazuješ možnosti a nekonečnosti rovin pojetí.. Ale otázka je kdo je na toto zvědavý? =) Máš z toho dobrý pocit, nebo o co tady de? =P
Tvůj záměr nenapadám, jen se mi ho nedaří pochopit.

Pokud chceš rozumné odpovědi, používej dvoucestnou komunikaci. Pokud si tázající dobře rozmyslí otázku, tak už má v kapse půlku odpovědi. Pokud někdo píše chaos, tak se mu chaos zase vrací. Otázka je jestli ty vůbec hledáš odpověď na nějakou otázku? Nepřipadá mi to. A potom od toho diskuse vypadá. Musel jsem to rozdělit, aby bylo vidět, kolik různých idejí chceš řešit současně. Z toho vznikne jen jeden velký koktejl chutnající jako dort, který vařil blahé paměti pejsek s kočičkou. A po jeho konzumaci dopadneš jako ten velký pes.

Také nevím všechno a nikdy jsem nic takového netvrdil. Pravděpodobně si mě pleteš s dědem vševědem. Snažím se zodpovědět na konkrétně formulovanou otázku jak nejlépe umím, s tím, že někdo moji odpověď ještě může zpřesnit nebo vylepšit. Popřípadě mě opraví, pokud bych se zmýlil.
Divaj hrošíku.. no a co? :D
chápeš? Mě je to jedno.. tobě je to jedno.. ale nějaká konkrétnost?? Jen těžko si takto porozumíme..
Takže.. co ti na TO mám vůbec napsat.. =)
Myslíš, že jsem nenapsal ani jednu konkrétní věc?

Kdyby sis od těch prudce inteligentních myšlenek odpočinul, tak by se ti ulevilo. Určitá kázeň idejí je velmi přínosná. Alespoň se ti pak ty myšlenky nebudou množit jako koťata.
11409.jpg
rád bych s tebou něco posdílel.. opravdu.. ale je to vůbec možné? Cítíš tu vzdálenost? První je nutné se trochu vyladit, nevím možná na tvoji úroveň prostě nemám a ty se snížit asi nechceš.. možná víš proč, možná nevíš.. na mě je to velká liga, já jsem jenom prosťáček.. malý klouček.. prvňáček.. tak nedělej ramena - pojď... už není doba půlená..
Já tebe nehodnotím, ale ty hodnotíš nejen mě, ale i sebe. Bude ti lépe když se jakéhokoliv pokusu kohokoliv hodnotit zbavíš, i když pokud je to tvoje přání tak si hodnoť dle libosti.

Na jedné straně se tady prohlašuješ za prvňáčka, na straně druhé moc dobře víš, že jedu po špatné koleji. To spolu moc nejde dohromady. Že by počínající schýza?
SEmjeN ZdENek a TY?
Čeština slovo "SEmjeN" nezná. V češtině takto vytvářené slova nejsou. Pokud bych byl nepozorný, tak bych to mohl chápat jako "Jsem jenom". Že by Zsolt Semjén https://cs.wikipedia.org/wiki/Zsolt_Semj%C3%A9n.
ale presto.. projdu si mesto.. obejdu par zanmych, opustim svy kreslo.. No a je mi heeej-heej tak se podíveeej, Každý máme svůj život, tvůj je zase tvůj no tak se měj... ;)
A já jsem ti někdy říkal že to nemáš dělat? Pokud jsi spokojený, tak je vše v nejlepším pořádku. A nebo není?

Každopádně není na škodu připomenout notoricky známý výrok z Bible: "Podle plodů poznáte je." Tedy nikoliv podle pěkných slov. Jaké jsou skutečně tvé plody mi bohužel nebylo možno poznat.

(1) Doufám, že víš, co to je.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: a tak dale...

Příspěvekod ZdENik » pon, 30. kvě 2016, 15:19

Počkej počkej.. možná si to už neuvědomuju, ale tebe sem doufám nijak nehodnotil, nevykládáš si to špatně..?? Ani tě nechci nijak přesměrovat. Buď kým jsi, aa užívej si to.. je to naprosto v pořádku.. Napsal jsem toho spoustu a rád se s podobnýma zprávama jen tak hraju.. TO co upoutalo moji pozornost je míra tvého naprosto zaměřeného pohledu (možná až částečně fanaticky.. nepochop doslova) tvoje píle.. určitě taky znalosti (neboť ty máš podle mě opravdu široké a dobře utřízené..) Přijde mi to jakoby každá tvá reakce byla s cílem nějaké akademické přesnosti.. když to řeknu jako člověk.. ajko by si tady psal bakalářku! =)

Divej,.. možná máš pocit, že tohle všechno ti nějak naznačuju že není dobře.. ale to vůbec tak není.. mě to jen naprosto fascinovalo a proto moje otázka byla proč to vlastně děláš.. psal sem ti soukromou zprávu (pokud vzpomínáš) ale chytl ses něčeho jiného a já taky a jsme teď v nějaké podivné bitvě.. alespoň ze tvé strany mi to tak přijde.. nevím možná to označíš za moji rozpolcenost, ale já to vnímám jinak.. nevadí divej poďme k věci aa trochu zaostřeme na účel moji původní zprávy.. neboť mě se moc líbí všechno jak to probíhá a pokračoval bych dál ale mám teď novou práci a rád bych zůstal v kontaktu.. ale tvoje tempo je nad mé síly (omlouvám se měl jsem toho opravdu hodně, tohle bych nerozebíral, možná mě to co dělám ani neuspokojuje a raději bych psal dále donekonečna tady s tebou.. ale teď to nejde a tomu budu věřit že je správné..). Už se zase zbytečně rozkecávám.. ano možná to já rozšiřuju tuhle konverzci do všech koutů vesmíru.. a pro tebe je to živná půda (kdo ví možná vlastní sebereflexe - neboť tak já vnímám komunikace mé)

To jen úvod a důvod mojí odmlky..
_________________________________________________________________

(ještě mám pocit ti dlužím odpověď na mou velezáhadnou otázku =D.. ty si ji vzal ze široka.. chápu proč, ale dle mého zbytečně.. takže..)

moje nejvyšší poznání, lidsky řečeno,.. když to nebudu nijak kódovat a rozebírat je následující: " Skutečnost JE" jde to říct určite i jinak.. možná i jedním slovem.. ale já to mám rád takhle.. Ano jistě tímhle prohlášením žít vs. tohle si uvědomovat jsou dvě různé věci.. Nevím, někdy mám takové nutkání pro záhadnosti v textu.. podle tvého možná démon.. já to nevím.. každopádně dnes na to nemám čas.. takže:

otázka zní: pokud chceš, nejlépe odpověz napřímo.. mě to pouze velmi fascinuje proto ti ji pokládám, ať v tom vidíš záměr jaký chceš.. já tuším že je pro tebe hodnotnější, než si myslíš.. ale ano.. opravdu nejsem telepat.. takže k věci..

Co tě vede k tomu, že na tohle celkem opuštěné fórum píšeš tak kvalitní příspěvky (žádná ironie.. obdivuju tvůj rozhled a hloubku), a tak často.. Ve velké míře na neaktuální (mrtvá) témata?

já to vážně žeru.. obdivuju.. ale taky nechápu a chci pochopit.. dobře? Není to kritika.. ironie.. mám z tebe pocit že pořád reaguješ v obrané pozici.. já prostě nechápu proč.. (ano po tom cos psal tuším..) ale i tak.. to je prozatím vše...
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: a tak dale...

Příspěvekod ArMi » ned, 05. čer 2016, 12:33

Odpověď máš zde: viewtopic.php?f=32&t=1601

A abych toto vlákno nezaplevelil, tak jsem něco k významu slov napsal sem: viewtopic.php?f=32&t=1602

Ano to máš pravdu:
" Skutečnost JE"
Pod tím si ovšem může kdokoliv představit lecos. Tím podle mě narážíš na bytí této skutečnosti. To je alternativní popis Boha. Bůh není nic vyššího, je to radostná tvořivá, pečující, láskyplná a věčná energie, která prostupuje vším živým i neživým, toto oživuje a zkoumá samu sebe v mnoha formách. Mimochodem i samo bytí, je komplexem mnoha různých energií, které tvoří podstatu naší existence. Alespoň vidíš jako moc sešla většina dnešních náboženství sešla z cesty, když za Boha určila jakousi nám nadřazenou bytost a sami se prohlásili jeho prostředníky.

Pokud se ti ty moje příspěvky líbí, tak to znamená, že tu informaci už máš dávno v sobě. Jen jsem ji transformoval do slov. Kdybys ji v sobě neměl, tak by tě moje texty nechaly naprosto netečným. Sám jsi nezničitelná Boží jiskra, která v této realitě zkoumá samu sebe.

Máš pravdu, že se musím chránit neustále před tebou a kýmkoliv z Vás. Za žádnou cenu nesmí dojít promíchání energií. Je to škodlivé se spojovat za situace pokud není obnovena jednota vědomí. Každý pak v tom druhém hledá chybějící část sama sebe.

Neměl bys správně hledat na fóru, ale ve tvém nitru. Po tvém boku stojí po celou dobu anděl, ale ty ho nevidíš (to platí pro každého z Vás). Je to tvoje pravé . Sám jsi andělem světla v lidské podobě. Mimochodem ono poznání je tvořivým aktem Tvé svobodné vůle a zádný mistr na světě to za tebe udělat nemůže. Až se vy dva poznáte, tak mi prosím pošlete pozdrav.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Rituální Magie

Příspěvekod ZdENik » pon, 06. čer 2016, 21:50

Máš pravdu, že se musím chránit neustále před tebou a kýmkoliv z Vás. Za žádnou cenu nesmí dojít promíchání energií. Je to škodlivé se spojovat za situace pokud není obnovena jednota vědomí. Každý pak v tom druhém hledá chybějící část sama sebe.
hmm tohle zní zajímavě.. je to pro mě trošku neuchopitelné, ale rád bych tomu porozuměl více..
Neměl bys správně hledat na fóru, ale ve tvém nitru. Po tvém boku stojí po celou dobu anděl, ale ty ho nevidíš (to platí pro každého z Vás). Je to tvoje pravé Já. Sám jsi andělem světla v lidské podobě. Mimochodem ono poznání je tvořivým aktem Tvé svobodné vůle a zádný mistr na světě to za tebe udělat nemůže. Až se vy dva poznáte, tak mi prosím pošlete pozdrav.
až se poznáme.. bude to pro tebe oči-vidné i bez pozdravu? =)
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Rituální Magie

Příspěvekod ArMi » pon, 06. čer 2016, 23:57

hmm tohle zní zajímavě.. je to pro mě trošku neuchopitelné, ale rád bych tomu porozuměl více..
Jako příklad máš třeba manželství. Pokud si oba patrneři vzájemně doplňují nevyrovnané energie, tak takový vztah funguje po určitou dobu. Ale pak se tak nějak zvrhne a stává se pro oba utrpením. Každý si vybere ve vztahu nějakou roli, jeden třeba agresora, druhý lenocha nebo invalidu - a tím se vzájemě vydírají. Nebo se jeden ve vztahu obětuje pro druhého a jen mu slouží. Tím si falešně doplňuje sebehodnotu a škodí tímto postojem nejen sobě, ale i tomu druhému.

Něco podobného se děje i v různých skupinách hledajících duchovní cestu. Říká se tomu "předstíraná magie". Lidé mají rádi rituály, baví se o zajímavých knížkách, občas udělají nějaké to cvičeníčko, ale to, že každý se sám musí změnit, se pak tak nějak vytrácí.
až se poznáme.. bude to pro tebe oči-vidné i bez pozdravu? =)
Lecos se dá odhadnout i podle vnějších projevů. Pokud si s někým vyměním několik textových zpráv, tak se dá lecos vytušit. Čekal bych, že takový člověk se chová živěji, více spontánně a projev není strojený. Každý má svoji individualitu a ta nezmizí, jen se zvýrazní.

Takové lidi bohužel kolem sebe nemám a tak těžko podle čeho srovnávat. Několikrát jsem si o někom něco podobného myslel a pak jsem zjistil pravý opak. Asi by se to nějak poznat dalo. Jenže pokud někdo přestřelí s vnímavost, tak potom stejně tak zachytává i negativní emoce druhých lidí a to není nic příjemného. A těch negativních emocí je bohužel kolem docela dost. A k tomu potom spoustu rušivých informací.

Ono to ale asi nebude tak, že se potkáte, padnete si do náruče a už jste navždy jako jeden. Také není možné se úplně rozejít - obě součásti tvého já mají na sebe trvalou energoinformační vazbu. Takové rozejití by znamanalo úplný rozpad - podle toho, co psal mistr Arion, tak i to může nastat v naprosto vyjímečných případech.

Spíše bych to viděl tak, že se energie toho setkání postupně zvyšuje nebo osciluje - pokud tedy jdeš za tímto cílem. Ale i jedno krátké setkání pro tebe může být vzorem. Přeci jen každý z nás při získávání zkušeností s životem na Zemi nachytal určité bloky a ty ono spojení ztěžují a je třeba je rozpustit.

A všímáš si toho, že se úplně změnil styl tvého vyjadřování. Už si nepotřebuješ dodávat sebedůvěru podivným textem.


Zpět na “Magie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti