Snar

The0
Příspěvky: 37
Registrován: úte, 03. čer 2008, 22:57

Snar

Příspěvekod The0 » úte, 03. čer 2008, 23:16

Tenhle snar by vam nemel uniknout http://www.medo.cz/jaromir/kniha_snar/
hesla jsou, pokud si dobre pamatuju, integrovana v Robyerovem programu Snový deník :-)
:-):-):-):-):-):-):-):-)

Uživatelský avatar
lyuk
Příspěvky: 19
Registrován: stř, 11. čer 2008, 23:10

Re: Snar

Příspěvekod lyuk » čtv, 12. čer 2008, 19:47

Musím souhlasit, jednoznačně nejlepí snář co je na internetu :idea:

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: Snar

Příspěvekod wan to » pon, 16. čer 2008, 23:49

hm.. ja som skôr zástanca toho že snár je uplne k ničomu.. ale nechce sa mi o tom rozpisovať teraz. Myslím, že človek, ktorý chce naozaj sny vykladať, či už sám sebe alebo iným, skoro pochopí, o čom hovorím
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Snar

Příspěvekod Akuza » stř, 02. črc 2008, 13:10

Já na snáře beru taky dost s rezervou, i když někdy do něj juknu. Každý totiž vnímámesvět po svém, máme svůj vlastní svět. Proto např. oběšená mrtvá kočka(no, když je oběšená, tak vlastně živá bejt moc nemůže :D ) může znamenat u pana A uplně něco jinýho než u pana B. Ale jelikož nežijem izolovaně, ale v jakési kultuře kde černá náleží spíše zlu a světlá dobru, tak se dají snad i použít, i když spíš jen pro inspiraci..jakásy alternativa významu. Nejlíp, když se nad snem zamyslíme sami. Ve většině snů se odráží to co jsme daný den prožili a nějak to na nás emotivně zapůsobilo..vlastně se v nich promítá naše karma(psychologicky chápána právě jako stopy třeba i podvědomých emotivních zážitků). Když to shrnu, tak podle mě by český snář byl pro domorodé snílky kdesi v srdci afriky nepoužitelný( i kdyby uměli číst a česky)
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Snar

Příspěvekod Brandis » stř, 02. črc 2008, 13:29

Nazdarek, ctu si tady o tech snarich a napdalo me se zeptat, doufam ze to nebude mimo misu. :-?
No nevim jestli je to dotaz nebo spis doznani :D sen uz jsem nemel hodne dlouho...nevim co si o tom mam myslet. Sen se mi naposledy zdal tak pred dvema mesicema, a predtim taky tak nejak. Nemyslim si ze by se mi nic nezdalo. Kolikrat mam rano po probuzeni uplne stejne intenzivni pocit ze se mi neco zdalo, stejne jako kdyz si sen pamatuju. Prijde mi to zajimavy ze se mi zda neco co veme i po probuzeni necha skutecny dojem ze sem byl nekde jinde a delal neco jineho, ale nepamatuju si co. Myslite ze je to dobre nebo spatne? ;)
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Snar

Příspěvekod Akuza » čtv, 03. črc 2008, 13:02

Hned po probuzení se nehýbej a hned se snaž vybavit si sen..pokud máš budíka,tak ho ignoruj..snaž se vzpomenout třeba nejdřív na to co se dělo těsně před probuzením..když to zvádneš,tak se už pak začnou vynořovat další souvislosti. Pokud by to nepomohlo, tak zkus před spaním sugesci typu...až se ráno probudím, tak si budu pamatovat sen..nejlíp když s touhle myšlenkou usneš-snaž se to držet co nejdýl, většinopu těsně před usnutím sice stejně už myslíme na něco jinýho ani o tom nevíme,ale při troše tréninku to pude ;) A uvědom si, že nějaký noční zážitky (sny) máš určitě, jen se třeba moc roztěkanej nebo něco..
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
lyuk
Příspěvky: 19
Registrován: stř, 11. čer 2008, 23:10

Re: Snar

Příspěvekod lyuk » sob, 12. črc 2008, 16:31

hm.. ja som skôr zástanca toho že snár je uplne k ničomu.. ale nechce sa mi o tom rozpisovať teraz. Myslím, že človek, ktorý chce naozaj sny vykladať, či už sám sebe alebo iným, skoro pochopí, o čom hovorím
Úplně k ničemu? S tíhmle tvrzením teda nesouhlasím. Sny maji svoji minulost a jsou sepisovány všemy možnými národy. Symbolika snů má své zákony, pravdila atd. S tím, že ten, kdo tomu rozumí, ví, že to je to k ničemu, je pro mě naprostý opak. Snům se věnuji už poměrně dlouhou dobu. Dost mi to změnilo život a "já" za sebe prostě vím, že sny ke mě promlouvají a to každým dnem. Dávají mi skrytá poselství rady atd. Samozřejmě, snář jako "kniha" je k ničemu, ale mnohonásobně cennější je obsah, tudíž i snáře. Ale když si někdo myslí, že jsou k ničemu, tak může. Taky jsem si to myslel, ale po dlouhodobé analýze významu snů ze snáře (kvalitních samozřejmě), mám přesně opačný názor.

(Je samozřejmé, že jsme každý odlišný. Tudíž to musíte brát s rezervou, stejěn tak jako vše. Ale snář (významy snů) sám o sobě je pro mě mocný rádce.)

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Snar

Příspěvekod jadydadyda » ned, 13. črc 2008, 12:26

Osobně snář taky nepoužívám. Jednu dobu jsem to zkoušel a myslím, že se hodí spíš jen na jednotlivé prvky snu než na výklad celku. Hodně záleží na kontextu a pocitech.

Uživatelský avatar
lyuk
Příspěvky: 19
Registrován: stř, 11. čer 2008, 23:10

Re: Snar

Příspěvekod lyuk » pon, 14. črc 2008, 01:26

Jasně, na jednotlivých prvkách snu, jinak snář nepomůže. Zabývat se jednotlivými objekty a zkoumat proč atd...


Zpět na „Linky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti