Naprosto geniální článek o duchovnu

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Jarda » úte, 11. říj 2011, 17:34

http://www.oslikuv.net/guru/cl010.htm#start

chcete-li, napište sem do komentářů svoje postřehy zkušenosti či názory
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Jarda » úte, 11. říj 2011, 18:04

Aby tu ten odkaz nebyl tak osamělý přidám ještě kus textu odtamtud, který mě zaujal:


...
Podstatou této knihy je otevírání oka dharmy, jež se děje pomocí příběhů jež zaznamenal Tupá hlava coby první a poslední žák od svého mistra Obyčejné Nuly. Nenechte se zmást jednoduchostí příběhů, možná že na první pohled se vám bude zdát že jde jen o vtip. To je ale jen vaše iluze, kterou jste si chtěli zakrýt oči a věřit dále lžím. Lži jsou totiž pohodlné sladkosti mysli sloužící k tomu aby jste neviděli vlastní strach. Strach z neznáma.
...
1. lekce

Hned ráno se vypravil Tupá hlava na smluvené místo. Obyčejná nula už tam byl a nejevil žádné známky netrpělivosti. Když k němu Tupá hlava došel, poklonil se a pozdravil jej.

"Proč jsi mě pozdravil a proč ses mi uklonil?" Otázal se hned Obyčejná nula aniž by se na Tupou hlavu podíval. "Protože je to výrazem úcty a zdvořilosti. Všude v duchovních kruzích se to tak dělá, že se lidé zdraví a klanějí," odpověděl Tupá hlava. "Všude kde je strach tam je i úcta, a všude kde je pýcha tam se vyžaduje i zdvořilost. Obojí však pochází z iluze bytí, z iluze ega Tupá hlavo. Každá úklona a každý pozdrav je živnou půdou ega, a ego stojí za vším strádáním. Každá úklona a pozdrav, každá úcta vytváří oddělenost a oddělenost je zdrojem utrpení celého vesmíru. Podívej se na zvířata. Zdraví se? Ne. A proč? Protože nevnímají oddělenost. Nevnímají já. Pokud se potkají dvě zvířata, potkávají se jen dvě formy, nikoliv dvě duše. A zdvořilost a uctívání formy jaká to je duchovnost? Copak tvá pravice ráno zdraví tvou levici? Copak se tvé nohy klaní oku? Ne. A proč? Protože se dávno znají. Nejsou oddělené. Jsou stále spolu... stále v jednotě, zdravení nemá smysl. To je jako bys při sexu začal zdravit svou partnerku. Není to už nutné. Rozumíš, už jste ve spojení... proč se znova oddělovat. Stejné to je když se potkají zvířata, nebo stromy... ony nejsou, jak by se mohli pozdravit. Oni nemají vědomí žádného já. Proto i my tady nebudeme vytvářet a živit oddělenost, my se ji budeme naopak co... snažit zabít, protože z ní pramení veškeré utrpení." Tupá hlava na to jen zíral, ale dávalo mu to záhadný smysl. Nikdy se s takovým pohledem na věc ještě nesetkal a to netušil co všechno ho ještě čeká.
...
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Arinat » stř, 26. říj 2011, 18:07

Ahoj :) Díky Jardo za tento odkaz, musím říct, že mě to velmi zaujalo. I příběh toho, kdo ten "guru" vlastně je. Ty příběhy rozhodně nejsou jednoduché nebo samoúčelně vtipné. Opravdu mě překvapuje jací lidé mezi námi chodí :-)

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Vit » sob, 29. říj 2011, 20:34

U tohoto je paráda, jak vidím tendenci ega mít předsudky, než to začnu číst. Ego by chtělo vědět, jestli je to legrace, nebo je to myšleno naprosto vážně. Jenže ego má smůlu. :lol: Kašlu na ně. :lol: Holt se to nedozví a bude to brát takové, jaké to je, bez škatulkování a zabarvování. :D
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod ZdENik » úte, 01. lis 2011, 11:20

Woooow!! Tak to je siiila.. prozatim jsem jen cetl prispevky ostatnich.. ale tohle jsem proste musel okomentovat, tak jsem si udelal ucet=))

celkove cely ten "oslikuv.net/guru" je uzasny.. ale tam ta - rekneme knizka - to je unikat, jaky sem hledal x let..

p.s.: Moc dekuji/dekujeme Jardo!!
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Pete » pát, 04. lis 2011, 12:31

Sorry ale musim to rict, chvilema mi prijde jako by to psal genius, a chvilema jako by to psal blbec.

Tvrdi ze vsechno je iluze ega, i duchovni zivot, duchovni bytosti vse. Pritom jsem ani jednou nevidel pochybovat o Nirvane, kdyz vsechny duchovni zazitky jsou podle neho 100% iluzi ega (tvrdi i, ze sny nemaji zadny smysl) a o Nirvane ani nepochybuje tak to uz je k zamysleni.. Pise ze je zbytecne zdravit, jsou zbytecne tituly, pritom se sam oznacuje za Mistra a Guru. Oznacuje ostatni nabozenstvi za "zaslepene" a pritom sam nevidim ani kapku kriticnosti k smeru ktery on vyznava.

Prakticky dela to same co Krestanstvi atd "pouze nase duchovni stezka je spravna, a pokud se ji neridite, tak pujdete do pekla ! (v jeho pripade je to hrozeni tim, ze v pekle zustanete)"

Nicmene si vubec nemysli ze ta kniha je spatna, mam rad Buddhismus. Ale uz jen to oznacovat svou knihu za dokonalou bych od Buddhisty opravdu necekal.
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Lama » pát, 04. lis 2011, 13:14

Naprosto souhlasim s jardou. Presne tohle me kdysi odrazovalo od vsech nabozenstvi.

Jednou me zastavil krisnak na palmovce v metru a ptal se me kam jdu.
"Jdu na na pivo"
"Ty pijes pivo, proc?"
"Protoze mi chutna a ja to zabava"
"Ale bavit se da i bez piva" Zameril jsem na nej svuj lechce opileckej vyraz, on se na me tak divne podival
"Podivej tady mas knihu...blablabla " proste ty okecavacky abych si ji koupil ze to jejich poznani je to jedinny.
"Tady mas vizitku a prid se podivat do nasi cajovny"...
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Lama » pát, 04. lis 2011, 13:24

Tak jsem si ji vzal a rychle odesel.
Knihu jsem si nekoupil stala asi 200kc a mela max 50 stranek. V cajovne jsem byl vypadalo to tam jakoby by se asi nejakej mistr chi zblaznil a zacal delat vsechno pozpatku. Dal jsem si tam kafe to taky za moc nestalo takze jsem dopil kafe a odesel.

Jsem na zlicine a cekam na autobus v docela dobry nalade a prede mnou jde stalese usmivajici clovek s vozickem, rekne mi ze vypadam jako vlidny clovek. Rekl mi ze je budhista a svuj zivot zasvecuje nabozenstvi...
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Lama » pát, 04. lis 2011, 13:38

Rikam mu ze se zajimam o veci trochu sblizenne s budhismem a vlastne s kazdym nabozenstvim ale ze o nem vlastne nic nevim.
"Ctes rad?Muzes si odeme koupit knizku o nejakych zakladech co se tyce budh." Chtel za ni 10korun ja jsem mel teda akorat na autobus
"Pijes caje?"
"Jo"
"Jestli jo tak tady mas vizitku do cajovny. Jestli ne tak si tam muzes koupit aspon tu knihu" pak odesel.

V cajovne jsem jeste nebyl ale urcite tam nekdy pujdu. Vsimete si tech rozdilu v jednani.
PS: pisu z psp pak to spojim :)
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Jarda » pát, 04. lis 2011, 14:11

Sorry ale musim to rict, chvilema mi prijde jako by to psal genius, a chvilema jako by to psal blbec.

Tvrdi ze vsechno je iluze ega, i duchovni zivot, duchovni bytosti vse. Pritom jsem ani jednou nevidel pochybovat o Nirvane, kdyz vsechny duchovni zazitky jsou podle neho 100% iluzi ega (tvrdi i, ze sny nemaji zadny smysl) a o Nirvane ani nepochybuje tak to uz je k zamysleni.. Pise ze je zbytecne zdravit, jsou zbytecne tituly, pritom se sam oznacuje za Mistra a Guru...
Můj názor na to je subjektivní, mě se to moc líbilo, tak jsem se chtěl podělit, nenutím tě do ničeho vezmi si z toho co uznáš za vhodný ;-)
Já bych řekl, že nirvána je stav kde není nic, žádná iluze, prostě nic. Jinak ty tituly, v názvu má Guru, ale když se podíváš pod článek, podepisuje se jako "Obyčejná nula"

Nemám chuť o tom moc diskutovat, něco obhajovat, snažit se navodit dojem, že zastávám správný názor, abych si mohl potvrdit že jsem někdo. ...to by bylo mrhání časem i energií :-)
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Lama » pát, 04. lis 2011, 16:09

Promin mel jsem na mysli peteho nejak jsem to prehlid. Muj nazor na krisnaky se hlavne zmenil kdyz jsem je videl tancovat a spivat hare hare polonahy po palmovce :D
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Vit » pát, 04. lis 2011, 19:34

Souhlasim s Petem, ale myslím si o tom, že je dobře, že to tam je, protože tímse to stává plnohodnotnou alegorií.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Vit » pon, 07. lis 2011, 19:22

Tak jsem to včera dočetl. Nevím, jaká byla situace v době, kdy to bylo psáno, ale řekl bych, že to, co je hlavním poselstvím knihy, je dnes naprosto běžně součástí duchovnosti. Zkrátka je tento přístup klasicky zakomponován v mnoha duchovních knihách a užívá jej naprosto běžně plno lidí.

Ještě k té alegorii: Nevím, jestli to byl autorův záměr, či jeho krátkozrakost, ale mně přijde, že to knihu vylepšuje. :D
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod loob » pon, 07. lis 2011, 21:41

Abych taky něco napsal, když jsem si to už přečetl...
Hodně, opravdu hodně se mi to líbí a přijde mi to zajímavý. Moc zajímavě ukazuje jak je to všechno kolem nás iluze... Popravdě když jsem to začal číst, tak jsem měl z toho divný pocity. Protože tam řikal, že nemá nic smysl, že tady nejsme a tak podobě. Až teď zpětně jsem pochopil, že mi tady jsme, ale díky našemu egu si k tomu tvoříme spousta iluzí atp. A právě ten extrémní přístup slouží k tomu aby jsme mohli překonat ty iluze ega a rozhlédnout se tady a teď.
Jinak jak řiká Vít, mnoha poselství se běžně v dnešní duchovnu používá a učí, ale tento text mi ukázal, že je to učí, né špatně, ale nepřesně.

Jedna z věcí co se mi tam líbila, byla definice nirvány. "Ikdyž ti přiloží k hlavně pistoly, tak ti se nesmíš bát. Nesmíš vytvořit ani jednu pidi myšlenku ohledně svý existence/smrti"...
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod ZdENik » pát, 11. lis 2011, 18:52

No me by zajimalo, z tech Vas kdo to cetl.. co si myslite i o te pasazi venovane LD, AC.. jelikoz prave toto forum je venovano temto vecem, ale to co o nich pise obycejna nula se mi nezda byti az tak daleko od te pravdy.. myslim ze opravdu jak u LD tak AC neopoustime prostor svuj vnitrni.. i kdyz se nam to tak jevii.. a mnozi za to budou urcite bojovat.. ale rikam si proc ne..! Nekteri z Vas urcite dosahli plnohodnotnych OOBE, a verim ze by to slo i nejak dokazat.. a dokonce mozna vyvratit,.. Nevim jestli je vhodne se poustet do takove debaty zrovna na tomto foru - nechi totiz v zadnem pripade pusobit jako nejaky rozvracec Vasi/Nasi reality - jejiz soucasti je i OOBE. Ja sam jsem tomu totiz veril naprosto maximalne - nehlede na to ze LD sem prozil maximalne 10 a jeden zazitek i AC charakteru.. - presto nikdy jsem se nedostal k vedome vyvolani AC a hlavne upresnim k jakekoli OOBE. Tudiz nemohu sam za sebe provest testy, kterych bych byl schopen, pokud bych tuto praktiku zvladal..

Tak jak tak si myslim, ze tato kniha, ktera sebe samou povazuje za jedinecnou, neni privlastek nijak prehnan.. jelikoz ja sam podobne cteni hledam nekolik let a ted kdyz ho drzim v rukou a pri prvnim cteni sem citil (stejne jako loob) velmi zvlastni pocity - nejvice to vystihuje asi slovo strach.. a mozna spis takovy urcity pocit beznadeje k pokracovani v zivotu..

Presto tvrdim - za sebe - ze tohle je dle meho nazoru slovne uplne nejblize "pravde" ze vsech podobnych veci, kterych sem cetl velmi mnoho.. a asi nic se tomu nerovna v takove mire.. a to presto ze kniha Prvni posledni ma pouze 18 stran (vcetne uvodu, doslovu - priloh)
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod Vit » pát, 11. lis 2011, 20:37

Když to tak vezmeš, tak nikdy neopouštíme svůj vnitřní prostor.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod nou » pát, 11. lis 2011, 21:46

pokial som to pochopil tak cely svet je iluzia ega. ci uz materialny alebo aj ten snovy v LD a AC. takze ano clovek nikam nejde ci uz tam slape peso alebo leti v AC.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod clario » sob, 12. lis 2011, 00:46

Článek jsem sice nečetl, nicméně svůj vnitřní prostor s určitého úhlu pohledu opravdu vůbec neopustíme :). Ono je to jednoduše proto, že onen vnější a vnitřní svět je jedním, oni nejsou vůbec oddělené :D to jen mi si to tak často vykládáme a celou realitu jsme se tak naučili vnímat. At už AC, LD, obyčejné sny či i tato realita... vše je to jen projekce vědomí jehož jsme všichni součástí. Pak tu můžeme v podstatě rozlišovat určité "lokální" a "globální" projekce a hromadu dalších věcí, ale to už je jen věcí toho našeho nutkání věci škatulkovat a oddělovat jednu od druhé, v podstatě jsem ale všichni tím jedním jediným vědomým.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Naprosto geniální článek o duchovnu

Příspěvekod ZdENik » ned, 13. lis 2011, 12:00

Hmm.. musim uznat ze si to popsal s opravdu velkym vhledem.. a tudiz nezbyva mi nez souhlasit.. dekuji!! Jinak bylo mi receno ze oslikuv.net - a tudiz asi i kniha spada do radikalniho extremniho Zenu (prominte mi to skatulkovani) - mozna proto, presto ze mi pride unikatni se s ni nemam pocit+potrebu naprosto ztotoznit.. Protoze dle meho premira nahledu na vec, jedno z jake strany - se vzdy od pravdy pouze oddeluje...
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Guru Osel píše "geniální" článek o duchovnu

Příspěvekod ArMi » sob, 07. kvě 2016, 14:21

http://www.oslikuv.net/guru/cl010.htm#start chcete-li, napište sem do komentářů svoje postřehy zkušenosti či názory
Tento text je jedna velká duchovní past i když v něm jsou zajímavé a podnětné postřehy.
Sorry ale musim to rict, chvilema mi prijde jako by to psal genius, a chvilema jako by to psal blbec. Tvrdi ze vsechno je iluze ega, i duchovni zivot, duchovni bytosti vse. Pritom jsem ani jednou nevidel pochybovat o Nirvane, kdyz vsechny duchovni zazitky jsou podle neho 100% iluzi ega (tvrdi i, ze sny nemaji zadny smysl) a o Nirvane ani nepochybuje tak to uz je k zamysleni.. Pise ze je zbytecne zdravit, jsou zbytecne tituly, pritom se sam oznacuje za Mistra a Guru. Oznacuje ostatni nabozenstvi za "zaslepene" a pritom sam nevidim ani kapku kriticnosti k smeru ktery on vyznava.
Souhlas, myslím, že máš dobrý postřeh. Nikolaj Levašov to s nirvánou trefil skvěle. Východní tradice se mýlí v tom, že nirvánu považují za vrchol. Ve skutečnosti je to jako kdyby se jim podařilo odstranit bariéry a otevřít dveře vlastního domu a stáli na prahu a báli se vyjít ven. A pak ty dveře zase zavřeli a básnili o tom, čeho dosáhli.
Jedna z věcí co se mi tam líbila, byla definice nirvány. "Ikdyž ti přiloží k hlavně pistoly, tak ti se nesmíš bát. Nesmíš vytvořit ani jednu pidi myšlenku ohledně svý existence/smrti"...
I toto je nepřesné a zkreslené. Neměl bys odsuzovat, neměl by ses bát, ale měl by ses bránit a dělat to nejefektivnější pro eliminaci úkorné situace. Jinak se staneš ovcí, která jde na porážku.

K tomu, abych mohl nějaký text marginalizovat je třeba v něm najít nějakou naprosto zjevnou a viditelnou nesrovnalost. A pokud se najde minimálně jedna nesrovnalost, tak už je jasné, že další tam také velmi pravděpodobně budou:
Mohl bych to tady hezky zbořit, mohl bych převálcovat celý tento systém, mohl bych použít studenty, důchodce a matky na mateřské, mohl bych zažehnout velikou revoluci. Mohl bych říct studentům složte učebnice, vy nemáte co ztratit, zastavte to dřív než vám zbydou opravdu jen holé ruce. Mám tu moc a ta moc je mi dána od mého Otce.
Opravdu Oslovi "Otec" tyto schopnosti dal? A nebo si jen vymýšlí a klame? Pokud by tohle byla pravda, tak by to byla bytost vyšší úrovně. Vzhledem k tomu, že tento člověk se dostal do hlubokých depresí a neumí poradit ani sám sobě, tak značně pochybuji. To prostě vím z toho, co před pár lety o sobě vypustil. A ten jeho domělý "Otec" je vlastně co? Není to nějaká posedlost něčím? Myslet si, že velká revoluce zlepší život na 100 let je naprosto zcestné. Velká revoluce způsobí tak akorát velké utrpení - podívejte se na VŘSR. To, jak je uspořádána společnost, je odrazem nás samých. Když se kdokoliv vnitřně změní, změní se tím v jisté malé míře i společnost. A je jedno, jestli je vedoucí ideologíí království, komunismus, křesťanství nebo islám. U dobrých lidí bude i islám fungovat dobře, u špatných se zvrhne na noční můru.
Energie, která se probouzí ve vašich srdcích, bude postupně nalézat svou cestu skrze instituce a organizace, které nadále trvají na starých paradigmatech vědomí založeného na egu. Staré záštity moci selžou, ne díky násilí, ale díky jemné energii srdce. Když srdce převezme vedení, staré se zhroutí, nikoliv pod tlakem moci či násilí, ale pod tlakem lásky.
Také mohu blufovat: "Mohl bych nechat zmizet Slunce, ale neudělám to, protože nechci." Cítíte ten nesoulad? No a pokud se někdo chytí na návnadu na začátku, tak už se dále textem veze a padá stále hlouběji do pečlivě připravované pasti. Kdybych byl démon, tak bych lépe blbnout lidi a dělat z nich poslušné ovce připravené na porážku nedokázal.
Jste již tak blízko. Proto jetli vás to už tady nebaví a máte toho plné zuby přijďte a já vám ulehčím a vaším duším spočinutí dám. A tehdy budete tancovat s lahví v ruce a zpívat na městkých náměstích. Budete svobodní jako boží blázinci.
A cílem života se má stát bezdomáčem? Na to mám sledovat jeho učení? No potěš koště! Bohužel některé slabší jedince tohle může rozkolísat a dostat do životních problémů. A to sám Osel vyrobil hazardní hry na internetu a tím si vydělává http://www.mojevyhra.com/. Ale tohle je ten největší duchovní bulvár, co jsem viděl: http://www.mojevyhra.com/min/index.htm bez zpoplatněné SMS to nefunguje. Káže vodu a pije víno, ale tak to už u "mistrů" podobné kategorie chodí.

A teď prosím věnujte chvilku tomuto textu jako naprostému protikladu:
http://www.jeshua.cz/penize-a-hojnost/ Dnes hovoříme o tématu „peníze a hojnost“. Zvu vás, abyste pohlédli na tuto věc z perspektivy vašeho osobního vztahu se Zemí. Záměrem vaší inkarnace je, abyste zažívali radost v přítomném bytí na Zemi. Váš dar Zemi je, že tu jste, že jste přišli z andělské říše, z Nebe, abyste odhalili a dali svou krásu, lásku, čistotu všemu, co na Zemi žije – to je váš dar.
Realita Země, ve které jste přítomní, vás uznává, vítá a přeje si, aby učinila vaši cestu tak snadnou, jak je to jen možné, abyste mohli zářit ještě více radosti a světla. Země vás chce podpořit a živit vás. Ráda by využila pro vás příležitosti, které tu jsou, abyste našli štěstí jako lidská bytost tím, že se těšíte ze všeho, co tu je. Často připisujete vyšší hodnotu spirituálním darům, s kterými jste přišli a podceňujete hodnotu bytí zde v prostém potěšení. Je pro vás jednodušší dávat než přijímat.
Vidíte v tom nějaký rozdíl oproti Oslovi, který toho Osla ze sebe nakonec skutečně udělal? A pak si to, co hlásá a radí druhým, musí sám prožít, aby pochopil. Za dob života Bardona se říkalo, že každý kdo se prohlásí za duchovního vůdce a svede druhé na scestí, bude ze ně zodpovědný.


Zpět na „Linky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host