THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod loob » pát, 20. lis 2009, 16:55

ATO moc díky za tento (a ten druhý) topic! Moc mi to pomohlo a konečně jsem začal cvičit. Doteďka jsem všechno bral tak teoreticky a myslím že už přišel čas na praxi. Takže ti moockrát děkuji, sice jsem trprv u první nahrávky ,ale i tak je to super! :D
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod ATA » pát, 20. lis 2009, 19:28

No ja sem z praxí teprv u 2 :) ted jak sem mel po nemoci min nergie tak z nahravky vnimam vetšinou tak pulku pak se někde stratim nebo mi ulitnou myšlenky .
Jinak pokroky sou uvolnovani už de rychlejš zjistil že budu muset zas poradně naučit dychani do častí těla ted mi moc nejde .U nahrávky se taky vetšinou spustí hapnagogickej stav ale zatim vetšinou jenjeho 1 stupen max 2.

Gateway experience - Wave I - Discovery #4: Release and Recharge
100%
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod loob » ned, 22. lis 2009, 09:13

Tak včera jsem měl takový zajímavý zážitek.
Když jsem šel spát ,tak jsem si řekl ,že si pustím naposledy tu první nahrávku. Tak jsem si ji pustil ,ale byl jsem docela dost utahanej ,tak jsem to asi po 15 min. vypnul a šel spát. Byl jsem už v polospánku ,když jako by se najednou všechny zvuky zastavily a hráli pořád dál. Pak se mi ještě zdálo že jsem vypadl z těla. Bohužel mi v tý době mozek už moc nepracoval ,tak si to moc nepamatuju. Jen si pamatuju ten údiv ,že se něco stalo :D
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod ATA » stř, 25. lis 2009, 14:01

Nevim jestly to souvisi z gateway ale včera sem mel docela zajimavy zažitky asi OOBE a 5 LD -je to na deniku

Dalši nahrávka bude nejspiš až přišti tyden mam hodně teorie a ruznejch pozámek a metod ale zatim málo praxe tak to bude chtit aspon trochu otestovat

Zatimsem pořad ješte u 2 nahrávky a nejpiš ješte dodst dlouho budu dokud ji pořadně nezvládnu hlave chvi dosahout hlubšiho uvolněni v tom F10 a vylešit spoušteč
když sem si F10 uložil a pak se tam poci uloženyho dodstat tak sem tam byl asi za minutu tak z 80%.Problem je zatim nemam co lepšiho uložit.

problemy z ketrejma sem se zatim setkal
-moc se mi odpojuje vědomi začne to utikanim od tematu pak začne mysl řešit něco jinyho až to přejde ho kratkejch přiběhu a nakonec NREM snu
takže potřebuju vic vědomi bych se soutredil na instrukce
-uvolněni zjistil sem že sem nějak zapomel jak se dycha do časti těla tak se to zas postupně učim už to de trošku lip
-občas se vyskytnou hyp. obrazi zatim sem sems nima nic nezkoušel
-svědeni nosu -pškne otravná věc svědi pokaždy na tom samim mistě ze začatku sem kvuli tomu musel vždy akončit ted už to překonam ale je to otravny stejnak by to chtelo najit přičinu

Budu rad když se podělite o zkušenosti trebna jak rychle vam de uvolněni , jaky se oběvujou obraz , pocity v těle....
každej detajl muže byt duležitej .

V dalši nahrávce ma byt přechod do spánku a o tom nějky poznamky ale nevim jetly vám k nečmu budou vetšina je už dost vědeckejch tady par temat kdyžtak napište o co by byl zajem.

Faze spanku -zaklad+hypnogram
Neuroanatomie spanku
Neurochemie spanku
EEG ve spánku +EEG pri hypnagogiji
Zvednutí energie
Hypnagogický stav a cesta do LD
Metody na stabilizaci hyp.stavu
Pocity při usínání ,uvolnování ,tranzu..
Rízení hladiny serotoninu a melatoninu pomocí světla
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod dreamingwolf » stř, 25. lis 2009, 20:12

-svědeni nosu -pškne otravná věc svědi pokaždy na tom samim mistě ze začatku sem kvuli tomu musel vždy akončit ted už to překonam ale je to otravny stejnak by to chtelo najit přičinu
Presne, aj mne sa to stávalo a často. :lol: Na nose... Po čase to zmizlo samo. Nerieš, nedávaj tomu toľkú pozornosť. Just take it easy, relax.

Náhly tok myšlienok, blúdenie, je v týchto stavoch tiež dosť častý jav. Môžeš to ponímať ako zvýšené úsilie ega udržať si kontrolu. Podvedome sa začína(š) brániť novým, neznámym energiám... Aj to časom ustane, keď si zvykneš na tieto úrovne vedomia/vnímania...

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod ATA » stř, 25. lis 2009, 21:03

dreamingwolf diky za info

zajimavy že to svědeni nosu se oběvy v určitym stavu možna mirnej přechod k nefyzickymu vnimani když se na nej zamřim tak ho tim zesilim ale po čase zmizne
posledne sem toho spiš využil a udělal si z toho bod koncentrace abych udržel vědomi

Na ten tok myšlenk se ted spiš divam z neurologickyho hlediska - sou to stavy kdy začina mysl usinat začina se snižovat aktivita v dorsolateralnim prefrontalnim kortexu (DLPFC)
a vědomi se posupně odpoji až o nej prijdu a spadnu do snu v tomhle připade o byli vetšinou NREM sny ketry maj malej vizualni obsaha sou spiš takovy v myšlenkách priběhy,řeseni nějakyho tematu

Ta obrana ega je u mě trochu něco jinyho to se me spiš nsaži premluvit že je cvičeni zybetečny ,že se nepovede ,at du delat neco jinyho ,odvadeni pozornosti..

Planuju časem i par expedimentu z EEG jak se měni mozkovy vlny a aktivyta určitech časti mozku ted me tam hlave zajimaj spankovy vřetenka a aktivita nad prefrontalnim kortexem jetyl by tam šly pozorovat změny spoejeny z změnou bdělosti/lucidity.V jednom vyzkumu sem našel že DLFPC je aktivni v LD ale neni aktivni v obyčejnech snech takle čast zajištuje naše vědomi a uvědomeni sebe sama ,přistup do paměti .Tenhle vedeckej pohled je jen jeden z mnoha co použivam každej kousek do skladačky se hodi .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod Pete » čtv, 26. lis 2009, 10:09

quote="ATA"]-svědeni nosu -pškne otravná věc svědi pokaždy na tom samim mistě ze začatku sem kvuli tomu musel vždy akončit ted už to překonam ale je to otravny stejnak by to chtelo najit přičinu [/quote]

Presne, aj mne sa to stávalo a často. :lol: Na nose... Po čase to zmizlo samo. Nerieš, nedávaj tomu toľkú pozornosť. Just take it easy, relax.


Mi pomaha si predstavit jako bych se poskrabal astralni rukou :D:D nevim jak me to vubec napadlo, ale pomaha to v 95% ..
Deus est Homo

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod dreamingwolf » čtv, 26. lis 2009, 11:17

To "svědení nosu" je vlastne prejav posunu vnímania: uvedomenie si netelesných energií. Podľa toho poznáme, že sa vedomie naozaj nalaďuje na niektoré z Ohnísk...

Môžu sa objaviť aj iné príznaky/prejavy: hučanie/pískanie/šumenie v ušiach, zvuk podobný "bzučaniu elektriny", zvuk podobný bzučaniu včelieho roja, alebo zvuk podobný hučaniu oceánu a pod. Tiež pocity tŕpnutia prstov/rúk či nôh, náhle výkyvy teploty - buď náhly pocit chladu, alebo naopak tepla, pocit točenia, vírenia...

Uživatelský avatar
dr.Katz
Příspěvky: 11
Registrován: sob, 28. lis 2009, 16:37

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod dr.Katz » sob, 28. lis 2009, 16:50

Má smysl poslouchat to na mp3? V tomto formátu to údajně nefunguje. Nemáte někdo odkaz kde bych Gaterway experience našel ve Wav?
Tajemství života je ukryto ve smrti.

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod loob » sob, 28. lis 2009, 19:56

dr.Katz : No já bych ani neřekl ,si myslím ,že to celkem funguje. Nesmíš mít zapnutý ,žádný redukce šumu ,egvalizátory (tím si nejsem uplně jistý ,ale já ho mám radši vypnutý) atd...
Jinak můžeš vyzkoušet FLAC verzi... To je bezstrátový kodek ,takže tam by to mělo podle mě fungovat na 99%
Linky najdeš v tom druhým topicu hnedka na začátku.
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
dr.Katz
Příspěvky: 11
Registrován: sob, 28. lis 2009, 16:37

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod dr.Katz » sob, 28. lis 2009, 20:55

Formát MP3 údajně oseká právě ty důležité frekvence, na kterých Hemi-Sync funguje, takže je prý v tomto formátu neúčinný. Sám mám zkušenost s poslechem Hemi-Sync pouze z CD, takže to nemůžu posoudit. Zkoušel jsem to stáhnout v tom flac formátu, ale nějak se to zaseklo. :-?
Tajemství života je ukryto ve smrti.

jk0man
Příspěvky: 39
Registrován: ned, 14. zář 2008, 08:12

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod jk0man » sob, 28. lis 2009, 23:40

Formát MP3 oseká vysoké, většinou neslyšitelné frekvence. To je pravda. Nicméně na takových frekvencích nahrávky Hemi-snyc založeny nejsou. Jde zde o tzv. binaurální signály - dvojice frekvencí, které se pohybují v rozmezí 100 - 1000 Hz. A toto skrze konverzi MP3 bez problémů projde. Čili ano, Hemi-sync se v mp3 dá poslouchat a já to dělám pouze tak :-)

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod nou » ned, 29. lis 2009, 10:19

no samotny monrov institut maly skumat Hemy Sync v MP3. dosli k zaveru ze treba splnit dve podmienky. datovy tok nad 192kbit a pouzit realne stereo. (kodery umoznuju takzvane joint stereo co je pre binarual zabijak) takze pouzit co najvyssi tok teda tych 320kbit a malo by to byt v pohode. ak sa da tak pre pokoj duse to pocuvat z toho FLAC

Eddy
Příspěvky: 2
Registrován: ned, 08. srp 2010, 00:17

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod Eddy » ned, 08. srp 2010, 00:24

otázočka .... Aj keď si to stiahnem vo formáte FLAC . Ako si to prehrám v posteli? V mp3 prehrávači asi ťažko .. počítač je ďaleko .. Mysleli ste niekto na to?

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod clario » ned, 08. srp 2010, 02:28

No tak si to převeď do mp3 :lol: .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Eddy
Příspěvky: 2
Registrován: ned, 08. srp 2010, 00:17

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod Eddy » ned, 08. srp 2010, 15:13

Len rozdiel je v tom že na rozdiel od mp3 je formát FLAC bezztratový... Ak si stiahneš celý The Gateway Experience vawe 1 vo FLAC ... bude mať okolo 1 GB .. ak si to isté stiahneš vo formáte mp3 .. bude to mať okolo 200-300 MB.MP3 formát orezáva niektoré frekvencie aby tým docielil menšiu veľkosť súboru .....to znamená že tá nahrávka v mp3 je bezcenná ...

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod clario » ned, 08. srp 2010, 16:08

Bezcenná rozhodně není. I kdyby ta komprimace měla za následek to že by ty důležité frekvence byly porušeny (což si nemyslím), tak je to pořád vynikající řízená meditace a pokud to chceš poslouchat jedině ve formátu flac tak ti hold nezbyde nic jiného než si dát počítač blíž :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod ATA » pát, 27. srp 2010, 03:43

mul přehravač bere i FLAC pripadne je lepši to hodit do WAV to bere snad každej prehrávač
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

novic
Příspěvky: 4
Registrován: sob, 06. srp 2011, 14:21

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod novic » ned, 07. srp 2011, 18:31

cau, mam dotaz...zkoušel si někdo namluvit ten přeloženej text toho co řikaji v nahravce a nasledně to vložit do nahravky? trochu se o to pokoušim, tak jsem zvědav jestli už to někdo dělal a jaký to mělo efekt na trenink:) pro méně znalé angličtináře by to bylo supr řešení ne?:)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: THE GATEWAY EXPERIENCE -zážitek brány

Příspěvekod ATA » ned, 07. srp 2011, 22:57

zkoušel sem jednou pokusn a výsledek byl nic moc bylo to příliš rušivy problem je v tom že tam musi zustat ten puvodni vyfiltrovat to nejde

spiš byl nápad udělat časem vlastni nahrávky
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Hemi-Sync“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů