František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Uživatelský avatar
Exille
Příspěvky: 52
Registrován: úte, 16. čer 2009, 10:52

František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod Exille » stř, 17. čer 2009, 00:53

Rád bych praktikoval cvičení v této knize, ale bohužel nejsem s to pochopit co tam autor po mě chce abych při některých cvičení dělal, třeba úplně hned to první nechápu
Zpočátku na Vás budou dorážet myšlenky, týkající se věcí a záležitostí denního života, povolání, starostí a pod. K těmto myšlenkovým pochodům zaujměte postoj tichého pozorovatele, tedy zcela neodvisle. Podle toho, v jaké situaci a náladě se právě nacházíte, bude se Vám cvičení dařit buď dobře anebo méně uspokojivě. To znamená, že nemáte chod myšlenek ztrácet, nesmíte se zapomínat, nýbrž je pozorně sledovat. Chraňte se při cvičení usnout. Dostaví-li se únava, je lépe cvičení okamžitě přerušit a odložit napříště s předsevzetím, že budete únavě statečně vzdorovat.
Může někdo vysvětlit?
Onmyōji (陰陽師), Senji Ryakketsu (占事略决).
Veškeré mé materiály, které zde zveřejním jsou jen pro tohle fórum. Kopírovat jen s mým svolením.

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod unga » stř, 17. čer 2009, 06:22

Prostě budou přicházet myšlenky, ale ty je nesmíš zpracovávat, ale jen je nechat proplouvat.

Uživatelský avatar
Exille
Příspěvky: 52
Registrován: úte, 16. čer 2009, 10:52

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod Exille » stř, 17. čer 2009, 09:29

Zní to velmi jednoduše, ale mé zkušensti se vším co má přinést duševní rozvoj jsou takové, že je to většinou těžké na provedení.

Ty cvičení z té knihy cvičíš?
Onmyōji (陰陽師), Senji Ryakketsu (占事略决).
Veškeré mé materiály, které zde zveřejním jsou jen pro tohle fórum. Kopírovat jen s mým svolením.

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod unga » stř, 17. čer 2009, 13:24

Ne ale chápu co tím myslí a proč je to důležité. Neříkám že je to jednoduché.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod blaza » čtv, 18. čer 2009, 11:39

Heimdall mi tu knihu doporucoval a bohuzel vim o cem mluvis. Autor pouziva trochu neobvykly vyjadrovaci postup (povazuje se za spasitele) a misty je to celkem nesrozumitelne. Verim tomu, ze to muze fungovat. Ja sem se ale rozhodl pro cviceni jógy. Protoze kniha mi prisla po chvili jako snuska nesmyslu. Po par strankach sem to zabalil, ale nerikam ze je to spatna knizka. Mozna se k tomu jeste v budoucnu vratim.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 18. čer 2009, 16:10

Ja jsem Branu cetl. Slysel jsem tady na foru ruzne nazory, vcetne tech negativnich. Ja sam za sebe si myslim, ze je to dobra kniha a Bardon mi neprijde, ze by se nafukoval. Pokud jde o veci, ktere pise "nesrozumitelne", napriklad primo tato, kterou napsal Exxile - to neni nesrozumitelne. Myslim ze nemuzete chtit hned vsemu co se rekne rozumet, Brana neni Prirucka mladych svistu, je to pruvodce vecmi, ktere Bardon predaval. Tak jsem slysel veci, jakoze ta kniha neni uplna a ze Bardon tam nektere veci vyjadruje neprimo, ale ze existuje par knih, ktere jsou uplne.... asi to je pojistka kterou vytvopril, aby kdejky Jarek najednou nevedel ruzne takove svym zpusobem tajne veci. Nejspise to chtel udelat tak, aby ten, kdo to pilne praktikuje a ma opravdu veke odhodlani, se mohl k tem puvodnim kniham kterych je jen par kusu dostat. Vzdyt se to tak i jmenuje, je to: "Brana k opravdovemu zasveceni", ne "Kniha opravdoveho zasveceni". Tak to je za me :)

Uživatelský avatar
noobius
Příspěvky: 40
Registrován: pát, 20. čer 2008, 13:42
Kontaktovat uživatele:

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod noobius » čtv, 18. čer 2009, 19:07

Souhlasim s Georgem. Mám Bránu doma,taky je pro docela těžká a občas mi z toho jde hlava kolem. Ale jak George říká,taky si myslim že to je jako pojistka.Ono je o tom nepřímá zmínka právě ve Frabatovi.Tvorbou těch knih frabata pověřila božská prozřetelnost,jemu se to moc nelíbílo,protože to bylo přesně opak co celá staletí dělal,snažil se ty vědomosti předávat jen "vyvoleným". Možná proto to napsal právě takto.
Hodně lidí si myslí, že jsem dobrý člověk, já to bohužel vidím jinak... :/

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod Daniel » čtv, 18. čer 2009, 19:40

tezko rict, ja sem se k te knizce dostal pred par lety a jen sem to nejak "prolitnul".. pripadalo mi to smesne.. ale mozna je to prave ten zamer a proste jen nejsem vyvoleny prijmout jeho sdeleni.
kazdopadne pro me osobne je dost tezke brat vazne cloveka, ktery o sobe mimo jine prohlasoval, ze je inkarnaci Lao-C, Nostradama a buhvi koho vseho jeste :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod Heimdall » čtv, 18. čer 2009, 20:17

kazdopadne pro me osobne je dost tezke brat vazne cloveka, ktery o sobe mimo jine prohlasoval, ze je inkarnaci Lao-C, Nostradama a buhvi koho vseho jeste :)
Bardon o sobě nikdy nic takového neprohlašoval, pokud ano, podej mi alespoň trochu věrohodný důkaz, nerad bych se mýlil.
(mimochodem magický román Frabato také není od něj, to už sem zde ale zmiňoval, ale jeden nikdy neví :D ).

http://www.esoteric.mysteria.cz/bardon.htm
(Re)-Inkarnace Františka Bardona (na požadavek Otti Votavové od Dietera Rüggeberga - 27. srpna 1997)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 18. čer 2009, 20:17

No ja se nechci primo vyjdrovat k tomu, zda je nebo neni inkarnaci nekoho... slysel jsem ze o sobe prohlasoval nejake veci - ale ja to jenom slysel, nikdy jsem to nevidel, ze by to napsal. Cetl jsem od neho ale jen Branu a Klic k opravdove kabale. Je tu ale jedna vec, po svete vzdycky pobihali lide s nejakym ukolem. Konkretne, Lao-c, Nostradamus, taky Bardon - to jsou osobnosti, ktere mely dost velky dopad na spolecnost - klidne to mohl byt jeden a tentyz clovek. Cesko taky potrebovalo nejaky svuj zakladovy kamen a tak melo Bardona, stejne jako Francie, Slovensko, ve vsech zemich se v historii obejvili takovi lide.
Takze kdyz jsme nakousli toho Bardona, ma nekdo nejaky zdroj, kde sebe prohlasuje za nejake lidi v historii?

Owny
Příspěvky: 10
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 21:04

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod Owny » čtv, 18. čer 2009, 20:21

kazdopadne pro me osobne je dost tezke brat vazne cloveka, ktery o sobe mimo jine prohlasoval, ze je inkarnaci Lao-C, Nostradama a buhvi koho vseho jeste
Takového člověka bych také nebral vážně, bohužel FB toto o sobě nikdy neprohlašoval, dokonce to ani nedává smysl, dvě inkarnace se dokonce překrývají. Nevím přesně odkud tento výmysl pochází, ale myslím, že je to kniha Frabato podepsaná jménem FB, kterou ovšem on nepsal, mají ji na svědomí jeho spolupracovnice a nějaký jeho přítel, sám Bardon se k této knize nikdy nehlásil a ani nechtěl, aby vyšla. Právě na tuto knihu je uváděna kritika, že tam FB dělá ze sebe něco, co není.

Není se ani čemu divit, že je kniha místy méně srozumitelná. Vemte si, jak vznikala. FB ji v ČR diktoval na magnetofon (německy), pak šla do Německa, tam vyšla a co my máme v rukou je opět zpětný překlad z němčiny. Ale podle mě se podle ní dá i dnes docela solidně cvičit a "vyvíjet se", jen to chce ocelově silnou vůli vydržet, co ocelovou, ba přímo nadlidskou.

vitarian
Příspěvky: 80
Registrován: ned, 07. bře 2010, 17:07
Bydliště: Plzeň

Re: František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení

Příspěvekod vitarian » pon, 15. bře 2010, 18:31

František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení - PDF

Obrázek

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/363730072/Bardon_Brana_k_opravdovemu_zasveceni.pdf http://www.megaupload.com/?d=07ILXJCD http://uloz.to/4276016/bardon-brana-k-opravdovemu-zasveceni.pdf http://hotfile.com/dl/32932532/87285f5/Bardon_Brana_k_opravdovemu_zasveceni.pdf.html http://www.edisk.cz/stahni/93287/Bardon_Brana_k_opravdovemu_zasveceni.pdf_707.76KB.html http://depositfiles.com/files/mz8pvzobb http://www.4shared.com/file/241820976/e74e54a8/Bardon_Brana_k_opravdovemu_zas.html


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů