Malý princ -Antoine de Saint-Exupéry

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Malý princ -Antoine de Saint-Exupéry

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 25. dub 2009, 08:38

Malý princ
Antoine de Saint-Exupéry

Říká se, že všechno má svůj důvod a že všechny věci přichází včas.... no a mně se zdá, že se teď ty věci hrnou jako kdyby čekali ve frontě na to, kde se tlačí, aby se už mohli objevit. :D
No, ale abych se tady nechvátal :lol: ...tak jsem nedávno narazil na audio nahrávku z názvem "Malý princ"
Ani nevím jak, ale říkal jsem si, že to může být fajn knížka, jelikož je celkem známa a někdo už mi o ní párkrát říkal. Tak jsem si to stáhl a pečlivě poslouchal při slunění se na balkoně. Natolik mě to chytli jako malé dítě, že jsem úplně zapomněl na realitu. Děj s jeho znaky, zpodobnění a mnoho dalšího je neuvěřitelné. Člověk by si až řekl, že to snad není ani pohádka pro děti (opravte mě pokud není) :D . Tolik jsem v tom viděl krásy, filozofie a nápadných podmětů, že jsem to nevydržel to sem nedat ;)

Info:
(wikipedia.org)
Malý princ (francouzsky Le petit prince) vydaný v roce 1943 je nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoineho de Saint-Exupéryho. Jde současně o jeden z nejslavnějších pohádkových příběhů moderní světové literatury. V knize je mnoho metafor a přirovnání, lze zde najít myšlenky, které autor konkrétněji vyjádřil v Zemi lidí. Kniha vypráví příběh pilota (samotného Exupéryho), který ztroskotá na Sahaře a tam se setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky.

E-book odkazy:
http://www.vrana.cz/princ/
http://www.odaha.com/littleprince.php?f=MalyPrinc

Audio nahrávky odkazy:

(jako bonus je tam přibalen křemílek a vochomůrka:))
99MB
35MB
128kpbs
44kHz
stereo

http://rapidshare.com/files/181878323/M ... BOBORR.rar
http://rapidshare.com/files/181839331/M ... BOBORR.rar
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý princ -Antoine de Saint-Exupéry

Příspěvekod Etellyen » ned, 26. dub 2009, 09:14

ja nevim ted to stahuju taky ale pamatuju si ze sme to cetli nkedy ve 3. tride a me se to vubec nelibillo:D...zkusim to znova a trabe se mi to bude libit :D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý princ -Antoine de Saint-Exupéry

Příspěvekod blaza » pon, 01. čer 2009, 07:20

Cet sem to nekdy minulej rok a bylo to dobry celkem
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý princ -Antoine de Saint-Exupéry

Příspěvekod acdcpetr » úte, 02. čer 2009, 22:06

pohadka to nejspis neni...je to krasna knizka (a to nesnasim cteni) ale tahle knizka donuti ctenare premyslet o pratelstvi, kazdodenni hlouposti (kterou vidime vzdy a vsude a uz nam pripada docela normalni), prinasi torchu vetsi vhled do obycejnych veci ktere si nevsimame...doporucuju si to precist, neni to dlouhy a cloveku to opravdu ma co dat
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý princ -Antoine de Saint-Exupéry

Příspěvekod Etellyen » čtv, 04. čer 2009, 18:15

tjn ale ja sem si tu knizku znechutil tim jak sme ji cetli ve 3. tride ve skole a ja to vubec nechapal a nerozumel sem tomu:D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů