Dvanáctý vhled

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Dvanáctý vhled

Příspěvekod Vit » ned, 20. lis 2011, 20:23

Nedávno jsem zaregistroval, že vyšlo pokračování známé série od Jamese Redfielda. Po předchozích třech knihách (Celestinské proroctví, Desáté proroctví, Tajemství Shambhaly) je zde čtvrtá, úplně nová, s názvem Dvanáctý vhled a s podtitulem Hodina rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že je nová, tak jsem ji nenašel ve formě e-knihy. Na internetu je v klasické tištěné podobě třeba zde (http://www.knihycz.cz/catalog.asp?pid=31581), kde je podle toho, co jsem našel, nejlevněji k sehnání.

Četl jste už někdo Dvanáctý vhled? Už se těším, až budu v knihkupectví - půjdu po něm. :D
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
michelle21
Příspěvky: 62
Registrován: ned, 17. led 2010, 12:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvanáctý vhled

Příspěvekod michelle21 » pon, 21. lis 2011, 12:26

o cem to je? tahle serie knih? :)

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Dvanáctý vhled

Příspěvekod Vit » pon, 21. lis 2011, 20:28

Dobrodružné vyprávění duchovní cesty od začátku (prvním stykem s duchovnem) a potom dále a dále. Hlavní hrdina zažívá mnohá netradiční dobrodružství, na nichž autor předvádí duchovno v praxi. Hodně dobře napsáno, výborně se čte, velmi obsažné a slavné dílo. Vřele můžu doporučit. Ten můj popis je celkem nicneříkající, doporučuji přečíst. :D
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvanáctý vhled

Příspěvekod clario » pon, 21. lis 2011, 23:33

Společně Cestou pokojného bojovníka jsou to ty nejlepší knihy o duchovnu co jsem kdy četl (no zase teda tak moc nečtu :D ).Tyhle knížky jsou takovou malou biblí spousty duchovně založených lidí naší doby, určitě stojí za přečtení, takže doporučuji si je půjčit či zakoupit :) no a nebo přát k vánocům :D :D.

Jen co bude po vánocích si jí hned půjdu koupit, pokud to bude tak poutavé jako předchozí díl dal bych za to klidně dvakrát tolik :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvanáctý vhled

Příspěvekod clario » čtv, 08. pro 2011, 21:40

Myslím, že měl James zůstat jen u těch původních třech knih. Za dnešek jsem jí přečetl a popravdě je to prakticky to samé co psal v předchozích knihách jen v bleděmodrém. Když jsem dočetl první díl, tak jsem byl hodně zvědavý co chce psát v tom druhém, protože mě nenapadalo jak by mohl pokračovat, ale nakonec to byla celkem vydařená kniha, vážně jsem nevěděl co by tak s toho šlo ještě vyždímat, ale i ta třetí kniha byla moc povedená a hodně mi sedla a přesto, že se v těch knihách našlo dost věcí s kterými se moc neztotožňuji, tak mi hodně daly. V tom posledním díle to ale vypadá, že chtěl autor v podstatě nějak shrnout to co už sepsal do jediné knihy a tak nenabízí vlastně vůbec nic nového, navíc to podle mě není ani moc povedeně napsané a je tam pár míst, které nejsou moc domyšlené, navíc se můj pohled na svět v některých ohledech od autorova celkem znatelně liší více než dřív a tak se stalo čtení některých pasáží také díky tomu únavnějším. Snad se bude ostatním líbit kniha více.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů