Ucenie sa v LD

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ucenie sa v LD

Příspěvekod Helias » úte, 10. čer 2008, 17:57

:eek: Je to možný? Naučit se něco v LD? Mohl bych se tam naučit ono bojové umění? Nebo třeba hrát na klavír???
Carpe Diem

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Létání

Příspěvekod clario » úte, 10. čer 2008, 19:51

V podstatě to možné je, ale vyvstává tu jeden problém, když se budeš chtít učit například na ten klavír, je dobré znát alespoň základy hry na něj, protože jinak by ses nejspíš potýkal s tím problémem, že by ti zněli klávesy jinak, než ve skutečnosti. Tento problém by se v podstatě mohl objevit u všeho.

Dále by tu mohla být i ta možnost si ve snu zavolat popřípadě evokovat někoho o kom víš, že danou dovednost má a nechat se od něj zasvětit do jejích tajů. Tuto alternativu bych ovšem nechal na dobu, kdy člověk získá potřebné zkušenosti s ovládáním a stabilizací snu.

Tak či tak není dobré spoléhat se jen na sny, ale učit se i paralelně zde, člověk by se pak mohl naučit nějáké nesmysli a nebo by nebyl "zvyklý" na svoje "zdejší" dispozice, díky kterým by by mohl být nečekaně v určitých věcech omezován a to s toho důvodu že ve snu si můžeme cokoliv upravit.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Létání

Příspěvekod Helias » úte, 10. čer 2008, 20:33

To jo, no. Taky mě napadlo, že kdybych se něco učil ve snu, tak bych to asi tady taky neuměl z toho důvodu, že ve snu nebudu používat svoje ruce, ale jen mé představy. To znamená, že bych sice ve snu dokázal zahrát klavírní koncert Wolfganga Amadea Mozarta v C dur, ale tady bych nezahrál ani Skákal pes přes oves ... :D .
Carpe Diem

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Létání

Příspěvekod ATA » úte, 10. čer 2008, 20:55

Učit by se tam určite dalo použivaly to i vrcholovi sprtovci v LD se cviči neuromotorika horši to bude s tou stabilitou nema cenu to asi zkoušet dokud nebudou dostečne stabili pak už by to nebyl problem pokud se na to zameřiš tak tam budou stejny zakony jak tady.Spiš než na hrani bych zkusil tam pisničky zkládat.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Létání

Příspěvekod Tidus » stř, 11. čer 2008, 12:36

Ja jsem tam uz zkousel cvicit, a neni to jako ve skutecnosti. Moje dispozice jsou sice stejne, jako v realu (protze je na to moje mysl takhle zvykla), ale kdyz jsem treba skakal salta, tak to nebylo takove. Moje svaly se neunavili a vse mi vychazelo idealne. Kdyz jsem za sebou skakal premety a salta, tak jsem mel i o neco vetsi vysku. Mozek si ale vsechny ty pohyby urcite procvicil. Rekl bych, ze je to dobre spise pro procviceni starych veci, ze uceni se novych. A naucit se tam bojove umeni? Clovek by musel uz neco znat, aby to tam mohl rozvijet.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...


Zpět na „LD nápady, činnosti co vyzkoušet v LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů