Paranoia

STMR
Příspěvky: 31
Registrován: ned, 26. pro 2010, 17:42

Paranoia

Příspěvekod STMR » sob, 07. kvě 2011, 23:39

Ahoj,

co bývá příčinou paranoii, nedůvěřivosti k ostatním lidem, neustálou starostí o sebe a jak se to dá odstranit?

ThX

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Paranoia

Příspěvekod Pete » ned, 08. kvě 2011, 19:58

Trochu mi unika, proc to zrovna pises na todle forum.

Narazil jsem na internetu na todle
Máte pocit, že se vám lidé za zády vysmívají, pomlouvají, vás nebo vám dokonce chtějí ublížit? Nejste sami. Paranoidní myšlenky údajně trápí každého třetího člověka na světě.

Co dělat, abychom měli paranoiu pod kontrolou?

Pokud je paranoia spojená s bludy, pak jde o závažné duševní onemocnění, které patří do kompetence psychiatra. U žárlivosti a vztahovačnosti pomáhá, když se podaří nalézt prapůvodní emoční zranění. Účinnou metodou pak bývá psychoterapie. U mírnějších forem může pomoci i podmiňování ze strany nejbližšího okolí - vhodné "odměny" ve chvíli, kdy se nám podaří projevy podezíravosti alespoň utlumit.
EDIT: jeste me napadla jedna metoda, EFT (emotional freedom technique) zde na foru je o tom par temat
Deus est Homo

Pistacie
Příspěvky: 6
Registrován: úte, 16. srp 2011, 12:24

Re: Paranoia

Příspěvekod Pistacie » čtv, 25. srp 2011, 10:55

Tak příčiny jsou různý... Buď jsi se už někdy v někom tak hodně zklamal, žes ten pocit podvědomně převedl na všechny další lidi. Nebo to třeba může pramenit už v prenatálním období, když má nastavající maminka nějaký problém, třeba je tvoje máma taky úzkostná, no a v těhotenství je každej ještě citlivější, a pak se to může přenést na dítě, atd atd... Na to je nejlepší zajít třeba ke kineziologovi, když najdeš opravdu seriózního, tak ti pomůže zjistit všechna tvoje traumata, třeba až právě do prenatálního období, a taky jak by se daly odstranit... jinak jedině psycholog, ale ten ti dá akorát nějaký hloupý prášky...

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Paranoia

Příspěvekod Pete » pát, 26. srp 2011, 12:46

psycholog, i psychiatr jsou na hovno, za psychiatrem jsem musel chodit (ne-doprovolne, nic vazneho jen rodice resili ze moc nechodim do skoly) nakonec se ukazalo, ze velky problem byl v mojem Spankovem Apnoe kvuli ktereho jsem mel 5 plastik pri 2 operacich (apnoe je zastava dechu ve spanku, nevyspalost, misto skoly jsem radsi spal :D ) a ta psychiatricka na todle neumela ani prijit, pritom jsem ji to psal i do dotazniku (kdyz jsem ho psal tak jsem netusil ze mam Apnoe) psychiatra nahradi kdejaky dobry kamarad, ktery te bude poslouchat, od niceho jineho tam ti radoby "doktori" nejsou
Deus est Homo


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů