MATRIX

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

MATRIX

Příspěvekod carlos » stř, 16. úno 2011, 20:49

Nedávno jsem uvažoval, jestli náhodou sen není realita a realita sen, pak ani nevím jak jsem se v úvahách, asi nějak přes virtuální realitu atd. dostalke dvěma filmům matrix a metropolis, uvažoval jjsem nad tím, pak se k tomu přidalo ještě pár dílčích nápadů a už jsem měl nápad. Vzhledem k tomu, že lidí na světě přibývá a že by bylo tzv. nehumální je střílet, šlo by je uklidit do "metrixu," jediný problém by byl v tom vytvořit tak rozsáhlý svět, nemohli by to udělat ani tisícihlavé vývojařské týmmi, ale mohli by to vyvýjet miliony on-line. Všichni asi známe Sims a Sim City a podobné hry, představte si, že by takto běžely desetitisíce programů a desetitisíce lidí by vyvýjeli "reálný svět", samozřejmě že počítač uživatele by stále zobrazoval jen tu nereálnou podobu, de-facto by vytvářel mapu s pokyny, které by potom nějaký cluster dokončoval do realných barev, tvarů struktur... Mimochodem by bylo zajíavé zakomponovat i čát simulátoru arma, ve kterém je každý strom unikátem, protože bylo využito popisu růstu stromů.
Je děsivé, jak jsem tímto nápadem blízko k realizaci NWO, celý svět by byl kombinací matrixu a metropolisu, kde by existovala vrstva vězňů v počítači, ti nejvýše postavení, niže postavení (věda atd.) a pak vrstva těch co by obsluhovaly stroje a celý systém udržovaly v chodu. Tímto řšením by jsme překonali nejtěžší období a mohli bysme se posunout do budoucna, vývoj by mohl probíhat nerušeně dál, ještě rychleji, jelikož by jsme vzdělali více lidí. Nevím kde bysme skončili.

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: MATRIX

Příspěvekod Pete » stř, 16. úno 2011, 21:08

Nevim zda lze brat ze jsme vzdelani vice, nez byl kdysi egypt, recko, atlantida.. i kdyz recko nebylo v technologickem pokroku ale pochazelo odtamtud vetsina filosofu/matematiku.. alespon ta jejich vzdelanost k necemu vedla, byla uzitecna dneska se jde za pokrokem i kdyz neni uzitecny tak jak se zda (viz synteticke leky)

Prvni problem je, ze ta nase milovana veda nam prinasi strasne malo, synteticke leky s negativnimi ucinky vetsimi nez pozitivnimi..
Navic takovy Matrix by byl strankou ciste hmotnou, jak bys vyresil duchovni rozvoj ? (tim nemyslim jen nejaky falesny.. ale opravdovy)
Dalsi vec, to ze zapominame sve minule zivoty ma svuj urcity ucel, urcite to znas clovek dela stale dokola ty stejne chyby, jak by se poucil kdyby nevyrustal v jinem prostredi, nebyl jine rasy nemluve o tom ze by vysel jinym smerem tudiz se poucil z jinych veci

Todle mysleni je past hlavne proto, ze si muzes zacit myslet ze i todle je Matrix (tim nemyslim jen jako nepravy svet, ale jako pocitacova realita) a ze "duchovni rozvoj/duchovni zazitky" jsou jenom program pro lidi kteri se vyclenuji, aby nezjistili pravou podstatu a zaobirali se jinou iluzi

Jinak pokud chces dlasi film s Matrix tematikou tak se podivej na Třinácté patro (1999) zajimave ze to ma stejny rok vydani jako Matrix, a ma to podobnou tematiku... ale prijde mi v jedne veci ten film propracovanejsi (co se tyce jedne filosoficke otazky) ale nebudu prozrazovat v cem protoze pak by jsi z toho nemel takovy zazitek (doporucuj necist obsah filmu napriklad na CSFD, tendle film je totiz vic zamotany nez matrix :) )
Deus est Homo

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: MATRIX

Příspěvekod carlos » stř, 16. úno 2011, 22:01

Vzdělání, myslel jsem to v dnešním smyslu slova, pokud by se napojili lidi z méně rozvinutých států, pak by se logicky dostalo vzdělání k více lidem, ergo, by se mohl zrychlit technologický vývoj, což by mhlo vést ke zničení sama sebe.
Dochovní rozvoj, ten systém by byl vlastně taky jen kulisou, samozřejmě by docházelo k interakcím mezi různými připojenými jedinci, to je to nejmenší. Bylo by otázkou, jak by se zachoval mozek při reakci na impulsy z falešného prostředí.
Problém je duchovní rozvoj definovat, jelikož se nám tu bije více definicí, myslíte rozvoj myšlení etc., nebo rozvoj PSI schopností, nebo něco jiného.
samozřejmě si uvědomuju ty problémy co by z toho nakonec vzešli, patrně by to vedlo k rozpadu civilizace, jelikož by nikdo nevěděl, jestli je v síti, nebo v realitě, hrozivá představa. Možná by nás to vrátilo na cestu z které jsme odbočili. Minimálně by to byl zajímavý experiment.
Jelikož jsem to já idiot svěřil jedničkám a nulám, patrně to bude brzo někde založeno v nějakém gov archivu. Měl jsem to radši napsat na papír a spálit a zprovodit to ze světa, jestli to někdo začne realizovat... chraň Bůh, duchové předků...


Vím, že pro duchovní rozvoj je nejduležitější žádné výboje a klid, jenže to nepůjde nikdy nastolit, bohužel, lidí je moc. Existuje nějaký film, kde se pokoušeli léčit agresivní lidi nějakým vypínáním určitých genů, když to člověk popropojuje azačne domýšlet chce se mu utéct někam do hor.

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: MATRIX

Příspěvekod Pete » stř, 16. úno 2011, 22:59

Zapominas na dalsi vec a tou je svoboda, nemuzes vnutit nekomu primy duchovni rozvoj (primym myslim ze si o nem neco precte ci slysi a podle toho se ridi, neprimy jsou tudiz situace ktere jsou vesmes nahodne am uzou nas zmenit) a to je to.. muzes akorat ovlivnit spolecnost, aby se chovala lepe a jedinci meli svobodu, samozrejme ze tim "zlu" jako vrazdeni nezabranis, o to ani nejde je to soucast tohodle byti a velmi dulezita, ale jde o to ze pokud se pro ten primy duchovni rozvoj budou zajimat tak jim v tom system branit nebude
Deus est Homo

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: MATRIX

Příspěvekod 122333 » čtv, 17. úno 2011, 20:53

To by se ti mohl líbit film Počátek a nebo Náhradníci s Brucem Willisem. :)
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů