Pohyby očí

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Xaira
Příspěvky: 2
Registrován: stř, 05. kvě 2010, 15:27

Pohyby očí

Příspěvekod Xaira » sob, 08. kvě 2010, 14:11

Zdravím :)
Chtěla bych se vás na něco zeptat, několik dnů už se pokouším o AC, všechno jde zatím hladce až na jednu věc....a tou jsou oči, které ssebou neustále kmitají.

Při mém prvním pokusu mi šlo spíše o to, zjistit, jak se dokážu uvolnit. O technikách jsem toho přečetla hodně, takže se nepřihodilo nic, co bych nečekala, až na ty zmíněné oči.
Když jsem na druhý den pročítala forko a hledala odpověď na svůj problém, narazila jsem na topic od saily, kde psala, že se do tranzu dostala pouze tím, že si to přála a normálně pak šla spát. ( http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... ?f=4&t=326 )
Řekla jsem si, že bych to mohla vyzkoušet taky, i když to bylo asi trochu troufalé na to, že s tím nemám zatím žádné zkušenosti.
No každopádně mě nic jinýho nenapadlo, a tak jsem si večer ještě zkoušela cvičit uvolňování, pak chvilku co nejživěji představovala, jak se v noci probudím a budu v tranzu. Nějakou dobu jsem ležela a pak se mi před očima začali objevovat nejprve obličeje lidí, pak postavy, okolí a já se nevědomky začala dostávat do snu. Jak jsem snila, dolehly na mě vibrace, ty zesilovaly a já se probudila. Asi nebyly nějak silné, protože jsem si zachovala klid.....a pak (ani nevím za jak dlouho, možná hned po probuzení) jsem slyšela ten zvuk, napadlo mě, že to bylo takové to něco, čemu ostatní říkají "Bzzz" nebo mi to alespoň ten zvuk připomínalo. Pak znovu, zase...celkem asi 5x a celkem rychle za sebou,s prodlevou cca 1-2s.
Snažila jsem se hlavně být v klidu a unášet se vibracemi...v tom se mi zdálo, že ten zvuk poznávám, že to není to "Bzzz", ale jen zvuk mého starého budíku pro neslyšící, který místo zvonění s sebou třásl. Začala jsem to bzučení zkoumat a přemýšlet jestli to fakt není budík(určitě nebyl, už ho dávno nemám) ...ano přemýšlet a to byla chyba, došlo mi to. Tak teď honem zase se uklidnit, začali se mi do hlavy cpát myšlenky. Nevím proč, ale napadlo mě, že nejsem dostatečně uvolněná a přejela myšlenkou svoje tělo, končetiny jsem necítila, ale když jsem si vybavila oči, automaticky se mi pohly a já se je snažila uklidnit, neovládla jsem ale tok myšlenek a zvuk i vibrace vymizeli. Pak už jsem to znovu nezkoušela, protože jsem si potřebovala pořádně vybavit, co se vlastně stalo.

Jen nevím, jak zastavit ten pohyb očí...nebo se ho prostě jen naučit ignorovat? Co vy na to?

Díky za přečtení :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohyby očí

Příspěvekod ATA » sob, 08. kvě 2010, 14:43

Na to že teprve začinaš ses dostala hodne daleko, možna byl od AC jen kousek .
S tema očima mrkni na temata gateway a lucidology, jsou tam metody co s tim udelat (uvolneni oči , zastaveni očnich mikropohybu ,rozdeleni vizualni pozornosti ,soustredeni se na jinej vjem...)
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Xaira
Příspěvky: 2
Registrován: stř, 05. kvě 2010, 15:27

Re: Pohyby očí

Příspěvekod Xaira » úte, 18. kvě 2010, 21:18

Tak z toho spánku to bude asi nejlepší...alespoň já jsem tak dosáhla největších úspěchů...tudle jsem se probudila ze snu a necítila tělo tak jsem jen pomyslela na AC a okamžitě nastaly vibrace a pak nepříjemný pocit propadání...nevím proč, ale bála jsem se i když se mi to nestalo poprvý...asi na tom měli svůj podíl zlý sny.

Nebo jednou jsem se probudila(probudila?) a všude kolem mě se do dálky táhla tma, přitom jsem měla pocit jako by mě ta tma zároveň stlačovala, až mě to i bolelo....netušila jsem co se dělo, ale v tu dobu jsem nemyslela na nic jinýho, než na to, že chci z tama pryč....bylo to celkem zajímavý

Dobré na tom je, že jsem ani v jedné z výše uvedených zkušeností neměla sebemenší nutkání pohnout očima a i když jsem je jednou otevřela, abych zjistila jestli je noc nebo ráno:)
Jinak ty mikropohyby usměrňuju tím, že se prostě soustředím na něco jinýho...na nějakou představu...trochu to pomáhá, ale asi to chce cvik.
Když jste s AC začínali vy, tak vám oči nedělali problém?

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Pohyby očí

Příspěvekod woa » stř, 19. kvě 2010, 18:36

To si snad ani nedovedeš představit. Zprvu sem to řešil tim že sem si na hlavu plácnul polštář ae po chvíli sem se začal dusit :D Teď už je to celkem v poho, tak ňák to víceméně vyšumělo
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů