Cesta tam (a zpátky?)

Mrkva
Příspěvky: 4
Registrován: sob, 26. pro 2009, 07:54

Cesta tam (a zpátky?)

Příspěvekod Mrkva » sob, 26. pro 2009, 08:39

Zdravím,
tak 3-4 roky zpátky jsem se o téma OOBE docela zajímal. Jenže pak se něco změnilo - začal jsem uvažovat víc kriticky a racionálně - což samozřejmě teorie o NWO, chemtrails a nakonec i OOBE tak nějak nevydržely. Dal jsem se na studium exaktních věd (na Matfyz, no ;-) ). Nicméně, tohle téma mne stále tak trochu přitahuje a tak nějak bych se k němu chtěl vrátit.
To, čemu říkáte "astrální cestování" je pro mne jen zatím moc nepopsaný biochemický děj v mozku, ale i tak se jedná o dost zajímavý fenomén, který by rozhodně neměl být opomíjený.
I když je mi jasné, že tím dost možná začínám ohnivou válku ;-) přesto bych rád slyšel vaše názory na text v boldu.
Díky moc

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 290
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Cesta tam (a zpátky?)

Příspěvekod nou » sob, 26. pro 2009, 09:33

hura prvy skeptik na fore :D
pohlad z druhej strany sa zide aby to nebolo take jednostrnne. no k OBE sa ale viaze prilis vela nezrovnalosti a povedzme naznakov aby sa dalo povedat ze je to len nejaky biochemicky proces v mozgu. inak napr LD je celkom dost vedecky skumane. aj ked nic nedokazuje a niektory povazju vsetko AC a OBE len za LD s cudnou naplnou. co maju celkom pravdu pretoze aj vela ludi co veri ze AC je skutocne tvrdi ze medzi LD, AC a OBE je velmi tenka hranica.

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta tam (a zpátky?)

Příspěvekod saila » sob, 26. pro 2009, 12:29

Mrkva: fajn :-) a jak mi teda vysvetlis kdyz mas ac nekde si poletujes vnimas to spis jako sen a pak se objevis u sebe v posteli lezis tam pak prijde nejaka postava neco ti rekne ty se v tom lehu zvednes na lokti chces ji neco rict ale moc se ti to nepovede a jak na ni koukas tak proste nejednou otevres oci a vidis tam tu postavu jak po chvilicce zacina mizet....a ses vzbuzenej v tom pololehu polosedu oprenej o loket... :lol:
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta tam (a zpátky?)

Příspěvekod ATA » sob, 26. pro 2009, 12:50

Ja se snažim poznat obě strany jak to vědeckou tak tu magickou a jejich poznatky propojit .

Věda se za poslednich par let docela posunula ale všechno ješte vysvetlit nedokáže třeba u AC by se docela dobře dal vědecky popsat vystup z těla a pocity při něm
(samozdřejmě je to jen jeden uhelu pohledu ) to co věda zatim nedokaže vysvětlit jsou informace zjiskany v AC sou to infomce kery by jsem proste neměli vědet a normalni cestou je nemužeme zjiskat , vedci se to samosdřejme budou snažit okecat pravděpodobností,blbejma expedimentama...Většina nexpedimnetu na zkoumani AC je nevrženejch blbě a kdž už se někomu povede zjistit něco zajimavyho tak jim nikdo něvěři ofic vědeckej směr to ani radši moc nezkoumá ale už se našlo par šilencu ketrři se dotoho daly a šli proti proudu bohužel vetšinou moc daleko nedošly.

Mrkva: Pokud budeš mit zajem mužem tu trochu probrat ten vědeckej pohled na AC což už vysvětlit zvladne a co ne .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta tam (a zpátky?)

Příspěvekod clario » sob, 26. pro 2009, 16:40

Ac je věc, která je byla a nejspíš vždycky bude dosti diskutabilní. Nikdo ani ten nejzkušenější "cestovatel" vám nedokáže říct o tomto fenoménu vše a většina toho co si myslí může být stejně uplně jinak. Jeden prožije nějákou zkušenost a na jejím základě začne věřit něčemu co druhý popírá na základě jiné zkušenosti, nejen internet se pak díky tomu zahlcuje řadou irelevantních, matoucích a někdy by se dalo říci i nebezpečných informací. Každý z nás i když to tak nemusí vypadat má pohled na svět naprosto jedinečný a dokonale odlišný od kohokoliv jiného. Tím, že se naučíte dívat na svět očima druhých i kdyby to byli ti nejzarytější materialisté se dokážete mnohému naučit.
Pokud jde o AC, tak je mi vlastně prakticky jedno jestly je to tak jak se řiká tady nebo zda jde jen o práci mozku. Je úplně jedno zda je to jen námi samotnými vyvolaná halucinace podobná snu, nebo cokoliv jiného. To co je pro mne důležité je to, že je to něco nového co mi dokáže rozšířit obzory a mnohému naučit. I pokud by šlo jen o práci mozku a všechno s čím bychom se tam venku setkaly by sme si vlastně tvořili podvědomně mi samy, tak by to myl mocný prostředek k tomu jak poznat sám sebe a dojít vnitřního míru a klidu.
Dle různých učení, ke kterým se poslední dobou velice rád přikláním jsme nakonec všichni stejně jen Jeden, jedno velké vědomí beroucí na sebe různé formy, vědomí co se naučilo sebe samo vnímat odděleně. Když se na věc podíváme z tohoto úhlu tak uvidíme pravdu na obou stranách.

Je jen na každém z nás co pro nás bude realita a co fikce, každý z nás může věřit naprosto čemukoliv čemu bude chtít a to je to co je na tomto světě krásné.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů