Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod EMI-DJ » čtv, 27. srp 2009, 16:09

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neznáte nějakou techniku jak se dostat do spánkové paralýzy. Vím že většinou chtějí lidé vědět jak se z ní dostat, ale já když se nacházím v SP tak se pak jednodušeji dostanu do LD a možná i do AC to ještě nevím :)
Děkuji a doufám že jsem to dal do správné sekce.

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod dreamingwolf » čtv, 27. srp 2009, 22:53

No, pokiaľ som dobre informovaný, spánková paralýza je autonómny stav. Neviem, či ide nejakou technikou navodiť. Napomôcť môžeš hlbokou relaxáciou tela a mysle, ale záruka na spánkovú paralýzu nie je. A ak sa dostávaš do LD prípadne AC aj bez nej, tak načo ju chceš navodzovať?

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod EMI-DJ » pát, 28. srp 2009, 15:35

No protože já se právě do LD většinou dostávám přes paralýzu, ale například dneska jsem měl LD normálně ze spaní. Jsem teprve začátečník, tak chci najít ideální cestu, která mi bude vyhovovat.
EDIT: Tak se mi povedlo najít tutoriál, ale bohužel ENG, takže zase nic moc.
http://www.dreamviews.com/community/sho ... hp?t=65007

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod ATA » pon, 31. srp 2009, 13:09

Ahoj jak už psal dreamingwolf na AC a LD to nutny neni a dou dosahnout i bez toho ale v paralize to de mnohem lip AC na LD stači hypnagogickej stav.

Paraliza se vyvolat da ale bude to chit trening nekomu se to deje často samovolne a nekdo muže mit problem se dostat dost hluboko.

Sou vpodstatě 2 cesty jak se tam dostat bud přes postupny uvolnovani a tranz nebo po probuzeni

Vetšina tech metod je založena na simulaci deju co se deji ve spanku nebo pri usinani ,bud budeš jen čekat a udržovat bděli vědomi telo bude pomalu usinat to a časem se tam dodtneš tahle metoda ma problem v tom če mužeš klidne čekat par hodin a stav se nebude moc prohlubovat nebo naopak stratiš bdelost a usneš.vetšinou je tomu potreba trochu pomoct a ten stav trochu kontrolovat zrychlit upadani tela do spanku a zaroven udržovat bdělost nekdy se dodtaneš do určityho stavu a dal se nechce posunout pak se daj použit metody ketry tu dalši čast usinani simulujou .

Tech metod a informaci je pomerne hodne jestly maš zajem tak se mrkni sem http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... ?f=4&t=161
Samotenej proces usinani je pomerne složitej a hraje tam ulohu sposuta veci do ktrejch bych to človek ani neřek dokonce zaleži i na tom cos snedl nebo jakys mel pred spanim osvetleni
ruzne to pak měni neurochemiji v mozku .

tady jedna metoda dalši sou v te mapě
-----
Vyvolávání jemného napětí ve svalech k indukci celkové paralízi

Když se snažíte vstoupit do parlýzi po chvýli obráceného mrkání kdy ste již relůaxovaní a a pocistujete tíhu .Začnete posílat jemný signál do svalů ruky (paže) každých 5-15 vteřin.Ruka by se pri tom neměla hýbat jen by to melo vyvolat mirne napětí ve svlu ktreé se pak uvolní.

Cilem tehle metody je asi simulovat prechod z NREM do REM spánku .v NEREM tělo spí ale stale je tu nejake svalové napěti
posilani tech signálu do svalů by mohlo simulovat dej ve snu tělo si asi bude myslet že začina sen tak radši upne odpojí ovládái aby sme se nahodou nezačali hejbat.Siganly co dou ve snu do tela sou uplne stejny jen mnohem slabši.Tenhle trik by moěl spouštet spankovou paralizu.Z toho vyplyva že paraliza začne až po pokusu o pohyb když si tělo spí (nebo si to aspon myslí :) )

Provadet nekolik min duležite je zde také mít uvolnené oči a zabranit i jejich mikropohybům sedi to i na ten NREM spánek kdy se oči nehýbou

------
Docela by me zajimala jedna vec spojena z parlizou na tu sem zatim nepřišel jak funguje .Paraliza nas ma chranit aby sme se pri snu nehejbaly a nastava v REM spanku
ale v NREM sou taky sny treba pri hypnagogickym stavu a tam paraliza neni aspon sem ji tam teda v takove miře nepozoroval tak co nas tam teda chreni pred pohybem.
Nebo treba v REM se hybou oči jak ve snu v hypnahogickym se nehybou vubec aspon ze začatku (mam podezdreni že zastaveni skaradickej pohybu oči tam služi jako dalši test jestly spime -testovano odpojeni DLPFC ketrej ma starosti bdělost )
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod EMI-DJ » stř, 02. zář 2009, 14:54

Díky moc, jen mám ještě jednu otázečku. Jaký signály mám posílat do té ruky? neumím si pod tím nic představit.
Dík

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod ATA » stř, 02. zář 2009, 19:54

No blbe se to popisuje proste tam udelat jemny napěti kadyž se steba snažiš pohnout prstem tak ten stav než se pohne signal musi byt dodt slabej aby tim svalem nepohnul
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod woa » stř, 02. zář 2009, 19:57

Hoj. Moc zajímavý čtení, taky bych rád připojil jednu otázku. Jak vlastně poznám že moje tělo už usnulo?

Jo a eště něco, to že tělo usne = tranz??
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod ATA » stř, 02. zář 2009, 20:16

Ono to usinani i tranz ma několik fází a u každyho to bude asi trochu jinak ,řist že telo uslo je dost zjednodušeni ono se to vic než samotnyhi těla tyka spiš činnosti ruznejch časti mozkua zmenu neurochemie . No jak se to pozna pruvodnich jevu je dodt ale jak sem psal zaleži jak seš hluboko da se dodtat až do paralizu a stavu kdy tělo vubec necitiš.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod woa » stř, 02. zář 2009, 20:34

jo, to se mi povedlo u nohou, eště naschvál sem si je položil na židli aby to tlačilo a vůbec sem nevěděl že ňáký nohy mám, ale s rukama a vostatnim to tak nebylo :(
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod Etellyen » čtv, 03. zář 2009, 05:42

jo, to se mi povedlo u nohou, eště naschvál sem si je položil na židli aby to tlačilo a vůbec sem nevěděl že ňáký nohy mám, ale s rukama a vostatnim to tak nebylo :(
chce to truchu trening ;)
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod woa » čtv, 03. zář 2009, 14:07

no jo, jenže já na to nemám čas ani podmínky. Eště mě taky napadlo že bych si moch lehnout na prkno. No, uvidim jak to bude fungovat :lol:
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod ATA » čtv, 03. zář 2009, 15:03

a neměls je jen preleženy když se omezi prisun krve tak je taky mužeš přestat citit bohužel neni to moc zdravy a ani primny když se tam ta krev potom vraci
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod woa » pát, 04. zář 2009, 20:16

nene to ne. Včera sem to zkoušel jenom na podlaze, docela to fungovalo, ale po dvou hodinách celkem nepohodlný :lol: Ale když sem se pak zvednul tak sem vůbec nic nepříjemnýho necejtil, spíž sem byl velice příjemně uvolněnej
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

malie
Příspěvky: 29
Registrován: pát, 30. říj 2009, 13:38

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod malie » sob, 02. led 2010, 10:22

zaujimalo by ma, ze ak je clovek v spankovej paralyze, ci je to zaroven aj hlbohý tranz (hladina delta) :-?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do spánkové paralýzy?

Příspěvekod ATA » sob, 02. led 2010, 11:29

Zaleži jakou cestou je ta paraliza vyvolaná ale řekl bych že v bežnym stavu budou mozkovy vlny paradoxne někde mezi aflfou a betou - vlny hodne podobny bdělosti
protože paraliza je vetšinou v REM spánku.

Pokud to pude paraliza vyvolaná uvolnovánim tak tam je to složitejší tam bych tinul mozkovy vlny nekde mzi alfou a thetou možna až hlubší theta .


Ono na mozkovy vlny mužeš prozatim zapomenoput vetšina toho co co je o nich na netu je blbe a neda se to tak zjednodušovat ono totiž i hodne zaleži v jake časti hlavy se měři , stray pristroje meli omezenj rozsah. Nektery časti mozku se aktivujou jiny se vypinaj na EEG te poznat jen něco.

Treba u pokročilejch meditaci se vyskytujou vlny gamma kolem 40Hz ne jak by človek čekal theta kolem 4Hz


Taky je si potreba uvedomit že mouek nema jen jednu frekvenci v tu chvily vždy je to smes a ty hodnty sou jen ta pravdajíci .
Takže v praxi se ti neukaaže jedno čislo treba 7Hz ale vypda to nejak takhle:
Obrázek
-to sou spankove vřetanka a K-komplexy pri usinání

tak zpatky k puvodni otázce paraliza / tranz když je človek v paralize tak je vetšinou i v tom hlubokym tranzu (ale nemusi to byt delta spiš ta theta )
ono taky otazka jak definovat tranz.

Na vyvolnáni paralizi to chce pochopit mechanizmus jak bežne vzniká -jak se měni tonus (napětí) svalu pořas ruzných fázi spánku a co pak spusti paralizu
u cvičeni de pak vpodsate o to tenhle proces simulovat .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů