Temnota

Uživatelský avatar
Lost.cats
Příspěvky: 7
Registrován: úte, 20. zář 2011, 21:06

Temnota

Příspěvekod Lost.cats » stř, 20. čer 2012, 20:34

Někdy když nemužu usnout tak čumim do blba třeba upřeně koukam na skřín a okolí uplně začne myzet, vidim pouze tu skří a okolo je tma, pomalu i ta skřín mizí, ale to my jde jen když se plně na tu skřín soustředim a nesmim ani mrkat jen prostě zírat a soustredit.

Uživatelský avatar
Robyer
Příspěvky: 180
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 19:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Temnota

Příspěvekod Robyer » čtv, 21. čer 2012, 09:44

Je to dobrý trénink fixace oka, mělo by to pomoct i při snaze vidění aury :)

Princip je ten, že oči/mozek vnímá jenom změny obrazu, takže když se oko dívá pořád na jedno místo, začne ten obraz úplně ignorovat. Proto oči neustále dělají mikro-pohyby, kterými aktualizují ten obraz - pokud se právě nesnažíš uvolněním,soustředěním a zíráním zastavit i tyhle pohyby.

Příčinou je, že v oku jsou před "obrazem" žilky, které jej překrývají. Ale díky tomu, že jsou pořád na stejném místě a pohybují se vlastně stejně i s pohybem očí, tak pro mozek jsou vůči obrazu neměnné a tím pádem je ignoruje a my je reálně nevidíme. Existuje taky jednoduchý způsob, jak je uvidět :) Jinak je pozoruhodné, co všechno před námi mozek skrývá :lol:
Obrázek
Robyer.cz ~ Mé programy, češtiny, Miranda IM a Foobar2000 packy, projekty ...
Charta Svobodného Světa ~ Učiňme vše bezplatným a svobodným!

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Temnota

Příspěvekod Vit » čtv, 21. čer 2012, 17:33

Napsal bys prosím ten způsob, jak je uvidět? Celkem by mě zajímalo si je prohlédnout. :D
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Sviccc
Příspěvky: 32
Registrován: čtv, 17. lis 2011, 13:53

Re: Temnota

Příspěvekod Sviccc » čtv, 21. čer 2012, 19:18

Teď jsem zkoušel za světla zírat na svojí ponožku a po asi 15s se mi objevil takový tmavší do červena zbarvený obal a po 30s se mi vše kolem začalo zbarvovat do běla a rozmazávat.Trošku sem se toho nečekaného lekl, tak jsem to nezkoušel nechat, co to udělá, ale jinak velice zajímavé :-)
Jo a pak jsem ještě asi minutu viděl obrys mojí nohy na monitoru :-D

Sviccc
Příspěvky: 32
Registrován: čtv, 17. lis 2011, 13:53

Re: Temnota

Příspěvekod Sviccc » čtv, 21. čer 2012, 19:34

Hehe, teď všichni zírají na svoje haksny :-P

Uživatelský avatar
Robyer
Příspěvky: 180
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 19:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Temnota

Příspěvekod Robyer » čtv, 21. čer 2012, 23:08

Vit: Na konci tohoto videa (čas 6:20 a dál) je to vysvětlené: http://www.youtube.com/watch?v=L_W-IXqoxHA
Pro ty co neumí anglicky: Jde o to, že se díváš přes maličkou škvíru např. u skrčeného ukazováčku na světlou plochu (zeď, bílé pozadí na monitoru) a děláš malé středně rychlé pohyby (např. kroužky). Okem při tom na nic nezaostřovat a nehýbat s ním. Je to celkem zajímavý pohled :))

Sviccc: Na ponožky jsem se teda koukat nezkoušel :D Ale zajímavý efekt to dělá i při pohledu do zrcadla na svou tvář. "Přepínání" kontrastu a změna stínů na obličeji, a nevím jak to dál popsat :)
Obrázek
Robyer.cz ~ Mé programy, češtiny, Miranda IM a Foobar2000 packy, projekty ...
Charta Svobodného Světa ~ Učiňme vše bezplatným a svobodným!


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů