Vyvolane koma

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Sappy
Příspěvky: 9
Registrován: ned, 22. čer 2008, 21:09

Vyvolane koma

Příspěvekod Sappy » ned, 22. čer 2008, 21:15

Ahoj slyseli jste uz nekdy o umele vyvolanem komatu? Udelate 20 kliku potom vam nekdo zatlaci na solar... Chtel jsem se zeptat jestli je to bezpecne a pokud ano tak jestli by se z toho dalo nekam dostat.

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 290
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod nou » ned, 22. čer 2008, 21:30

takze vyvola sa tym bezvedomie a nie koma. ak by to bola koma tak je zle. sice ta nie je vylucena. skus si pohladat nieco o Holotropnom dychani

//presunul som to sem pretoze pravdepodobne sa chces dostat do nejakeho zmeneneho stavu vedomia.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod ATA » ned, 22. čer 2008, 21:52

Z holotropnim dychnim to nema co i dzž začátek muže byt podobnej , je to založenzm na jinym principu tohle je na rozdil od holotropniho dychni hodne nebezpečny a muže to zpusobzt io to koma ze ketryho se už nemusiš probrat par takovej pripadu už prej po nemocnicich pár je.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod Heimdall » úte, 22. črc 2008, 23:43

Ještě se tu vyskytuje podobná možnost, kdy se stlačí tepna u krku a "praktikant" zadrží dech, je to ale ještě nebezpečnější. Tyto "hrátky" jsou vetšinou terčem zábavy mladých teenagerů, kteří chtějí vyzkoušet nějaké to "vzrůšo", sám mám kamaráda, který se tímto kdysi "bavil", i já sem to zkusil, ale naštestí bezvýsledně. Koma to určitě není, povetšinou se jedná o tranz.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod ATA » stř, 23. črc 2008, 09:47

Podle toho co sem videl tak je to kratky bezvedomi nejaky spojeni s telem tam jeste ale je pokud se to prežene tak to muže skončit až tim komatem.Par lidi už tak prej skončilo.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod Brandis » stř, 23. črc 2008, 10:22

No ja si myslim ze tahle technika vubec neni bezpecna a osobne sem se do ni nikdy nepoustel. Prijde mi celkem logicke ze se v tom stavu "neco" deje, protoze je to podle me stav "blizky" smrti, jde o to ze principielne je to zalezeno na nedokysliceni mozku, coz muze telo brat jako "umirani" a proto zacne neco delat. Sam sem vice presvedcen o variante s holotropnim dychanim, kdy je to v podstate hodne podobne akorat se mozek misto nedokysliceni prekyslici. Z takoveho poradneho neokysliceni mozku muze i cast mozku odumrit a to si myslim ze pri holotropnim dychani nelze...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod Helias » stř, 23. črc 2008, 15:35

Nevim, jestli je to to samé, co psal Heimdall, ale to je právě holotropní vědomí, kdy vlastně tak minutu zhluboka člověk dýchá v předklonu, čímž si mozek překysličí. Pak se zaráz prudce nadechne, vztyčí, zadrží dech a stlačí tepny na několik sekund (ne dlouho) a po chviličce člověk spadne do předm připravené postele ;) . Mozek je ted překysličený, tudíž k odumírání mozkových buněk nedojde.
Carpe Diem

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod ATA » stř, 23. črc 2008, 15:44

Jenomže tohle neni holotropni dycháni to je založeny na uplne jinym principu
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod Helias » stř, 23. črc 2008, 16:56

Tak jestli se pletu, tak se omlouvám za demagogii davu. Co je potom holotropní dýchání?
Carpe Diem

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod Brandis » stř, 23. črc 2008, 17:49

To ze rychle dychas v predklonu ti mozek akora odkyslici, protoze kyslik se nestihne ani vstrebat, navic kdyz si predklonenej mozek "zavre" tepeni zaklopky aby ti nepraskla hlava, potom co se clovek narovna se vetsinou mackal zezadu hrudniku druhou osobou(vymackl se zbytek vzduchu v plicich). Pak clovek upadl do "komatu" zpusobeneho nedokyslicenim mozku.
U holotropniho dychani jde o to ze dychate pomalu a co nejvetsim objemem plic s lehkou vydrzi v maximalnim nadechnuti. Kdyz to chvily vydrzite, zacne vas za chvili brnet cele telo a nasledne dostanete "krece" do koncetin, to ani nevim presne proc ale nejspis to ma nasvedomi latka kterou zacne vylucovat "mozek" proti okysliceni jako obranu(matne si vybavuju). Kdyz uz dychate dost dlouho (cca 20min) a myslite ze uz to nevydrzite, nadechnete se z pulky a nedychate. Potom vzdy upadnu jakoby do komatu ale sem porad pri vedomi ;) To co jsem napsal jsou me poznatky a to ze je to holotropni dychani si odvozuji od podobneho principu ktery sem se docetl v pracich (clancich) S. Grofa, nikde sem tam ale nenasel presny postup, takze nevim...tam vzdy akorat psali ze se to ma delat opod odbornym dohledem a proto asi nechteli odhalit moc...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod ATA » čtv, 24. črc 2008, 13:49

To holotropni dychni taky neni zrovna bezpečny dycha se tam co nejloubejš a co nejrychlejš sice se rika že to zlepšuje prokrveni a okysličeni mozku ale muže za tim byt jeste jeden efekta to vydýcháni CO2 z krve to naruši jeji acidobazickou rovnováhu a muže dojít až k resiracní alkaloze.Vpodstre se tim otrávíme ale nevym jak moc je to zavažny a jaky to má nasledky.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod acdcpetr » ned, 27. črc 2008, 14:38

Tak to přiškrcení tepny jsem zkoušel už dříve. Ale určitě to nedoporučuji, jednou se mi to povedlo udělat až moc a po tom, co jsem se probudil, jsem si asi půl minuty nepamatoval nic. Byl jsem jako něco, někde, ale ani nevíte, že jste člověk. Prostě najednou obraz a nevíte co. Je to docela strašný. Ale jednou se mi něco u toho zdálo. Jelikož u toho upadáte do bezvědomí, nepamatujete si to, ale já věděl, že jsem přinejmenším o něčem přemýšlel u toho. Ale nevim no, nezkoušejte to, je to sice pěkný probudit se a první vteřinu o sobě nevědět, ale člověk se pak cítí špatně.
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Vyvolane koma

Příspěvekod Akuza » úte, 29. črc 2008, 22:47

Zpusobu jak ztratit vědomí je opravdu hodně, ale ale myslim, že žádnej nni zrovna přínosnej :D a k Ac vám to stejnak nepomůže, možná tak že budete věřit že to pomahá...nebo kdyby ste to trochu přehnali třeba do klinický smrti. Tlaky na některý místa, který můžou způsobit bezvědomí zpomalují činnost srdce a může to bejt smrtelný- závisí na intenzitě tlaku a zdraví srdce..i na tom krku je místo kde si můžete tlakem zpomalit srdce(a taky si trochu odkrvit mozek)
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů