Vysoká škola?

STMR
Příspěvky: 31
Registrován: ned, 26. pro 2010, 17:42

Vysoká škola?

Příspěvekod STMR » sob, 09. črc 2011, 19:33

Ahoj,

rád bych se vás zeptal, jaký máte názor na vysoké školy, proč jít, proč nejít, atd atd

Dík za odpovědi

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká škola?

Příspěvekod clario » sob, 09. črc 2011, 20:09

Oproti střední tam máš mnohem větší volnost, pokud se umíš průběžně učit a nebo se o zkouškový učit jako blázen, tak se to dá celkem dobře zvládat. Osobně chodím na ČZU na ekologii a nemůžu si tu volbu vynachválit sice budu opakovat ročník, protože sem to nehorázně flákal, ale miluju to tam. Máme tam naprosto dokonalou skupinu lidí. Za drtivou většinu lidí co máme na oboru bych dal ruku do ohně a za některý z nich i hlavu. Většina učitelů a doktorandů je super a věci, které se tam učíme jsou přesně ty, které mě alespon nějak zajímají (narozdíl od střední). Na tu školu jsem začal chodit, protože jsem se chtěl naučit něco o přírodě (ne kvli tomu abych měl papír na to, že jsem vysokoškolák a ekolog) a to se mi plní takže jsem i s tím, že opakuji naprosto spokojen, protože tak dostanu příležitost si lépe osvojit to co jsme se do ted učili.

Existuje určitě spousta lidí co ti bude o VŠ říkat prakticky pravý opak. U vysoké školi je nejdůlležitější věcí dobře si vybrat. Musíš si vybrat něco co tě bude opravdu bavit, protože když si vybereš něco co bavit nebude, tak to s nejvyší pravděpodobností už v prváku vzdáš. Navíc co tě baví se mnohem lépe učí. Dalším faktorem jsou určitě i učitelé a to je trochu o náhodě. U nás jsou učitelé opravdu skvělí, pokud ale narazíš na blbce tak ti to taky může dost přitížit.

Každý člověk bude mít na vysokou ale odlišný názor v závislosti na tom jakou studuje či studoval. Pro mě osobně je ta naše škola určitě velkým přínosem. Takže klady bych schrnul tak, že tam poznáš spousty zajímavých lidí, naučíš se spoustu zajímavých věcí a v neposlední řadě je vysokoškolský život i sranda, pořád se tam něco děje a pořád je se čemu smát (jen nesmíš narazit na nějaký studený čumáky :lol: ). No a pokud jde o zápory tak ty bych schrnul tak, že budeš věčně bez peněz, na pořádnou práci nebude čas a po brigádách toho tolik neviděláš a co viděláš hned se spolužákama někde propiješ :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pistacie
Příspěvky: 6
Registrován: úte, 16. srp 2011, 12:24

Re: Vysoká škola?

Příspěvekod Pistacie » čtv, 25. srp 2011, 10:47

Tak já jsem zarytý zastánce vysoký školy, teď zrovna dodělávám magistra na peďáku, ale znám taky lidi, který na vejšku nešli a jsou teď spokojený. Třeba jedna moje kamarádka odjela hned po střední do Španělska dělat au-pair doteď tam je, má tam manžela a práci v cestovní agentuře, a je vážně spokojená. Já jsem se tam za ní byla podívat, když jsme s přítelem do Španělska jeli na dovču, a úplně jen zářila štěstím, bydlí blízko Malagy a užívá si sluníčko a moře. No a já se tady mezitím patlám na škole, ale zase mě to baví a doufám, že budu moct jednou učit prvňáčky... No takže je to fakt různý, já bych to určitě doporučila, protože člověk získá takovej rozhled a další kamarády a tak, ale stejně tak obě věci může získat někdo, kdo třeba právě takhle odjede do zahraničí... Tak nejideálnější asi bdue to zkombinovat ;)


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů