Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Brandis » pon, 27. říj 2008, 08:17

Nazdarek, nedavno me pri procitani fora, konkretne tematu MIND OVER MATTER, napadl "veliky" napad. Pisu to sem proto abych zjistil, jak moc je ma domenka spravna a hlavne proto aby ste se i vy pripojili, pokud vam to prijde jako dobry napad.
Cele to je zalozene na principu "pozitivniho vandalstvi" :D Hned pochopite...

Drive za svych mladickych let jsem se trochu venoval grafitty, nejsem na to hrdy ale ani se za to nestidim. Po precteni nekolika clanku o tom jak myslenka ci slovo samo o sobe ovlivnuje hmotu me napadl spasny napad. Co takhle zmenit podstatu grafity! Neresit to "ze sem to JA nakreslil" ale pokusit se aby ten "vytvor" byl prospesny kazdemu. Pokusit se pomoci "vandalizmu" prinest lidem do zivota trochu radosti...

Kdo to jeste nepochopil, pochopi zahy...
Inspiroval me hlavne rozhovor s dr. Emotem, ktery rekl ze "...cigarety jsou navrzene na zabjeni lidi!" Je to tak vzhledem k tomu napisu na nich. O tom snad nikdo z nas nepochybuje. Pokazde, kdyz si nekdo ten napis precte, tim mu venuje myslenku a tim "zvetsuje" rekneme treba v astralu, "velikost" te pravdy a nasledne se tak bude dit. Dr. Emoto take doporucil aby na tech kabickach bylo neco jineho(logicky).

To me privedlo k myslence "nakopnout" lidi trosku k premysleni nad laskou a dobrem a to aspon v minimalni mire a to prave tzn. pozitivnim grafitty. Nemam ted ale na mysli zadne sprejovani. Chtel bych to provadet jednoduseji, odstranitelne, rychleji a na verejnych mistech a to se sprejem nepujde. Pujde to ale formou tak zvaneho "stickeringu"(od slova stick=lepit,sticker=samolepka). To znamena lepenim samolepek.

Predstavte si bilou samolepku jen s heslem LASKA nebo MIR, KRASA nebo HARMONIE, nalepenou nekde... Predstavte si ze to nekam nalepite, nekam na viditelne misto kde se pohybuje dene stovky lidi. at uz do autobusu ci nekam na lavicku.
Kazdy clovek se neustale venuje zkoumani sveho okoli a tim myslim i "studovani" ruznych textu. O co vic by byli ti lide obohaceni kdyz by si neprecetli "Dežo smrdi!" ale podobne hesla jako sem napsal...
Myslim ze lide co by si to precetli a venovali byt jen tu jednu jedinou malou myslenku tomu slovu, byt jen tu jendu sekundu, meli by se lepe a urcite by jim to pomohlo...Navic by "zvetsovali" "vyznam" tech slov v "astralu" a prospivali tak vseobecnemu blahu tak jak clovek ma...

Vetsina lidi tady "zapomela" pouzivat krasna a libozvucna slova jako je prave LASKA, HARMONIE, KLID, KRASA, MÍR atd. Myslim si ze touhle cestou by se jim dali krasne pripomenout a lide by se jim zacali vice venovat. Soudim tedy aspon podle sebe, protoze ja treba sedet nekde v autobuse a precist si ze zadu na sedacce HARMONIE misto "zavolej mi do klubu..." byl bych potesen a cely den bych mel radost...

Ted mne zajima tedy vas nazor na tuhle "cinnost", zda to muze mit vubec pozitivni vliv na lidi a zda vam to prijde jako dobry napad...
Díky, peace...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod matrixnet » pon, 27. říj 2008, 18:15

Tím že si někdo bude číst takovou pozitivní myšlenku, kterou si vytvořil, pomůžeš i sám sobě ve vývoji. Poslouchal jsem takovou zajímavou věc, je sice fajn když člověk čte hromadu moudrých knih, ale když nepředává něco dál, je to jako by stál na místě a i ten proud řeky ho odnese někam kam nechce, protože vše je v pohyby. Je to jako nádoba plná vody, ta se ale musí občas vylít aby se nezkazila, aby se pak mohla nabírat nová.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
Edher
Příspěvky: 9
Registrován: stř, 04. čer 2008, 15:49
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Edher » úte, 28. říj 2008, 21:09

To my ted jeste s par kamosema uvazujem nad necim podobnym.Chceme udelat spoustu malých origami jeřábů..do každého z nich napsat nejakou kratičkou báseň (na téma společnost,láska mezi lidma a tak) a pak je rozvěsit po celém městě ;)
Každopádně mi něco takového přijde jako docela dobrý nápad.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Brandis » stř, 29. říj 2008, 07:38

Tak sem rad ze to nepovazujete vsichni za blbost...

Edher: co myslis tim "jerab"...???(jo uz sem to pochopil, dobry...)

ostatni: potreboval bych pomoct s vymyslenim hesel. Jsem trochu omezen velikosti samolepek takze nic delsiho nez osum pismen ;) ja sem zatim vymyslel tohle: laska,krasa,mir,harmonie,dobro,cest,stesti,klid,ted!!,vira, lidskost...nic vic me zatim nejak nenapada...pomoc 8-)

Edit: jeste me napadlo uvolneni a pohoda ;)
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod H0n24 » stř, 29. říj 2008, 09:11

Brandis: v každým větším papírnictví prodávají samolepící papír, dá se sehnat i přes net: http://www.panetsro.cz/samolepici-papir ... p-608.html , potom už si jenom uděláš návrh ve Photoshopu, zkopíruješ, vytiskneš a máš 36 samolepek - určitě to bude rychlejší a čitelnější než kdybys to psal rukou. Tady je jeden můj návrh: ObrázekObrázek
Hesla:naděje, svoboda, důvěra, štědrost, ochota...
Postupně budu dopisovat další ;)
Naposledy upravil(a) H0n24 dne čtv, 30. říj 2008, 07:29, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Brandis » stř, 29. říj 2008, 09:21

H0n24: ja sem si samolepici papir uz kopil, je narezanej a pripravenej. Psat to rucne mam v planu ejn prvni arch, pak to uz nakopiruju. ani nevim proc to nevytisknu rovnou ale delat to rucne mi neprijde nejaka obtiz. Jinak diky za hesla 8-)sou paradni!
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Helias » stř, 29. říj 2008, 12:57

Je to skvělý nápad. Jdu do toho taky, napíšu vše ručně, ať při kreslení slov přidám i pozitivní myšlenky. Myslím si, že vetšině lidí se při čtení těchto samolepek aspoň trošku zahřeje u srdíčka.
Carpe Diem

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod matrixnet » stř, 29. říj 2008, 16:31

hesla: smír, pravda
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Arinat » stř, 29. říj 2008, 16:46

hesla: přátelství, laskavost, tolerance, ...

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod ATA » čtv, 30. říj 2008, 00:06

zajimavej nápad me osobne se vic liby to origami proti tomu nemuže nikdo nict řict a vic to upoutá pozornost
nebylo by spatny nekde hodit i vetši plakat neco jak bylo v wehat the bleep v tom metru -obrazky kristalu od emota ale to už by bylo moc finančne naročny.

s tema nalepkam dal bych je schvalne na mista kde by by to lidi donutilo se zamislet nebo by to bylo v rozporu s tim co se tam obyčejne deje treba na rušnou križovatku nkde na sloup samolepku -klid
k suoudu-pravda ,fotbalovy hrište -tolerance...


Obrázek
tahank you
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Jarda » čtv, 30. říj 2008, 09:44

Mě se ten nápad taky líbí, přinejmenším je zajímavej. Ovšem kdybych byl materialista na primitivní urovni, viděl samolepku s nápisem láska a asi bych si pomyslel co je to za kravinu? proč to tady je? jakej magor to sem moch dát ? A tím bych vytvořil negativní emoce. Kdybych já měl napsat něco na tu samolepku napsal bych asi něco jako: Ahoj člověče !
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Akuza » pát, 31. říj 2008, 23:15

Kdysi jsem viděl video (myslím, že přes odkaz ze starého fora) kde chlápek pobíhal po Londýně s cedulí free hugs a objímal lidi-tím jim něco předal osobně, i když to je v dnešním světě dost podivné, protože si nemůžeme být jisti zda nám člověk s usměvěm neplánuje vrazit kudlu do břicha. Myslím ale, že lepší než "pozitivní vandalství", kde na lidi působí v případě samolepek jen kus chladného papíru, úsměv a vlídné slovo. Už si nějakou dobu říkám, že se dám v buse či ve vlaku do řeči s neznámým spolusedícím (spíše to teda orientuju na opačné pohlaví, i když nemam za cíl někoho v buse balit :D ). Pomocí komunikace můžeme té osobě něco předat z naší pozitivní energie-nakazit ji vysoce infekční chorobou, která se nemůže vyskytovat jen u jednotlivce,ale vždy musí být sdílena..tou chorobou je pocit štěstí. Lidská psychika je strašně vrtkavá a ovlivnitelná, tak proč se nepokusit najít v sobě tolik síly a energie, abychom působili jako pramen radosti pro ostatní
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod acdcpetr » ned, 02. lis 2008, 19:39

Jo ti jeřábi jsou super, na ty ani nic nenapíšeš a už lidem uděláš radost. (odzkoušeno)
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
Marijus
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 16. črc 2009, 18:13

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Marijus » čtv, 06. srp 2009, 15:17

Jak to probíhá ? :lol:

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Helias » ned, 23. srp 2009, 13:35

Jo, origami jeřáby taky dávám vždy tam, kde se chvíli zdržím (např. ve vlaku, v autobude, na zastávce,v kavárně, ...). Říkám, si že to pak někdo najde a bude mít radost ... třeba ...
Carpe Diem

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Etellyen » stř, 26. srp 2009, 11:12

ktomudle nemam co dodat uz o tom taky dlouho premejslim....taky neni na skodu se usmat na kazdyho koho potkate a on se na vas podiva ;) ...jo a pripomina mi to reklamu na kofolu...sice je to dost kemerecni ale ta reklama je vazne super http://www.youtube.com/watch?v=wp1LrC_z27U na tv skoro nekoukam ale du okolu a zrovna vidim tudle...musel sem se pozastavit :)
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
Marijus
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 16. črc 2009, 18:13

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod Marijus » stř, 26. srp 2009, 14:47

ktomudle nemam co dodat uz o tom taky dlouho premejslim....taky neni na skodu se usmat na kazdyho koho potkate a on se na vas podiva ;) ...jo a pripomina mi to reklamu na kofolu...sice je to dost kemerecni ale ta reklama je vazne super http://www.youtube.com/watch?v=wp1LrC_z27U na tv skoro nekoukam ale du okolu a zrovna vidim tudle...musel sem se pozastavit :)
Jj, to je zvláštní reklama.

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod saila » stř, 26. srp 2009, 19:11

ta reklama je fakt krasna:-) jinak jedna kamaradka si udelal apar tech kofolacku:-D

jinak pred nedavnej jsem taky na muj vnitri popud se naucila delat jerabky dva mi sedej na pocitaci a dva jsem dala matince na postel takze kdyz prijela z chaty tak ji to fakt potesilo:-)
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod 122333 » sob, 26. zář 2009, 20:13

Co treba i hesla tipu - "Mám tě rád" , "Jsi krásný(á)"...
Ja bych rek, ze by to cloveka mohlo potesit, i kdyz si rekne, ze to je jen papirek a neni to urcite mireno k nemu.

Nevim no ... snad jsem nerekl az tak velkou blbost a neztrapnil se tu :-?
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Pomoc světu, aneb co můžeme udelat pro druhé...

Příspěvekod 122333 » sob, 26. zář 2009, 20:16

Kdysi jsem viděl video (myslím, že přes odkaz ze starého fora) kde chlápek pobíhal po Londýně s cedulí free hugs a objímal lidi-tím jim něco předal osobně, i když to je v dnešním světě dost podivné, protože si nemůžeme být jisti zda nám člověk s usměvěm neplánuje vrazit kudlu do břicha. Myslím ale, že lepší než "pozitivní vandalství", kde na lidi působí v případě samolepek jen kus chladného papíru, úsměv a vlídné slovo. Už si nějakou dobu říkám, že se dám v buse či ve vlaku do řeči s neznámým spolusedícím (spíše to teda orientuju na opačné pohlaví, i když nemam za cíl někoho v buse balit :D ). Pomocí komunikace můžeme té osobě něco předat z naší pozitivní energie-nakazit ji vysoce infekční chorobou, která se nemůže vyskytovat jen u jednotlivce,ale vždy musí být sdílena..tou chorobou je pocit štěstí. Lidská psychika je strašně vrtkavá a ovlivnitelná, tak proč se nepokusit najít v sobě tolik síly a energie, abychom působili jako pramen radosti pro ostatní
S temi jsem se osobne setkal v Londyne v parku. Ta cast , kde si lidi davaji pod sebe neco , aby s enedotykali zeme a pak muzou rikat co chteji. :)

Jinak kdyz uz jsme u toho, nema nekdo odkaz na video, kde nekdo daval FREE HUGS, ze zacatku to bylo takove smutne video, ze na ne kazdej blbe cumel atd.. ale ke konci byla dobar hudba a objimali se tam :)
bylo to nekde v nakupnim centru, nebo tak neco
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti