Snový svět bývá stejný (?)

Vaše vlasní zažizky z LD
Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Snový svět bývá stejný (?)

Příspěvekod acdcpetr » úte, 17. kvě 2016, 10:55

Jak víte, pro lucidní snění je dobré si sny pamatovat. Já už sice dlouho lucidně nesním (alespoň ne pravidelně), ale ta pamět mi jakž takž zůstala.
Popíšu vám, co se mi dost často ve snech stává, zajímá mě, jestli je to běžné, co si o tom myslíte atp.
Během psaní snových deníků jsem si vždy, pokud jsem si pamatoval daný svět, kreslil i mapu místa, kde se sen odehrával, možná proto si poměrně dobře pamatuju, kde zrovna v daném snu jsem a jestli už jsem tam byl. Navštívená místa se hromadila a teď už třeba v 70% snů jsem na místě, kde to znám a vím, že už jsem tam byl v předešlých snech, co víc, místa jsou propojena a lze mezi nimi cestovat. Jak kdyby mi vznikl jednotný snový svět na kterém se to odehrává.

Jak to ale vypadá: Je to jeden propojený svět (planeta Země, obvykle Evropa) vždy stejný se stejnými místy s možností libovolně mezi nimi cestovat. Samozřejmě místa jsou jiná a jinde než ve skutečnosti, ovšem v každém snu stejná a rozmístěna stejně. Příklad, můžu odcestovat do Paříže, která je ve snovém světě relativně nedaleko a je zcela jiná než ve skutečnosti, ale v každém snu, ve kterém tam jsem, je vždy stejná a na stejném místě (snad to dává smysl jak to píšu), takže čím víc to místo navštěvuju, tím víc ho poznávám a orientuju se v něm. Takhle se mi ve snech dotváří druhý svět, už to není změt náhodných míst, nýbrž vše má své místo a byl bych schopen i nakreslit mapu! Stává se sice, že jednou je to španělské přímořské město, které navštěvuji, po apokalypse, nebo je ve fantazi stylu, nebo je to v dnešní době a já jsem tam se spolužákama na výletě...různé scénáře, ale lokace toho místa je vždy stejná a rozvržení dané lokace taky, lze mezi nimi libovolně cestovat a vždy člověk dojede tam, kam zamýšlel tak, jak je tomu ve skutečnosti (Když od nás z Berouna pojedu dálnící na východ, projedu kolem dvou Mcdonaldů u benzínky a dojedu do Prahy. Pokud takhle pojedu ve snu, pojedu kolem dvou jiných Mcdonaldů u jiné benzínky a dojedu do jiné Prahy, která je vždy stejná, už se v ní dokonce začínám orientovat jako v té skutečné :D)

Máte někdo zkušenost s podobným fenoménem?
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

megalomansk
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 02. črc 2015, 18:23

Re: Snový svět bývá stejný (?)

Příspěvekod megalomansk » úte, 17. kvě 2016, 12:28

Ahoj .

Jako přežitek ze základní školy , kdy jsem byl vášnivý zeměpisář to mívám podobné . Jen více chaotické :D

Kolem 80 % snů prožívám na 3-4 místech . Ale ve většině případů jsem např. v okolí domova , ale vnímám to jako Prahu nebo Londýn . Snová realita nabízí opravdu zvláštní věci :)
Nedávno jsem vnímal jedno místo u nás ve městě jako Kazachstán . Nebo mě vzal kamarád ( nešlo o LD ) na dovolenou do Číny , ale její mapu (?) jsem viděl z výšky zrcadlově .Východní pobřeží bylo na západě . :D Nebo vídám noční a fyzické mapy , také super .

Trochu odbočím . Několikrát jsem se nacházel v jednom z těch 3-4 míst ale viděl minulost místa - zatím nepřikládám důležitost tomu , že by to bylo faktické . Např. u nás na náměstí jsem viděl nábor vojáků do 1 svět. války - hodně zajímavé . :)

A dost často končí sen tím , že se vznesu nad krajinu a vidím " mapu " .

Určitě mám tyto typy snů nejraději :D

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Snový svět bývá stejný (?)

Příspěvekod ArMi » čtv, 02. čer 2016, 20:30

Něco z toho opravdu vypadá na zapamatování reality v určitém časovém období.
Trochu odbočím . Několikrát jsem se nacházel v jednom z těch 3-4 míst ale viděl minulost místa - zatím nepřikládám důležitost tomu , že by to bylo faktické . Např. u nás na náměstí jsem viděl nábor vojáků do 1 svět. války - hodně zajímavé . :) A dost často končí sen tím , že se vznesu nad krajinu a vidím " mapu " . Určitě mám tyto typy snů nejraději :D
Tak tohle vypadá na něco úplně jiného než AC nebo LD. Pokud se nějaký děj často opakuje a ještě navíc jsou v něm kulisy z prokazatelně starší doby, tak to vypadá na zážitek z "minulého života". Chtělo by ho to vytáhnout na světlo celý příběh, když už se takto dere na povrch.


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů