Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Vaše vlasní zažizky z LD
EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod EMI-DJ » sob, 02. srp 2014, 15:25

Ahoj,zde je muj zážitek, který jsem právě prožil při odpoledním šlofíku.
Toto asi mé nejzajímavější prožití LD... ale co se tam dělo je nuda, tak to ani nepíši :-)
probudím se v LD kde ležím v posteli a oči mám jakoby napůl přikryty dekou(že vidím jen na půlku oka) a jsem ve spánkové paralýze, snažím se různě převalovat v posteli, abych se dostal pryč. nakonec se mi to povede(v tom LD) a já se jakoby vznesu nad sebe, ale mám pořád jakoby něco přes oči a špatně vidím....chvili si myslím, že to je AC, ale chyba... je to LD... jak říkám, špatně vidím, obraz mám hrozně rozostřený, bolí mě otevřít oči(jako když ve jste ve tmě a někdo najednou rozsvítí), špatně vidím, trpím malátností a špatnými pohyby(tohle všechno je můj problém skoro ve všech LD) v LD jsem toho moc nestihl, jen se projít po baráku a zase jsem byl zpátky ve SP a vše se opakovalo.... když toto nastalo asi již potřetí nebo počtvrté, tak jsem si uvědomil, že vnímám dvě reality a ty si nějakým způsobem spojuji. Tím chci říct, že vlastně spím s otevřenýma očima a přes oči mám napůl přehozenou deku. Toto proběhlo ještě párkrát dokola(stále mě rozčilovalo špatné vidění atd...) Nakonec jsem se probudil přesně tak, jak sem si v LD uvědomoval... na zádech s hlavou napůl přikrytou dekou....
Ještě podotknu, že jsem viděl i obraz z více úhlů, nebo jak to popsat, že jedním okem jsem viděl normálně nějakou věc a druhým jsem jí měl otočenou o 180°nebo tak něco, nebo jako hooodně šilháte.

Velice mě zarazilo toto promítání a že ani v LD jsem nedokázal odstranit vjemy z fyzické reality a i když jsem mohl i třeba lítat a tak dále, tak některé prvky jsem odstranit nedokázal odstranit, jako například místa, kde jsem byl přikrytý dekou, jsem nedokázal ve snu odstranit a stále tam byli.

Jen bych se ještě zeptal... Nevíte někdo jak odstranit tyto hendikepy, které mám skoro při každém LD?:
Trpím bolestí očí a někdy nejdou vůbec otevřít a vidím jen takový mžouravý pruh(jako když v noci jdete na WC a rozsvítíte si).
I když oči otevřu, tak trpím rozostřeným viděním a vyžaduje velké soustředění, abych vůbec viděl.(snažím se stabilizovat obraz pomocí koukání na ruce, ale moc to nepomáhá)
Jsem malátný, těžký, pomalý, špatně se hýbu(jako v těch snech, kde před někým utíkáte a nemůžete běžet, mluvit, mlátit atd...)
Nemůžu vidět, jít na určitá místa, prostě třeba když se chci podávat třeba na postel, kde zrovna spím, tak jakoby mi něco bránilo se tam podívat, jako když dáte dva magnety k sobě a oni se odpuzují, stejně tak třeba nemůžu z nějaké místnosti ven. Něco mě tam drží a čim víc se snažím ven, tim víc se obraz jakoby začne klepat, zrnit magnety mě táhnout a tak dále...

Nevíte někdo, jak se tohoto zbavit?
Děkuji mnohokrát

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod Elen » sob, 02. srp 2014, 16:33

na tohle mě taky zajímá odpověď ale přidám ještě jednu otázku. proč někdo má sP a jiný ne, tedy jeden ji vnímá a druhý o ní ani neví?

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod clario » sob, 02. srp 2014, 23:38

A si si jistý, že je to určitě LD? Mám za sebou hodně podobných zážitků, kdy jsem se probudil ve spánkové paralýze a snažil se pohnout či otevřít s námahou oči, viděl neostře a udržet oči otevřené bylo pro mě v té chvíli po (zdánlivě) fyzické stránce tím nevyčerpávajícím a nejnemožnějším úkonem co jsem kdy zažil. Problém byl v tom, že moje astrální tělo na to nebylo zvyklé a jakýkoliv úkon s ním byl neskutečně náročný. V tu chvíli mi nikdy moc nedocházelo, že to přeci jen není to fyzické tělo s kterým se snažím pohnout ale to druhé. Tyhle moje zážitky nebyly lucidními sny, to jsou dost odlišné zážitky. Tvoje zážitky mi připadají hodně podobné a tak se ptám zda si jsi jistý svým tvrzením, že to bylo LD. A ještě dotaz, dům po kterém jsi se procházel vypadal stejně (či téměř stejně) jako ten v tomto světě a nebo byl úplně jiný?
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod EMI-DJ » ned, 03. srp 2014, 00:39

Samozrejme jisty si byt nemuzu nikdy a o to vice, kdyz jsem ac nikdy vedome nezazil :/ ale zde priblizim poznatky:
Sankovou paralyzu jsem zazival v jine posteli, nez jsem byl fyzicky, komunikoval jsem s rodici, kteri v sp byli vedle v mistnosti, ale fyzicky 100km daleko. Mistnost ve ktere jsem mel sp se s kazdou sp odlisovala(ale stale se zakladala na realnem miste)
Mas pravdu, take jsem se snazil oddelit astralni telo v sp, vzpomel jsem si na ty ruzne metody s prevalovanim atd.
Kdyz jsem se takto "oddelil" tak jsem se prochazel po nasem baraku, mistnosti byli stejne usporadane, ale nesouhlasila spousta veci, napr v pokoji bylo na posteli velike zrcadlo, coz veskutecnosti neni a nikdy nebylo. Byli tam ruzne postavy dokonce i veliky pes, ktery na me koukal a myslim, ze i zautocil(z velkyhc psu mam trochu strach). Z tohoto usuzuji, spousta veci byla hektickych a chaotickych. Z tohoto vseho usuzuji, ze to bylo LD. Ale jsem sotva zacatecnik, takze se mozna pletu:)
Pisu z mobilu, tak prosim omluvte chyby a preklepy:-)
Dekuji

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod clario » ned, 03. srp 2014, 01:34

Tyto zážitky jsou celkem chaotické, zajímavé a já je mám docela v oblibě. Určitě se nejedná o AC v tom slova smyslu jak je chápáno obecně, ale obyčejné LD to není. V těchto stavech se míchá dohromady více faktorů, vnímáme svět naším snovým tělem, promítáme si do něj své strachy, své představy a podobně. Pokud jde například o to zrdcadlo, často se dočteš, že i v AC se setkáš s podobnými změnami oproti této realitě danými historií onoho místa, takže to zrcadlo tam třeba někdy mohlo být. Můžeme to nazvat snem (mezi vnímáním a sněním vlastně není rozdíl), který vzniká prolínáním jak té astrální tak snové reality, okořeněním špetkou vlastní myslí vytvářených fantómů a kdo ví čím dalším.

Alespoň já to vidím nějak takto, rád to označuji jako zážitky "na pomezí", protože to nemohu řadit ani mezi AC ani mezi sny. Nicméně je jedno jak dokonale si takové zážitky označíme a zařadíme, na jejich povaze se tak nic nezmění a přílišná snaha všechny zážitky nějak definovat či pochopit může být mnohdy spíše na škodu. Hlavní je k nim přistupovat jako správný bojovník :D :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod EMI-DJ » ned, 03. srp 2014, 11:52

Máš pravdu, je to takové chaotické :-), ale jak říkám AC jsem pokud vím zatím cíleně nezažil, takže to nemůžu ani porovnat. Jako jednou jedinkrát před pár lety jsem zažil křišťálově čisté LD, ale opravdu ta čisté a jasné, že jsem si myslel, že to je realita, všechno mělo svůj detail, materiál, pach... opravdu uplně stejné jako fyzická realita, i když jsem vyšel ze svého domu na ulici, tak všechno křišťálové... žádný děj nic, jen jsem prostě stál a trnul úžasem věrnosti detailu... ale zažil jsem to pouze jen jednou... aletakové LD bych chtěl pořád :-)
Bohužel již dlouho to mám spíš takto:
Většina mých LD začíná tak, že jakoby ležím v posteli, kde zrovna spím a řeknu si,že rychle musím vstát(jako když máte nařízený budík na který nedosáhnete z postele a běžíte ho rychle vypnout) a vstanu a jsem normálně ve svém pokoji, po kterém se pohybuji, ale většinou trpím problémy, které píši na konci prvního postu. Ale že by toto bylo AC si nemyslím... existuje něco, podle čeho poznám, že se jedná o AC a né o LD?

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod clario » ned, 03. srp 2014, 16:59

Popravdě mi přijde zvláštní, že by ses ve většině svých LD měl pohybovat jen po svém pokoji a popis zážitků mi LD ani nepřipomíná, ale proč ne. Každý z nás je odlišný a zažívá různé zážitky na různých úrovních a různé kvality, těžko se pak dá vše zařadit podle stejných kritérií.

Pokud jde o rozdíl mezi LD a AC. Tak LD poznáš jednoduše už jen na základě jeho definice, je to sen během něhož si uvědomuješ, že sníš. Pokud si tohoto faktu během snu vědom nejsi lucidní sen to není. No a pak je tu AC. Z hodně stran uslyšíš, že AC je zážitek, který si se snem nespleteš, ale to může platit jen pro některé. Dá se mluvit o tom, že sny se taky odehrávají v astrálu a jedná se tak svým způsobem také o určité astrální cestování, jen o cestování odlišné kvality. A je to vlastně pravda (v závislosti na tom jak který z nás realitu chápe). Rozlišování Snu od AC pak nemusí být vždy úplně nejsnazší a stejně tak jako sny může mít i AC mnoho podob a kvalit. Jedna z věcí která může podepřít, že se jedná o AC je například, když uvidíš na posteli své spící tělo, či způsob jakým se pohybuješ po okolí, způsob jakým vnímáš a nebo pomocí vnímání energií věcí kolem. Jednotlivé zážitky se mohou ale hodně lišit.

Jak jsem ale předeslal minule. Není až tak důležité jak přesně si daný zážitek zaškatulkujeme a nedoporučuji moc lpět na přesnosti nějakých definic a podobně. Důležité je, že takový zážitek vůbec máme a také to co nám přinese a jakým způsobem nás dál formuje.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Promítání dvou realit + paralýza + potřebuji radu

Příspěvekod ATA » stř, 06. srp 2014, 10:48

Prolinání fyzickejch vjemu do snu stava se to hlavne pokud jsou hodne intenzivni nebo pokud je sen nestabilní , sny k ránu nebo přes den mají menší stabilitu da se tam ale mnohem snadneji dosáhnout lucidity.

Pokud stabilita jeste klesne mužeš vnimat víc tel zaroven nebo jejich ruznej mix často to byva telo na postelia tělo ve snu ale muže do toho jeste mixnout "astrální tělo" .Michat se mužou i pocity z jednotlivejch časti těla a smylu nemusi to byt nutne celi těla. To jak se michaj neni nahoda a ma to svy zakonitosti .

Neni moc pravdepodobny že bys spal z otevřenejma očima ale pravdepodobne tam byl hmatovej vjem te deky ektrej se prenšel do dalšich vrstev a tim pdem ti řikal že pohled ma byt blokovanej když pred očima neco je .

Snaž se videt a ne otvirat oči .

Cvič techniky na DILD zvetši to šanci na LD počas noci ektry budou stabilnější.

LD a AC pro me je tam rozdil jen v pomeru mixu tech dat nakolik je to predtava a na kolik je to na zaklde dat z venku . Tak jako tak to co proživáš je jen projekece na zaklde dat ty nikam z tělem nechodíš a i to telo je jen projekce . Kvalita ani pocit ti nepomuže na rozlišeni AC nebo LD tyhle veci jsou dany pouze predpokaldy a metodou indukce . Hodne zaleži čeho chceš dosahnout jestly vnimat infomce z astralu nebo proživat co nejsilnejší senzorickej zážitek .Podle toho se pak dá metoda upravyt . Pri zažitku používej víc stabilizace idelne za kombinace všech smyslů.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů