LD nováčik

Vaše vlasní zažizky z LD
Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » stř, 08. led 2014, 16:34

caues tak neviem či si toto ešte dakto číta ale napíšem posledný sen ..a tá noc pred tým bola noc asi 4 sny a 4 strany snového denníku tak to nebudem písať :) k snu dnes do rána myslím že tá zaujímavejšia časť bola na konci sna bol som na jednom mieste bolo tam viacej ľudí ale boli to asi chlapi v takom veku ako ja možno menej neviem všetci sme tam volačo trénovali bolo tam volačo čo nám dáva odpovede alebo už neviem alebo sme tam mali dávať svoje priania ale bolo to tazké ....prianie trebalo napísať na nejakú červenú želatínu :) a perom a išlo to fakt tažko dokonca som sa aj troska rozčúlil že by bola fajn fixka :) nakoniec som tam napísal čo som chcel no to písanie písmen bolo fakt tažké dokonca aj ked som to chcel skontrolovať že ako som to napísal bolo tazké nakoniec som to napísal a niekam dal už neviem kam neviem či to malo pozitívny výsledok a potom dalšia čast kde som tam stretol viacerých začali mi podávať ruky že ma zdravia a predstavovali sa menom aj priezviskom len si nepamätám ani jedno ...až na jedno jeden sa predstavil mojim menom a priezviskom sme sa zasmiali že aká náhoda :) potom som tam niečo robil zo svetlami ale nefungovalo to dobre. čo si o tom myslíte ?

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: LD nováčik

Příspěvekod Elen » čtv, 09. led 2014, 07:41

Zajímavé, měla jsem docela podobný sen. Kdoví co to může znamenat. :D

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » čtv, 09. led 2014, 16:15

tak ho popíš :) toto je jediné miesto kam to môžem napísať a kecať LD trenujem deník píšem ale robím to tak že po zobudení zapisujem na mobil a potom si to po obede prepisujem a pripomínam ale poslednej dobe asi budem musieť skôr vstávať to písanie je na dlksie.

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: LD nováčik

Příspěvekod Elen » pát, 10. led 2014, 10:02

Myslim, že ho tu už někde mam napsany, ale když to shrnu: ve stručnosti, taky jsem měla LD v nějaké učební skupině, rozdali nám papíry a chtěli, abychom nakreslili svuj sen. Kolega vedle me kreslil ptaka nebo co, a řekl mi, že chce litat. Já kreslila terenní auto:-) Bylo to zvlaštní, protože kolega nakonec opravdu letěl, ale než přišla řada na mě, probudila jsem se:-(

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » sob, 25. led 2014, 13:19

Ahoj mám otázku kamoš ma upozornoval že by som si v LD mal dávať pozor na nejakú bytosť že môže sa správať priateľsky no môže my veľmi uškodiť ..čítaal som tu o duchovnom sprievodcovi aj v LD vlasne môj skutočný dôvod začať vedome snívať teda snažím sa o to.. bol môj problém alebo strach ktorý ma uveznuje a obmedzuje ma vlasne je to tak ako volakto povedal neviem kto že niesu prekážky v živote ale len v nás a to je pravda .. a astrál myslím že nan niesom pripravený ako túžba vidieť a učiť sa a to všetko musí byť super no ja si chcem hlavne vyriešiť svoj strach a normalne byť tu.... inak kamoš ma upozornil že ludia čo cestujú astrálne často zabúdajú na tento svet.. prosím poradte mi na čo si mám dávať pozor v LD a chcel by som stretnúť svojho duchovného sprievodcu nech ma učí ale ako budem vedieť či je to ten správny či to nieje niečo čo mi môže uškodiť. žiadam o radu za každú som vdačný.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: LD nováčik

Příspěvekod clario » ned, 26. led 2014, 02:57

Během LD se není třeba bát víceméně ničeho. Nemůže se ti stát nic co ty sám nepřipustíš (pořád ale jen v rámci snu). Měl by sis dát pozor na to čeho se bojíš a z čeho máš obavu, protože si to tak pak sám vytváříš, nebo vytváříš alespoň cestu tomu aby ti taková věc přišla do života. Do dneška jsem se nesetkal s nějakou nebezpečnou událostí prožitou během LD a tak ti za sebe můžu zcela jednoznačně doporučit, aby si se vykašlal na všechna ta bububu a prostě cvičil. Čím víc se budeš svou myslí obracet k nějakým domnělým nebezpečím, tím spíš si je pak sám vytvoříš (ani ne tak skutečně nebezpečnou věc jako spíše nějakou "noční můru"). To, že tě kamarád varoval před jakousi temnou bytostí, kterou viděl někde ve snu, je od něj sice pěkné, ale pro tebe úplně zbytečné. Kdo ví jestli ta bytost byla vůbec "skutečná" a nebyla hrou jeho vlastní mysli. To varování myslel asi dobře, nicméně tobě nijak nepomůže ba naopak do tebe akorát zaseje to semínko strachu.

Sny jsou velmi subjektivní záležitostí pro každého z nás. Bohužel si to mnoho lidí neuvědomuje a potom po internetu rozšiřují takové blbosti jako třeba, že se ve snu nedá mrkat jen proto, že jim to zrovna nešlo, což je dnes celkem typický a bohužel i rozšířený blud. Někdo jiný může pro příklad tvrdit, že se sny potuluje vražedný jednorožec a nebo červená karkulka skalpující vidličkou žížaly. Ti lidé často nabývají přesvědčení, že když to tak platí pro ně, bude to tak platit i pro ostatní. Což jim asi nemůžeme moc zazlívat, nicméně to nikomu nijak nepomůže. Pokud takovou věc naopak přijmou ostatní jako fakt, tak je pak pravděpodobné, že na to také narazí. Ne ale pro to, že by to bylo doopravdy skutečné, ale protože si to tak do toho snu sami vložili.

Takže ještě jednou. Pokud chceš mít lucidní sny, tak cvič a vůbec se nezaměřuj na nějaké strašidelné scénáře které by mohli nastat. Takovýchto "negativních sugescí" se vyvarujte a... myslete pozitivně :D.


To ohledně zapomínání na tento svět při AC. Taky bych se ničeho takového na tvém místě nebál. Pokud na tento svět "zapomínat" nechceš, tak na něj nezapomínej :D. A pokud na něj zapomínat začneš, tak se na to už budeš koukat stejně zase jinak a už tě to trápit nebude :D. Jinak "tento svět", "tamten svět"... on je to v podstatě pořád jeden a ten samý svět. Jak říkal Ježíš "Dům mého otce má mnoho místností" pořád je to ale ten samej barák :D každá místnost má nějaké kouzlo a vždy se najde nějaká kterou opomíjíme :D.


Pokud jde o duchovního průvodce, tak v tom ti já nijak neporadím. Údajně je LD výborný způsob pro setkání s ním a měla by stačit silná myšlenka či prosba o kontakt :D. Já sám osobně jsem toho názoru, že průvodce je vlastně něco jako vyšší část našeho vědomí a při kontaktu s ním se vlastně nedostáváme do kontaktu s "někým z věnčí" ale jen získáváme informace, které jsou součástí našeho vlastního vědomí jen jsou jinak zastrčené někde v koutě. Jak říkám můj názor. V tomto ti lépe poradí jiní.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » úte, 11. úno 2014, 16:11

clario dikes :) skutočne si mi poradil .veľmi s to cením a aj pretože to nemám komu povedať a tá tvoja ochota ta je super :).Dnes mám den ked som zažil konečne prví riadny LD mal 1 až 1.30 min pre mna úspech ak mám popísať ako to prebiehalo práve tento večer som mal nastavený budík na 2:30 ráno vstal som siel na wc ľahol do postele a z plným vedomím som si hovoril vstupujem do sna takto som to to opakoval a dostal som sa tam zaspal som veľmi rýchlo ...objavil som sa na lúke tam de som chodil ako malý chlapec bolo leto svietilo slnko v zadu videlo starú poľovnícku chatu a zrazu mi to napadlo a ani som nepotreboval ani rozmýšľat že je ničo divné skrátka som to vedel inokedy boli čudné veci v sne ako myslím že mi tam stále ničo nesedelo ale LD to nebolo ale tento krát som na to prišiel hneť a povedal si: kľud stabilizuj pravdaže ruky pozrel som sa boli čisté a ako keby fajn slušný ostrý obraz ako som šiel tak som si pomyslel tak a teraz skúsim tvoriť sen myslienkou.Pravdaže ani neviem prečo hneť ma napadlo :) ženské a boli tam síce až nie také pekné ale boli no zistil som že za mnou sú deti na bicykloch tak som sa ich snažil s tadial dať prečo trvalo mi to pár sekúnd nešlo to hneť ale potom tam neboli no a potom už nebudem písať som sa tam chvíľu muckal z dievčatami a skončilo to tak že som zavrel oči bola tma a cítil som ešte peri a troška hryzenie na tvári. prebudil sa no tento krát prebudenie nesprevádzali vibrácie.



Celkové zhrnutie: LD u mna prichádzajú spontánne,dokonca som si dal 4 piva večer,dokonca som jedol bravčové na panvici z chilli o 17:00, :) takže si myslím že strava hrá úlohu prvé dva mesiace ,pre dosiahnutie LD mať dôvod,túžbu treba si to poctivo písať a kto je leniví nech nečaká úspech veľakrát som si písal sen aj o 3 ráno a aj ako som vstal do práce a to som kôli tomu stával vždy o 10 min skôr a to je také :) že fakt by som si dal ešte 10 min a overovanie reality no myslím že je dobré si ju overovať vždy na inom mieste nie automaticky na rovnakých miestach a ja osobne som si aj hovoril čo presne robím a ako vnímam danú chvíľu čo sa práve deje či mi je zima alebo je vietor. Ak by to šlo a ja mám trpezlivosť berem to asi tak že no nič dnes nebolo LD bude inokedy sa mi páči že sa to dá brať tak že sa nikam nemusím ponáhľať :) prajem vám pekný den .

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: LD nováčik

Příspěvekod ATA » úte, 11. úno 2014, 16:50

Jidlo ma vlyv na LD pořad akorat jak se zlešuji vlastnosti tak už vlyv neni tak vyznamnej.Alkohol muže LD na paradoxne v neketrejc pripdech pomoct portože meni arhitekturu spanku tim že blokuje REM pak nastene REM rebound kde je vetši šance na LD.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » pon, 10. bře 2014, 16:11

Ahoj po dlhej dobe mám chuť sem dačo napísať poslednej dobe taká pauza ale posledné dni dosť sila megadlhé sny alebo celú noc viacej naraz pred tým som si zase nič nepamätal ale znova prišla vlna LD ale pravdaže padali po pár sekundách dnes na posledy nad ránom asi okolo 4 ráno totálna prestrelka :) ja neviem ale ja som strielal jak profesionál tak presné zasiahnutia dokonca som strielal aj z brokovnice potom z dlhej guľovej zbrane ale dobíjal som po jednom náboji silný kaliber auperpresný videl som dokonca ze projektil na nabojnici je zošúchaný a to je slušný detail ale zase nepáčilo sa mi že som strielal poslednej dobe sa zbrane často objavujú v mojich snoch minulý týžden po mne strielal sused z lahkým guľometom a ja som si zase pýtal odstrelovačku skrátka total strelba :) ......a zistil som ze je asi dobré v realite teda tak to voláme stále omielať to LD a stále na to myslieť lebo posledný sen sa tak koncil niekomu som zreteľne hovoril o LD ze ako si treba písať sny ze sa s tým zdokonalí snová pamäť :) a zistil som ze prvá vec ktorá naštartuje vo mne prebudenie v sne je to ze mi niečo nesedí alebo stalo sa mi aj to ale to menej že som prišiel jednoducho hneť ze som v sne .. asi by som mal zmeniť stravovanie aby som mal väčšiu uspesnosť a viac si čítať vlastne sny a opäť sa vracať v hlave ako to bolo sne ..niekedy si ich čítam a je to ťažké znova si to predstavovať čo myslíte je dobré si ich čítať? prajem vám pekný deň.

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: LD nováčik

Příspěvekod Witcher » stř, 19. bře 2014, 15:28

Zdar, jasne ze je dobre si citat sny dozadu. Mozes si tak vytvorit aj mapu miest kde sa najcastejsie sny odohravaju a potom s tym pracovat.

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » pát, 21. bře 2014, 15:35

Ahoj mám predsa dalšiu otázku či to poznáte ide o to že v snoch sa mi snazia ludia vytvoriť falošnú spomienku skrátka sa ma pýtajú na veci čo som nezažil a presvicajú ma že som tam bol a čo som robil je to trochu podobné ako ked mám okno po chlastačke :) no ako mi to hovoria ako keby som si generoval spomienku v hlave ale aj tak si skoro na nič nespomeniem asi pretože si nemám na čo :) máte s tým volakto skúsenosť? dikes jedná sa o sen nie LD ....skrátka taký sen že už v nom aj nikedy rozmýšlam čo sa deje či som v realite ale dnes do rána som bol presvedcený že som v realite ale nie :D bol to sen.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: LD nováčik

Příspěvekod ATA » pon, 24. bře 2014, 21:33

Jo znam , nekdy je dokonce vzpominka generovana předem a muže byt docela komplexni.Jedina rada je zkoumat tu vzpminku dostatečně.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » pon, 21. dub 2014, 12:05

ahoj all tak po dlhej dobe sem píšem ma zaujímal by ma váš názor . znova bola prestávka na LD a aj na samotné pamätanie snov znova som prestal jest mäso na nejakú dobu a asi to má svoj účinok sviatky sa končia a ja som mal počas nich voľno na spanie a doprial som si aj nejaké to pivko každý večer no už sa tak po nociach nenapchávam a myslím že to spôsobilo neuveriteľné množstvo LD za sebou väčšinou pár sekundové no niektoré cez minútu dokonca pred dvomi dnami sa mi podarilo za jednu noc napísať 3 strany formátu A4 :) a začínam si analyzovať sny ale dosť mi pomáha mobil na nom píšem je to rýchlejšie a potom keď mám čas tak to kľudne prepisujem a aj si to predstavujem podla mňa fajn pomôcka ..no minule na konci krátkeho LD som sa dotýkal dreva zábradlia cítil som skvele hmatom drevo a lak no potom som spadol na bok LD sa rozpadalo a ja som padal ako pierko bolo to skvelý pocit ako keby som lietal ako som padal na ten bok tak som sa zobudil presne v tej polohe na boku ..bolo to podobné trošku ako keď sa ponorím pod vodu a nechám telo padať... čo myslíte bolo to maličké AC? a dnes do rána zase LD a ku koncu asi pokus o AC vibrácie riadne a potom som počul alebo vnímal už neviem také kričanie a riadne ako keby niekto na mňa kričal ..u mna asi najvädsia šanca na LD je ako keby sa vedome dostať do sna ..a dosť mi asi ten alkohol pomáha na LD a to asi nieje dobre používať tuto pomôcku :) ale tak 4 pivka nieje až tak strašné :)

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » stř, 23. dub 2014, 18:43

ahoj dnes znova LD a asi aj 10 min ale to sa asi časovo nedá napísať.... len to tvorenie myšlienkou bolo tažké ale fungovalo to skrátka bola tma a oblačno ja som roztvoril oblohu a vytiahol slnko aby bolo ráno kombinoval som to z telekinetikov a myšlienkou nebolo to lahké :) a pri sexe sa LD nerozpadol :) a aj ma napadlo lietať no potom som na to aj zabudol ..ale možno je to tak fajn že to tak nefungovalo možno mi to stabilizovalo LD lebo keby všetko zase fungovalo dokonale tak by som bol z toho nadšený a asi by to narušilo stabilitu zaujímavé že v realite ma napadne kadečo by som robil v LD ale ako som v LD tak na to zabudnem :)

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » čtv, 15. kvě 2014, 18:05

Ahoj zdravím tak mám znova pár otázok ako si už analyzujem sny už to nieje len zapisovanie na zlepšenie snovej pamäte ale analyzujem .sny sa opakujú teda miesta aj keď niesu vždy rovnaké ale symbolika sa opakuje stále sa vraciam v snoch do dectva na miesta de som trávil dectvo u starej mami a ako som aj chodil tam do základnej školy.. často som plakával som dosť citliví prejavilo sa to už v dectve ..a stále neviem prísť na to čo mi to chce povedať,naznačiť.Dnes som mal prví krát sen keď som vnímal ako keby 2 snové reality bežal som u nás po ulici celé som si to prebehol utekal som rýchlo a predbiehal som kadekoho no mal som problém udržať rytmus som padal stále a zarážal sa ..a k tomu vnímaniu ako som to prebehol potom som to bežal znova bolo to podobne miesto len iné iná obloha domy inak ako keby som to prebehol dva krát no prví krát to bolo iné ako druhí a pritom to bola ulica ktorú dobre poznám :) a potom čo ma zarazilo alebo prekvapilo často ma v snoch dakto naháňa a aj viem čo to symbolizuje ..no jeden sen končil tak že som sa ako keby pasoval ako džudo zo spolužiakom zo základnej a bolo to prekvapivo ťažké sa udržať na zemi upne ako v realite gravitácia a udržovanie rovnováhy . dokonca na začiatku bol prekvapený že nie som zlý súper a prekvapila ma náročnosť a reálnosť súboja.. čo si o tom myslíte? ..a k alkoholu mám veľkú pauzu lebo alkohol dopomáha LD teda jemné opojenie a pri vyprchaní alkoholu nad ránom ale to už nechcem požívať lebo sa mi potom bez toho LD asi nepodarí.

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » pon, 12. led 2015, 16:36

Ahoj pred nedávnom som sem dával príspevok AC 99% to zaradenie admina bolo správne jednalo sa o LD bolo to v našom dome až keď som na konci LD chcel niekam ísť nastala tma a svietila a cinkanie to už bol prechod do AC.. no po Silvestrovskej oslave som došiel domov značne zničený a tak som mal rôzny spánok podarilo sa mi jednu noc dosiahnuť niekoľko LD bolo to všelijaké jeden bol bdelejší iný zase málo do konca nejaké tie falošné prebudenia a to som chcel stretnúť duchovného sprievodcu a asi sa mi naprojektoval nejaký blondák a chcel aby som sa ho chytil nič som mu nerozumel bolo ticho a keď som sa ho dotkol stále som mu nerozumel neviem čo to bolo ale necítil som z neho ten pocit ako keď som stretol prví krát duchovného sprievodcu cítil som krásny pocit ktorý z neho šiel aj lásku ..no a pokračujem čo sa dialo ako som zbadal v LD toho blondáka a chvíľu sme sa tak divne preplietali za ruky(možno som si to napiekol lebo jeden to tu písal) a potom nastala tma prvá vec čo si pamätám čo som vnímal je pukanie a ako keby praskalo vysoké napätie cítil som ako vibrujem a ako keby som bol živá elektrina inak to neviem opísať a trošku som sa vznášal ako sa mi rozvidnievalo videl som strašne zle som videl svoje ruky tie som si obzeral boli moje no boli priesvitné a asi mali rôzne farby cítil som ze som kmitajúca energia dokonca som počul alebo vnímal šum samého seba cítil som celou svojou častou tela ..potom som videl skrinku ale bola taká ako keby sa rozťahovala podobne som videl po narkóze a ešte som videl plafón ale aj ten bol trošku iný ale jediné čo som dokázal je hýbať rukami a pozerať sa na ne a všetko to trvalo asi 20 sec. odhadom ..a všetko to bolo po veľa LD a všeliakých falošných prebudeniach .. ja neviem prečo ale podla mňa toto bolo AC bolo to spontánne ale bolo :)


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů