LD nováčik

Vaše vlasní zažizky z LD
Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

LD nováčik

Příspěvekod mirico » sob, 14. pro 2013, 12:44

Ahoj všetci už nejaký čas čítam toto forum musím povedať že čo sa týka info tak je super aj zážitkov,potreboval by som možno poradiť a chcel by som vedieť vaše názory ide o viacej zážitkov .Pred tým ako som začal skúšať LD zapisovanie snov a overovanie reality po 2 týždnoch som mal prví zážitok sen normal teda normal haluz :) no na konci som si uvedomil že som sa nemohol tak rýchlo premiestniť ako som sa v sne premiestnil a povedal som si v sne :dúfam že je to len sen a povedal som si že:tento opasok sa zmení na červeno bol to utahovací opasok a on sa zmenil sice nie na červeno ale na cierno v tom som sa zobudil a všetko som si to pamatal to bol môj prví malinký LD?
Dalej asi najlepšie je LD možne fakt o tej 2:30 a 3 ráno často sa budím o tom čase no další zážitok znova ako som zaspával som cítil prechod zobudil som sa u nás v bare a ja že čo tu robím a prečo mám pizamo?:D potom som sa znova zobudil ale cítil som vybrácie môj pocit ako keby vo mne 1000 000 000 iskriciek kmitalo bolo to nepríjemné trvalo to asi 2 sekundy.Mal som aj nepríjemný zážitok snívalo sa mi doma sen končil u mna v posteli ale zobudil som sa na niečo strašné asi najviac čoho som sa kedy bál šlo to na mna zo strany bolo to čierne a pohlcovalo ma to malo to nízku vybráciu zase pred tým som sa zobudil na totálne pískanie .je jasné že čím viacej zapisujem do zošita tým viacej si pamatám našiel som si jednu fintu na mobile viem rýchlo písať klávesnicou čo má android ako sa zobudím písem aj 10 min potom po obede ked prídem z práce to prepisujem do zošita a si to pripomínam.mám pokračovať v tom čo robím?

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: LD nováčik

Příspěvekod Eathiel » sob, 14. pro 2013, 16:43

Blahopřeju, pravděpodobně jdeš dobrou cestou, jestliže máš výsledky už po dvou týdnech. Já zapisuju sny, dělám autosugesci a sem tam test reality a dva měsíce ani nic :D . Jinak jsem taky začátečník a nic víc napsat nemůžu ... ;)

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » sob, 14. pro 2013, 17:15

no ako nebolo to až taká sláva ale bolo to asi za 14 dní poslednej dobe sú sny aj ako keby jasnejšie reálnejšie hlavne na posledy som odpaloval nejakú nálož bol tam časovač asi 10 sekúnd tak som sa utekal schovať čo nasledovalo bola strašná palba a tlak potom som sa dostal u nás v práci ako keby do haly bola pravdaže pomenená chaos a masa ľudí a voľačo ako zombie a psiská :) išli na mna som tých zombie sekal doslova na kusy nemám s toho až také dobré pocity dokonca v tu noc som šiel okolo budovy bola obrovská a vnímal som tú veľkosť intezívne zaujímavé že ked normal zaspím večer nieje to vedomí prechod no ked sa zobúdzam ráno okolo tretej a znova zaspávam ako keby ani nebol sek skrátka z normálne rozmýšľania a bdenia to prejde postupne do sna síce ho dosť ovládam ale to uvedomenie že som v sne je asi nulové:) a dalšie čo som zistil že alkohol možno ani nemá vpliv na LD pretože som si dal v ten večer nejaké to pivko :) k zapisovaniu ja som zapísal 22 strán zošita skutočne ked sa to zapisuje pätám si viac zo začiatku par riadkov teraz aj na 2 strany ale zase nieje každá noc taká že by som si sen pamätal.

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: LD nováčik

Příspěvekod Eathiel » sob, 14. pro 2013, 19:27

Ano, mám podobné postřehy jako ty. Od doby, kdy jsem začal sny zapisovat, je moje snová paměť lepší a lepší - v tom je to zapisování moc šikovné. Taky mám zkušenost, že když jdu spát přibližně o hodinu dřív než normálně, tak je ještě snazší si sny dovybavit. Jak už jsem tu někde na fórum četl, po nějakém čase zapisování člověk vypisuje hotové romány xD. Taky jsem zkoušel nastavovat budíka tři hodiny před probuzením - je to jedna z technik, ale nepřijde mi zase až tak důležitá. Zezačátku mi to pomáhalo - přibližně jeden týden, ale potom jsem se naučil sny si pamatovat natolik, že jsem probouzení nepotřeboval. Ale LD ani jedno. Jednou mi jedna postava ve snu řekla, že to co se děje je blbost, a že si mám uvědomit LD, ale v ten moment jsem se probudil. Takže během dvou měsíců opravdu jen jeden malý úspěch, ale ten mě samozřejmě neuspokojil :lol: . Jinak ten snový deník mě začal bavit sám o sobě. Dá se z toho hodně odvodit o nás samotných. Ze snů se můžeme opravdu něco os obě naučit. To mě docela baví - prozkoumávat sám sebe skrze sny. Ale jak říkám, vytoužené LD mi zatím úspěšně uniká :lol:

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: LD nováčik

Příspěvekod Elen » ned, 15. pro 2013, 07:44

Ahoj já pracuju spíš se záměrem , ikdyž snový deník dělám taky..ale někdy se mi nezdá vubec nic, nebo mam uplný okno, takže nevypisuju nic. A po té době naprostýho okna mam třeba noc, kdy si pamatuju třeba 5snů a dopodrobna. Ale jedno velký plus se mi přece jen ukázalo. když si před spaním řeknu, že se chci dostat k moři, nebo aby se mi zdálo o mé ztracené kobylce, tak se mi to už plní. Většinou až tak třetí noc, až na to zase až tak nemyslím. Začínám s tím trochu experimentovat:-)

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: LD nováčik

Příspěvekod Eathiel » ned, 15. pro 2013, 08:40

Mě se zase zdají sny poměrně dost pravidelně, ale pokaždé, když potřebuju nějaký konkrétní sen (většinou kvůli inspiraci), tak se mi samozřejmě zdá vždycky něco úplně jiného. Takže záměry mi také zatím nefungují :lol: . No, nic naplat, asi jsem úplný LD a AC antitalent :lol:

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: LD nováčik

Příspěvekod Witcher » ned, 15. pro 2013, 09:55

Ja mozem zopar tipov z praxe prihodit, nemusi to platit obecne, kazdy clovek je iny a treba to proste len skusat co komu lepsie vyhovuje ;).

- Po 5-6h zdraveho spanku sa zobudis, idealne ak si zvyknes na tento cas budit sa najprv budikom a neskor automaticky. Budik je totiz dost drasticka vec a casto mi hned vypadne sen ked zazvoni na poplach. Myslim ze pomoze zpociatku si povedat pred spanim v posteli ked si uz dost unaveny sugesciu napr "zobudim sa o 3:00".

- Ked sa prebudis mas dalsie moznosti.
a) Zostanes hore od 20 - 60minut (ja osobne cim dlhsie som hore tym horsie sa mi zaspava).
b) Po zobudeni sa nepohnes, uvedomis si ze si spal, povies si sugesciu 3-5x a pockas kym znova zaspis. Proste len cakas, netlac na nic.
c) Po zobudeni si precitaj par stran materialu o LD, AC - to mi pomahalo zo zaciatku. Tak nejak sa to dostane do hlavy a potom nato aj myslis pocas zaspavania.

- Ok, mas to zvladnute a zaspavas. Ja si tu zvycajne este vsimam okrajovo zmeny v temnote pred ocami. Zvycajne rozne skrvny sivej farby. A potom prekvapivo zivy obraz po nejakom case - to je signal ze som blizko LD.

- Pred vstupom do LD sa moze uz stat hocico. Pocujes divne zvuky, osoby v miestnosti, vidis obrazy, padas niekam... proste to prijmi a cakaj dalej.

- Po vstupe do sna by si v tomto momente uz mal vediet ze snivas. Ale snaz sa udrzat mysel kludnu - to chce trenink. Privelka radost zo zaciatku = koniec LD po par sekundach.

- Po rozpade LD mi staci lezat bez pohybu na posteli a po istom case (ktory nemozem stopnut ani odhadnut sry :D ale nezda sa mi to dlho) som znova v tom sne a pokracujem. Za noc takto za sebou mozes dosiahnut viac nez len 1 LD.

Na zaver len tolko ze technik na vstup do LD je vela a nevyhnes sa skusaniu. Nie vsetko bude na teba platne. Ja som si tym tiez presiel nez som nasiel co mi vyhovuje.

sugescie : Mne zaberali co som si vsimol vzdy az po uplynuti nejakeho casu, nie ihned v tu noc.. asi kym sa to dostane do podvedomia. Uz nepouzivam velmi.

testy reality : tie ma sklamali, nie vzdy to vyjde

bdelost : toto mne sedi dobre, viacej si toho vsimam okolo seba v reale a sny su potom dlhsie, zaujimavejsie

stabilizacia LD : tu mi pomaha prirodzene sa spravat ako keby si tam zil v tom sne

Kludne sa pytajte, ak budem vediet poradim podla svojich skusenosti. :)

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » ned, 15. pro 2013, 10:45

dikes super rady ja som mal do rána LD ale znova len na pár sekúnd jednoducho mi to zrazu napadlo to je sen:) no potom nastalo to asi to nadsenie som to cítil a zobudil som sa opäť na vibrácie zaujímavé že už ich vnímam lepšie nieje to už také nepríjemné a ešte jeden krátky LD som mal ležím a zrazu predo mnou obraz hôr a kopca bol tam sneh nehybne som stál a predstavoval som si cestu na ten kopec či sa tam dá dostať ten kopec alebo tu horu som videl super jasne a zase som si povedal to je sen a sup zobudil som sa na vibrácie troška mi to pripadalo ako keby som cestoval astrálnou projekciou nevedome a zrazu som sa začal na tom mieste pozerať na ten vrch a horu a sneh bolo to jasné jasnejší sen som nemal bol krátky a asi záleží kto je aký citliví ja osobne som až moc ľaknem sa kadečoho :)

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: LD nováčik

Příspěvekod Eathiel » ned, 15. pro 2013, 12:57

A opravdu mají LD takovou schopnost ulehčit postup k AC? Já se je chci naučit pouze kvůli AC, protože údajně je poté snadnější AC dosáhnout. Jinak mě zase až tolik nezajímají. Takže co si myslíte? Obejde se člověk bez nich?

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: LD nováčik

Příspěvekod Witcher » ned, 15. pro 2013, 14:33

@mirico : Mas to dost podobne ako ked som ja zacinal. Vibracie nastejno, spociatku strach z toho ake su silne, casom uz len slabe az takmer ziadne. To ze si uvedomujes ze si v sne moze byt aj dosledok zvisenej bdelosti. Skus nabuduce pri LD ak si vzpomenies byt viacej pasivny, len pozoruj co je okolo teba, nikde sa neponahlaj mas cas, sadni si, pouzi zmysli ako hmat, cuch, sluch, zrak to by malo dostatocne stabilizovat zazitok v pociatkoch.

@Eathiel : Hmm AC by malo ist aj bez LD treningu. Ja som sa istu dobu snazil o AC a mal som len LD. Ked som si povedal ze sa zameriam na LD ked mi to tak krasne ide prisli AC. Chapes asi preco ze? Na AC by si mal mat zvladnuty hlavne strach z noveho. Dobre je byt v tomto smere pozitivny a hovorit si ze to zvladnes, nepochybovat a ist za cielom. Dennik je taktiez nutnostnou to je vseobecny trening pamete ci uz pri LD alebo AC. Z LD do AC sa da dostat podobnou cestou ako pisal mirico. Si v LD, to sa prerusi. Lezis nehybne na posteli. Pridu vibracie. Po vibraciach bud zaspis = LD alebo dojde k AC.

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » ned, 15. pro 2013, 15:13

to: Witcher na AC nie som pripravený to viem ja si musím riešiť svoje paranoje a verím že v LD to dosiahnem ..k AC dôvod prečo som to chcel prvom rade duchovný rozvoj potom to poznanie nové kultúry nové technologie a liečitelstvo pozret si našu planétu podrobne napríklad o hlbinách morí a oceánov nevieme nič ...a priznám zo začiatku som chcel AC kôli zvedavosti mám pekné susedy :D inak prial by som si aby som si prešiel LD a našiel to miesto de sa môžem učiť podstatu bytia a či vôbec môžem vycestovať skrátka stretnúť svojho sprievodcu .. tak u mna je to asi tak že potrebujem sa zbaviť strachu tak zaľtia LD a tam ak bude ta možnosť aj AC ak nie tak to tak má byť ja chcem hlavne riešiť sám seba chcem byť lepším človekom. ak mám povedať svoj pocit z poslédeho asi snu objavil som sa vo vzduchu vznášal som sa bez pohybu pri horách vnímal som to ako keby velikánsky obraz dokonale čisty jasný mam pocit že to bol malý nevedomí AC čo si o tom myslíš? končilo to vibráciou ;)

a prosím akékoľvek zážitky haluze napíšte rád si to prečítam :)

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: LD nováčik

Příspěvekod Witcher » ned, 15. pro 2013, 15:37

Keby som to mal posudit tak to skor vyzeralo na LD a po skonceni ta vibracia prave smerovala k AC.

Zvycajne ak stretnes ludi a normalne sa da s nimi komunikovat a ich odpovede ta prekvapia a davaju zmysel tak ide o AC. Ak ale v sne osoba nevie ani poriadne svoje meno, blaboce nezmysly tak to je skor LD taka mala simulacia kde tvoje vedomie zahusti okolie postavami s "jednoduchou" AI :D.

Z mojho pozorovania a z toho co som cital plati ze bezne AC nastane opustenim tela v mieste kde spis takze vies o tom ze si zacal tam a odtial sa da dostat hocikde (urcite su aj vinimky).
A sny cize aj LD zacinaju uplne niekde mimo trebars vo vlaku, v horach, v meste a ty netusis ako si sa tam dostal - to prave moze nakopnut LD.

Sprievodcu stretnes urcite jedneho dna. Drzim ti palce v tomto, mas dobre stanovane ciele.

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » ned, 15. pro 2013, 15:44

dikes za radu ak budem mať niečo nové napíšem sem a budem rád ked každý z vás napíšu nové skúsenosti a zážitky :) :D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: LD nováčik

Příspěvekod ATA » ned, 15. pro 2013, 21:31

ou zase hodne nepresnosti

Skus nabuduce pri LD ak si vzpomenies byt viacej pasivny, len pozoruj co je okolo teba, nikde sa neponahlaj mas cas, sadni si, pouzi zmysli ako hmat, cuch, sluch, zrak to by malo dostatocne stabilizovat zazitok v pociatkoch.
*sedat nedoporučuju je lepši státa porad se pohybovat šim vic senzoriky tim lip pro stabilizaci

rozdil v LD/AC
není !!!

+nečekej že v AC uvidiš realitu ne že by to nešlo ale je to spiš vijimka
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: LD nováčik

Příspěvekod Elen » pon, 16. pro 2013, 09:06

jj souhlasim s ATOU, bohužel nebo bohudík, někdy ony "sny" mají stopy jak LD tak AC, začátečník to asi těžko pozná. Vibrace bych taky neužívala jako vstup do AC, jelikož je mívám spontánně při každým usínání a z těla mě ještě nikdy nedostaly. prostě je mám, když si tak ještě třeba hodinu nebo dvě sleduju tmu za očima a hypnag. obrazy. a pak sladce usínám:-)

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » čtv, 19. pro 2013, 16:54

Zaujímavé od víkendu sny nejak zabúdam len malé kúsky a pred tým som písal na dve strany viem že sa mi voľačo snívalo a asi to aj bolo voľačo zaujímavé lebo som mal po sne taký zaujímaví pocit ale nespomeniem si .dosť okno. možno je to tým že som si cez víkend dal nejaké to pivko :) a jedol som aj kuracie mäso mám dokonca pocit že som kecal z volakým po nemecky :) asi by som mäso nemal jesť vôbec .

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: LD nováčik

Příspěvekod Eathiel » pát, 20. pro 2013, 07:29

Nejsem si jistý, ale maso pravděpodobně na sny žádný vliv nemá. Já jsem vegetarián, takže toto nemůžu posoudit úplně objektivně, nezkoumal jsem to. Ale někdy mám taky prostě dny, i víc ta sebou, kdy si sny vybavuju velice těžko. Pro mě je spíše důležitější více hodin spánku. Obvykle chodím spát okolo 22:00. Když o víkendu jdu spát třeba v 1 nebo ve 2 ráno, tak je to se sny hodně bídné. A alkohol? To taky nevím. Když jdu totiž pozdě spát, tak vždycky něco málo i popiju, i když ne moc. Ale podle mého pocitu by to žádnou významnou roli hrát asi nemělo. Podle mých zkušeností je to prostě jen o celkové délce naspaných hodin za noc. Čím víc hodin spaní, tím více snů a tím lepší pamatování. ;)

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: LD nováčik

Příspěvekod Witcher » pát, 20. pro 2013, 15:34

Nic si z toho nerobte, ja som momentalne tiez biedne na tom s pametou na sny. Stres v praci, blizia sa sviatky.. malo spanku (hlucny susedia a rodina). Maso konzumujem len kuracie obcas a myslim ze kym nejem vecer po 18h tak to stihnem aj stravit a nieje potom problem. Alkohol nemam odskusany, nepijem vobec :).

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » sob, 21. pro 2013, 12:09

Tak táto noc už bola oveľa lepšia viacej snov viacej asi prebudení a dosť som toho zapísal zaujímavé ako vnímam ako vstupujem do sna a zo sna keď idem zo sna cítiť vibrácie ... len mal by som si dávať pozor na alkohol pravdaže piatok a šupol som asi 5 piviek :) ale bol som na tom voľakedy horšie až teraz si uvedomujem aký je alkohol zlý fakt.
a sen tak to bola haluz ja si myslím že aj keď človek nesníva vedome čiže nemá LD podla mňa ho ovláda vždy len bez toho uvedomenia nieje to len film na ktorí sa pozeráme ja som mával sny už dávnejšie aj dnes v noci som šiel na bicykli a vždy keď idem na bicykli idem na zadnom super ľahko a dlho :) dokonca aj na prednom a to klasické točenie o 360 stupňov na zadnom :D no ale to je klasika :) ale mal som sen dosť divný teda sak väčšina je divných boli sme v miestnosti dlhá miestnosť ako keby virtuálne miesto našiel som tam nejakú holografickú zbraň ako keby karbobrúska len ako keby píla :) hra začala súper po mne strieľal aké si kruhy zo železa úspešne som sa im uhýnal nešli tak rýchlo no keď už bol blízko dostal som jeden do brucha bola tam aj krv ale taká holografická alebo ako by som to napísal a cítil som zásah tupá bolesť potom som povedal oponentovi že to čo je? t je hnus s tým končím. K tomu dostávania sa do sna najlepšie to ide keď sa v noci zobudím a znova zaspávam a začína to tak že ako zaspávam ide mi hlavou všeličo ako keby si predstavujem situácie a rozhovori z ľuďmi a potom to prejde do sna ako keby som bol ešte hore a sen už začína a potom don vstúpim upne ono to ide pekne postupne nejde to hneť na raz. a ozaj túto noc som že vraj vyhukoval a nadával :D otec mi povedal že to robím od malička ale bude to aj chlastom podla mna :)
ja sa snažím používať čo najmenej vulgarizmov kamoši ma na to raz upozornili a super dávam si pozor a snažím sa byť v poho nenadávať beriem to už inak.
rád by som aj od vás čítal osobné skúsenosti budem rád.

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: LD nováčik

Příspěvekod mirico » stř, 01. led 2014, 17:56

ahoj hmm nečakaný zažitok chata Silvester no k nemu patrý alkohol no ako alkohol ráno vyprcháva stále budenie sny prvá skúška pozeranie na vlasné kuky boli asi ako normálne ale mali na sebe zlaté trblietky nie všade ale tak trocha ale potom som sa stretol z niekým bol som to ja sám pozeral som sa sám na seba rozprával som sa sám zo sebou no vädčinou som sa na seba pozeral ony tie LD prídu samé a asi nečakane .


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů