symbolika ve snu

Vaše vlasní zažizky z LD
Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

symbolika ve snu

Příspěvekod Elen » ned, 03. lis 2013, 10:42

chtěla bych se zeptat zda by mi někdo nedokázal najít symboliku obrázku trojuhelníku se špicí nahoře a uvnitř nejspíš oko. Tenhle obraz jsem viděla při LD, když jsem se dívala na dlaně na kterých se mi objevily nějaké hieroglyfy a pak se vytrácely. Díky moc

hri-hori-ja
Příspěvky: 40
Registrován: sob, 20. črc 2013, 23:13

Re: symbolika ve snu

Příspěvekod hri-hori-ja » ned, 03. lis 2013, 19:57

Trojuhelnik s okem= buh...bozi prozretelnost
Hieroglyfy= egypt
Smerovani...bozske oko...Horovo oko...Horova skola Zmrtvychvstani...

Je zajimave,ze totez smerovani se nedavno ukazalo I me

Kniha: Kerstin Simone-Thovt
Tu ted hodlam zapujcit z knihovny

... ... ...hxde

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: symbolika ve snu

Příspěvekod zebyja » pon, 04. lis 2013, 12:42

chtěla bych se zeptat zda by mi někdo nedokázal najít symboliku obrázku trojuhelníku se špicí nahoře a uvnitř nejspíš oko. Tenhle obraz jsem viděla při LD, když jsem se dívala na dlaně na kterých se mi objevily nějaké hieroglyfy a pak se vytrácely. Díky moc
Ahoj :)

Jestli stále cvičíš Bardona, může mít tento sen souvislost s tím.. Bardon a hermetismus samotný vychází z Egyptské cesty knězů.. Tato cesta je kostrou celé Brány..

Samotná symbolika v LD může být rozdílná o proti snu.. Pokud jde o sny, jedná se o poměrně hluboké podvědomí a symbolika je relativně stejná pro většinu lidí.. Ale u LD se jedná o vnímání podvědomí aktivním vědomím přímo, ne zpětně.. Může to být tedy různě zkreslené.. Samotná práce s podvědomím (kde LD je rozhodně touto prací, ať už tam děláš cokoliv) je oborem magie, která se nazývá psychurgie.. Tím chci naznačit, že se již nejedná o obyčejný sen, ale je to sen někoho, kdo už někam pokročil, proto může být význam symbolů významně odlišný od významu snů normálních lidí..

Pokud Tě zajímá význam těchto věcí, případně i jiných věcí v LD.. Doporučil bych Ti k tomu meditaci, která se podobá stavu mysli při hypnagogii.. Tedy uvolnit Tělo natolik, aby jsi měla pouze vnitřní vjemy a zde tyto symboly znovu vyvolat.. Zjistíš tak, s čím přesně jsou tyto symboly v Tvém podvědomí spojeny.. Neboť právě ty věci, tě v tomto stavu budou napadat.. Po pár takových meditacích by jsi měla mít jasno..

s pozdravem Milan :)
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: symbolika ve snu

Příspěvekod Elen » pon, 04. lis 2013, 14:51

Děkuji oběma:-) Milane, určitě bych tu meditaci zkusila, ale moc nechápu jak ji vlastně dělat:-)


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů