Zacatectnik

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » pát, 11. bře 2011, 23:32

Ahoj, jsem v LD a všech těhle věcech zcela nový a proto bych chtěl poprosit jestli by mi někdo dělal "průvodce". :D Aby mi zkrátka poradil a řekl jesi něco dělám špatně..a co bych měl dělat aby moje snažení o dosáhnutí LD bylo co neujučinější.Spoustě věcem a termínů tady totiž nerozumim, tak bych byl hodně rád kdybych si o LD mohl s někým pokecat a rozebrat to, mám spoustu otázek a rád bych pokecal teřba na ICQ a nebo klidně tady.
Předem děkuju za jakoukoliv pomoc. ;)

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Pete » sob, 12. bře 2011, 02:06

LD = lucid dream = vedomy sen, pokud bys i tomu nerozumel
V nekterych snech si myslis ze spis, ale vetsinou nejsi o tom dostatecne presvedceny, takze ho nemuzes ovladat.

Nejdulezitejsi je test reality, podle neho zjistis zda je to sen nebo ne, nejlepsi je najit si cinnost kterou delas pravidelne (napriklad se casto divas na hodinky) a pri te cinnosti VZDY udelat test reality (nejjednodusi je skusit zamrkat, zamyslis se ze to jde takze to neni sen, ve snu totiz nemame fyzicke oci tudiz tam to nepujde a uvedomis si ze je to sen a pak ho muzes zacit ovladat)

Dalsi hodne dulezita vec je snova pamet - kazdy den mame nekolik snu, ale vetsinu si jich nepamatujeme, proto si zapisuj vsechny svoje sny, vetsinou sen zapomenes kdyz rychle vstanes z postele, tak je dobre nejdriv par minut polezet pouvazovat co se ti zdalo (utridit myslenky) a pak si ho hned zapsat

Taky je dulezita pozornost - premyslime stale nad necim, ale nepozorujeme poradne svet kolem nas. Cim vic si kazdy den budes vsimat detailu kolem sebe, at uz jakychkoliv, proste se snazit co nejvic vedome zit, tak se ti to projevi i ve snech a muzes si uvedomit snaze ze je to sen

Pokud se ti uz povede LD tak je dobre dat ruce pred sebe - ustali ti to obraz a je mensi sance, ze se ti ten sen rozpadne (uvnitr vedomeho snu se ti muze stat, ze znovu jako by usnes, takze pak zase nevis ze je to sen)

SHRNUTI denni cviceni: snovy denik, vedomme ziti (pozornost, vnimani okoli), pri podivani se na hodiny/mobil zamrkat a zamyslet se, ze ve snu nejde mrkat, pri uspesnem LD ruce pred sebe

cele LD je o techto par jednoduchych technikach, ktere by ale clovek mel delat denne, aby se mu projevili i ve snu
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » sob, 12. bře 2011, 10:06

Díky moc..!
O LD vim asi tak měsíc ale zkoušim jeden a pul týdne...za tu dobu jsem přečetl témeř všechno tady o něm..hlavně zážitky,to mě uplně ohromilo.Je to naprosto fantastický.. :)
Já sem si pokládal otázky ale zjistil sem že se to nemuže dělat mechanicky...což sem dělal a pak ještě sem si koukal na ruce jesi nemám víc prstů...
Snovej deník se docela flákal a ted si budu zapisuju všecko. ;) A opravdu stačí jenom tohle? Mě přijde hlavně strašně těžký to udržení bdělosti,mnohdy se mi stává že na několik minut se zapřemejšlim a co se děje kolem mě ani trochu nevnímám.Ale pokusim se to zlepšit.Nejvíce mě trápí to jak poznám skutečné LD od toho falešného.Už sem měl asi tři sny které jsem jakoby z části ovládal.Třeba sem mšl sen a koukal sem se na ruce...měl sem jich asi 8 a byly takový malý buřtíci :D a potom sem šel na záchod ale přišlo mi to jako bych tam fakt chtěl jít...četl sem něco o častečném ovládání či co...je to možný? Pak najednou byla díra ve zdi a tekla z něj voda ale to asi není tak duležitý.. :D A tohle se mi stalo víckrát a všichni řikaj že prvni LD je nejhezčí zažitek ale z těhle snů mi nepřišlo že to bylo ono.

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » sob, 12. bře 2011, 10:12

A kolikrát deně je vhodný dělat testy?
Stačí jednou za hodinu?Vím že je to nejepší dělat co nejčastějc ale pro mě je hodina idealní...

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod clario » sob, 12. bře 2011, 17:25

Hodina denně je dobrá, ale pokud to myslíš s LD vážně, tak si ten test udělej pokaždý co si na to vzpomeneš.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Pete » sob, 12. bře 2011, 20:01

jo no, nebo kdybys mel problem s zapominanim, proto je dobre napriklad vzdycky kdyz se podivas na hodinky, hodinky ti to pak pripomenou i ve snu
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » sob, 12. bře 2011, 21:55

jo tak jo...mě dělá problém si na to vzpomenout hlavně ve škole jinak si na to vzpomenu...
jo neříkám že to budu hned to vubec ale co mám dělat až budu mít první LD? vím že toho chci nepřeberně moc zkusit ale nejdřív bych se měl asi soustředit třeba na udržení ve snu abych neusnul a tak ne?bojím se že se tam vubec neudržím..

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Pete » ned, 13. bře 2011, 12:51

neboj se, diky snovemu deniku a techniky ruky pred oblicej se udrzis ve snu cim dal dele
a co mas delat ? prakticky co chces, ale ehm nedoporucoval bych se v LD snazit o sex, 1) se ti to bud nepovede a sen se ti rozpadne nebo 2) ti muze nejaka bytost silne nakazat abys to uz nedelal, ze to jsou taky bytosti/lidi kteri se nemuzou branit takze je vlastne zneuzivas..

pokud budes pravidelne cvicit tak tam toho vyzkousis tolik ze uz skoro nebudes vedet co delat ;)
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » ned, 13. bře 2011, 18:11

jo tak jo....

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod clario » ned, 13. bře 2011, 18:29

Klidně to zkus prosimtě :D. Mě osobně se sen při sexu taky hned rozpadá, ale zprvu se tak nedělo, stalo se to pak jednou a od tý doby se to děje opakovaně, protože jsem na to sám přistoupil a udělal si s toho takový nechtěný pravidlo, takovejhle bloků se pak člověk špatně zbavuje, tak si je nevytvářej ještě tady než budeš mít tu příležitost to opravdu zkusit :D.
Jinak většina lidí co ve snu potkáš jsou jen projekcí tvého vlastního podvědomí, takže tam taky neni problém. Pokud tam narazíš na nějakou jinou bytost, nebo jiného snícího člověka, což se v některých místech může stát, tak nevidím důvod proč by se nemohli bránit (To už sme tady ale s Petem "řešili" víckrát :D ). Svobodná vůle minimálně u snících lidí by měla být zachována, takže pokud do toho nebudeš nikoho nutit, nevidím v tom problém. Každopádně si na to vytvoř sám svůj vlastní názor. To co očekáváš a čemu věříš je (nejen) ve snech jedna z nejdůležitějších věcí, takže si dej pozor na vše co budeš o LD přijímat jako pravdu a snaž se co nejmíň si o tom vytvářet nějaká pravidla, protože tvé sny by se pak mohli řídit podle omezujících pravidel, které si vytváříš v hlavě ty sám.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » ned, 13. bře 2011, 18:55

jo hodně se na celý LD těšim a už se nemužu dočkat až ho budu mít.. :)
a jak poznám falešný LD?? už sem měl pár takovejch snu kdy sem to asi jen z časti ovladal..
jo a clario přídáš si mě plís na ICQ chci o tom pokecat :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod ATA » pon, 14. bře 2011, 02:09

jen doplním že v LD mrkat jde

Jinak jak už se tu psalo zaklad je snova pamět a testy reality (bdělost) a autosugesce před spánkem tohle jsou zakladni techniky , existuje i spousta dalšich ale bez thodle zakladu se moc obejit neda
čaem se da da napřiklad využit probouzeni rano (WBTB) nebo LD přimo z bděliho stavu přes relaxaci (WILD).

Nejduležitejši ze všech metod je ta bdělost je to zaklad testu reality bez toho sou pomerne k ničemu čim budeš bdělejši tim lip ale ber to spiš jako hru na jako nejakej ukol co musiš splnit
když te to bude bavit bude rychlejši pokroh a nebudou vznikat zbytečne bloky .Pokud by ses o LD chtel zajimat vic do hloubky tak neco je trba v tematech LUCIDOLOGY a GATEWAY
pro uačatek bych použil metody na očisteni od negativni energie a na zvednuti energie ty ti pomužou dosahnou mnohem višši bdělosti jak tady tak ve snu .

co se ovaldani snu tyče je to ruzny mužeš mit sen co plne ovldaš ale presto to neni LD nebo mužeš mit i LD kde nemužes ovladat nic (žadny super schoplnosti)
z bdelosti a klavlitou je to podobny je od mizerne neco jako pri opilosti až po takovou ktera se neda srovnat z ičim na tomhle světe
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » pon, 14. bře 2011, 15:29

mrkání jde jo? ty jo já si to dělám aspon tři dny jako jeden z hlavni test reality-řikam si ve snu mrkat nejde když to zkusim tak si to musim uvědomit a mrkal sem a tedka se dozvim že to jde.. :D aah
být bdělý mi ale vubec vubec nejde :D...

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod clario » pon, 14. bře 2011, 18:22

Jj to víš že to jde :D. Na internetu koluje hodně "bludů" takže k tomu musíš přistupovat opatrně. Často se může stát, že někomu něco ve snech jde nebo ne, ten někdo to pak začne považovat za pravidlo místo aby to chápal jako určitý projev individuality a začne to šířit na internet, kde to pak všichni začnou papouškovat považovat za pravdu a sami se těmi "pravidly" začnou ve snech omezovat. Když uvidíš jakoukoliv větu, která hlásá, že něco nejde, tak jí neber vážně. Pokud si dokážeš představit, že mrkáš tak proč bys nemoh :). Jen tvá vlastní fantazie ti udává hranice.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » pon, 14. bře 2011, 18:24

toje skvělý no :D
jaký nejjednudoušší a nejučinější test reality mi poradíte? :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod clario » pon, 14. bře 2011, 18:34

Prohlížet si ruce a přemejšlet jak si se dostal tam kde seš :D. Osobně preferuju tohle, ale je spousta testů reality a tak si můžeš vybrat sám co se ti bude líbit nejvíc. Ono i to mrkání můžeš úspěšně používat jako test pokud teda přistoupíš na to, že tam mrkat nemůžeš :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » pon, 14. bře 2011, 18:48

jo to kde sem určitě se budu taky ptát...
a na to mrkání se budu snažit zapomenout :D mě vyhovujou hlavně ty ruce jinak sem nikde nenašel žadnej pro mě zajimavej :D..

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Arinat » pon, 14. bře 2011, 19:22

Ahoj:-) určitě zkus test reality- paměť. Vzpomeň si jak ses dostal tam, kde právě jsi. Proč tu jsi, kam půjdeš, co jsi měl v plánu, nad čím si přemýšlel,...
Velmi často se totiž ve snu naráz probudíš ve scéně, není tam žádný příchod nebo začátek, prostě najednou letíš v autě nebo utíkáš před žirafou :D Tenhle test považuji za velmi spolehlivý, přestože se může stát, že budeš mít velmi silný sen, ve kterém budeš mít falešnou vzpomínku, falešnou identitu, ale zase když se budeš hodně soustředit tak prokoukneš i tohle.
A ještě na závěr, Mít LD není problém, těžké je udržet stav, kdy budeš mít LD pravidelně( měsíčně, týdně, denně), vytrvat v psaní deníku, v bdělosti, v testech reality, To chce odhodlání.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod ATA » úte, 15. bře 2011, 00:29

Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Orsidej
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 28. úno 2011, 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatectnik

Příspěvekod Orsidej » úte, 15. bře 2011, 11:01

jo tak jo dneska sem mel zase podivnej sen mozna zas castecne vedomeni protoze mi tam hodne pripadalo ze sem se rozhodoval sam..


Zpět na „Techniky na vyvolávání LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů