jaké přesně je LD

wefrt
Příspěvky: 16
Registrován: úte, 05. kvě 2009, 19:38

jaké přesně je LD

Příspěvekod wefrt » sob, 27. bře 2010, 11:00

Ahojte,
zajímalo by mě jak vlastně takové LD vypadá? Je to doopravdy tak, že se prostě jakkdyby probudíte na jiném místě a vše prožíváte reálně jak například já když sem teď píšu, nebo jde jen o to, že se vám něco zdá, vy sledujete děj a jen si ho měnítě? S tím že jste jen pozorovatel jako většinou. A ještě pokud je to ta první možnost, pamatujete si to tak? Nebo je třeba možné, že si to zapamatujete jao obyčejný sen..
Dikec

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod ATA » sob, 27. bře 2010, 11:23

Možnosti je spousta muže kolisat jak bdělost tak stabilita prostredi. Bdělost muže byt od stravu kdy nemužeš normalne premišlet pres neco jako opilost normalni vedomi až po super vedomi.Stabiliza snu muže byt taky ruzna prostredi muže byt vlhvy neostray a zozmazany nebo taky relanejši než realita muže se rychl emnit a veci trensformovat ejdna v druhou nebo byt tak stabilni že nepoznaš rozdil od reality a nic zvlaštniho se tam nedeje . Lucidita taky muže kolisat když mš plnou lucditu tak vyž že je to sen ale rozhodnotnuti jetly v enm budeš pokračovat a hrat v tom pribehu neboho h zmneiš je jen na tobe .Ovladani snu je taky rozdilny nekdy jde nekdy ne nekdy se tam pohybujes a maš schopnosti jako tady jindy zas mužeš menit celi prostredi je to tajkky dost zkušenostech postupne se kvalita ve všech ohledech lepši.

Z pameni je to vzpominka jak na sen ale vetšinou o hodne živejši a pamatuješ si vic detajlu hdnezaleži jak pamet trenuješ .Pokud to bylo LD tak si to vetšinou pamatuješ o dodt vic než nrlamnui sen a viš že to bylo Ld ale taky ne vždy enkdy se traba stane že viš žes mel v noci LD ale absolutene neviš co se v nem delo cvičit pamet je fakt duležity .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

wefrt
Příspěvky: 16
Registrován: úte, 05. kvě 2009, 19:38

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod wefrt » sob, 27. bře 2010, 11:40

Aha, a dá se ta paměť vycičit až tak, že si to pamatuješ např. jak já si teď pamatuju, co jsem dělala včera? až na to že to bylo ve snu

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod clario » sob, 27. bře 2010, 11:43

určitě, taky můžeš mít časem problém rozlišit co byl sen a co ne :D z čehož může čas od času vzniknout zajímavý nedorozumění :D .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

wefrt
Příspěvky: 16
Registrován: úte, 05. kvě 2009, 19:38

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod wefrt » sob, 27. bře 2010, 11:47

Něco jako, aha to je sen, tak já si skočím z toho letadla bez padáku :D no to ráda slyším, že to jde:) Děkuju..a tu paměť trénuješ klasicky zapisováním i snů a vybavováním deatilů? JInak mě k tomu nic moc nenapadá. A ještě - co říkáte na kurz LD od LaBergeho?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod ATA » sob, 27. bře 2010, 13:30

To s tim skokem ani ne ano je dobry se vždy ujistit jetly de litani nebo lelekineze než se v LD nedke skoči je dobry to delat pred každym skokem maš pak aspon jistotu. S tim prolinanim je to spiš tak že nebudeš veded co se stalo ve snu a co v realite vzpominka z obojiho muže byt stejne realna .

Jo pamet zapisovani vybavovani a ješte sugesce

Kurz od LaBergeho si moc nepamatuju ale vim že sem nejaky veci delal jinak na LD ti stači pro začatek 3 metody psani deniku , testy reality a sugesce
postupne se daj pridat dalši jako zyvšovani bdelosti a primej vstup do LD přes hypnagogickej stav sou i dalši ale ty treba vyžadujou dodt vyrazne narušit spanek treba vstavat o 5 rano
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Merkabah
Příspěvky: 38
Registrován: úte, 24. srp 2010, 15:19

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod Merkabah » sob, 18. zář 2010, 00:09

určitě, taky můžeš mít časem problém rozlišit co byl sen a co ne :D z čehož může čas od času vzniknout zajímavý nedorozumění :D .
To je fakt... :) Tenhle tejden jsem rano vstaval do prace a uz jsem skoro vychazel... no, ale nakonec jsem si musel dat repete :D Rikam si stavat se tohle casteji, tak by to mohlo bejt i dost neprijemny :)

Jinak souhlas s tim, co pise ATA. Dobrych LD jsem moc nemel, ale kdyz uz jsem v LD vazne procitnul a vsechno si uvedomil, tak naprosta dokonalost :D Nevidel jsem v tom zadnej rozdil od vnimani reality tady. Samozrejme az na to ze v LD jsi nesmrtelny kouzelnik :D

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod Pete » sob, 18. zář 2010, 16:05

No bez poradneho delsiho trenovani je vetsina LD horsi nez realita, jenomze "ve snu ti prijde vsechno realny" takze je jedno ze mas trochu rozmazany a neostry pohled, takze nevnimas detaily atd a presto ti to prijde skutecny, i kdyz se v tom snu probudis (LD) tak ti nemusi vubec prijit divne ze nevnimas detaily.. prijde ti to divne az po opravdovem probuzeni.. proto vetsinou sen zjistit tak ze se zameris na detaily (podivas se zblizka na ruce, snazis se neco cist atd)
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod clario » sob, 18. zář 2010, 17:05

To je hodně individuální, dost lidí i bez dlouhých tréninků měla údajně ld mnohem reálnější než tuhle realitu. LD vůbec nemusí být rozmazaný a nedetailní, záleží jak u koho a jak u kterého snu. Pokud jde u čtení tak já to mám například obráceně, jsem dyslektik a tak mi v reálu "lítaj" písmenka po papíře, ale třeba ve snu se ani nehnou, můžu tam v klidu cokoliv číst aniž by to jakkoliv ovlivnilo stabilitu snu, ne že bych tam teda ztrácel čas čtením. Ta detailnost a realističnost snu je prostě individuální věc.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod Pete » sob, 18. zář 2010, 18:54

No ja mel taky Hypnagogii obraz realnejsi nez realitu, ale to bylo hlavne kontrasti barev, vsechno bylo tak pestre, v realite jen vysedle.. ale i kdyz mas ve snu jasne videni tak vetsinou si nevsimas detailu uplnych no, neprijde ti ani divne napriklad ze umis letat, a proste ti prijde vsechno realne i kdyz jsou to blbosti no
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod clario » sob, 18. zář 2010, 19:26

a jak víš že si jich nevšímam? neřikam že si všímam všeho ale pokud si jich nevšímáš ty tak to hned neznamená, že to tak mají i ostatní :D
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod Pete » sob, 18. zář 2010, 21:34

sorry nejsem vestec tak mluvim z vlastni skusenosti :D ale i tak hlavni je ten princip, ze i kdyz LD byvaji nedokonala, tak ti vsechno prijde realne :D

Nejvic nesnasim ze kdyz uz mam ld, tak se 2-8× probudim znova v posteli, dokud me mozek nepresvedci, ze "toto je uz konecne realita" :D
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod clario » ned, 19. zář 2010, 00:01

A já se omlouvam za rejpání, nešlo mi ani tak o to co píšeš v podstatě je to pravda jen mě trochu nesedla ta forma ve které to vyznělo spíše než jako vlastní zkušenost jako kdyby šlo o nějaký pravidlo. Často využívám i drobností abych si mohl pěkně zarejpat :D.

Jinak falešná probuzení jsou někdy vážně humus, měl sem ho sice jen párkrát ale i tak to byl docela mazec. Nejvíc mě ale dostalo myslím, že Atovo vyprávění o tom jak se probral půl hodiny si pak psal do deníku a na to se probudil znovu :D (snad si to pamatuju správně :D ).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

streamer
Příspěvky: 46
Registrován: ned, 11. dub 2010, 19:40

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod streamer » úte, 19. říj 2010, 23:32

LD su rozne... od menej "bdelych" az po tie "ciste, jasne" a poviem ti, ze tie "ciste, bdele" co som mal boli tak neskutocne realne a dokonale, ze v beznom zivote si uz nemozem byt isty ci to nie je sen...
zdali sa mi skutocnejsie ako nasa terajsia realita...
co si hned vsimnes pri "uplne bdelom" LD je dokonaly zrak... krasna ostrost...

niektore veci nebudu vykreslene spravne a logicky ale o to ani tak nejde,...
ja som to bral ako realitu ktora sa mi pacila viac ako terajsi svet

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod Pete » stř, 20. říj 2010, 14:35

Jo jo to se mi taky stalo u obrazu hypnagogickych, svet je jako by proti snu moc "sedy, malo pestry" za to ty hypnagogicke obrazy jsem mel dokonale pestre nadherne

Jinak jak mluvis o te logice.. tak by to mohl byt zpusob na poznani realit. Napriklad jsem si uvedomil ze co dela matka doma kdyz ma byt na slovensku.. bohuzel me kvalita LD presvedcila ze je to realita, to ze to nebyl ani nas barak mi nedoslo.. :D

Dobre je ze LD nuti cloveka byt vice ve strehu prez den a vsimat si drobnosti..
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Pec41
Příspěvky: 37
Registrován: stř, 18. srp 2010, 02:41

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod Pec41 » úte, 28. pro 2010, 01:04

Tak po dlouhé době koukám zpět na vaše fórum..a od té doby mě přišlo, že sem se s LD asi setkal.Ale jakmile si ve snu uvědomim, že je to sen tak se pokouším probudit a to je ještě větší sranda.Jednou sem do toho byl tak zamotanej, že jsem se probudil vylezl z postele prošel kolem zapnuté televize, dolů dal si něco k jídlu a napil se.Z nišeho nic to bylo všechno divný a v tu ránu sakra já sem pořád ve snu.Tak zase sem otevřel oči.Jak si sem měl spánkovou paralízu, nebo co to je.A nemohl se z toho dostat a té sem asi 3x zase usnul a opakovalo se skoro to samí dokola.Já v tom snu byl tak zamotanej, že poté co jsem se doopravdy probudil mi nebylo jasný jestli už jsem vzhůru, nebo ne.

Nebo jednou bylo dobrý, když se mi zdál nedávno sen, který se mi už asi tak před 4 lety zdál a já věděl co se stanu dopředu.V tu dobu mě došlo, že je to sen a pár věcí v něm pozměnil.Ale konec, protože minule byl dobrý tak ten sem zachoval. :lol:

netopier
Příspěvky: 1
Registrován: úte, 25. led 2011, 22:30

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod netopier » úte, 25. led 2011, 23:06

ja neviem co to ma znamenat ...ale ja mam mozno 8-10 snov co sa mi priblizne kazdy rok stale opakuju.....prvy krat ked som ho mal som sa prebudzal zo strachom....druhy krat tiez...ale uz to islo kusok dalej ten dej....potom 3x uz ma to tak nedesilo ale isiel dalej....a 4x uz som to bral tak ze je to sen ale nemohol som si robit co chcem ...stale som musel iba sledovat ten dej....a prosim mam otazku ja ked si v sne poviem ved to je iba sen nic sa mi stat nemoze....tak sa stale zobudim...alebo to pokracuje dalej a neviem nic robit :D

streamer
Příspěvky: 46
Registrován: ned, 11. dub 2010, 19:40

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod streamer » čtv, 03. úno 2011, 00:25

Mal som par tak cistych silnych LD, ze odtedy si ani v realnom zivote nemozem byt isty ci to nie je sen. Viackrat ked sa mi nieco nazda alebo okolie vyzera farebnejsie ako zvycajne tak testujem realitu. Vie to byt realnejsie ako nasa realita... az tak, ze sa kludne teraz mozes sameho seba opytat: "je toto moja realita, nie som v sne"? Nezbadal by si rozdiel...

Prve moje LD bol totalny sok z tej dokonalej imitacie az tak, ze si uz nie som isty realitou :-) ale nie vsetky LD boli take "silne, bdele, jasne"...

Uživatelský avatar
Pec41
Příspěvky: 37
Registrován: stř, 18. srp 2010, 02:41

Re: jaké přesně je LD

Příspěvekod Pec41 » pát, 04. úno 2011, 11:40

Já měl včera LD takoví že mě to už štvalo XD

Já si ve snu uvědomil, že je to sen protože se, si myslel že je to realita a normálně sem se probudil tak du sem v domě a pak jenom, že tu něco divného tak sem si řek lne já se chci fakt probudit takže sem byl zase v posteli a nešlo mě se probudit nvm proč..Takže sem zase vstal a někdo na mě zařval "chachá seš pořád ve snu"..já se tak naštval a znovu sem se probudil v posteli tak zase vstanu du a táta se sprchoval ve sprše v mém pokoji kde sprcha ani není..tak už mě to přišlo všechno nekoneční, že sem se ztratil ve svých snech.A to pokaždé když sem se probudil jsem si myslel že už je to realita.Potom jsem se probudil a nemohl se hejbat jako kdybych byl v tranzu jenže to byl se a já se ani ve svým vlastním snu nemohl hejbat, já byl ve snu v tranzu :D potom se se v tom snu rozhejbal a už hurá sem z toho nekonečného kola venku už sem v realitě, ale keci zase na mě něco z rohu zařvalo chachá furt seš ve snu.Já už fakt dost naštvanej zařval puste mě véééééén!!! a já se fakt probudil.Šel sem a podíval se jestli se tam táta nesprchuje, do sprchy která v mém pokoji ani není :D A v tu dobu sem si řekl jo to už bude asi realita.Fakt to bylo dost psycho ležel sem sice jen hodinu, ale ve snu mě to přišlo jako kdybych tam byl celou věčnost.


Zpět na „Techniky na vyvolávání LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů