Hypnagogie teorie praxe

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Pete » pát, 12. srp 2011, 23:30

Tento clanek jsem se rozhodl napsat protoze na internetu byva jen definice hypnagogie, ale nikde zadne navody. Clanek budu asi i postupne doplnovat, snad nekoho tato zajimava praktika zaujme. Je to neco jako sneni pri vedomi, coz je zajimave co clovek vsechno vidi :)

Definice Hypnagogie (en Wikipedia.org
The adjective "hypnagogic" is a term coined by Alfred Maury for the transitional state between wakefulness and sleep.
(preklad: Hypnagogie je termin definovany Alfredem Maurym pro stav prechodu mezi bdelosti a spankem.)

Je to defakto stav, do ktereho vchazite vzdy pred tim nez usnete. Bohuzel vetsinou probehne tak rychle ze ho ani nezaznamenate a usnete. Jako by se vam zacal zdat sen, a vy jeste nespite, jenomze ten sen muze byt ani ne par sekundovy, protoze vase telo bud usne, nebo se vzbudi takze ani jeden z pripadu nevyhovuje pozorovani tohodle stavu. Je to vlastne metoda, kdy se snazite udrzet na rozhrani spanku - bdelosti ale ani neusnout, a ani nebyt tak moc pri vedomi aby jste se vzbudili z toho "drimani" respektive polospanku, kdy nechcete se vzbudit uplne


Zaklad cele metody je pred spankem, pri pohodlne pozici, se jenom snazit usinat pomalu aby jste vnimali kdyz zachytite obraz/sen drive nez usnete.
Pravdepodobne se vam to ze zacatku nebude darit, nebo zachytite jenom utrzek snu a pak usnete. Nevadi, spite az do rana a nic se nedeje. Proto toto cviceni neni casove narocne, bud se vam neco povede alespon na chvili videt, nebo proste usnete a nic se nedeje. Casem se naucite udrzet vedomi alespon par minut na hranici spanku s bdelosti, a budete moct bud vedome pozorovat nebo vedome usnout. Ze zacatku to budou spis kratsi "zablesky" snu nebo obrazu

Vyuziti
- tento stav se pouziva napriklad pri cestovani v takzvane snove realite (napriklad Samanske cestovani, je vlastne jako by cestovani v snove realite, kdy mysli cestujete za ruznymi bytostmi, a neprestavate vnimat svoje telo protoze jste pri vedomi)
//pozn. byl jsem na kurzu Samanismu jehoz hlavni naplni bylo cestovani a kontakt s bytostmi, vyuziva stejnych metod i kdyz tehdy jsem to nevedel, ze je to vlastne stav "ne-spani ne-bdelosti" i Saman kterym jsem byl zasvecen, to nazyva "Snovou realitou"
- zabava, je zajimave pozorovat nahodne obrazy ktere prichazi ani nevite odkud (vas se nijak nemusi tykat) proste pozorujete co vidite
- naladeni se na Akasu, informace prichazi samy z ruznych zdroju, vy jen prijimate, ladite a prepinate kanaly (jako by jste byli televize s antenou najednou a prijimali ruzne kanaly a ladite je tak, aby byli ciste a bez sumu a prepinate si je na ty, ktere chcete videt)
- zlepsuje to praci s tretim okem, vizualizaci a predstavivosti celkove

Podpurne latky:
Marihuana, Hasis - celkove rozviji predstavivost a smysly, i kdyz to nejsou halucinogenni drogy, tak muzou zvysit sanci nebo kvalitu hypnagogickych stavu (muze dojit k hypnagogickemu stavu pri prostem zavreni oci, bez snahy usinat)
LSD, lysohlavky atd.. - halucinogenni drogy pri zavrenych ocich podporuji stav "snu" (a to i v mensich davkach) i kdyz clovek je pri vedomi (muze dojit k hypnagogickemu stavu pri prostem zavreni oci, bez snahy usinat)
Alkohol - NE, snizuje to kontrolu nad usnutim, a nijak to nepomaha
Tagetes lucida ci jine byliny - jsou ruzne byliny NEdrogy podporujici spanek, nebo predstavivost, dulezite je aby to nebylo nic silneho co by zapricinilo prilis rychle usnuti

! Timto nenavadim nikoho k uzivani drog, je to ciste informativniho charakteru !

Techniky ktere zvysi sanci
- "hudba v hlave" dari se vam vybavit pred spanim nejakou pisnicku (nebo alespon jeji kratkou cast) a furt si ji prehravate ? aktivuje to pravou mozkovou hemisferu, ktera ma za ucel kreativitu, umeni, predstavivost... potom kdyz si nejakou dobu budete prehravat tu vasi melodii ktera vas zrovna chytla, tak skuste vedomi presunout na pozorovani obrazu zda neco nerozeznavate
- "divani se na treti oko" tato metoda pochazi z meditacnich cviceni (a je overena jako ucinna) snazite se jako by divat se tretim okem, nebo se divat jako by ocima nahoru jako by jste chteli videt svoje treti oko na cele - pohled nahoru znaci vyssi vedomi, uroven na kterou se normalne moc nenapojujem
- dobre uvolneni, dulezite k "polospanku"
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Witcher » čtv, 18. črc 2013, 08:00

Ahoj, tema sice stara ale potrebujem sa opytat.
Platia tu stejne zasady ako u vacsiny tychto veci ?
- idealne nejest pred cvicenim
- zatemnena miestnost
- co najmensi rusivy hluk okolia
- poloha tela 'mrtvola' alebo kludne aj na boku?
- je nutne nehybat ocami, pripadne ako ten pohyb minimalizovat
- ... dalsie?

Mozno by si mohol este napisat ake chyby si najcastejsie urobil ze sa zrusil ten stav ako napriklad :
- co ak sa potrebujem poskrabat?
- co ak potrebujem zmenit polohu?
- co ak mrknem ocami, alebo nimi pohnem do strany nevedomky
- atd...

Z praxe mozem povedat ze si spominam naposledy pred par dnami ze som si poobede v nedelu lahol a chcel som zaspat. Nez som ale upadol do spanku na asi 2-4s som uvidel perfektne vizualizovany obraz krajiny ako fotku. Samozrejme tak som bol z toho prekvapeny ze sa to zrusilo v tom momente. Myslim ze to zrusil pocit prilisnej radosti z toho ze to konecne vidim, viem co to je a chcel som to preskumat. :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod ATA » čtv, 18. črc 2013, 11:55

Da se o tom napsat klidne 50str zaleži do jakejch podobnosti chceš jit
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Witcher » čtv, 18. črc 2013, 13:54

Podrobnejsie info by sa fakt hodilo. Aspon tie najcastejsie chyby, to vacsinou nikto nenapise.

Otazka : su toto hypnagogicke obrazy/stavy pripadne tranz?

Prvy sposob :
- lahnem si na chrbat, ruky pozdlz tela, oci otvorene, pozeram zvolna na malu vypuklinu na strope z poschodovej postele vzdialenej asi 1m nado mnou (PS:to je z jedneho cvicenia na koncentraciu pre astralne cestovanie)
- priblizne po 15-30minutach vidim na bielom strope slabe pulzujuce modre kruhy, a potom sa dostavi po chvili pravidelny pulzujuci kruh ktory sa postupne zmensuje a ked pride do stavu ked vidim uz len svetelny bod zase to zacne nanovo
- ten pulzujuci stav sa opakuje az kym mi nevyschnu oci, nepohnem sa alebo zmurknem (povacsinou sa to potom hned vrati spet)

Druhy sposob :
- funguje vacsinou pri tmavsej miestnosti, no niekedy sa mi to darilo aj pocas bezneho dna
- zameriam zrak na nejaky konkretny bod, oci su otvorene (funguje aj pri zatvorenych)
- po chvili cca par sekund az minuta sa najprv objavi cosi co vyzera ako korunna chakra
( takto nejak to vyzera to co vidim http://www.7chakra.eu/sites/default/fil ... _500_1.jpg )
- ten obraz nieje staticky, cele to rotuje docela rychlo takze neviem povedat ani ktorym smerom ci vpravo alebo vlavo
- zacne sa to zvacsovat asi do velkosti dlane
- po chvili sa to stabilizuje, to v strede co vyzera ako gulicka zacne pulzovat a urobi sa z toho oko ktore mam pocit rotuje okolo vlastnej osi ale inym smerom nez cely vonkajsi kruh
- tento stav trva len par sekund, vacsinou sa mi nepodari udrzat zrak koli tomu ze oci z toho zacnu boliet a treba zmurknut

Vedel by mi niekto napisat ci vidim bludy alebo to je v poriadku a je to sucast toho tranzu?

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Pete » čtv, 18. črc 2013, 16:36

Witcher: myslim si ze metody jsem popsal, i kdyz ne vsechny, existuje jich tisice.. ale skoro nic se o nich nevi.. alespon o vetsine

Neni potreba tranz.. je potreba polospanek.. bdeni a sneni, ale ne spani.. proste ten stav pred usnutim kdy zacina nejvic fungovat REM nebo jine faze pri usinani (nevyznam se v te technologicke teorii spani)

Na zada ee.. vetsine lidi to nevyhovuje, dostanou se do bezesneho spanku atd.. navic pro 90% lidi je usinani na zadech neprirozene, takze se nedostanou do polospanku jako na boku

Nejlepsi technika je rozostreni zraku (tim ze oci se rozostri tak treti oko zacne byt aktivnejsi) dela se to pri uplne tme.. zadivas se na jedno misto a zrak e ti rozostri, pak staci si to udrzet pri zavrenych ocich to "silhani" a aktivuje se ti treti oko

Neco jako Korunni cakra nebo jine "Matricke" systemy mozaikove je prvni cast - napojeni na energeticky system a jeho sledovani.. dale to prejde k obrazum a snum

Zdroju je hodne, malo kdy to byva fantazie, vetsinou podvedomi, Vesmir, obrazky ci mista z minulosti, Akasa, energeticke site atd..
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Elen » čtv, 18. črc 2013, 21:02

Takovej blbej dotaz, třetí oko:-)))) když se na něj dívám, tak vlastně šilhám, to by se nemělo dělat...mohlo by nám to zůstat. Jednou jsem komusi na FB popisovala co jsem jak kde viděla po celkovém uvolnění, kdy jsem si uvědomila, že to nevypadá ani na AC ani na spánek a v okamžiku, když jsem se probrala a otevřela fyzické oči viděla jsem i objekty v tomto prostoru, objekty, které tam normálně nejsou. Už se mi to tak stalo dvakrát. Vlastně jsem viděla ne dvěma očima ale třemi:-))))) Šilhat jsem nemusela:-)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod ATA » pát, 19. črc 2013, 11:29

Bohužel metody sepsat nestihnu než odjedu do španelska vetšina zakadu je tady http://forum.astralni-cestovani.org/viewforum.php?f=40
vetšina metod tam je ale nejsou napsany souvislosti kdy přesne je použit neco z toho co tam je už zastaraly .

Prvy sposob
* ne je to mizeni zraku diky zastaveni očnich pohybu
Stabilized Retinal Image , Troxler’s Effect , Afterimage
http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... =40&t=1337
To pulzovani je tim tvořeny je to jak jako rozširujici se flek a zaš dosahne maxima tak jede odznova
Hypangogi tenhle stav podporuje protože omezeuje data z fyzickyho videni ale stale je pozornost na očich takže hypnagie vetšinou neni moc silná malokdy dosahne vedomiho vnimani.
*tranz je to častečně pokud to delaš delši dobu sposuti tos tav tranzu jako každa koncentrace

Druhej
Nejspiš iluminačni afterefekt neni hypnagogie le muže to sni byt mixly občas se obevuje http://en.wikipedia.org/wiki/Form_constant geometricky tavry , mozaiky...

je spousta veci co se da videt aspon 10 tipu ale vetšina z nich je indukci LD a AC nepoužitelná potrebuješ obrazi věcí, scény ostani ignoruj


par dalšich:
visual noise
Obrázek
blikání obrazu
fleky Obrázek
zablesky
barvy
void (3d tma)
tma http://en.wikipedia.org/wiki/Eigengrau

obrazy
fáze
Obrázek
jas
Obrázek
velikost
Obrázek
*v praxi to neni obdelnik ale ovál

Time
0,5 flash - image unrocgnizable
1 flash - image rocognizible
2 image
2,5 series of image
3 scene
4 micro dream
5 dream

Theme stability

pete:
vi se docela odost jen je težky to info najit

neni potreba ani polospanek ale tam je to nejčastejši je potraba jen bdelost a dost silny nefyzicky data v praxi ale vetšinou nutny jeste oslabit data fyzicky
hypangogiji z otevřenejma očima mužeš zažit pri kognitivnim afterefektu treba když budeš hrat novou hru nekolik hodin

prevažne NREM2 a SOREM faze

z pozici je to složiješi musi se vyvažit 3 veci bdelost ,nefyzicky data , fyzicka data pozice na zadech dava nejvic bdělost
je dobra na trenovani ale na samotnou praxi je lepši pozice na boku ale neda se to řict obecne zalezi na tom pomeru 3 složeka jak je umiš ovldat meni to i unava, čas cvičeni ..

no neni to primo rozostrenim ale jeho dusledkem tim že jou oči rozostreny tak se na nic nezamerujoua a zameruje to i tomu že se na neco zameria pohnou se
po uvolneni oči a rozostreni je dobry pozornost od oči dostat prič třeba zamereni na dech

mozaiky jsou aktivaci oblasti V1 vizualniho kortexu znamena to že ses na dobre ceste ale neni dobry je nima moc zaobirat

no zdroju ej opravdu hodne hodne často je to ukaladani do pameti

Elen byl to zbytkovej nefyzickej signal bohužel vetšinou nevydrži dyl než 15s max tak 2 min nejspiš by se dalo naučit ho videt kdykoli ale muj posledni pokud o to moc dobře nedopad melo to par zadrhelu
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Elen » pát, 19. črc 2013, 15:56

Ata: jojo netrvalo to dýl než jednu minutu, ale udivilo mě, že se zavřenýma očima jsem neviděla nic, viděla jsem předměty které v místnosti nebyly až když jsem oči otevřela a předtím jsem ani na sekundu neusnula:-)

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Witcher » sob, 20. črc 2013, 07:24

@Pete, @ATA : Vdaka za odpovede. Dnes sa mi podarilo vyvolat hyp. obraz. Fungovalo to ako na obrazkoch od ATU, ze sa mi z tmy vynaral obraz, menil sa len jas. Prvy dojem na mna urobila realnost tych farieb. Wow. :eek: Potom som sa pokusil do toho obrazu vliezt, nato sa zacala scena hybat a ja som sa na maly moment ocitol na neznamej ulici. Pametam este ze sa zacala odvsadial valit hmla, hustla az ma to pohltilo celeho a obraz sa stratil. Nabuduce skusam stabilizovat. :)

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Pete » sob, 20. črc 2013, 17:54

Witcher: jsem rad ze alespon nekomu tyto moje zkusenosti pomohli ;) neni to jednoduche si udrzet ten stav polospanku.. obzvlaste kdyz jen na sekundu se nad necim zamyslis, tak bum a uz jsi probuzeny..

Ja mival casto problem ze jsem videl dum ale "muj mozek nefungoval" takze jsem si neuvedomoval ze je to dum.. a v ten moment co jsem si uvedomil ze vidim dum tak bum a uz jsem byl probuzeny a hypnagogie zkoncila :D

Jinak zkus pohledat techniky na pravou mozkovou hemisferu (fantazie, pritomnost, sneni atd..) napriklad moje technika "Hudba v hlave" pomaha prave aktivovat tuto nami ne moc pouzivanou hemisferu..

Dalsi technika by mohla byt ta panna ktera je v reklamach vsude a otaci se.. vedome jde otocit smer jejiho otaceni (i kdyz je to jen iluze) a tim aktivovat pravou mozkovou hemisferu misto te leve, logicke..
Deus est Homo

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Pete » sob, 20. črc 2013, 17:58

Takovej blbej dotaz, třetí oko:-)))) když se na něj dívám, tak vlastně šilhám, to by se nemělo dělat...mohlo by nám to zůstat. Jednou jsem komusi na FB popisovala co jsem jak kde viděla po celkovém uvolnění, kdy jsem si uvědomila, že to nevypadá ani na AC ani na spánek a v okamžiku, když jsem se probrala a otevřela fyzické oči viděla jsem i objekty v tomto prostoru, objekty, které tam normálně nejsou. Už se mi to tak stalo dvakrát. Vlastně jsem viděla ne dvěma očima ale třemi:-))))) Šilhat jsem nemusela:-)
Promin, ze odpovidam tak pozde

To silhani je prave dobre, a pomaha "rozostrit zrak" a tim se dostat do hypnagogie.. tim ze silhas prestavas pouzivat sve oci a zacinas aktivovat treti oko.. proto je dobre "zirani do tmy" tim oci zmeni smer pohledu a zacina se silhat.. pokud se silhani udrzi i pri zavrenych ocich, tak je hypnagogie jasna..

A nemyslim si, ze by ti to mohlo zustat.. to se spis jen tak rika.. jako kdyz udelas ksycht.. taky rodice rikaji "nedelej to nebo tak zustanes na cely zivot" .. jenom blbe zastrasovani
Deus est Homo

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod ATA » ned, 21. črc 2013, 18:19

z tema hemisferama to zas tak jednoduchy neni to taoči se psotavička nemusi myt z aktivaci hemisfer nic společnyho
sny taky nejsou jen v prave

Ale obecne jakakoli technika zvyšujici bdělost bytí v pritomnosti a trening představivosti se hodi

---
To s tim domem probelem je tam ta malá aktivace vědomi po probuzení samotná myšlenka vetšinou hybnagoiji nerozhodi ,vetšinou je to pohyb oči zaměřeni na tělo atd..

tady sem to trochu zkoumal http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... =40&t=1340
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Sviccc
Příspěvky: 32
Registrován: čtv, 17. lis 2011, 13:53

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Sviccc » úte, 23. črc 2013, 15:44

Hypnagogii prožívám vědomě každý den. U mě to zahrnuje obrazy, scény, hlasy (přibývající), náhodné myšlenky, mnoho prozření a jiné blbůstky. Nejvíc mě baví to zabýhavé myšlení: Nějak se pochodem myšlenek dostanu k jiné myšlence a v tu samou vteřinu z ničeho nic nevím, o čem to vlastně přemýšlím a musím se tomu vždy pousmát. Taky je docela hlína poslouchat ty hlášky od těch hlasů. Jednoduše to prožívám rád a zpříjemňuje mi to usínání. Celkově vzato hypnagogie a vše ostatní není daný tím, jestli jste k tomu předurčení nebo ne. Jen tomu nevěnujeme pozornost (stejně jako snění) a proto to nezažíváme. Proto jsou dobré ty snové deníky, které dle mě neposilujou snovou paměť, ale schopnost vytáhnout si to ze své paměti.

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Elen » úte, 23. črc 2013, 16:47

Jojo:-) Dřív pro mě psaní snového deníku byla docela otrava, pamatovala jsem si hodně málo ze snů a vše bylo takové na hlavu, že to stěží šlo nějak hodit na papír, například jen určité věci, které spolu nesouvisely. Takže můj snový deník zezačátku vypadal nějak takhle:
Datum:
-skříń, jakýsi záblesk, kočka,jehlice na pletení.

:-)))) Bylo mi docela líto, po snu vstát a zapisovat takové blbosti a popravdě moc jsem nevěřila, že se to někdy změní. ale ted už si pamatuju i tři celé sny za noc a dělá mi problém to vůbec vše popsat. Některé sny by se daly i docela dobře sfilmovat. jeden sen byl takový nejdelší..vyrůstala jsem v sirotčinci a mám pocit, že jsem tam trávila 18let....všechny ty vztahy s vychovately a dalšími dětmi...zajímavé..přitom šlo jen o sen a několik možná málo minut.

mám ale dotaz, netuším co to je Hypnagogie, možná že ji mám, ale nevím o jejím názvu. Chci se zeptat, že pokud usínám, nebo jen ležím a mám pocit, že mě volá někdo a přitom tu nikdo není, nebo mám takový kraťoučký sen, jen záblesk krajiny nebo předmětu, nebo nějakého člověka...mám to vše přerušit a hned to taky psát do deníku? protože pokud to přeruším, budu zase na začátku a nepustím to jaksi dál, naopak pokud usnu, možná si na to nevzpomenu.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod ATA » úte, 23. črc 2013, 21:17

to co popisuješ je hypnagogie což jsou nefyzicke vjemy při usinani hodně podobnej stav je při probuzen ale má par odlišností.

Z tou paměti je to otázka rozhodne dat zěmer si to pamatovat tyhle obrazy se pamatujou hodně spatně z kratkyma snama je to lepší ale pres noc vydržet nemusi .
Neni na to jednoznačná odpověd ja to delam podle toho jestli se stav pak dal nějak rozvíjí .pokud to nikam nevede tak je dobre vstat a zapsat to nebo když je něco hodně zajimaveho.
Kvuli obrazum to vetšinou enma cenu ael neketre mikro sny stoji za to . Taky je možnot nahrávat zvuk a komentovat stav v mezi stavu mezi obrazy to jde docela dobře a stav to neniči.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Elen » stř, 24. črc 2013, 07:16

jj máš pravdu, taky mě napadlo, že bych mohla mluvit do diktafonu a nemusela bych otevírat oči:-) Mimochodem, mám pocit, že mě chce mé podvědomí zahltit obrazama, dnes nebudu do snového deníku psát nic. včera jsem přišla z práce, zapla jsem stahování hry na pc a řekla jsem si že než se to stáhne, tak 4hodiny, že si lehnu...jen lehnu, vubec jsem nebyla unavená a probudila jsem se další den chvilku před sedmou hodinou ráno...musela jsem spát 13hodin v kuse (ještě že mam dnes dovolenou), vím , že jsem měla spoustu snů, zčásti si je pamatuju, sčásti ne.-)Nato, že nám před domem dělají kanalizaci a řvou zbíječkama...spala jsem jak mimino:-) A celý dům mi zajímavě vibruje :-)Dobře se na to soustředí:-)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Hypnagogie teorie praxe

Příspěvekod Lama » čtv, 22. srp 2013, 21:39

I to spatne muze byt k necemu dobre :p
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot


Zpět na „Techniky na vyvolávání LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů