Spánková paralýza

Uživatelský avatar
Selena91
Příspěvky: 2
Registrován: ned, 06. bře 2011, 13:49
Kontaktovat uživatele:

Spánková paralýza

Příspěvekod Selena91 » čtv, 02. čer 2011, 15:36

Chtěla jsem se zeptat, jestli by mi někdo nemohl popsat své zkušenosti se spánkovou paralýzou. Zabývám se AC a pomocí hemi-sync CDček The Gateway Experience bych se chtěla do astrální roviny nějak dostat. Než se tak stane, tak sbírám informace. Přečetla jsem si na mnoha místech tohoto fóra o spánkové paralýze, ale nikdo to nepopisuje příliš detailně.
Co jsem pochopila, tak je to vlastne přirozené, tělo si vytváří paralýzu při REM fázi spánku, aby vlastně telo neuskutečňovalo to, o čem se mu zdá. Mnoho z vás popisuje tento jev při svyých pokusech o AC a mně připadá, že bych byla asi k smrti vyděšená, kdyby se mi to stalo a napadá mě vlastně, co když se z té paralýzy neproberu?
Co mám tedy dělat když se to stane? A je to nějak nebezpečné?

Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Spánková paralýza

Příspěvekod nou » čtv, 02. čer 2011, 17:30

ako si sama povedala telo upada do nej prirodzene. takze nebezpecne to urcite nie je. neviem ked sa mne stala prvykrat tak som proste vedel ze to je tato paraliza a snazil sa ju vyuzit na vycestovanie. inak sa odporuca snazit sa pohnut len prstami takto sa da z nej dostat najlahsie.

hlavne nespanikarit myslim ze desive to moze byt pre cloveka ktory o tom este nic nevie.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánková paralýza

Příspěvekod clario » čtv, 02. čer 2011, 18:41

Jj není se čeho bát. Poprvé takový stav vystraší alespoň trošičku snad každého, ale není to nic nebezpečného. Myslím, že právě ATA tu na fóru často doporudčuje zaměřit se na čast těla jako například ty prsty a postupně se rozhýbat a nebo také změnit dechovou frekvenci. Osobně bych raději takový stav využil na to abych se snáze dostal do tranzu, ac či znovu do snu než to přerušovat, ale to je věcí každého z nás. Chápu tvoje obavy, ale opravdu se není čeho bát, s paralýzy se určitě probereš. Zase tak detailní popis toho jak to probíhá asi nedostaneš, prostě se jednoduše nemůžeš hnout a tento stav také často doprovází změněný stav vědomí. Nicméně dokud to sama nezažiješ, tak si to budeš jen těžko představovat. Osobně bych doporučoval nesnažit se sesbírat informace o každém aspektu tohoto fenoménu před samotným začátkem snažení tohoto stavu dosáhnout, ale prostě do toho skočit. Bez samotné praxe si totiž budeš těžko představovat jak to skutečně vypadá a samotná teorie pro tebe bude jen chabou ozvěnou zážitků druhých, která tě sice může obohatit, ale určitě ne tak jako přímá zkušenost samotná.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Selena91
Příspěvky: 2
Registrován: ned, 06. bře 2011, 13:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánková paralýza

Příspěvekod Selena91 » čtv, 02. čer 2011, 20:32

Děkuji za odpovědi.

V tom případě mě taky napadá, myslíte si, že astrální cestování je vůbec přirozené? Kdyby bylo, nebylo by to lehčí?
Na druhou stranu, kdyby nebylo, tak bychom ho museli navozovat asi chemickými prostředky jako drogy apod. Tak jsem se zase zmátla :D

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Spánková paralýza

Příspěvekod Arinat » ned, 05. čer 2011, 10:40

Myslíš, že je chůze přirozená? Myslíš, že je umět psát přirozené, že je schopnost ovládat velkou násobilku přirozená, umět dobře anglicky, vůbec umět mluvit... :-)? Stálo nás spoustu času a námahy se tohle všechno naučit a rozhodně nám to pomohlo k lepšímu pochopení věcí okolo nás. Kdyby člověk měl dělat jen lehké věci, které vyžadují pouze malou námahu a jsou dosažitelné za krátkou dobu, nepřežil by, nevyvinul by se. Kdyby neuměl chodit, mluvit, psát, ... shánět potravu.. nepřežil by. Jenže to my už všechno umíme, tohle jsme zvládli do teď, tak proč nepokračovat dál. Proč nezkoušet "náročnější" činnosti, které mohou být pro nás, právě teď, stejně důležité, jako byla chůze, když jsme chtěli konečně poznat to co se nachází mimo dětskou kolíbku :-)
Pokládal jsem si úplně stejnou otázku jako ty. Je to přirozené? Má se o to člověk snažit?? Odpověděl jsem si, že pokud mě to opravdu zajímá, proč to nezkusit :-), Lidský potenciál je ohromný. Pokud jej chceš tedy poodhalit směle do toho ;) !

mara
Příspěvky: 1
Registrován: pát, 22. čer 2012, 23:13

Re: Spánková paralýza

Příspěvekod mara » sob, 23. čer 2012, 21:39

Me se to stalo poprve vcera. Nevim tedy jestli jsem se moh nebo nemoh hybat (neskousel jsem to). Cele telo mi vibrovalo a hucelo mi v usich. Zkousel jsem ty vibrace prohloubit ale najednou zmizely. Moh by mi nekdo poradit jak takovyhle stav vyuzit (k AC) a popripade jak zaridit aby se to stavalo castej? Dik

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Spánková paralýza

Příspěvekod Lama » ned, 24. čer 2012, 14:21

Ty vibrace to je v podstate tranz v plném vědomí, je to vlastne jen dalsi stav pres kterej se dostanes do 2 těla. A (skoro?) vsechny metody te vedou pres tranz. Takze staci nejakou metodu a jedem :D
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot


Zpět na „Obrana a příprava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů