Demoni v AC

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Demoni v AC

Příspěvekod blaza » stř, 18. čer 2008, 22:12

ja v astralu nebyl...ale vim ze se zde muzou vyskytnout neprijemnosti typu demoni,duse zemrelych,cervi...
POKUD SI MYSLITE ZE DEMONI JSOU SPATNI, POTOM BYCH VAS RAD VYVED Z OMYLU: :arrow:
Démon začne člověku škodit teprve tehdy,když je kolem něho příliš mnoho zla a když člověk sám koná zlo,které se mu mnohonásobně vrací.U démonů se jedná především o bytosti spravedlnosti,což většina lidí neví a myslí si o démonech něco úplně jinýho.Záchrana před démonem je včas si uvědomit své chyby a ovládnout svoji negativní energii.
-myslim si ze zlo se predevsim mnohonásobně vrací u cerny magie :twisted:
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 19. čer 2008, 00:03

blaza: trosku out, ale neco k tem demonum. To ze demon muze nekomu ublizovat je zpusobeno tim, ze ten clovek provadel nebo provadi nejake spatnosti. (zamerne neuvadim ze ma ten clovek mnoho karmy, protoze nekteri z fora na karmicke pole neveri) Ale neni to tak, ze demoni jsou bytosti spravedlnosti, nebo ze nejsou spatni. Oni jsou radi, kdyz muzou nekomu ublizovat, tesi je to, protoze jsou to zle a zdegenerovane bytosti. Ale mince ma dve strany a tak to ma i sve vyhody, protoze diky tezkostem ktere lidem zpusobuji, se lide muzou zlepsit... jenomze kdyz jsou lide prilis ztraceni, nejde to moc dobre.

...nekurte, skodi to zdravi :)

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod jadydadyda » čtv, 19. čer 2008, 15:10

Souhlasím s Georgem. Démoni z toho musí mít nějakej profit.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Brandis » pát, 20. čer 2008, 10:23

Kdyz bych narazil na to tema s Demony ;) s zadnym sem se jeste nesetkal, ale take sem jeste nebyl v atralu, takze nepopiram tedy jejich existenci. Ze vseho ale na co sem do ted prisel mi pripada ze vsechno je takove jak se k tomu postavime. Dam priklad: kdyz budu astralne cetsovat a potkam demona, a v tu samou chvily me napadne ze je zlej ze mi ublizi, demon to udela. Je jako pes ktery vyciti strach a zautoci. Pokud tedy budu presvedcen ze mi neublizi, nebo dokonce naopak, demon se plne podridi mym myslenkam. To je podle me principem vsech magickych stitu, clovek si proste prijde ochranen tak nema strach a tudiz se mu nic spatneho nedeje...
Je mozne aby tomu tak bylo?
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Tidus » pát, 20. čer 2008, 13:23

Brandis: Myslenka ma rozhodne velkou moc a verim, ze to, jak se stavis k veci muze mnohe zmenit. Napriklad proto spousta lidi rika, jak je AC nebezpecne a jini rikaji, jak je bezpecne. Pokud se toho budu bat, tak to na sebe jeste privolam. Prejenom si ale nemyslim, ze pesti prorazim zed at tomu budu verit sebevic. I ten demon je myslici bytost ktera muze byt presvedsena o tom, ze nam ublizit dokaze. Proto verim, ze to nema az tak neomezene moznosti. Verim, ze kazdy z nas je bohem (vsichni jsme stale tim jednim bohem/vedomim) a tak mame v podstate neomezene moznosti. Na druhou stranu to ma i mouch co mi leta kolem hlavy, nebo larva kterou potkam v astralu.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Asanoth » ned, 22. čer 2008, 17:07

No, nevim, ale demoni jsou co jsem slysel dost mocny, takze nevim, jestli by ho nejaky zacatecnicky cestovatel byl schopen o necem presvedcit. Demon neni pes, ale myslici entita :)

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Sunny:-) » ned, 22. čer 2008, 20:53

Entita to sice je, ale tím to asi tak začíná i končí. :)

Astrál je ..velký, dosti velký.. možná nekonečný a jako takový má různé řekněme vibrační úrovně. Jsou nižší, kde se ve svých stále dokola omílajících dramatech zdržují někteří již zde zemřelí lidé, kteří se nebyli schopni ještě probudit a stále si myslí, že jsou živí. Utápí se zde ve všem, co naplňovalo jejich život zde, a to tak dlouho, dokud si jednoho dne neuvědomí, co je skutečné. Jsou zde i různé negativní bytosti.. démoni.. larvy.. jak je libo, ale kolem a kolem jsou to stále nějakým způsobem entity. Některé z nich mohou využívat naší energie k vlastnímu obohacení. Tak jako tak jsou to ale spíše taškáři.
Ale více než dost záleží na tom jak vy sami si definujete svět, jestli jsou to pro vás silné všeho schopné bytosti.. svým strachem to takové učiníte.. Pokud jsou pro vás jen neškodní trumberové, kdy každý z vás si jde po svém.. bude to tak. Vše určujete vy a váš strach, vaše celkové pojetí okolního světa. To je v tomto ohledu to hlavní. :)

Kdysi jsem poznal lidi, kteří prováděli pravidelně rituály, které je dostali takovým zvláštním způsobem do astrálu a zde poté pořádali hony na démony. Velmi často se vydávali je takto zabíjet a ničit a prováděli to v zájmu ochrany všech dobrých lidí, aspoň si to mysleli. Jednou jsem šel "na hon" s nimi a jednoho jsme skutečně porazili. Brzy jsem si ale uvědomil, že se mýlí v celkovém pojetí.

V rámci rovnováhy všeho mi přijde správné, že jsou zde jak "dobré" bytosti, tak "špatné" bytosti. Schválně jsem to napsal v uvozovkách, protože co je vlastně dobré nebo špatné?.. Je to jen ve vztahu k nám a našemu nízkému stupni běžného vědomí. Na vyšší úrovni není dělení na dobré a špatné.. prostě to je. Koneckonců se přímo nabízí spojení s energií, je dobrá i zlá, ale kolem a kolem pouze energie. Ať potkáme to či ono, vždy z toho můžeme získat nějakou zkušenost a posunout se dál a to je to hlavní.
Jak je vnímám nyní? Beru je neutrálně, jednoduše jsou. Mají nižší vibrační úroveň, takže na ně především narazí člověk v "nižších světech", ale nemusí na ně narazit vůbec ..jsou různá pojetí různé definice. Skloubením všech člověk dosáhne asi nejvyššího stupně uvědomění, co jsou vlastně zač. :) (Teď mám na mysli třeba i psychologický model v rámci jehož jsou to pouze části nás samotných. :) ) /každopádně to jak je budete vnímat v rámci své "definice světa" bude hlavním bodem, podle kterého se bude určovat vše./

Tak jako tak na tom co jsou zač nesejde, důležité je zbavit se strachu (celkově pro duchovní vývoj) a brát věci jednoduše jako různé zkušenosti a z nich něco teprve skládat dohromady. :)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Heimdall » stř, 23. črc 2008, 00:41

No, nevim, ale demoni jsou co jsem slysel dost mocny, takze nevim, jestli by ho nejaky zacatecnicky cestovatel byl schopen o necem presvedcit. Demon neni pes, ale myslici entita :)
Slyšel jsi někdy slovo "Demokracie", myslím že ano, znamená to vláda lidu, neboj nedělám si z tebe srandu, jsi určitě chytrý, já jen že by sis to měl představit asi pod tímto pojmem, než něco světu sdělíš. Tvé chápání světa, může být jiné, než chápání světa někoho jiného, každý si volí své, jediné v čem se to od Demokracie liší, je to, že maximální počet hlasů nerozhoduje o končném výsledku, to by potom byl jeden Bůh a jeden Kristus, jedna pana Marie a na paty by jim šlapal Aláh, jesi víš o čem mluvím, proto prosímtě nemluv o tom co jsi slyšel, případně o tom, co jsi zažil(jakože tě pozoruju o démonech zatím jen diskutovat) jako by to bylo absolutní, absolutní je jen vůle jednotlivce...

Uživatelský avatar
Silver
Příspěvky: 18
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 23:32

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Silver » stř, 23. črc 2008, 15:13

Jak vůbec vznikají démoni?... Jak se dají zničit a tak ? ... Vědět o nich co nejvíc, přece pomáhá zbavit se strachu..
When a rich wage war it's the poor who die.

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Asanoth » stř, 23. črc 2008, 18:24

No, nevim, ale demoni jsou co jsem slysel dost mocny, takze nevim, jestli by ho nejaky zacatecnicky cestovatel byl schopen o necem presvedcit. Demon neni pes, ale myslici entita :)
Slyšel jsi někdy slovo "Demokracie", myslím že ano, znamená to vláda lidu, neboj nedělám si z tebe srandu, jsi určitě chytrý, já jen že by sis to měl představit asi pod tímto pojmem, než něco světu sdělíš. Tvé chápání světa, může být jiné, než chápání světa někoho jiného, každý si volí své, jediné v čem se to od Demokracie liší, je to, že maximální počet hlasů nerozhoduje o končném výsledku, to by potom byl jeden Bůh a jeden Kristus, jedna pana Marie a na paty by jim šlapal Aláh, jesi víš o čem mluvím, proto prosímtě nemluv o tom co jsi slyšel, případně o tom, co jsi zažil(jakože tě pozoruju o démonech zatím jen diskutovat) jako by to bylo absolutní, absolutní je jen vůle jednotlivce...
No, nevim, ale demoni jsou co jsem slysel dost mocny, takze nevim, jestli by ho nejaky zacatecnicky cestovatel byl schopen o necem presvedcit. Demon neni pes, ale myslici entita :)
vskutku, vsechna tato slova vyjadruji mou absolutni jistotu a neprijimani jineho nazoru... Ano, uznavam, ze jsem zcela bezohledne a totalitnim stylem prednesl myslenku, ze demon neni pes. Za to se vsem pritomnym, kteri povazuji demona za psa, omlouvam, a jejich nazor, ze demon=pes, plne respektuji, ackoliv k nemu nemam prilis blizko a muj nazor je zcela rozdilny.
vazne nevim, proc jsi tohle napsal. no nic.

Uživatelský avatar
Zack
Příspěvky: 46
Registrován: úte, 22. črc 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Zack » stř, 23. črc 2008, 18:33

On tim asi chtel naznacit, ze nam vsechny sve nazory podavas moc absolutne :-) jako ze: "proste tak to je a ja to vim nejlip" bez toho aniz by jsi mel praxi za sebou.
Ja se do tebe nenavazim jen si myslim, ze tak nejak to myslel a musim s nim v tomto souhlasit :oops: :)
Always look on the bright side of life.

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Asanoth » stř, 23. črc 2008, 19:02

a vis, proc vsude pisu "ne, nemel jsem AC", pouzivam fraze jako "nevim", "nejsem si jistej", "podle me" atd atd? :) Vis, proc jsem nahore v citaci uvedl nektera slova tucne? ;)
nehlede na to, ze i kdybych to nepsal, mohli byste pochopit, ze jde o muj nazor ;) ty jsi ted napsal neco, co je vlastne uplne to same, proste podavas svuj nazor bez jakehokoliv "pokud mate jiny nazor, respektuji jej".

jen pro presnost:
jo, k te jedne praxi: mam dojem, ze nejlepsi bude jich vyzkouset vic, a pak si vybrat, ne?
mam dojem tedy vyjadruje, ze JA osobne mam ten dojem, nikoliv ze ho mate i vy
sunny to rekl pekne :)
neni nahodou nesmrtelne dite, budhovo telo, merkaba a ty kruhy a vsechny tyhle veci z vnejsiho pohledu tataz vec? nad tim bych premyslel :)
ten otaznik na konci vyjadruje, verte ci ne, otazku ;)
jinak, myslim, ze cilem vsech kultivacnich praktik je dosazeni nejakeho stupne dokonalosti.
myslim vyjadruje, ze si to myslim, ne ze si to myslite i vy
Jinak bych rozhodne za vsim nehledal magii, astral, demony, duchy atd.
podminovaci zpusob, to vam nic nerika? ;)

vybral jsem z privnich peti az sedmi(nevim presne) prispevku, na ktere mi padlo oko.

uznavam, ze ne vzdy pisu tyhle veci, ale rozhodne nemyslim, ze je pise kdokoliv z vas absolutne vsude. nemuzes tedy rict
vsechny sve nazory podavas moc absolutne
. Takze fakt nevim, co na me Heimdall vidi, a uprimne, nechapu, proc rozbira demokracii, nebot demokracie funguje prave tak*, ze vetsina ma pravdu a fungovala tak vzdycky, nemyslim si(pozor, JA OSOBNE SI NEMYSLIM, NE, ZE SI TO NEMYSLI BRANDIS!!! ;) ), ze v Athenach se dochazelo ke kompromisum, nebot vlada lidu je vlada velkeho poctu lidi, kde se kompromis hleda velmi tezko. Tudiz nevim, proc to psal, nehlede na to, ze psal carky tak zmatecne, ze jsem se ve vyznamech vet parkrat lehce ztratil a pote, co jsem zjistil, ze se zrejme snazi vyjadrit, ze muj nazor se lisi od demokracie tim, ze "maximální počet hlasů nerozhoduje o končném výsledku" a zacal do toho michat nabozenstvi, ktere v demokracii dle meho nazoru s politikou nesouvisi(teokraticke vlady zpravidla nebyvaji demokraticke) jsem usoudil(Ja jsem usoudil, ne ATA ;) ), ze tento text je PODLE ME (z politologickeho, gramatickeho, psychologickeho, stylistickeho** a pro me osobne i z faktickeho hlediska) zcela "nic moc", rekl bych az nezajimavy(jasne ,nabizi se otazka proc ted kuli nemu pisu takhle dlouhej prispevek ;) ) ;)
Pokud se na me ted sesypete jako vosy, dobre, ale spise prosim nejakeho moda, aby to presunul nekam do Tlachani a tam to klidne zamknul ;) nebdu vas obtezovat svymi vylevy, byl by to mc dlouhy ;)
hoj :)

*nepsal jsem nic jako "podle me", protoze jsem zduvodnoval co JA nechapu ;)
**pokud me nekdo chce sjet za moji stylistiku, napriklad za 3x "že" za sebou, ma moznost ;)

Uživatelský avatar
Zack
Příspěvky: 46
Registrován: úte, 22. črc 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Zack » stř, 23. črc 2008, 19:25

Ano, ano. Me je jasne, ze vsude pises - nemel jsem AC, nevim atd. Spis me trochu vadilo (muj osobni pohled na vec :-)) jak si obcas trochu tvrdohlave stojis za svym (myslim treba s tou ochranou) a kdyz se vetsina AC cestovatelu schodla ze postaci cista mysl, tak ty jsi stale oponoval. (jasne to neni vubec na skodu, ze si stojis za svym nazorem jen se zkus oprit i o jine zdroje :-)) Jinak ja sam si myslim, ze pokud clovek citi, ze jej ochrana opravdu ochrani tak je idealni si ji udelat. (vim, ze tlacham trochu z cesty, promin)
Ja jsem tou absolutnosti v tvem projevu myslel spise zatvrzelost ;)
Always look on the bright side of life.

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Asanoth » stř, 23. črc 2008, 22:17

jasne, v pohode, me spis udivilo, co napsal heimdall.
kazdopadne, jak rika Tidus, nemuzu prece verit vsemu co si kde prectu :) Navic predpokladam, ze pokud AC ma prijit, tak prijde, treba az budu unavenej a lehnu si ;) uz se o nem nesnazim, ani o nej prilis nestojim :)
Ovsem stojim za tim, ze to muze byt nebezpecne :)

Uživatelský avatar
Zack
Příspěvky: 46
Registrován: úte, 22. črc 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Zack » stř, 23. črc 2008, 23:33

Jak jsem kdesi cetl - zabit se muzete i vidlickou :D takze ochrana se konec koncu vzdy hodi :-) (pokud chces ;) )
Myslim, ze tu uz neni zadny rozpor :-)
Always look on the bright side of life.

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Heimdall » čtv, 24. črc 2008, 00:11

to Asanoth: Nemusíš hned dělat vědu:), nechtěl jsem tě urazit, nebo se nějak navážet. Jen sem chtěl podotknout, že z tvého pohledu, nebo třeba z pohledu magicka může být démon myslící entita a z pohledu třeba chaota jen "pes" stvořený lidskou fantazií. Myslel jsem konkrétně tvůj příspěvek, kde jasně říkáš : "Demon neni pes, ale myslici entita :)", bez ohledu k předešlé "neabsolutní" větě je tato více než absolutní.

Ps1: Ještě k té demokracii. Neprobíral bych to tak do deatailů, tento termín sem jen použil, abych přiblížil situaci, jelikož se jedná o způsob vlády, kde rozhoduje maximální počet hlasů obyvatelstva(v našem případě se jedná o "životní názor")(a tím jsem chtěl také naznačit, že zde právě většinový názor neplatí). A rozhodně je zcestné, když říkáš, že v demokracii má právě ta většina pravdu, neboť to je pravým opakem demokracie. Demokracie je o tom, že té určité zemi se jedná podle nejvetšího počtu "jednotlivých pravd" každého jedince. Jde pouze o to, že pravdu má každý svou. Možná ti přijde, že sem se toho chytil a snažím se na tom najít co nejvíc, ale tvrzení, že demokracie funguje na principu toho, že má každý z přesily pravdu je velice nedemokratické:D. (pokud jsi teda nemyslel většinu jako všechny volící, ale většinu jako "sdružení" lidí v přesile ve svém hlasu proti zbytku z veškerenstva:D).

Ps2: K tomu náboženství, můj výrok:to by potom byl jeden Bůh a jeden Kristus, jedna pana Marie a na paty by jim šlapal Aláh jen potvrzoval to, že se zde nejedná o demokracii. Chtěl jsem naznačit, že konečný výsledek "životních názorů"(v tomto případě náboženství) nerozhoduje o tom, že bude také jediným pro všechny, to by potom na světě vládlo Křesťanství a každý by byl křesťan, což samozřejmě není pravda, i přesto, že je křesťanství nejrozšířenější. No a to že by jim na paty šlapal Alláh, byla jen stylisticko-sarkastická připomínka k tomu, že Islám je hned na druhém místě za křesťanstvím v počtu jeho přívrženců.

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Demoni v AC

Příspěvekod IamI » úte, 29. črc 2008, 21:43

Hlavní problém je, co vlastně pokládáme za "démona".
Z mého pohledu - podotýkám že nemusí být správný - jsou démoni astrální manifestací základních principů a vzorců (způsobu interakcí) universa se sebou samým. Universum zde uvádím zcela alibisticky - dost těžko se totiž definuje co do něj patří a co ne :-? .
Takže třeba otázka zda je možné démona zabít - zničit musí znít odpověď že nelze.
Pokud se na démonoligi podíváme z tohoto úhlu, možná se objeví trošku jiné možnosti jejího využití.
Berte to prosím spíš jako impuls k zamyšlení, ne jako nějakou definici nebo pravdu.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
Cody
Příspěvky: 19
Registrován: ned, 22. čer 2008, 19:24
Bydliště: Praha, Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Cody » stř, 30. črc 2008, 12:21

Hlavní problém je, co vlastně pokládáme za "démona".
Z mého pohledu - podotýkám že nemusí být správný - jsou démoni astrální manifestací základních principů a vzorců (způsobu interakcí) universa se sebou samým. Universum zde uvádím zcela alibisticky - dost těžko se totiž definuje co do něj patří a co ne :-? .
Takže třeba otázka zda je možné démona zabít - zničit musí znít odpověď že nelze.
Pokud se na démonoligi podíváme z tohoto úhlu, možná se objeví trošku jiné možnosti jejího využití.
Berte to prosím spíš jako impuls k zamyšlení, ne jako nějakou definici nebo pravdu.
Poukazuješ na rozdíl v pohledu psychologickém a démonologickém.
Nothing is true, everything is permitted

Leon
Příspěvky: 79
Registrován: čtv, 24. črc 2008, 18:25

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Leon » úte, 05. srp 2008, 13:13

"demon neni pes ale myslici entita". Jen tak vedle bych podotkl ze pes je taky myslici entita. Alespon podle toho co je mi znamo. Co jsem ale studoval za pripady setkani s demony, tak slo casto o terory bezduvodne a skoro na nevinne lidi. Muj nazor bude podobny ze demon nebude spravedliva entita. Kazdopadne si myslim ze se vsichni shodnem ze knfontace s demony je nebezpecna vec a ze kazdy kdo i tak si chce neco zacit by si mel o nich neco zjistit. Budte zdravi na mysli duchu i tele. [sorry za interpunkci mam americky laptop]

Uživatelský avatar
Cody
Příspěvky: 19
Registrován: ned, 22. čer 2008, 19:24
Bydliště: Praha, Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Demoni v AC

Příspěvekod Cody » úte, 05. srp 2008, 14:17

"demon neni pes ale myslici entita".
Tvrdit že pes nemyslí, je výraz opravdu hodný zamyšlení nad autorem (Sic!). 90% lidí co tvrdí že se setkali s démony si buď vymýšlí nebo to jsou magoři. ale démonické inteligence mají určité vzorce chování ze kterých se nemohou moc vymanit. ale co to máš jedno, stejně je to jen akademická debata, nikdo se tu z démonem nesetkal...
Nothing is true, everything is permitted


Zpět na „Obrana a příprava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů