Synestezie

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Synestezie

Příspěvekod ATA » pát, 03. říj 2014, 14:24

From Youtube.com
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Synestezie

Příspěvekod ATA » pát, 03. říj 2014, 14:28

Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Synestezie

Příspěvekod ATA » pát, 03. říj 2014, 14:31

Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Pali
Příspěvky: 8
Registrován: úte, 03. zář 2013, 10:40

Re: Synestezie

Příspěvekod Pali » čtv, 13. lis 2014, 16:33

Myslím že tento jav je oveľa bežnejší ako si myslíme. Pretože sa však nesústreďujeme na tieto jemné prejavy, a sme sústredení na "problémy" v bežnej/hrubej realite, väčšinou ich nezachytávame.
Je to podľa mňa podobné ako s halucináciami rôzneho druhu - najčastejšie je asi cítenie pachov ktoré v skutočnosti nemáme ako cítiť.

Oba efekty podľa mňa úzko súvisia s informačnou podstatou všetkých realít/dimenzií a všetkého diania v nich.

Informácie sú v podstate nefyzické a nehmotné. Kniha obsahuje symboly na papieri, ktoré sa skladajú do sústav symbolov vo forme "slov" a tie sa skladajú do sústav vo forme "viet", "odstavcov" a "kapitol".

Samotné písmená sú len dáta. Stávajú sa informáciou až keď ich interpretuje nejaké vedomie. Preto sú všetky informácie v našom vedomí striktne subjektívne. Dve odlišné vedomia/bytosti môžu na základe svojich doterajších poznatkov spojiť obsah knihy do úplne odlišných významov. Obvykle je obsah knihy interpretovaný najpodobnejšie dvoma bytosťami z podobného zázemia/kultúry a najodlišnejšie sú interpretované bytosťami s odlišných zázemí/kultúr/realít.

Synestézia alebo halucinácie sú podľa mňa pekným príkladom toho, ako sa informačná podstata subjektívneho prežívania reality prejavuje v tejto "fyzickej" realite.
Táto naša "fyzická" realita má v skutočnosti oveľa plynulejšie prechody ako si mi ľudia pripúšťame v našom uvažovaní. Mám na mysli prechod medzi nefyzickou a fyzickou úrovňou diania, dobrým a zlým, príjemným a nepríjemným, čiernou a bielou, ...

Mi ľudia si vytvárame pomyselné "škatuľky" vo forme konceptov, cez ktoré uvažujeme o veciach.
Interpretácia dát vedomím a transformácia na informáciu je však nesmierne rôznorodá a jediné na čom záleží je výsledok:
- nezáleží či má niekto spojený sluch a chuť
- nezáleží na tom či sa to volá Synestézia alebo či to ostane nepomenované

Záleží len na tom, ako to ovplyvní život a rozhodovanie sa (zámer+motivácia) jednotlivca, ktorý takéto niečo zažíva v informačnom toku spracovávanom jeho vedomím.

Takže otázka čo a načo je synestézia (ktorá v tomto vlákne ani nebola formulovaná) je podľa mňa nesprávna otázka. Jediné na čom záleží je výsledok na človeka ktorý sa tým zaoberá. Ak ma zaoberanie sa touto témou zavedie k vedomému vyvolávaniu synestézie alebo halucinácií, znamená to isté zvládnutie nefyzickej reality a to umožňuje odkrytie obrovského množstva nových tém a otázok.

Zaoberanie sa synestéziou u druhých ľudí nám umožní prejavovať zámer+motiváciu a možno s štúdiom tejto "diagnózy" vytvára priestor pre väčšiu otvorenosť, uvoľnenosť a akceptáciu nevedomosti a neistoty. Alebo to môže vytvoriť frustráciu v snahe vytvoriť si tieto efekty silovo a aj z toho sa dá veľa o sebe naučiť z výsledkov.


Zpět na „Metody pro práci z podvědomím a modely jeho fungování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů