Strach a jeho ovládnutí

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Strach a jeho ovládnutí

Příspěvekod Sunny:-) » sob, 02. srp 2008, 00:50

Opět zde na začátek uvedu jeden příspěvek a poté širší rozebrání, jak se věci mají.
Kea: Strach je mým momentálním tématem. Myslela jsem si, že se s ním stačí vypořádat jednou a ono ne - vleze pokaždém když najde malinkatou tmavou skulinku. Brzdíme a zavírá cestu - dokonce se mi zdál sen, kde jsem šla dokoce a v polovině jse se zastavila, zavřela oči a nemohla jít dál, jelikož jsem si myslela že ten kopec je tak strmý, že ho nevyjdu. Jak se zbavit strachu?
Ideálním místem jsou proto tvé vlastní sny či LD.

Uvedu lehce příklad pro lepší pochopení, proč hovořím i o snech. Bude se mi "zdát", že jdu ulicí a vše je jak má být, jenže najednou se za mnou objeví nějaký člověk a ten mě začne pronásledovat. Mám z něj hrůzu, vím, že mi chce ublížit a tak se dávám na zběsilý útěk, jenže on pořád za mnou. Strach mě pozvolna začíná ochromovat a moje hrůza a děs mi pořádně svazují nohy..

a teď je moment, kdy je to na tobě jestli se skutečně vložíš do celé věci nebo nikoliv.

..Můžeš buď pokračovat do snu až do probuzení s tlukoucím srdcem, energií v pytli a strachem znovu usnout..

..a nebo se přímo v tento okamžik postavíš pořádně na vlastní nohy a řekneš si "co mě má pronásledovat..(to či ono)", přestaneš utíkat a postavíš se mu čelem a s naprostým odhodláním naopak budeš připravená "natrhneš zadek" ty jemu. V tento moment se i běžný sen okamžitě mění v LD, protože přestáváš být bezcílně vláčenou loutkou, ale jednáš přesně tak, jak chceš nezávisle na všem okolo. Hlavním motorem je ale odhodlání skutečně se postavit jakémukoliv strachu a natrhnout mu takříkajíc půlky. :)

Jak je již patrno z toho, co jsem napsal, úzce to souvisí s tvým plným rozhodnutím "nedat se" a bojovat s tím za každou cenu. Také se zde dá dokonale zužitkovat hněv (koneckonců co si vůbec dovoluje tohle tě strašit a brát ti energii?!), ten ti dá potřebnou sílu a razanci a hned uvidíš, jak tvé děsy a noční můry budou prchat. :)

Když se bojíme, veškerá naše energie přechází přímo ve prospěch toho, čeho (koho) se bojíme a tím to ještě více posiluje. (takže má více síly; případně si přitáhneme tu danou situaci atd) Z tohoto důvodu je důležité nebát se, skutečně se rozhodnout s tím skoncovat a také to udělat. Vyzvat na souboj vše co máš uvnitř a chtělo by ti brát energii.

Již z tohoto příspěvku je patrné o čem mluvím i z hlediska energie,
bojíš se - cítíš se bezbranně, nemůžeš nic dělat.. nemáš energii..
postavíš se svému strachu - okamžitě zmobilizuješ veškerou svou sílu a nemilosrdně se zbavíš veškerých "zábran"/strachů/, které by tě chtěli energeticky vysávat.

Základ je ale v pevném rozhodnutí a zažehnutí vnitřního ohně, nedat se a bojovat. Každý z nás má plnou sílu zvládnout cokoliv na co narazí, jen náš strach rád maluje velkolepé obrazy jeho velikosti a síly. Ve skutečnosti, pokud nezíská energii od nás, je méně než nic. Jednoduše přestane existovat. /Platí jak pro strach tak i různé fóbie atd/

Hodně zdaru všem a nedejte se. ;)
Sunny:-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Strach a jeho ovládnutí

Příspěvekod Asanoth » ned, 03. srp 2008, 20:26

Velmi zajimave a poucne, ale... ;)
..a nebo se přímo v tento okamžik postavíš pořádně na vlastní nohy a řekneš si "co mě má pronásledovat..(to či ono)", přestaneš utíkat a postavíš se mu čelem a s naprostým odhodláním naopak budeš připravená "natrhneš zadek" ty jemu.
Tohle jsem nepochopil. :)
Jak?

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Strach a jeho ovládnutí

Příspěvekod Sunny:-) » ned, 03. srp 2008, 21:16

Není na tom žádná věda, jednoduše vaše pevné rozhodnutí způsobí, že vás v tento moment vaše vědomí "tam" probere do fáze LD a skutečně se mu postavíte.
Musíte být proto ale skutečně niterně rozhodnuti, doslova to musí být ve vás. Čehož dosáhnete pevným rozhodnutím zde. /Poté když se objeví něco, co se neslučuje s tím, co chcete, okamžitě vás to probere/.
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Strach a jeho ovládnutí

Příspěvekod IamI » ned, 03. srp 2008, 22:24

Ovládnout strach, určitě je to užitečné. Nicméně mě připadá moudřejší strach pochopit. Strach je totiž jakýsi mezismysl, nebo jak to říct, pocit který dokáže zprostředkovat něco negativního, co normálními smysly nemůžeme zachytit.
Pokud dokážeme strach vnímat a analyzovat ho a pochopit, máme k dispozici další informace navíc, které nám mohou pomoci rozhodnout se. Tohleto platí dvojnásob v astrálu, kdy strach nebo jeho opak, signalizuje rozdíl vnitřní kvality nás a našeho okolí. Informace tu tedy je, a je jen na nás, jak s ní naložíme.
Toto samozřejmě platí pro lidi, co už si sami v sobe udělali aspoň trošku pořádek.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Strach a jeho ovládnutí

Příspěvekod Sunny:-) » pon, 04. srp 2008, 00:23

Když mluvím ve svých příspěvcích o strachu, mluvím spíše o onom paralyzujícím a oslabujícím prvku, který nás plně energeticky vysává a ochromuje.
Toto bych poté spíše nazval jako vnímání energie či intuice. Máš ale pravdu, že se strachem a jeho "vyšší" podobou to souvisí také. /trochu jiná terminologie v různých systémech/
Každopádně abychom nemátli úplné začátečníky, tak zůstanu u původního a nejrozšířenějšího významu pro slovo strach a tím je ono "vysání energie", kterému zde chceme zamezit.
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Strach a jeho ovládnutí

Příspěvekod ATA » pon, 04. srp 2008, 01:48

Ješte k tomu LD a zbavováni se strachu v něm v pozdejšich fázich je lepši se snažit strach/utok pochopit než přímo bojovat.Muže me tak přimo zjistit co je jeho podstatou a učelem muže nas to předem upozornit na ruzné problémy co se v psychice odehrívájí.Bohužel realizovat tohle v parxi už je horší jak už psal sunny 1 krokem je se strachu postavyt mužete si traba predstavyt situaci jak vás nekdo pronásleduje a stále utikáte pak se rozhodnete postvyt mu a začnete s ním bojovat po čase ale prijde dalši uvedoměni že ten boj vlastne nemá žádný smysl že už nad namy strach nemá žadnou moc a misto boje se ho mužete začít vyptávat na jeho podstatu učel bud vám odpový nebo vás rozseká na kousky.Mě se přihodila ta druhá možnost :D proste sem tam stál a umíral tady se najednou vynoři dalši strach a to strach ze smrti a začnete se znovu bránit ale cilem je se jen poddat a sedovat pokud se vám to povede mate z velké části máte vyhráno je tam duležity si zachovat uvedomní že se vam nemuže nic stát že ste víc než tělo (i dyž v tomhle připadu jen snový).Pote sem v snu umřel a vzanšel sem se nad svým snovým tělem a jen nezaujate sledoval dokonce sem nepocitovat ani žádnou zlobu nebo neco takového.Nakonc to nejtžšši previst tohle uvědoměni z LD do reálného světa ale samozdřejme zachovat si pud sebezáchovy tady slo jen o to zbavyt se strachu která zatemnuje vaši mysl a paralizuje vás.

Tohel se mi povedlo asi jen 2x vetšinou bojuju proste ve me jeste zustáva zloba že me chtel nekdo zničit a du semupomstít nebo to beru jako zábavu a priležitost pro vyzkouseni schopnosti v LD
aspon už vým že je něco výc .hold čeká me jeste dlouhá cesta.

Nejhorši je fáze umiráni bolest je vetšinou zatracene realná ne že by byl zas takovej probelm ji ztlumit nebo se vylečit je to proste boj z pudem sebezáchovy jedním z nejsilnejšich pudu co máme.

Je zede docela zajimvá spojitost z šmanskou iniciaci kde sman prožije roztrháni těla nebo nejakou jinou smrt aby se mohl zrodit v nové podobě
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů