Něco málo o AC než začnete

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Něco málo o AC než začnete

Příspěvekod Sunny:-) » pát, 01. srp 2008, 18:05

Dnes jsem se rozhodl na jednom fóru, které se AC primárně nezabývá, uvést "kratší" článek, co a jak předtím než začnete cestovat. Zároveň s tím jsem si uvědomil, že zde vlastně nyní nemáme vůbec žádné info v podstatě o všem.. Takže sem aspoň pro začátek zkopíruji, co jsem napsal jinde. Veškeré nejasné aspekty můžeme rozebrat hlouběji a v případě potřeby z nich udělat vícero témat.

Astrální cestování je kolem a kolem spíše takový běh na dlouhou trať. Než prvně vycestujete a začnete "prozkoumávat" hlubiny astrálu, očekává to od vás jistý "duchovní rozvoj" (trochu zavádějící.. vím). Tím mám na mysli, že budete vědět proč skutečně chcete cestovat a bude ten váš důvod natolik pádný, že vám bude stát za klidně denní cvičení nijak neomezené časem. (např. budu cvičit měsíc a když nic, tak jdu od toho ..jaksi nepřipadá v úvahu)
Jednoduše prvním krokem je se skutečně rozhodnout a jít tudy s nezlomným úsilím, ať již to bude trvat jakkoliv dlouho.

O různých technikách a způsobech "jak na to" už jsou popsány stohy webových stránek, osobně ale můžu doporučit již zde zmíněného Marlitana. Když jsem začínal, tak to byl můj jediný zdroj informací a bohatě to stačilo. Naopak si myslím, že přemíra informací zde spíše škodí. Na netu se pohybuje mraky lidí, kteří nikdy ani nevycestovali, ale rádi šíří své "100% rady a tipy jak na to", které nalezli na X webech, které se ale na skutečnosti nezakládají ani za mák. (naopak vás to spíše spoutává a zvětšuje váš strach atd)

Hodně podstatné je odpoutat se od spousty mýtů a balastu, který se okolo AC nabalil a učit se spíše ze svých přímých zkušeností a zážitků, ať již budou úspěšné nebo nikoliv (i z neúspěšného cvičení se můžete mnohé naučit - aspoň to nebude ztrátou času ;) ) Váš výchozí bod tak hledejte uvnitř, ve vás a vašich zážitcích (LD, AC) a nikoliv vně.

Tudíž když to lehce shrnu, tak pokud se skutečně chcete naučit AC, tak je prvním krokem skutečné rozhodnutí, za kterým si budete stát. Informace stačí bohatě ty základní (viz Marlitan) a poté už je vše vyloženě na vás a hlavně vaší praxi.

Pokud chcete dosáhnout AC máte víceméně na výběr ze dvou možností, buď budete cvičit příslušné techniky nebo to vezmete i přes ovládnutí LD (můžete u toho cvičit taky, ale dosažení AC se víc než zkracuje). LD je sen, ve kterém si uvědomíte, že sníte, "probudíte se" v něm a zároveň ho budete moci plně ovládat, měnit.. (vědomě) Pro mnoho lidí je velkým lákadlem, protože si zde můžete vyzkoušet cokoliv chcete a to bez nějakých větších postihů ..než kdybyste totéž chtěli dělat tady. Zjednodušeně řešeno LD je jakýsi "simulátor"/"trenažér", kde můžete vše a jste jakýmsi "bohem" prostoru okolo vás. (můžete ho měnit, můžete blbnout s čímkoliv chcete.. atd) Zároveň LD je jakousi "mezistanicí" v půli cesty před AC.

Dosáhnutí LD není nijak náročné a je v krátkém časovém horizontu dostupné pro takřka kohokoliv. Stačí mít aspoň trochu nějaký vnitřní stimul, motivaci.. psát si deník na sny (to je základním pilířem; ihned po probuzení si zapsat vše co si vybavíte ..sny, LD ..cokoliv) a občas k tomu přidat nějakou autosugesci a máte víceméně vyhráno. (kdo bude chtít může samozřejmě přidat nějaké testy reality apod.) Ač se LD může jevit jako čistě "brak" z vaší hlavy a čirá fantazie, kde můžete cokoliv a k ničemu hodnotnému to není, tak i LD může nastavovat každému z vás zrcadlo do vnitřku vás samotných (stejně jako i sny). Můžete hlouběji začít nahlížet na sebe i své skutky, proč děláte to, co děláte a setkáváte se tam s tím či oním atd. Nehledě na to, že oproti obyčejnému snu, zde již může docházet k určitým kontaktům s vnějším astrálem. Když bych to přirovnal pro lepší pochopení, tak sen je váš soukromý plácek, kam vám nikdo nevleze a vyloženě se tak potýkáte se vším možným z vaší hlavy či vašeho podvědomí. LD je už poněkud větší plácek, který vám nabízí mnohem větší možnosti ve všech oblastech. Je sice stále ještě vaším "soukromým pozemkem", ale protože už jste si trochu rozšířili vědomí, můžete i v něm již navázat kontakt s vyššími bytostmi a celkově se učit o mnohem hlubších věcech a aspektech všeho okolo. (záleží, co zde ale chcete dělat a proč jste LD vůbec chtěli dosáhnout) Zvládnutí LD je řádově v rámci dvou týdnů max měsíce. /Mimo jiné LD je dokonalým místem, kde se můžete zbavit vašeho strachu či fóbií, které by vás v AC dále mohli brzdit/

Začátek vaší cesty k AC je v pevném rozhodnutí skutečně se vydat tudy a poté už vám nestojí nic v cestě, abyste nezačali skutečně cvičit, večer klidně i cvičili LD a začali si psát deník a bedlivě zkoumat již i vaše "normální" sny. (kde je ale třeba je zapisovat ihned pro probuzení) Po ovládnutí LD je již jen otázkou času a míře vašeho celkového uvědomění a "připravenosti" než dosáhnete AC.
Tímto vším chci tak lehce načrtnout, že samotné AC není jen cesta, kdy si "lítáte kde chcete" a naučíte se to lusknutím prsty, ale je to duchovní cestou a proměnou vás samotných. Ať již začnete jakkoliv, vaše cesta a zážitky vás postupem času budou vzdělávat v mnoha oblastech a "zacelí" vám tak chybějící díry až budete skutečně na AC připraveni a také ho dosáhnete.

Děkuji a přeji všem hodně zdaru ve cvičení. ;)
Sunny:-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Ovládnutí svého strachu a myšlenek

Příspěvekod Sunny:-) » pát, 01. srp 2008, 22:59

Na tom druhém foru, mi poté reagovalo pár lidí a nakousli tak jednu věc, kterou je potřeba si uvědomit. Nejlepší proto asi bude, když sem udělám citace a zmíněné posty sem dám a ještě k tomu uvedu nějaké info.
Kea: Mám podobnou zkušenost jako Jožka. Cvičila každý večer - technikama např. propadnutí se postelí, houpání se nebo představovat si před očima určité symboly, které ten stav vyvolali. Ta poslední technika mi fungovala nejlépe. V podstatě nejdál jsem se dostala do stavu, kdy máš otupělé, lehké tělo a hučení v uších pak přišelo leknutí a někdy jsem u toho usnula.

Ale přesně jak říkal Jožin tak doporučuju uzemnění, jelikož bez toho pak nemusíš mít daleko do blázince. Stávalo se mi přes den, že když jsem si sedla a neuvědoměně uvolnila - začala jsem se cítit výš než jsem seděla - vypadá to že je to skvělý, ale když se to stane v situaci, kdy to není nejvhodnější např. pracovní pohovor. Zároveň se můžeš napojit ne nějaké informační pole nevím jestli to správně pojmenovávám, ale nikdy jsem moc nevěřila na duchy a právě v téhle době se mi stalo přesně na Samhain - to jsem poprvé slavila a dala za okno velikou svíci, kterou jsem nechlala hořet celou noc. V noci se mi zdáli dva sny v nichž jsem prožila smrt dvouch mladých lidí - nebyl to klasický sen - věděla jsem, že jde o něco jiného - dodnes je mám zapsané. Druhý den jsem se na netu podívala na stránky nějakého pořadu co vysílají v televizi a pátrají tam po ztracených lidech. Ty lidi tam byly - vytiskla jsem si to, ale na policii jsem nemohla jít, jelikož moje nejbližší cesta by byly Bohnice. Další noc mě vzbudili ťukáním na okno a škrábáním na papír - dřív jsem si to přála za žít - a když to přišlo málem jsem se po.... strachy - byla jsem vzhůru a to vím jistě, jelikož mi někdo volal ve 4 hodiny ráno - chodili přesně v tuhle dobu - cca 2 dny.

Ta tohle bylo jedno z obdobích, kdy zjistím, že je potřeba silně brzdit a začít dělat takový ty normální věci jako je mýt nádobí, vynášet odpadky atd.
Jarda: Dřív ( někdy na střední ) jsem to zkoušel a podařilo se mi párkrát dostat do fáze kdy jsem měl pocit jako, že vážím pár deka, necítil jsem nohy/ruce, všechno se mi v palici pletlo, ale nikdy jsem do nedotáhl do konce, nejspíš z nějakého strachu nebo nedostatku odhodlání a jistě taky z nedostaku zkušeností...

Teď nevím, sám bych to asi znovu nezkoušel..leda s někým, kdo má s AC zkušenosti..
Jak jsem již psal výše, musíte na to být připraveni.. k čemuž vám může dobře pomoct např. zmíněné LD a zbavení se strachu. Strach ať už z toho či onoho je bohužel (či bohudík ?) vaším největším nepřítelem, kterého musíte překonat. Když se ho zbavíte, máte volné ruce a můžete kamkoliv a jakkoliv. (to je i největším důvodem proč jste případně nevycestovali)

Spolu s tím je ale na AC třeba jistá míra připravenosti, co se týče takových věcí jako píše Kea. Když totiž všechny vstupní "kontroly" obejdete, protože už nějaké aspekty máte víceméně zvládnuté, a dostanete se dál, ale nejste přitom ještě na celou věc zralí (stále máte mraky strachu uvnitř), tak to s vámi může pěkně houpat a rozhodně můžou přijít podobné věci.

K tomuhle všemu člověku může pomoct cesta přes LD, protože si tam s astrálem více než dost poťukáte po rameni.. zvyknete si na něj a poté budete mít čistou hlavu i co se týče všeho dalšího. Základní věc je ale, že budete vědět proč do toho chcete, co od toho očekáváte a také, že to budete vy, kdo bude cestovat.. z toho také vychází, že budete mít záměr dělat to či ono. (a nenecháte se tam jen tak vláčet stylem "kam vás to zanese") /např. budete se chtít rozvíjet, k tomu vám může pomoct "duchovní průvodce", vyšlete záměr učit se od něj a on vás zanese na místo, kde dostanete tu danou "lekci" o tom něčem./

Když nezkušený člověk jen tak vpadne do astrálu, aniž by měl nějaké zkušenosti např. s LD, tak se může stát, že nebude vůbec vědět, jak se pohybovat, dostane strach, přitáhne si k sobě to, čeho se bojí atd.. je to prostě jak turistika v minovém poli.
Na druhou stranu pokud má sám sebe už nějak zvládnutého (strach, svou mysl atd) a ví kam směřuje a co chce či nikoliv.. tak nebezpečí nehrozí žádné. Opět je to ale vše o tom, co dáte přípravě.. jestli budete cvičit ovládání svých myšlenek a koncentraci, zbavíte se strachu atd. nebo nikoliv.

/díky tomu co děláte se např. Kea mohla dostat dál a "obejít" tak "vstupní kontroly" (v podobě určitého stupně uvědomění).. ale díky tomu, že neměla zvládnutý strach případně svoji mysl, mohla zažívat to, co popisuje aniž by to chtěla a měla nad tím jakoukoliv kontrolu.. Je to poté jako když otevřete dveře do světa, o kterém nevíte nic, nevíte, jak v něm chodit a nevíte ani jak ho zavřít, přesto už je zde a vy potom musíte pěkně rychle dohánět všechny "mouchy"..
Tomu všemu můžete předejít ovládnutím svého strachu a myšlenek ještě předtím než se do AC pustíte nebo cestou přes LD/

Astrál jako takový je nekonečný prostor, kde "to co budete dělat" se plně řídí vaším záměrem, vaší myslí. Když budete chtít se např. s někým setkat a s ním něco podniknout, opět se zaměříte na jeho energii > to vás přitáhne k němu a můžete vesele razit dál. Vše se ale řídí vaší schopností zaměřit se na to něco.
Pokud ale vaše mysl ani strach není pod kontrolou, poté to pro vás může být velmi divoké. Naštěstí existují jisté "pojistky" ("duchovní průvodce"/"anděl strážný", vaše míra uvědomění atd), které by tomu měli v tvrdé většině případů zabránit, což také dělají.
Základem je mít čistou hlavu a nenechat se ovládat strachem, k tomu vám může více než dost pomoci cesta přes LD a postavení se svému strachu čelem. (+ ovládnutí svých myšlenek - koncentrace /různé techniky na ztišení mysli/)
AC je skvělou cestou, ale musíte se napřed naučit stát pevně na nohou než vyjdete ze dveří.

:arrow: Z toho všeho vyplývá několik věcí:
1) Jednou ze základních věcí je ovládnutí svého strachu (např. prostřednictvím LD)
2) Ovládnutí své mysli, svých myšlenek metodami, které vás právě toto mohou naučit (např. postupné tišení svých myšlenek, uvědomovat si je a ihned je zarazit.. viz i Marlitan)
3) Být na to připravení, mít jistou míru uvědomění (díky tomu Kea zažila, co zažila ač zbytek nezvládala zdaleka tolik; běžně toto vyhazuje nejvíce lidí)

Na toto vše vás může připravit také cesta přes LD či jiné "techniky", které operují např. se zvládnutím své mysli také (např. začátek zasvěcení od Bardona).

Hodně zdaru :)
Sunny:-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco málo o AC než začnete

Příspěvekod acdcpetr » sob, 02. srp 2008, 12:37

Omlouvám se, pokud se zeptám na něco, co tu už bylo zmíněno, ale mé časové omezení mi nedovolí to číst celé. A teď k té otázce- snové deníky jsou na zvýšení paměti, já si ale pamatuji své sny, že bych si pamatoval jen útržky nedávající smysl není moc časté, pamatuji si i více snů za noc, má pro mě větší smysl psát tento deník? (Jistě ano, ale já jsem člověk typu líný :D)
Dále: Když už mám LD, pokaždé jsem v takové euforii, že chci létat. Pořád jenom létám, v tu chvíli mě nenapadá nic lepšího, nevím jak si říct, hlavně klid, věnuj se vážnějším věcem. Mám pokaždé takovou radost...
A ještě trochu: K tomu AC- Když jsem se o tom dozvěděl, hned jsem to zkoušel... Samozřejmě nic. Ale od té doby jsem prošel jakousi změnou, totálně se mi změnilo myšlení. Právě kvůli tomu jsem přišel na to, že nemám vlastně žádný důvod, proč tam jít, že mám ještě spoustu práce tady. No a myslím, že budu muset ještě dále rozvíjet svou mysl, než budu připravený. Takže bych jenom doporučil těm, kteří to chtějí zkoušet, ať mají důvod. Já nemám důvod a taky když v LD nabourám v letu do něčeho, tak mám pocit nakopnutí, brní mi tělo atd. ale dál mi to nejde. Z části i proto, že bych tam stejně neměl co dělat. Ale ať ten důvod má nějaký hlubší smysl. Dobrý je třeba chtít zdokonalit sebe sama, něco jako cesta za osvícením :) nevím jak tomu říct. Vlastně celkově vám možná ani nemůžu vysvětlit co chci říct, protože velká část mých myšlenek ani nejde vyjádřit slovy. Toť vše :)
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Snový deník + LD + proč AC

Příspěvekod Sunny:-) » sob, 02. srp 2008, 14:14

Vše co se týče snových deníků a proč jsou přínosem je popsáno výš. (Dívej se na názvy příspěvků) Z toho jednoduše shrnuto vyplývá, že snový deník je přínosem, ať si vše pamatuješ nebo ne.. Stále to prohlubuje tvoje zaměření + můžeš zpětně vyhledat, co jsi kdy dělal.. Když se tě zeptám, co jsi dělal 6.3.2008 co mi odpovíš? ..Už chápeš, kam tím směřuji? :-) Projdi si ten příspěvek výš a zjistíš, že deník je přínosem naprosto pro každého, ať již má pouze útržky, celé sny, LD či AC. :-)

V LD určitě létej i nadále, proti tomu nic.. Až budeš mít ale LD denně a klidně hned několik za noc, tak poté už se tak nějak automaticky uspokojí i tvé blbnutí a budeš se koukat po něčem jiném.. ale i to přijde časem. :-)

K tomu AC a mít pořádný důvod, tak s tím jedině souhlasím. V dnešní době je mnoho různých "duchovních cest", které člověka nějakým způsobem kultivují a posouvají dál.. AC je pouze jednu z nich. Pokud se zde bude chtít skutečně učit, nakopne vás jako málo co.. ale musí to vycházet přímo zevnitř vás samotných. :)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
stefi
Příspěvky: 6
Registrován: pát, 21. říj 2011, 09:01
Bydliště: BRNO

Re: Něco málo o AC než začnete

Příspěvekod stefi » pát, 21. říj 2011, 12:27

Zaujimalo by ma ako by som mohol ziskat dost energie na to aby som sa v sne prebral. :twisted:
Zatial som s tohoto fora pochytil ze by som mohol skusit autosugesciu ktoru som vlastne nikdycielene neotestoval. Pokusal soms a par dni o prebratie ale nikdy nie viac ako 2 tyzdne. Myslel som si niekedy ze mi to pride sam a par rokov som si viedol snovy dennink a rozoberal svoje sny... nestalo sa.... zrejme mi nikto z tych vyssich sfer tie informacie neposielal takze som od toho uplne odstupil lebo mi vlastne rozoberanie snoz zaberalo prilis vela casu.
Ako je to teraz. sny si pametam ale velmi nezapisujem. obcas ano... :D Teraz mi zostal v snoch akisy pocit ze viem ze je to sice sen a dokonca sa mi premienaju veci na blboviny ako sa dostanem do interakcie s nimi ale nie som schopny nic povedat ani vykonat. Skusim asi tu auto-sugesciu.
~~We are eating to live and not living to eat...~~ Man should not eat till saliva flows. ~~Enjoy your meal, enjoy your life.~~Do as I say, not as I do. ~~

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco málo o AC než začnete

Příspěvekod ATA » ned, 23. říj 2011, 00:11

základ je autosugesce ,testy reality a deník

zaklady www.luciddreamingproject.wz.cz (trochu zastarally info )
podrobnosti a nejnovější věci tady http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=8&t=1039
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů