Osobní dotazy na AC

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Sallien
Příspěvky: 1
Registrován: pát, 18. črc 2014, 07:43

Osobní dotazy na AC

Příspěvekod Sallien » ned, 20. črc 2014, 13:53

Ahoj, zdravím všechny!
Spousta dotazů na AC už zde bylo zmíněno a bylo na ně odpovězeno, přesto mám osobní dotazy a i když asi každý cestuje po svém a každý začínal jinak, tak bych si potřeboval ujasnit některé své věci.

1) Je nezbytné umět Lucidně snít abych mohl cestovat?

2) Pokud zkouším AC v leže musím být koncentrovaný (bez myšlenek) stejně jako v meditaci? (Protože v sedě (křesle) se dostanu do stavu bez myšlenek už celkem hravě, ale v leže je to pro mě prakticky nemožné)

3) Jsem v tom stavu, kdy dokážu uvolnit totálně celé tělo a "přesunout se do hlavy" a být jen tam ale pokud se snažím pouze vnímat dech (tak jako v meditaci) stejně si nakonec uvědomím, že na něco myslím, tak se začnu soustředit zase na dech ale to mě většinou rozhodí tak, že mi začne tlouct srdce silněji a "probere" mě to ze soustředění.
Druhá varianta je, že pomalu přejdu do spánku, ale nemám pocit, že bych měl takhle při "tréninku" skončit. Takže se ptám která z cest je ta "správná" (usnout/neusnout) ?

4) Až nedávno jsem se více dozvěděl o astrálním cestování a opouštění těla. (A dost mě to fascinovalo) Teď je to měsíc, co jsem každým dnem 10-30 minut trénoval meditaci, ale nevěděl jsem, že se dá začít cestovat dřív a v leže. Takže poslední týden zkouším se pomalu napojovat, ale sám nějak nepřicházím na odpovědi k těmto otázkám....... Dále poznávám dost radikální změny v mém myšlení. Už mě neotravujou myšlenky, které nechci aby mě otravovali. Pomalu chápu proč co a jak dělám, ale sem z toho celkem dost zmatený. Je to tak správně nebo dělám někde chyby a proto se mi tohle děje?

Předem děkuji za všechny cenné rady od zkušenějších, než jsem já ;)
(Ondřej 17 let)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Osobní dotazy na AC

Příspěvekod Tidus » ned, 20. črc 2014, 20:43

Ahoj. Záleží co myslíš to meditací. Ta může mít spoustu forem i účelů.

1) Není, ale v mnoha ohledech to může pomoct.

2) Robert Bruce myslím dokonce upřednostňoval křeslo před postelí. Hlavní je, aby to bylo pohodlné. Jenom by bylo dobré, aby jsi v něm mohl sedět i bezvládně. Tedy aby jsi nedržel vzpřímenou polohu napětím ve svalech. Sice by to šlo i tak, ale je v tom velké riziko rozptýlení.

3) Ono když se soustředíš na dech, tak taky na něco myslíš (právě na to že dýcháš) Jde spíše o to myslet pouze na jednu věc. To zlepšíš tréninkem.
K tomu usínání. Hodně lidí říká, že je to v pořádku. Já to považuji spíše za chybu. Pokud se dostatečně soustředím a skutečně postupuje v relaxaci za účelem AC, tak neusnu. Usnu pouze v případě, kdy to mám na háku a dostatečně se nesnažím.

4) Občas to zkus i víckát za den. Kdysi jsem slyšel názor, že druhé pokusy v jednom dni bývají podstatně úspěšnější.

To, že začínáš chápat co a proč děláš je bezva. Dle mého názoru je to osou duchovní cesty...
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Osobní dotazy na AC

Příspěvekod Akuza » pon, 28. črc 2014, 22:26

Přidám malý postřeh k tomu usínání - mě se nejlépe osvědčilo AC /LD ráno - vstát, jít se třeba vyčůrat ať se člověk trochu probudí, ale zůstane relaxovaný a pak se do toho pustit - cíl je jednoduchý, tělo musí usnout, ale mysl zůstat bdělá. Pokus večer, ikdyž neúspěšný je taky určitě hodně přínosný, protože poslední myšlenka před usnutím by se měla v hlavě pozdržet celou noc a tím pádem se zvýší ve snu šance na uvědomění si. A trénovat jednou denně večer, když navíc člověk usíná je prostě málo, čím víc tím líp...a základ je trénovat uvolnění těla tzn. relaxace
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 5 hostů