Začáteční vnímání při AC,OOBE

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod Eathiel » pon, 10. úno 2014, 14:42

Ahoj všichni,
zajímalo by mě, jaké máte při OOBE nebo AC vidění. Podařilo se mi to poprvé včera a dohromady jsem podnikl asi 5 cest. Docela snadno se uvolním a odpluju kamsi. Moje vidění je celkově tmavé a obrazy jsou trochu zastřené. Zlepší se to po čase? Také mám trochu problém s koncentrací na svůj záměr a nedokážu se plně soustředit - potom všude lítám jako prasklý balonek a hází mě to od jednoho k druhému a nestíhám dobře vnímat co se okolo děje. Heh, má někdo podobné zkušenosti ze začátků cestování? :-? Taky pohled na sebe je zvláštní - chvilku se dívám normálně ze sebe, pak se vidím třeba ze předu nebo ze strany - celkově jsem docela zmatený koho nebo co to vlastně vidím...

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod Witcher » pon, 10. úno 2014, 14:58

Zdar, to bude individualne.
Ja som pri prvom AC videl astralnym zrakom vystup z tela asi prvych 5 sekund. Nasledovala tma ako keby som mal oci zalepene. Skusil som ich opatrne otvorit, otvorilo to aj fyzicke oci a videl som dva obrazy naraz tak nejak premiesane do jedneho. Obraz som nemal rozmazany, mal som pocit ze vidim lepsie nez fyzickymi ocami. Farbu nepopisem, bola vtedy tma celkovo :D aj vonku mimo byt. Po X pokusoch sa astralny zrak zlepsil urcite.

Aky postup si pouzil a casovo kedy sa ti podarilo vycestovat? (mozes kludne do PM mi napisat ak to sem nepatri, dik)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod ATA » pon, 10. úno 2014, 15:24

On je tu malej problem ono tožiž je rozdil videt pri OOBE a videt astral .Jsou 2 rozdilny veci .


But did you also knowthat your brain can go back in time?
Here's a simple sentence. Take a look.

THE MOUSE ON THE DESK IS BROKEN.

Try to get a picture in your head of what
this might look like.... Got it?
Does this look pretty close to what you imagined?
Okay, try another sentence.

THE MOUSE ON THE DESK EATING CHEESE.

Visualized that one? Did you imagine something like this?
You might be thinking okay, big deal...

I read the sentences and saw the same thing that you showed
what does this have to do with time?
Think for a second about where the word 'mouse' was
in each of the sentences.

In both instances, it occurred a full five words earlier than
these words -- that helped you decide what exactly we meant...

by 'mouse.'
When reading the first sentence did your brain ever see a
small rodent?
When reading the second sentence did you ever picture a computer
device eating cheese?
In this test, your brain acts like a mini time machine.

Because the type of mouse isn't defined until the end of
the sentence...

your brain freezes the word "mouse" as it continues to
read along.

Then, after learning what type of mouse - computer ...

or rodent - it travels back in time to supply you with an
appropriate image.

----------------
Zajimavy v kontextu jak lide vnimají ruzne "bytosti"a "telepatickou komunikaci".Pri OOBE je vetšinou tak silne očekvani co videt máme že ke konceptu priradi informaci automaticky.Pokud podoba neni určena nemam k ni dalši informce , viru jak by mela byt intrepretovana tak jen vnimame že tam neco je "koncept" ale nevnimame presnou podobu.Pri RV/hypnagogiji je situce z presnosti lepši neni tam očekavani videt plně formované prostředí a tak se muže informace lepe aktualizovat.Takže teoreticky by bylo si vodne určit pri vnímní prioritu co je duležiješi jestly presnost infomce nebo "uplnost prostředí" .Pro začatek rozhodne počitat s tim že vnimani je jen na zakalde konceptu a ne jako fotka a že protože je to koncept tak se muže zpresnovat a prezentovana informce menit.Pokud sme nedočkavy a chceme videt hned tak se muže vytvořit iluze a z výrou že je to realita blokujeme změnu.Pokud dovolime vnimnai naprikald obrazove konceptu s tim že se vybere nahodne/podle očekavaní z databaze koncepru tak je treba počitat ze zmenama. Napriklad pokud prijde koncept kytaka tak idelne vnimame jen to že je neco v prostoru rpi druhe možnosti by se vybrala nejak standartni kytka .Z podobou bytosti bytost nema žadnou podobu pokud ji neočekavame nebo si ji sama nevybere z naší databáze.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod Eathiel » pon, 10. úno 2014, 20:42

Aha, to je zajímavý. Myslím, že vidění a celkově vnímání AC je mnohem snadnější než vnímání při OOBE (alespoň pro mě). AC je poměrně snadné dosáhnout, je to něco podobného hluboké meditaci s vizuálním a pohybovým doprovodem. Sice to nemám skoro vůbec prozkoumané, teprve začínám, ale je to teda síla. No a OOBE je úplně jiné to je pravda, nikdy jsem si nemyslel, že by v tom mohl být rozdíl. Při OOBE mám právě ty problémy při pohybu. Dejme tomu, že se chci pohybovat mimotělesně po svém pokoji. Ležím v posteli, vylétnu z těla a tma. Potom se teda zaměřím na prostor pokoje, náhle ho vidím a můžu se pohybovat, ale jde to trhaně. Jednou jsem v rohu, pak u stolu, poté třebas u stropu - mezi těmi pohyby se jakoby vrátím vždycky zpět k tělu, není to rovnoměrný pohyb. Navíc rozměry a rozložení pokoje je trochu jiné - to připisuju podmínkám jiné reality. Možná, že se mi oba stavy smíchávají dohromady, nevím. Každopádně je to úplně jiné než jsem si to představoval. A taky moje racionální část s tím má trochu problém, stále jaksi nemůže uvěřit a neustále hledá nějaké důkazy a potvrzení pravosti zážitků. Jak jsem už psal, teprve včera se mi to povedlo poprvé a mám taky trochu problém s uzemněním. I v normálním stavu mě to táhne furt vzhůru, což není vždycky docela vhodné, třeba v práci :lol: .

No a metoda? Jeli jsme podle Monroeových nahrávek hemi-sync. Vylétávám normálně buďto v leže na zádech vzhůru, nebo si představím astrální tělo, otočím ho čelem dolů a pak letím ani nevím kam. Ale podle mě na metodě zase tolik nezáleží, nejtěžší ze všeho je překonat svoje představy, očekávání a svou mysl. Mě stačilo pouze uvěřit tomu, co jsem viděl a snažit se to co neskutečněji a nejreálněji prožívat. Zatím ale těch cest příliš nebylo, takže zážitky jsou takové všelijaké a rozporuplné. Je toho opravdu hodně, nečekal jsem, že to bude takové jaké to je, celkem mě ta zkušenost dost překvapila a rozhodila, ale taky samozřejmě potěšila. Jo a bylo to někdy dopoledne asi okolo 10, 11 hod.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod ATA » pon, 10. úno 2014, 22:16

Ono pocit opušteni těla je ti poměrne nanic pokud teda nehodlaš lita po iluzi pokoje.Pokud o zjiskavani infomci tak je mnohem vhodndjši "zustat v těle" a vnimat da se toho dosahnout mnohems nadnejši a vjemy sjou rpesnejši než pri OOBE.Ne že by to pri OOBE nešlo ale hraje tam dost okolnosti rpoti tobe pokud je rpijem infomci o okoly moc pomalej tak tam maš bud tmu nebo si to vytvoři iluzi.V rpipade tym je velky riziko že te to hodi spatky do těla kvuli nestabilitě.

Skepricizmus si zachovej budeš ho potrebovat aby ses z toho nezblaznil o všem pochybuj a snaž se to ověřovat ale nic neodmitej.Vetšina co se o AC a OOBE dočteš ma k pravde hodne daleko.Ja k ni mam taky jeste dost daleko ale spon se snažim mit svuj model pokud to de podloženej.Na žadnou víru se nwvaž pak je to totiž strašnej problem se ji pustit.Vedeckej pristup skoro nikdo u AC nepouživa a to je skoda ono totiž delat to vedecky je 100X obtižnejši protože je treba si priznat i veci co se ti neliby.Treba predstava že existuje astralni tělo ketry opušti fyzicky je hezká ale nepravdivá da se to dokazat je podloženy ale presto se soussta lidi tohodle konceptu pustit nechce
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod Eathiel » pon, 10. úno 2014, 22:30

Moc díky za poslední příspěvek ATO. Je to fakt, že je potřeba ta racionalita, aby se z toho člověk nezcvoknul, je to z počátku fakt nával informací, vjemů, vizí a všeho možnýho. No a jak píšeš o tom konceptu odpojení astrálního těla z fyzickýho, tak přesně tím jsem taky ,,trpěl´´, ale to nikam nevede. Je třeba to vzít z trochu jinýho úhlu a potom to teprve lze nějak rozvíjet. Teď jsem zase lítal a jsem úplně přehlcenej. Pokusím se neujíždět do těch iluzí, to je dobrá připomínka. Díky, uvidím co přijde dalšího.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod ATA » úte, 11. úno 2014, 00:23

Iluzi si mužeš uživat v tom rpoblem neni ale musiš vedet že jsou to iluze.Hlavne se u ničeho nerozhodnuj na 100% vše nechavej otevřeny.Třeba zajimava vec je komunikace z bytostma tam to žešim tak že když z enjou komunikuju tak veřim že existuje a chovam se tak k ni ale jakmile nekomunikuju tak je vira v existenci bysti neriozhodnuta.Zažit komunikaci z bytsoti totiže jeste vubec existenci bysti mimo me nepotrvrzuje a poradny oveřeni zatim neni možny . Castečny potvrzeni mam ale ty nema moc velkou vedeckou váhu.

Takže asi tak metody použivat at jsou a jakoli šileny ale pokud vyvozuju zavery tak vedecky.

Dalši vec je že pokud chceš delat dobry rozhodnuti tak potrebuejš vedet jak vědomi/mozek funguje a na co si dat pozor ale to už je trochu jiny tema.Dalo by se shrnout asi jako neveř nikdy nikomu ani sobe na 100%.
Rozdily mezi vnimanim a vnejši realitou jsou mnohem vetši než bys čekal.


jedna mala iluze - ta bílá a šedá je veskutečnosti jen jedna barva
Obrázek
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Eathiel
Příspěvky: 25
Registrován: sob, 02. lis 2013, 20:50
Bydliště: okres Strakonice

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod Eathiel » úte, 11. úno 2014, 14:13

Tak komunikovat s něčím jsem ještě záměrně nezkoušel. Teda vlastně zkoušel xD - pokusil jsem se spojit s naším psem a tak nějak to asi fungovala, pak jsem taky zkoušel kontaktovat jedna kamarádku, ale nešlo to. Normálně jsem se objevil u ní v domě a vnímal jsem jí velice soustředěnou na nějakou činnost a byla jakoby odpojená od astrálu, ale ona umí komunikovat se svým vyšším já a to se tam nad ní pohupovalo a tak jsem se s tím zkusil bavit, ale nic moc mi to stejnak neřeklo a já ani vlastně nevím co to bylo - mohlo to být úplně cokoliv. Úplně klidně jsem si to mohl zhmotnit v iluzi, jelikož právě o této její schopnosti vím. Takže ale to s tou nedůvěrou beru v potaz, to bude určitě rozumný nevěřit 100% ani sám sobě - tam nahoře člověk prostě příliš neví. No a to s tou šedobílou kostkou je dobrý no, mě to přijde dvojbarevný :D

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Začáteční vnímání při AC,OOBE

Příspěvekod nou » čtv, 13. úno 2014, 15:19

zakry si ten stred kde je ten prechod a uvidis ze je to rovnake. pekna ukazka ako mozog doplna informacie do existujuceho obrazu na zaklade skusenosti. totiz mozog podla tiena predpoklada ze na svetlo dopada zhora. teda vrch je osvetleny priamo kym spodna strana je v tieni. teda ta spodna cast musi byt omnoho svetlejsia.


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů