Nevím si rady

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Glorfindel
Příspěvky: 5
Registrován: pon, 20. led 2014, 23:24

Nevím si rady

Příspěvekod Glorfindel » stř, 22. led 2014, 20:51

Ahoj,

Potřeboval bych pomoc. Nevím, jak se dokonale uvolnit. Už jsem přečetl asi desítky návodů, ale ještě se mi nepovedlo uvolnit se na 1OO procent. Vždycky začnu počítat, počítám, počítám, ale stále se mi do hlavy ,,vkrádají" myšlenky, které tam nechci. Když se mi podaří překonat myšlenky, tak si představím modrý mrak, jak hodně lidí radí, ale tím to tak končí. Nikdy se neuvolním úplně. Nemá někdo nějaký jiný způsob?

Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 7
Registrován: pon, 01. čer 2009, 22:15
Bydliště: Sokolov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Scorpion » čtv, 23. led 2014, 01:00

Noo rekl bych, ze to zkousis moc "krecovite". Co bych ti mohl doporucit je lehce se koncentrovat postupne uvolnovani koncetin a dalsich casti tela. Ber to od nohou, jednu minutku (dve, tri minutky-individualne) se soustredis na koncetinu (pripadne staci jeji cast a postupne pridavas dalsi casti koncetiny/tela) a pritom si predstavujes, jak ti koncetina odplouva/nic nevazi/pomalu pres ni prejizdi tvuj modry mrak/... A hlavne se tolik na to nevazej, měj to na salamu, uvolnuj se prirozene, netlac na to a ono to pujde. :) Kazdy ma vlastni zpusob :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady

Příspěvekod clario » čtv, 23. led 2014, 15:40

Já osobně se často uvolňuji tak, že se soustředím jen na hlavu a uvolňuji jen tu. Zbytek těla pak přestanu vnímat a uvolňuje se zcela automaticky. Každému ale sedne něco jiného. jak psal Scorpion ta je dobré na to tolik netlačit a nelpět na tom, už jen ta frustrace z toho, že se ti to nedaří může fungovat jako psychický blok a vědomí toho, že je to něco co ti nejde ti to pak bude pokaždé stěžovat. Tohle musíš dostat z hlavy. Brát to s nadhledem, netlačit na pilu, nevázat se na výsledek a nechat to plynout.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Elen » čtv, 23. led 2014, 18:49

Já se začínám uvolńovat ne od noh, ale od hlavy. je to pro mě snadnější. Ale párkrát jsem se snáz uvolnila jenom sledováním tmy za očima a svého dechu.

Glorfindel
Příspěvky: 5
Registrován: pon, 20. led 2014, 23:24

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Glorfindel » čtv, 23. led 2014, 19:19

Moc děkuji za rady, teď již to snad půjde lépe ;)

Uživatelský avatar
ondrak
Příspěvky: 43
Registrován: pon, 10. kvě 2010, 16:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady

Příspěvekod ondrak » pát, 24. led 2014, 16:44

Hlavně to chce čas a vytrvalost, ale nevázat se k přílišným očekáváním. To je pak na sebe člověk třeba naštvanej, když se to nedaří. Myšlenky se těžko překonávaj, spíš se je nauč pozorovat, aniž bys je dál rozváděl. Osobně mi k uvolnění pomáhá soustředění na dech, příp. vizualizace a dostatečného uvolnění fyz. těla dosahuji klidně až po hodině. ;)
                                                                                                                                               

Bafikybaf
Příspěvky: 36
Registrován: pon, 28. led 2013, 23:39

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Bafikybaf » ned, 26. led 2014, 06:35

Me treba pomahalo ze zacatku prodychavani casti tela :-) ted uz mi staci se na nic nesoustredit nebo na neco se hodne soustredit :-)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Elen » ned, 26. led 2014, 09:34

Ještě jedna rada, kdesi jsem ji četla, ale už nevím v čem. Mě hodně pomohla a navíc, je to i dost zábavné. když se snažíš soustředit na nějakou část těla a dost dobře ti to nejde. Třeba já se snadno soustředila na chodidla, dlaně ale na stehna a paže...to mi nikdy dost dobře nešlo. ted používám techniku, že si v duchu říkám : co cítí má paže? přitom se nesmíš vtáhnout do debaty se sebou samým, jestli jsou pocity příjemné nebo ne. Prostě si jen řekni: Co cítí má paže, dlan, ruka, noha, hlava atp. jakoby rázem jsi v té části a vnímáš, co tě v ní píchne, pohladí nebo škubne. pak mi to někdy opravdu už tohle přijde jako v jiném světě, protože venek pro mě přestává existovat a já jen vnímám, jak mě něco táhne za palec u nohy, jakýsi puls uprostřed chodidla uvnitř, nebo pocit jakoby někdo přes mé břicho táhl hoodně dlouhou šálu..takové pohlazení. Naposled jsem to nevydržela a musela jsem otevřít oči, měla jsem pocit, že do koutku na usta mi spadla můra ze stropu a jak se snažila vyletět, křídly mě šimrala na puse...samozřejmě nic tam nebylo:-)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Lama » pon, 27. led 2014, 03:58

Hlavně to chce čas a vytrvalost, ale nevázat se k přílišným očekáváním. To je pak na sebe člověk třeba naštvanej, když se to nedaří. Myšlenky se těžko překonávaj, spíš se je nauč pozorovat, aniž bys je dál rozváděl. Osobně mi k uvolnění pomáhá soustředění na dech, příp. vizualizace a dostatečného uvolnění fyz. těla dosahuji klidně až po hodině. ;)
Souhlasim. Dobré je taky najít si nějaké uvolňující cvičení a provádět ho před metodou na AC. Například progresivní cvičení je velice ůčinné nebo cvičení z knihy "Cvičení pěti tibeťanů". Je to souhrn 5 cvičení které jsou taky velmi ůčinné a nenáročné.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady

Příspěvekod ATA » pon, 27. led 2014, 17:08

Metod na uvolneni bych mohl napsat desitky .Ale duležitejši pro tebe bude informace že neni potreba 100% uvolnění dokonce žadnyho uvolnení.Zaleži jen kam a jak se chceš dostat.Napiš proč a do jakyho stavu se chceš dostat.

Resit uvolneni to je tak 100 stranek textu pokud chceš obsahnout vetšinu možnosti a toho co se muže stát.Nekdo ma stesti a funguje u nej ta co ma popis na 2 radky a je na prvni strance :).Vetšina lidi ale potrebuje trochu presnejší navod.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Witcher » pon, 27. led 2014, 19:23

Celkom dobre uvolnenie prakticky bez namahy sa da vyvolat aj napriklad tym ze sa v noci prebudis zo sna (bez budika, budik to je sok pre mysel, musi to byt prirodzene prebudenie). Potom uz staci bez pohnutia cakat a da sa toho vyuzit aj ako vstup do LD/AC.

Glorfindel
Příspěvky: 5
Registrován: pon, 20. led 2014, 23:24

Re: Nevím si rady

Příspěvekod Glorfindel » stř, 29. led 2014, 19:32

No právě trénuji na AC :) Tak to všelijak zkouším.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady

Příspěvekod ATA » stř, 29. led 2014, 20:54

a co od AC čekáš zjisteni informaci nebo senzoricky zažitky nebo oboje zaraz on je totiž dost rozdil co na ty ruzny časti potrebuješ . Na zažitky maš jednoduši LD a na zjistovani informci ti stači relaxece.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů