2 otazky

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
moobo
Příspěvky: 4
Registrován: úte, 10. dub 2012, 23:07

2 otazky

Příspěvekod moobo » ned, 15. dub 2012, 16:31

Cs, zajimam se o lucidni sneni ae zatim nemam skoro zadne zkusenosti.
Mam 2 otazky

1) Muzu v LD citit opravduvou chut neceho, co jsem nikdy nejedl? (myslim to jakoze nevim jak neco chutna, snim to a kdyz to pak snim i v realnem zivote, bude to mit stejnou chut jako jsem citil ve snu)

2) Nekde jsem cetl ze neni dobre mit postel mezi oknem a dvermi. Co je na tom pravdy?

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: 2 otazky

Příspěvekod Vit » ned, 15. dub 2012, 21:01

1) ano, je to možné

2) Nebylo to v souvislosti s feng-shui? Že by energie proudila přímo přes tebe dovnitř místnosti a zase hned ven. Ale to bys mohl poznat sám, jestli spíš rovnou mezi oknem a dveřmi, jak se cítíš.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

moobo
Příspěvky: 4
Registrován: úte, 10. dub 2012, 23:07

Re: 2 otazky

Příspěvekod moobo » ned, 15. dub 2012, 21:30

citim se uplne normalne, zadnou zmenu od doby co tak spavam nevidim

ted k otazce cislo 1)
Docela jsem doufal, ze bude odpoved ano, abych se mohl zeptat: Jak je to mozne?
Podle toho co o LD vim je, ze se to odehrava v realite (nerealite) utvorene vlastni mysli, jak je pak mozne ze v takovem prostredi ucitim neco co jsem v realite nikdy nepoznal nebo necitil. Vzdyt nemam v hlavne napr: jak chutna to a to a presto muzu ve snu utvorenem tou samou hlavou citit jak to doopravdy chutna. ??? :)

Uživatelský avatar
madagaskar
Příspěvky: 102
Registrován: pát, 30. zář 2011, 12:31

Re: 2 otazky

Příspěvekod madagaskar » ned, 15. dub 2012, 23:24

ja si myslim, ze nejako to chutit bude urcite, ale v realite to bude chutit inak.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: 2 otazky

Příspěvekod ZdENik » pon, 16. dub 2012, 11:34

tak ono je to vsechno kolem teto tematiky velmi spekulativni.. ale vysvetleni se nachazi hend nekolik.. napriklad prestoze si nekde uvnitr sve vlastni konecnosti - omezenosti, muzes se v tomto stavu daleko snaze napojovat na nejake vyssi informacni pole kde jsou prakticky informace uplne o vsem.. aa je jasne ze kolem nas takove pole urcite je, i vedecky je dokazano ze vsechno zive nezive kolem sebe neustale rozesila informace do okoli.. akorat jsou to mnohdy tak slabe signaly, nebo impulzy se kterymi zatim neumime pracovat..
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 otazky

Příspěvekod clario » pon, 16. dub 2012, 18:03

Tak k otázce číslo jedna bych řekl, že to ve většině případů jako ve skutečnosti chutnat nebude pokud jsi tu chuť v životě nezažil. Podvědomě si k dané věci přiřadíš nějakou chuť a takovou to potom bude mít. Je ovšem možné (spíš i docela pravděpodobné), že taková zkušenost ze snu potom může ovlivnit způsob jakým budeme tu chuť vnímat až danou věc později opravdu ochutnáme ve skutečnosti, protože se budeme snažit v té chuti rozpoznat podobné prvky jako v té ze snu, čímž se na ně zaměříme a dáme jim vyniknout.
V některých případech je ale teoreticky možné, že chuť oné věci ve snu bude odpovídat a to právě kvůli tomu, že se nějakým způsobem podvědomě napojíme kamsi kde onu informaci získáme.

K druhé otázce ti nic povědět nedokážu, protože jsem o něčem podobném ještě neslyšel, ale pokud tu postel takto umístěnou máš, tak bych doporučoval nezaměřovat svou mysl zbytečně k tomu, že by to mohlo způsobovat nějaké problémy, protože právě v mysli většina problému vyvstává. No a nebo ji prostě přesuň jinam a dál se tím také nezabývej.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 otazky

Příspěvekod ATA » pon, 16. dub 2012, 22:51

1.Pokud to chceš vědecky tak tu chut mužeš jen odhadovat na základě přechozích zkušeností.Pokud bereš i magii tak je možné se napojit ale stjnek je tam trochu porblem že každej ma vnimaní jine takže by jeste dost záleželo odkud tu informaci stahuješ.

2.Neřeš to pokud to nevadí
Jsou sposuty duležitejších veci než zrovna tahle co mužou mit vliv.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

moobo
Příspěvky: 4
Registrován: úte, 10. dub 2012, 23:07

Re: 2 otazky

Příspěvekod moobo » úte, 17. dub 2012, 20:47

to ATA: mohl bys se teda prosim rozepsat o tom jake veci muzou ovlivnovat moznost lucidne snit, co se da zmenit pro to aby se to zmenilo k lepsimu -
ty dulezitejsi veci jak rikas

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 otazky

Příspěvekod ATA » úte, 17. dub 2012, 22:37

Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: 2 otazky

Příspěvekod Jarda » čtv, 19. dub 2012, 22:03

2) No když to vezmu logicky, tak mě napadá pouze průvan :-)
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů