Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod Jarda » pát, 10. úno 2012, 14:00

Zdravím,
předem chci říct, že tento text je vlastní výzkum a teorie. Kdo bude mít zájem může si zde uvedené informace odzkoušet, ale ovšem na vlastní riziko. Resp. prosím jestli by se tu našli dobrovolníci a badatelé, kteří by měli zájem to otestovat. Pokud se vám zadaří nějakých výsledků napište to prosím do tohohle vlákna :-)

Narazil jsem na takový zvláštní a velmi zajímavý "univerzální" zákon který říká: "S čím se ztotožňuješ/identifikuješ tím jsi"
Má to souvislost s buddhismem a egem. Ego je soubor věcí o kterých se lidi domnívají, že je to jejich Já. Soubor věcí = tělo, emoce, myšlenky, názory, vztahy k objektům. Takové já je pomíjivé a tudíž iluzorní. Trvalé a věčné já(absolutní) je nad tím vším, nade všemi formami a myšlenkami, protože ty formy a myšlenky utváří. Nelze jej proto nijak popsat ani definovat, lze ho jen prožít.
Snad jste si všichni všimli, že když máte sen, tak jste tou postavou ve snu a vnímáte skrze ní. Jste tím s čím se identifikujete. Vaše snové tělo má jinou polohu a jiné vjemy než tělo fyzické. Když se zaměříte na fyzické tělo tak se snové rozplyne a cítíte fyzickým tělem, protože jste se s ním začali identifikovat. Může se stát i to, že si představíte jak se probouzíte a ztotožníte se s tou probouzecí představou a stále budete ve snu.
A teď kam tím mířím a jak to souvisí s AC. Zkoušel jsem se dostat do astrálu ze snů, polospánku nebo bezprostředně po probuzení. Jinak se mi to ani nedařilo...
Mělo to víc různých průběhů se stejným jádrem.
a) AC ze snu s energií
Ve snu jsem si nějak zvýšil energii ve snovém těle. Vizualizací apod. Rozbrněl jsem se abych to zřetelně cítil a živil tu představu. To mě jakoby dostalo do tranzu a částečně probudilo a zjistil jsem kde asi a jak na posteli ležím. Pak jsem si představil/identifikoval se s tím energetickým tělem a dral se jím ven. V této formě energie bylo těžší dostat se ven protože to táhlo zpět a celý jsem jako by brněl a bzučel dokud jsem se úplně neoddělil.
b) AC? ze snu bez energie
Ve snu jsem si uvědomil, že ležím na posteli a částečně jsem se probudil abych to fyz. tělo vnímal. Pak jsem se vnímal jak ležím v polospánku na posteli a následně jsem vytvořil silnou představu se kterou jsem se ztotožnil a vstával jsem v ní z postele. Takto, lze vystoupit z těla snadno, rychle a bez odporu, protože sebou netaháte to hutnější tělo. Nevýhoda je, že tento způsob cestování by se dal považovat snad víc za sen, než AC... Snad mentální cestování

Vystoupení z těla z polospánku a bezprostředně po probuzení probíhalo podobně...

Čím víc energie jsem k sobě přibalil tím hutněji jsem si mimo tělo připadal.

Teoretické předpoklady, čeho lze zákonem identifikace dosáhnout.
  • -Opuštění těla na mentální úrovni
    -Opuštění těla na astrální úrovni
    -Placebo efektu - změna těla, duše i ducha. Dělali se prý např. pokusy, kdy žáci dělali IQ testy a těm chytrým řekli že jsou blbí a blbím, že jsou chytrý. Hloupí žáci pak měli po nějaké době lepší známky a chytrý měli známky horší.
    -Vnímání skrze jiné formy. Vnímání skrze jiné lidi, zvířata, rostliny, kameny, kolektivní vědomí... Pro úspěch v tomto je potřeba zapomenout na svoje současné iluzorní JÁ. Nesmí tu být např. nějaký Martin, který si myslí, že má nějakou náladu a že se o něco snaží a že má nějaký vlastní názory, protože to ho drží v identifikaci s Martinem. Je potřeba zapomenout sám na sebe a bezvýhradně přijmout za své jiné já. Podobně funguje např. gurujoga, kde se žáci ztotožnují s guruem, aby od něj převzali jeho kvality.
    -Osvícení - rozpoznání iluzornosti vlastního Já, rozpoznání mysli a sebe sama
    -Splynutí/ztotožnění se s "bohem", způsobem, že se jím skutečně stanete. Nebudou však dva, ale stále jeden. Je třeba zapomenout na svoje iluzorní Já.
Související odkazy:
http://zivotni-energie.cz/duchovni-zazi ... y-ega.html - Velmi inspirativní. Určitě doporučuji na to mrknout.
http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... 9418#p9418 - Metoda na AC, která pracuje se ztotožněním se s hrubou energií
http://multidenik.cz/clanky/386-vlastni ... ovani.html - Toto je předchůdce článku, který čtete.
http://zivotni-energie.cz/nic-nevylucuj ... hnika.html - Ztotožnění se se vším - rozpuštění duality
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Mistel
Příspěvky: 56
Registrován: stř, 12. kvě 2010, 14:53

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod Mistel » ned, 19. úno 2012, 20:27

Tak tenhle "zákon" je opravdu zajímavá věc. Ještě bych dodal, jak tu někdo psal (nechci jmenovat, protože teď si opravdu nejsem jistej), že realita je myšlenka, na které se všichni shodneme, což podle mě do tohodle sedí. Musím uznat, že k dosažení AC jsem to nikdy nezkoušel, ale vypadá to jako dobrá šance, dostat se dál. Určitě to vyzkoušim. Možná to s mou, v poslední době rozházenou, koncentrací bude o poznání těžší, takže to chvíli potrvá.
Je až pozoruhodné, jak je vše založeno na odhodlání a trpělivosti.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod Jarda » ned, 26. úno 2012, 11:54

Narazil jsem ještě v BKOZ (od Bardona) taky na to ztotožnění... (10. stupen)

Magický výcvik duše
V teoretické části této učební osnovy se zmiňuji o pojmu Boha. Pokročilý mág může
s uskutečněním tohoto pojmu již započít. Dříve než přikročí k praktickému zpracování tohoto
posledního úseku svého vývoje, nechť se přesvědčí, zdali astrální školení všech stupňů dokonale
ovládá, zdali dosáhl absolutní magické rovnováhy a zušlechtil svoji duši natolik, aby v ní mohl Bůh
přebývat.
O praktickém spojení s Bohem mluví mnoho církví. Většina jich zastává názor, že se postačí
k Bohu modlit, uctívat Ho a vzdávat Mu díky, čímž může dojít ke spojení. Ovšem mágovi, jenž se
poctivě propracoval svízelnou cestou vývoje až k tomuto stupni, toto tvrzení církví nepostačí. Bůh
je pro mága absolutní Pravdou, je pro něho to Nejvyšší, Nejzákonitější, co vůbec může existovat.
Proto také mág hned z počátku svého zasvěcení na svém vzestupu plně respektoval tuto zákonitost
se zřetelem na univerzální zákony, těmito zákony se řídil a vědomě je v sobě pěstil. V této
univerzální zákonitosti musí být Bůh chápán.
Každý mág ať křesťan, žid, buddhista, muslim, hind, brahmán nebo vyznavač jiné církve, jdeli
cestou zasvěcení, musí při svém pojmu o Bohu univerzální zákonitost bezpodmínečně
respektovat.
Křesťan bude mít za svůj nejvyšší ideál Krista, bude ho uctívat a přizná mu rovněž všechny
čtyři základní vlastnosti, základní kvality nebo aspekty, které se vyznačují Všudypřítomností. Ony
čtyři základní vlastnosti jsou:
Všemohoucnost, Moudrost nebo Vševědoucnost, Všeláska nebo Milosrdenství a
Nesmrtelnost. Ve svém Kristu nebude tudíž mág manifestovat pouze jedinou kvalitu, nýbrž s ohledem na univerzální zákony a analogii čtyř živlů bude v Kristu vidět a uctívat nejvyšší
Božství. Totéž platí o přívrženci Buddhismu nebo jiné náboženské nauky. Jestliže mág správně
pracuje a je magicky zralý, vybuduje svůj božský princip podle těchto čtyř základen s jejich
základními vlastnostmi živlům odpovídající a těmito čtyřmi základními aspekty svého Božství
bude zastupovat svůj nejvyšší názor o Bohu.
Představu svého Boha nemusí upnout na nějakou právě žijící nebo kdysi žijící osobnost,
nýbrž představa může být i symbolická. Jestliže si mág zvolí za symbol svého nejvyššího Božství
Krista, Budhu, Dévi, Slunce, Světlo nebo Plamen nebo cokoliv jiného, je to v postatě totéž. Nejde
zde ani tak o představu jako spíše o kvalitu, kterou do své představy vloží. V každém případě musí
pro mága jakéhokoliv náboženského vyznání být jeho představa o Bohu to Nejvyšší, Nejmilejší,
Nejcennější a Nejuctivatelnější, nad kterým jíž nic vyššího nemůže existovat.
Ke styku respektive ke spojení se svým Bohem může dojít čtverým způsobem. První způsob
je mysticko-pasivní, druhý magicko-aktivní, třetí konkrétní a čtvrtý způsob je forma abstraktní.
Pravý mág má ovládat všechny čtyři způsoby. Pro svůj pozdější trvalý styk může pak volit způsob,
jemu nejlépe vyhovující.
Mysticko-pasivní formu spojení s Bohem sleduje většina svatých a všichni věřící, jimž se
v náboženském zanícení nebo v extázi božský princip jakkoli projevil. Projevení Boha se řídí vždy
podle nejvyššího nazírání mága. Křesťanovi se zjeví Bůh v některém známém symbolu např.
v podobě Krista, bílé holubice, Ducha svatého, v podobě kříže atd. Tyto podrobnosti nejsou ani tak
důležité, jako je spíše důležitá božská vlastnost, ve které se Bůh jednotlivci projevuje. Jak hluboko,
intenzívně a pronikavě se Bůh jednotlivci projeví, závisí na jeho duchovní a duševní zralosti. Tento
způsob zjevení Boha prožívají všichni ti, kdož přijdou hlubokou meditací nebo modlitbou do tzv.
extatického stavu. Všichni mystikové, teosofové, Bhakti-yogíni atd. vidí v této formě zjevení Boha
dosažení svého vytouženého cíle. V historii nalezneme mnoho záznamů o tomto mystickém spojení
s Kristem a není proto třeba je jednotlivě uvádět.
Druhý způsob zjevení Boha je magicko-aktivní, který prožívá většina mágů. Školený mág se
snaží přiblížit svému Bohu voláním, respektive vstoupit s ním do styku. I zde jde o formu
extatickou s tím rozdílem, že se nedostavuje jako průvodní jev, jako je tomu u prvého způsobu
zjevení, nýbrž dochází k němu vědomě stupeň za stupněm. Při tomto způsobu zjevení spěje nitro, to
jest duch mága polovinu cesty vzhůru k Bohu a druhou polovinu jde Bůh mágovi vstříc. Volání
Boha tímto magicko-aktivním způsobem je volání teurgické, skutečně magické, které si mág smí
dovolit jen tehdy, když dosáhl pravý stupeň zralosti. Je věcí jednotlivce, jak volání provede,
protože není pro to zvláštní metody.
Jak mysticko-pasivní, tak i magicko-aktivní volání Boha se může dít buď konkrétní nebo
abstraktní formou. Při konkrétním volání dá mág svému Bohu určitou podobu, kdežto abstraktní
volání spočívá na představě abstraktní božské ideje (božských vlastností).
Praxe jednotlivých možností zjevení božského pojmu je velmi jednoduchá. Medituje-li mág
v odpoutání, tedy v akášickém principu, tj. v tranzu o svém Bohu a o Jeho Vlastnostech
(Ctnostech), a zjeví-li se mu při této meditaci očekávaný božský symbol, jde v tomto případě o
mysticko-pasivní způsob zjevení Boha. Volá-li ale mág pomocí své plastické meditace buď mimo
sebe anebo v sobě jednotlivé vlastnosti Boha bez ohledu na to, zdali má pro tyto vlastnosti formu
konkrétní nebo abstraktní, jedná-li se o magicko-aktivní způsob volání Boha.
Kdo ve svém vývoji dospěl až k tomuto bodu, může kromě mysticko-pasivního spojení
s Bohem dosáhnout i spojení magicko-aktivního. Proto dávám přednost metodám, týkající se
konkrétní i abstraktní formy, které může mág ovládat. Velmi dobré předběžné cvičení ke
konkretizování Boha spočívá v tom, postavit před sebe obraz, sošku nebo symbol uctívajícího
Božství.
Mág, sedě v ásaně, zírá intenzivně na obraz tak dlouho, až se mu - zavře-li oči - obraz objeví.
Při zírání na obraz jeho uctívaného Božství může potom toto Božství také na vedlejší bílé ploše
opět vidět. Toto zobrazování Božství napomáhá mágovi k zjevování se jeho Boha. Nechť toto předběžné cvičení opakuje tak dlouho, až si dokáže v každé době, za každé situace
a na každém místě bez jakékoliv námahy své uctívané Božstvo živě představit. Představovaný
obraz může potom spojit s dotyčnými božskými vlastnostmi. Nedokáže hned na poprvé spojit svůj
obraz se všemi čtyřmi základními božskými vlastnostmi, o nichž meditoval v předběžném stupni.
Vezme tedy jednu vlastnost po druhé. Konkretizování božské vlastnosti do představovaného obrazu
je velmi důležité a musí být tak dlouho opakováno, až mág své Božství vybavené všemi čtyřmi
vlastnostmi skutečně pocítí. Jakmile toho mág dosáhl, představí si svůj uctívaný obraz nikoliv jako
obraz, nýbrž s veškerou intenzitou skutečně žijící, působící, zářící, jakoby Božství, jeho osobní Bůh
stál vskutku před ním. To je tak zvané konkrétní spojení s Božstvím mimo sebe. Čím častěji mág
tuto metodu opakuje, tím silnější a působivější bude před sebou mít vizuální procítěné Božství.
Je-li si mág jist tím, že vše, co o pojmu Boha a jeho realizaci rozumí, vložil do svého
uctívaného obrazu, nechť si myslí, že toto živé Božství, které před ním v plné záři stojí se všemi
čtyřmi základními vlastnostmi, zaujímá celé jeho tělo, že tedy do něho vstupuje a zastává místo
jeho duše. Toto nechť mág opakuje tak často, až v sobě ucítí Božství tak silně, že při této metodě
ztratí své osobní vědomí a považuje sám sebe za představované Božství.
Častým opakováním tohoto splynutí s Božstvím převezme mág vlastnosti, které do svého
obrazu konkretizoval. Nepůsobí v něm již jeho osobní Já, nýbrž jeho Božství. Zažije-li takto
konkrétní božské splynutí jeho osobního Boha a z úst mágových nemluví již jeho vědomí, jeho
duše, jeho duch, nýbrž v něm se projevující Duch Boží. V téže okamžiku splývá mág se svým
Bohem, stává se po dobu splynutí sám Bohem a je účasten všech základních Vlastností jeho s ním
spojeného Božství.
Metoda konkretizování spojení s Bohem je pro další magickou praxi velmi důležitá, neboť
mág se musí umět spojit tímtéž způsobem také s Božstvím jiného náboženství. Tuto praxi vyžaduje
jak zaklínací magie, tak i teurgie, neboť jedině takto může mág spojení s Božstvím kdykoliv
přivodit a podřízené bytosti přimět k provádění jeho vůle.
Je samozřejmé, že je tímto způsobem mág schopen spojit se s božským principem v té míře,
že veškeré síly konkretizovaného Božství, s nímž se duševně spojí, jsou vlastní i jemu a zůstanou
vněm jako vlastnosti tehdy, když s představou není přímo spojen. Tyto božské vlastnosti nazýváme
my zasvěcenci magickými schopnostmi, silami nebo Siddhis.
Ovládá-li mág dobře konkrétní spojení s jeho představovaným Božstvím započne
s uskutečňováním abstraktní formy spojení s Bohem. Z počátku může božskou ideu vázat na
pomocnou představu jako např. na světlo, oheň apod., později od ní upustí a promítne nejdříve
mimo sebe a pak ve svém nitru a výhradně jakost božské vlastnosti. Tuto váže rovněž nejdříve na
tělesný orgán živlům odpovídající, takže pocítí abstraktně např. Všemohoucnost v hlavě, Lásku
v srdci atd.
Častým opakováním tohoto cvičení se mág s abstraktní božskou ideou ztotožní natolik, že
představa tělesné části nebo oblasti odpadne. Nyní může ony čtyři základní vlastnosti sloučit
v jednu jedinou ideu, která nechá pojem Boha v nejvyšší možné formě prožívat v jeho nitru.
Vytrvalými cviky manifestací Boha prohloubí, takže si bude připadat být sám Bohem. Tak dalece
musí jít splynutí s Bohem, že po dobu meditace mág nepocítí Boha ani mimo sebe ani v nitru.
Subjekt a objekt se musí vzájemně prolínat a mág si uvědomuje pouze toto jediné: „Jsem Bohem“
nebo jak praví Ind ve svých Védách:
„Tat tvam asi / To jsi Ty!“
Dospěl-li mág až sem, ukončil po astrální stránce svůj magický vývin. Dalšími cviky
potřebuje své meditace již jen prohlubovat a své Božství zesilovat.

STYK S BOHY
Jakmile mág v uskutečňování Boha dospěl tak daleko, že se může spojit s každým Božstvím,
s každou Inteligencí a s každou vysokou Božskou Bytostí, je schopen působit v jakékoliv sféře
nikoliv jako mág, ale jako Bůh.
Tím zakončuji magický výcvik duše posledního stupně. V tomto směru nemám mágovi již co
říci, neboť se stal zajedno s Bohem a co ve svém božském spojení vysloví nebo rozkáže je tolik,
jako by to byl vyslovil Bůh sám. Mág se nyní podílí na všech čtyřech základních vlastnostech jeho
Boha, s nímž je spojen.


Setkal jsem se s něčím co mi tu věc z brány hrozně připomíná :-) Když jsem s tím setkal poprví byl jsem opatrný, protože existují i meditace kde meditující někomu tu energii posílá a stává se něčí baterkou... Ale co jsem to tak zkoušel tak se mi to zdá dobrý a funkční. Zvedalo mi to bdělost, snižovalo ospalost, zlepšovalo náladu, měl jsem potřebu mín mluvit, častěji mě brněla korunní čakra, při opakování karmapa čeno se mi svíral krk (mám v něm blok). Doba působení se mi zdála že trvá po zbytek dne v plné síle (většinou jsem ji dělal cca po 8 hodině) a v poloviční síle pokračovaly účinky i další den, až zmizely. Některé menší se mi zdají být trvalé.

Meditace na 16. Karmapu
Nejdůležitější praxe v centrech Karma Kagjü

Vnímáme beztvarý proud vzduchu, který vchází a vychází přes špičku našeho nosu, myšlenky a pocity necháváme volně plynout, aniž bychom se jich chytali. Nyní pomyslíme na čtyři základní momenty, které obracejí naši mysl k osvobození a osvícení:
uvědomujeme si drahocenou možnost, kterou jsme v tomto životě získali - že můžeme, díky metodám, které nám zanechal Buddha, pomoci nesčetným bytostem. Jen málo bytostí se setká s nedualistickým učením a ještě méně jich dokáže tuto možnost využít.
Pomyslíme na pomíjivost všeho, co vzniklo a proto také musí zaniknout. Trvalý je jedině jasný, neomezený prostor mysli, a nikdo neví, kolik času nám ještě zbývá na to, abychom si to uvědomili a zrealizovali.
Chápeme příčinu a následek: záleží jen na nás, co se v budoucnu v našich životech objeví. Naše minulé myšlenky, slova a skutky zapříčinily náš nynější stav, a právě nyní zaséváme semínka naší budoucnosti.
Nakonec si uvědomíme, proč pracujeme se svou myslí: že osvícení je nekonečnou nejvyšší radostí a dokud jsme sami zmatení a trpíme, nemůžeme dost účinně pomáhat ostatním.
Protože zatím nedokážeme prožívat svět tak, jak bychom si přáli, otevíráme se těm, kteří to již dokáží. Pro dobro všech bytostí přijímáme Útočiště u našeho cíle, osvíceného stavu mysli - nazýváme ho Buddha, u učení, které nás k tomuto cíli vede(Dharma), u přátel a pomocníků na cestě (Sangha) a především u Lamy, našeho učitele. V linii Karma Kagjü ho vždy ztělesňuje lama Karmapa, nyní 17. Thaye Dorje sídlící v Dillí v Indii. Lama v sobě spojuje požehnání, metody i ochranu a je pro náš rychlý rozvoj nezbytný.
Nyní se z prostoru před námi objevuje zlatá, průsvitná forma 16.lamy Karmapy, jenž nám tuto meditaci předal. Je vibrujícím polem energie a světla. Na hlavě má Černou korunu, která probouzí stavy nejhlubší otevřenosti mysli. Jeho tvář je zlatá a mírná, jeho oči nás vidí naprosto jasně, zná nás a přeje nám to nejlepší. V rukou skřížených na prsou drží zlaté dordže a stříbrný zvonek, jenž vyjadřují neoddělitelný stav soucitu a moudrosti, požehnání a prostoru. Sedí v pozici lotosu a vychází z něj duhové světlo.
Chápeme, že není žádnou omezenou bytostí, ale že se tak v prostoru manifestuje pravda a esence všech Buddhů. Je přítomen, ať už jeho formu vidíme jasně nebo ne, a velmi silně si přejeme dosáhnou všech jeho kvalit - k užitku všech. Karmapa zná naše přání, přibližuje se k nám a ve vzdálenosti, která je nám příjemná se před námi zastavuje.
V duchu nebo nahlas říkáme: Nejdražší Lamo, esence všech Buddhů, prosíme Tě: dej nám energii, která odstraní ignoranci a nevědomost - naši i všech ostatních bytostí. Ať se v nás probudí nekonečné světlo mysli.
Karmapa vnímá naše silné přání a usmívá se. Z jeho čela začíná vycházet silné jasné bílé světlo, které vchází do stejného místa mezi naším obočím. Vyplňuje naší hlavu mocným, krystalicky čistým světlem a rozpouští všechny negativní otisky v našem mozku, nervech a smyslech. Příčiny škodlivých zvyků a nemocí tak mizí a naše tělo se stává nástrojem, díky němuž můžeme ostatní chránit, dávat jim lásku i potřebné materiální věci. Zatímco udržujeme bílé světlo tak dlouho, jak si přejeme, vnímáme vnitřní vibraci slabiky OM.
Nyní začíná z Karmapova krku vycházet intenzivní proud rudého světla. Vchází do našich úst a krku a rozpouští všechny blokády na úrovni naší řeči. Škodlivé otisky negativních a zmatených slov mizí, naše řeč se stává plnou soucitu a moudrosti, vědomým nástrojem pro přinášení užitku ostatním. Spolu s rudým světlem vnímáme hlubokou vnitřní vibraci slabiky AH.
A konečně ze srdečního centra lamy Karmapy vyzařuje intenzivní modré světlo. Proudí do středu našeho hrudníku, zcela ho vyplňuje a rozpouští všechny blokády na úrovni naší mysli. Rozpouští se všechny rušivé emoce, ztuhlé ideje, a naše mysl se stává spontánní radostí, jež se sama od sebe objevuje v prostoru. Zároveň s modrým světlem vnímáme vibraci slabiky HUNG.
Nyní do nás vchází všechna tři světla zároveň. Průsvitné bílé světlo vyplňuje naší hlavu, rudé světlo náš krk a modré světlo naše srdce. V tomto stavu propojení se stavem osvícení setrváváme tak dlouho, jak dlouho je nám to příjemné.
Zatímco spočíváme ve světle, můžeme použít mantru. Díky ní můžeme propojit vnitřní a vnější pravdu, jež je zde vyjádřena jako energie. Každým použitím mantry Karmapa čenó: "Aktivito všech Buddhů, pracuj skrze nás, propoj se s námi." se dostáváme do proudu osvícené aktivity. Po dobu, kdy přijímáme všechna tři světla nahlas nebo potichu opakujeme mantru.
Karmapa čenó (opakuj mantru jak dlouho chceš)
Pak se zlatá forma Karmapy i jeho Černá koruna rozpouští do duhového světla. Vstupuje do nás a všechny formy mizí. Je tu jen neomezené vědomí beze středu a konce. Když se objeví myšlenky a pocity, uvědomíme si, že jsou jen svobodnou hrou mysli.
Když už nemůžeme tento stav dál udržet, objevuje se znovu svět - dokonalý a čistý. Každý atom vibruje radostí a je s celkem propojen láskou. Vše je svěží a smysluplné, vše vibruje neomezeným potenciálem. Všechny bytosti jsou mužští a ženští Buddhové, ať už si to uvědomují nebo ne. Všechny zvuky jsou mantrami a myšlenky jsou moudrostí prostě proto, že se mohou objevit a vyjadřují tak neomezený potenciál mysli.
Nyní se v prostoru opět objevuje také naše tělo - ve formě Buddhy, kterého máme nejraději, ve formě našeho lamy nebo se objevujeme v našem obvyklém těle. Ale je zde jeden obrovský rozdíl. Před meditací jsme byli tělem, zranitelní stářím, nemocí a smrtí. Nyní však tělo máme. Tělo a řeč jsou našimi nástroje, jejichž pomocí můžeme pomáhat ostatním. Tím, čím doopravdy jsme - a teď to již víme - je jasné světlo, které bylo vědomím, i když postrádalo formu.
Jsme rozhodnuti udržet si tento čistý pohled ve všech situacích našeho života a posilovat ho, jak jen to bude možné. Nakonec si přejeme, aby vše dobré, co se v průběhu této meditace nashromáždilo, pozbylo hranic, došlo ke všem živým bytostem, zbavilo je utrpení a přineslo jim nekonečnou radost plynoucí z rozpoznání vlastní mysli.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod Jarda » pon, 12. bře 2012, 19:32

Dnešní zážitek(12. 3.): (Sen > LD > AC?)
Jsem ve třídě na střední. Máme češtinu. Vím, že je to sen, ale zajímá mě co dostanu ze slohu a tak nechávám sen plynout. Rozhodl jsem se, že to písemky rozdá Zbyněk, protože Tomášovi by to trvalo celý den. Když jsem ji dostal marně jsem snažil na tu známku přijít. Byla nestabilní... od 5-1, pokaždý když jsem se koukl jiná a někdy to ani nebylo číslo a to učitelka ještě něco četla a taky to bylo něco jinýho. Pak jsem si říkal, fajn je to sen, nebudu tady tvrdnout. Procházím se po třídě a učitelka povídá něco o nějakým náboženským vyučování(asi nějaký pochybný nový předmět) a zkoumání... Prý si máme přinýst vlastní moč z domu, protože ve škole by jsme to dělali těžko...
Jsem před tabulí a chci si sednou a zameditovat, stejně všichni zde jsou jen kulisy a moje probuzení ze snu bude znamenat konec jejich existence, takže mi může být jedno co by si o mě mysleli. Ale i tak se nějak nemůžu přenýst přes ten pocit. Pak si pamatuju, že sen končí, snažil jsem se ho stabilizovat pohybem rukou a koukám ni ně... přemýšlel jsem jak se to asi projevuje v reálu, jestli jsou ty ruce v klidu. Dál koukám na klíčovou dírku a silou vůle si udržuju ten obraz před sebou. Ale i ten už zmizel a zůstala ta koncentrace, která nějak zajímavě působí na stav vědomí. Ten stav vědomí mi trochu připomíná náběh na AC. Zkouším ten stav prohloubit a docela se daří, ale k AC to nestačí. Nakonec se to daří tak, že vůli a imaginací přesvědčuji mozek, aby poskládal obrysy těla jinak? :-) Zvláštní pocit, byl když jsem se vznášel prostorem, jako by tam nebyla gravitace. Vznesl jsem se nad postel asi tak 70-50 cm a když jsem se otočil, abych se podíval dolů na svoje tělo tak tam nic nebylo :-D Zvláštní pohled a pocit. Poté jsem volal svého průvodce když jsem byl napůl venku. Nevím jestli tam byl, chtěl jsem se nechat vytáhnout za ruku, něco jsem cítil, ale kdo ví... Nebylo to nic prokazatelného. Pak jsem se zase probral v těle, ležel jsem naboku. Tak jsem zase silou vůle a imagince přesvědčil mozek aby poskládal obraz mýho těla jak leží na zádech na posteli a ztotožnil a sžil jsem se stou/v tý představě, až jsem to doopravdy cítil a původní pozici jsme necítil, až když jsem se na ni zase zaměřil.

Nezdálo se mi to ale jako pořádný hutný AC, ale nevypadalo to úplně ani jako sen. Spíš mi to přišlo něco mezi tím. Byl tam takový zvláštní pocit, který vždy značí možnost opustit tělo. Snad mi to přišlo jako Mentální cestování, který popisoval Bardon v BKOZ. Nebrnělo mě tělo, ani mi nebzučelo v uších, no ještě si trochu vzpomínám a vlastně trochu jo, ale ne nijak zásadně. Byl tam i ten pocit, který značí, že každý další výstup bude snadnější než ten předešlí(pokud to moje tělo po návratu zůstane v klidu)... nevím kolik jsem jich zkusil, asi 3. Ven jsem se dostával trochu ztuha.
Čas: tak kolem 6 ráno.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod Jarda » úte, 13. bře 2012, 11:16

Dnešní zážitek (13. 3.) Sen > LD > Probuzení
Tohle úplně nesouvisí se technikou ztotožnění se pro opuštění těla, ale souvisí to se včerejším zážitkem, proto to přidávám jako zajímavost.
Další LD opět někde jsem si poletoval pak zkouším stabilizaci pomocí rukou, ale je to mázlý a cítím, že sen se brzo rozpadne. Napadá mě opatrně se probudit a sledovat ty snové ruce v realitě, co se s nimi bude dít. Otevírám oči a ruce se ropouští v mlhu, jako by se rozmazali do stran. Zajímavé je, že tam ty ruce stále cítím. Skouším jimi hýbat a je to dost velký haluz, protože hýbu neviditelnýma rukama. Cítím ji podobně jako skutečnou, ale ta skutečná leží na posteli(ale neměl jsem ji v zorným poli, jinak by to asi nefungovalo) Občas vidím jako by trochu prosvítali. Hýbu s nimi docela dlouho a furt to funguje. Zvláštní je, jako by mě tohleto udržovalo v jiným stavu vědomí... takový spánek. Pak toho už necháváma jdu si to zapsat :-)
Možná by se dalo udělat i AC s otevřenýma očima :-)

Souvislosti:
http://www.velkaepocha.sk/2010030912674 ... cetin.html
http://multidenik.cz/astralni/128-zajim ... natky.html
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod ATA » úte, 13. bře 2012, 21:07

članek na odkazu nic moc kvalita

vyvětleni toho co se děle a jak je docela snadny a žadny atralni tělo to nepotřebuje vitači si si to nerovědama.
už o tom neco rozepranyho v lucid dreaming porjeku je to o multisenzorické integraci .

jo Ac z otevřenejna očima de ale to už je dods extrem

ruce už tam taky takle videl byl polopruhledny a namodraly al dodt rychle me to koplo spatky
problem bude v tom že sem s tima nehejbal pohyb zeisli signál a zabrani aby se tam dostaly data z vyzickyho těla tim ůastrani tělo" stabiluzije .

Vpodstrte jakokoli senzorická aktiva ve snu zabranuje porobuzení a naopak jakoliv z fyzickeho těla ho destabilizuje .
Pak jetse zaleži na podrobnostejch jako jak jsou podobny a jak se skladaj .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod Jarda » stř, 14. bře 2012, 14:36

ruce už tam taky takle videl byl polopruhledny a namodraly al dodt rychle me to koplo spatky
problem bude v tom že sem s tima nehejbal pohyb zeisli signál a zabrani aby se tam dostaly data z vyzickyho těla tim ůastrani tělo" stabiluzije .
Napadlo mě jeslti by se takovýma rukama dalo nějak působit na fyzickou rovinu... třeba na PSI wheel. Možná je trochu nahustit hrubší energií...
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod ATA » stř, 14. bře 2012, 17:26

podle esotericke teorie jo , podle vedecke je to blbost
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod Jarda » stř, 14. bře 2012, 18:14

podle esotericke teorie jo , podle vedecke je to blbost
ha našel jsem co jsem hledal:
http://www.esoterikweb.cz/pribehy-nahled.php?id=2957
http://www.esoterikweb.cz/pribehy-nahled.php?id=2975
V tom prvním píše, že tou neviditelnou rukou hýbala předměty na poličce. Bohužel to pro mě není nějak průkazný zda to byly skutečně předměty nebo si to tam dokreslila představivost.
Z toho druhého jsem pochopil, že ten mobil měla a cítila ve fyzický ruce a současně cítila tu neviditelnou ruku nad tou skutečnou.

Ale ten vliv neviditelný ruky na fyz. realitu by jsme mohli testnout...
Chtělo by to PSI wheel někde u postele a aby to nahrávala kamera, kvůli průkaznosti(pokud by se pohnul) zda to byl nebo nebyl sen.
Ideální by bylo WILD, aby se to mohlo testnout hned po usnutí a nemusela kamera běžet celý den :-) Nebo by se to dalo testnout i bez LD, ale to by chtělo hodně slušnou koncentraci. V BKOZ je návod jak to udělat. Vymístěná ruka se tam používá při technice automatického psaní...
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzkum - technika na AC s širším uplatněním

Příspěvekod ATA » stř, 14. bře 2012, 18:37

prvni vypada na LD to druhy na hypnapompickej stav

webku a psywheel sem zkoušel stači tam nastavit detekci pohybu a nasvitit infra pripadne laserem (na paprsku je dobře videt pohyb)
parkrat v LD/OOBe možna to bylo falešne probuzeni sem tim zkoušel pohnout ale v realitě nic .Ake bylo to priliš malo testů.

at je pocit positovanej jako jakkoli relanej ješte nezanemam že je z je realnej v tehle realite
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů