Trénink mysli pro AC

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Arnold
Příspěvky: 2
Registrován: čtv, 14. zář 2017, 20:29

Trénink mysli pro AC

Příspěvekod Arnold » čtv, 14. zář 2017, 22:36

Zdravíčko,nějakou dobu se snažím každé ráno a večer trénovat mysl pomocí prohlížení myšlenek,soustředění a několikrát jsem se pokoušel navodit stav úplného uvolnění,bohužel se mi nedaří ani jedno,myslím že problém je v mé nesoustředěnosti.Když se snažím nechat myšlenky plynout,jde mi to chvíli ale hned na to mi tělo dává podměty abych probral vědomí a soustředil se víc na okolí,nejde mi se tedy pořádně uvolnit.Prosím o rady ze zkušenosti,vím že to zde bylo mockrát,ale doufám že je tu někdo,kdo měl stejné problémy a překonal je.Děkuji a budu rád dávat pravidelně vědět,jak pokračuji. ;)

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Trénink mysli pro AC

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 16. zář 2017, 14:42

Ahoj Arnolde. Nejsem si zcela jist jestli chápu jak chceš mysl procvičovat. Čili prvně si upřesněme co chceš zlepšovat.
Prohlížení myšlenek = pozorování myšlenek?
Soustředění = Koncentrace, ale na co? Stav bez myšlenek? Nebo určitý bod/podmět?


Pokud píšeš, že máš problém se soustředěností. Tak mám pro tebe pár dobrých typů. Sám jsem měl od malička poruchy koncentrace, které se mi ještě nepodařili úplně vymíti. Takže vím jaká jsou to někdy muka. Hlava ti lítá ve 3 vesmírech naráz, u jídla čteš a do toho přemýšlíš o věcech budoucích. Vlastně u jakékoliv činnosti ti mysl utíká často jinam než je potřeba a tak se ti danná věc nedaří. Vždy je mysl jinde, než ji je potřeba. Chytá se každého podmětu, který člověka konfrontuje. :D
- Hlavní je si uvědomit, že všechno nejde hned! Chce to trpělivost a pilně cvičit. Snad nikomu z nás, nešlo vše hned. Tak jako, když chceš být dobrý sportovec, musíš trénovat tělo. Stejně je to i u mysli. Zde není žádná zkratka. A pokud někdo myslí, že je...odpovídá tomu pak i její daň.

- Tvá nesoustředěnost nejspíše pramení ze slabé vůle a nedostatku trpělivosti. Proto je procvičuj. Začni třeba s tím, že vše co budeš dělat, dělej plně při vědomí. Soustřeď se pouze na tu činnost, kterou se v tu chvíli zabýváš.
- Stanov si nějaké denní úkoly, které vždy neodkladně splň, jak jsi si je předsevzal. A opět se jim plně věnuj. Neodbíhej v mysli nikam jinam.
Jakmile si uvědomíš, že jsi se začal v mysli zabývat něčím jiným, ihned se vrať k věci, kterou máš vykonávat.
To je dle mé zkušenosti takový základ. Jakmile pocítíš zlepšení, můžeš pokračovat dál. Je mnoho cvičení, kterými se dá pak pokračovat. ;)

PS: Dovysvětli prosím to uvolnění, jaké uvolnění máš na mysli. Těla? Mysli? Obojího? Nebo navození klidu/pohody?
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Arnold
Příspěvky: 2
Registrován: čtv, 14. zář 2017, 20:29

Re: Trénink mysli pro AC

Příspěvekod Arnold » sob, 16. zář 2017, 16:45

Ahoj,děkuju.Dokážu si držet myšlenku tak,že se k ní musím často vracet,to se snažím trénovat.Zkoušel jsem,jak se často píše způsob 5minut denně pouze pozorování myšlenek a to mi absolutně nešlo,po týdnu beze změny tak se snažím zkoušet soustředit na jedinnou věc/myšlenku.Chci docílit koncentrace bez myšlenek,můj cíl je časem se být schopný dostat do stavu absolutní uvolněnosti těla,což asi je vázáno i tou myslí.Po cíli uvolnění těla na maximum budu mít další cíl astrální cestování.Jsem schopný denně cvičit,ale potřebuji najít nejvhodnější cvičení,protože pozorování myšlenek,ač by se tím mělo,jak jsem někde četl začínat,mi jde hůře,než snaha soustředění na jednu myšlenku či věc.Snad mě chápeš a moc ti děkuju!! Krásný den ;)

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Trénink mysli pro AC

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 16. zář 2017, 21:04

Ano, to není špatný začátek. :) Pokud to nejde 5 minut, což je dle mého na úplný začátek začátek poměrně dost, začni třeba s minutou.
K vyprázdněnosti mysli ti může ze začátku hodně pomoci soustředění se na dech. Mysl se tak stabilizuje a uklidní. Na to pak můžeš navázat třeba tím pozorováním myšlenkových toků.
Ať však netrénuješ jen v konkrétním daném čase. Můžeš si rozšířit své cvičení do běžného života, čímž si tak lépe osvojíš tuto schopnost.
Kdykoli si tedy na to vzpomeneš, můžeš provádět toto cvičení. Ve městě, autobuse, v přírodě, apod... Nejen tedy v izolaci. Všeho však s mírou, nic se nemá extrémně přehánět! ;)

Pokud ti jde primárně o to naučit se jen to uvolnění těla... Tak to by mělo postačit ono soustředění se na dech(nádech-výdech) a postupné uvolňování svalů od noh až po hlavu. Jako oporou ti mohou být i různé nahrávky. Materiálů k tomuto věřím, že je zde spousta. :)
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů