Zdědění PSI schopností

Psychokinetika, paranormální psychické schopnosti
Sokar
Příspěvky: 18
Registrován: ned, 20. dub 2014, 13:36

Zdědění PSI schopností

Příspěvekod Sokar » pát, 01. srp 2014, 13:39

Myslíte, že je teoreticky možné, aby dítě po rodičích či rodiči, který umí telekinezi, telepatii nebo jinou schopnost vymykající se myšlení prostého člověka úplně nebo z části zdědilo tyto schopnosti natolik, že by do života již mělo základy a předpoklady se těmto technikám mnohem rychleji učit? Pokud by to bylo možné a ono dítě měli rodiče, kteří by ovládali několik kinezí, astrální cestování a další takové schopnosti to dítě by bylo nezastavitelné. Mohlo by vše na tomto světě změnit. A pokud by se to zopáklo ještě jednou a to dítě se stalo rodičem další ještě mimořádnější dítě by bylo na světě.

Problémem by ale zřejmě byl v potlačení těchto schopností společností jako celkem. Ale vše závisí na tom, jestli je tento přenos možný. Každý z nás při narození tyto schopnosti již má v sobě, stačí je jen probudit, ale připadá mi, že čím jsme starší tím ztrácíme schopnost to v sobě probudit. Já osobně věřím v to, že to je možné. Musíme si připustit jednu skutečnost a to, že nic není nemožné. Věčné pokládání otázky: Je to možné? je naprosto zbytečné ptejme se spíše kdy se to stane skutečností, protože nic není nemožné.

Nemohu pochopit ty, kteří tvrdí, že takové věci jako astrální cestování vůbec není možné, či je absurdní. Jak toto někdo může tvrdit? Jsme malí páni. Ve vesmíru jsou miliardy miliard inteligentnějších druhů než my. Ví miliardy informací, co my ne. O své planetě víme pouze zlomky informací. Je nám tajeno to, co vědět nesmíme, ale proč to vědět nesmíme? Většina lidí jsou jen ovce. Jejich denní program je spánek, práce a televize. Pak jsou tu bojovníci, kteří se snaží přežít (většina afrického obyvatelstva). No a ten zbytek, který zná pravdu je považován za podivíny a zoufalce nebo snílky. Pokud se nezmění přístup lidí nezmění se ani situace.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdědění PSI schopností

Příspěvekod clario » pát, 01. srp 2014, 17:40

Tak je určitě možné, že dítě zdědí po rodičích nadaných v těchto směrech nějakou genetickou informaci, která by mohla mít za následek zvýšení, míry jakou se u něj může projevit určitá predispozice. Jenže genetická informace není všechno, naše geny jsou souborem informací a pokynů co a jak v těle vytvářet, jenže ne všechny tyto informace se během člověka mohou projevit. Dalším určujícím vlivem kromě genů je vliv prostředí. Některé genetické informace se během života nikdy nemusí projevit, protože okolní podmínky prostředí tomu nebyli příznivé. Genetický kód člověka je neskutečně rozsáhlý a u většiny věcí má podle mě rozhodující vliv právě to prostředí a způsob jakým jsme během života formováni.

Takže ano, dítě může změnit jistý talent po rodičích, ale ten se může a nemusí projevit a to v závislosti na výchově, jeho okolí, na tom co on sám považuje za možné a nemožné, atd.

"Ve vesmíru jsou miliardy miliard inteligentnějších druhů než my." Nikdy bych něco podobného netvrdil (ani nevyvracel), pokud by se ta informace nezakládala na mých vlastních zkušenostech a nebo nebyla nějak jinak podložena. Takže předpokládám, že si se s nimi setkal a pořádně se zapotil, když si napočítal tak závratné počty.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Zdědění PSI schopností

Příspěvekod Elen » pát, 01. srp 2014, 21:44

Já bych dodala svůj názor. A otázku co je to gen? :-) Nepřijde mi to zase až tak dané. Myslím, že tyto věci víc než geny ovlivňují minulé životy a ty zase rodiče, kterým se narodíme. Takže například takovej Merlin, kdyby se narodil do dnešní doby, jistě by to nebyl uzlíček nervů. Zkušenosti si bereme ze všech životů, to je ten dům, který si stavíme na skále.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdědění PSI schopností

Příspěvekod clario » sob, 02. srp 2014, 00:18

Co jsem napsal jsem psal z pohledu genetiky a je to pohled vycházející z této fyzické reality (co je to gen ti poví google nebo wiki). Pokud bych do toho měl zahrnou všechny další úhly pohledu a různé koncepty reality, kterých je nepřeberné množství, byl by z toho guláš, jako se vším jiným. Pokud chceme na něco nazírat rozumem vždy si musíme zvolit jeden způsob jak na věc pohlížet. Koncept reality který je nejbližší mě mi však také říká něco jiného.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war


Zpět na „Psionika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů