Cestování časem

Succuba
Příspěvky: 2
Registrován: čtv, 12. kvě 2016, 18:10

Cestování časem

Příspěvekod Succuba » sob, 14. kvě 2016, 14:48

Zdravím. Jsem, co se astrálu týče laik, nemám žádné zkušenosti, ale něco málo jsem na toto téma přečetl a určitě mě to zajímá. Chtěl bych poprosit někoho zkušeného, kdo tomuto tématu rozumí, aby mi zkusil odpovědět na následující dotazy.
1) Je pravda, že se pomocí astrálního cestování dá cestovat časem? To mě zajímá asi nejvíc. Cestování časem je samo o sobě dost zajímavé téma, ale fyzicky je to asi nemožné, nebo aspoň zatím nemožné a snad i doufám, že to možné nikdy nebude, protože by se toho asi dalo dost zneužívat :) . Ale cestování časem ve smyslu pozorovatele (ducha) si myslím, že je možné a možná mi právě zde někdo i odpoví, že (a jak) je to možné skrz AC. Naskýtá se i otázka, jestli je to, v případě že to skrz AC jde, opravdu cestování časem, nebo jen fantazie.
2) Jde to prožít znovu vzpomínky? Například když mi bylo 10 let a já byl na chatě třeba s dědou, který už nežije a prožil tam s ním něco, mohu to prožít znova, se stejně intenzivním pocitem? Jako že to znova prožiju v nějakém bdělém stavu, jako kdyby to byl sen, který bych si přesně pamatoval a užil si ho. Nebo aspoň jako pozorovatel bych měl možnost vidět znova celou situaci přesně tak, jak se stala. Kolikrát se mi zdá sen, kde vidím někoho blízkého, kdo už nežije, ale i když je to úplná fantasmagorie a nemá to nic společného se vzpomínkou, po probuzení jsem rád, že jsem prožil s danou osobou nějakou chvíli. Určitě by mě obklopil velký pocit radosti také v případě, kdybych si dokázal prožít chvíle, které se opravdu stali znovu. Proto tento dotaz.
3) Ještě mě zajímá, jestli je možné nějak se pohybovat mimo tělo jakoby v reálném světě, tedy že uvidím, že se něco děje kilometr od domova a pak se tam půjdu fyzicky podívat a zjistím, že se to tam skutečně děje. Kdyby to šlo, tak by člověk nepotřeboval cestovní kanceláře :D .

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Cestování časem

Příspěvekod zebyja » stř, 22. čer 2016, 15:31

1)Je pravda, že se pomocí astrálního cestování dá cestovat časem? Ale cestování časem ve smyslu pozorovatele (ducha) si myslím, že je možné a možná mi právě zde někdo i odpoví, že (a jak) je to možné skrz AC. Naskýtá se i otázka, jestli je to, v případě že to skrz AC jde, opravdu cestování časem, nebo jen fantazie.
Chápu čas trochu jinak, než je jeho klasická představa. Ze zkušenosti mi více dává smysl, že se vyskytují určité shluky času, nechápu tedy čas jako lineární, ale jako jakou si hiearchii shluků fraktální podoby, které náš mozek jako lineární (ve skutečnosti je lidské vnímání času logaritmické) vnímá. Aby jsi tedy byl v nějakém čase, musíš být v nějakém shluku. Pokud se dostaneš výš do vyššího shluku, můžeš sestoupit níže jinam, z Tvého pohledu do minulosti nebo budoucnosti. Objektivní zkušenost s tímto nemám, jen subjektivní, ale pro mě osobně to tak momentálně je. Pokud chceš mít vliv například na svou vlastní minulost, není podle mě ani potřeba opouštět tělo. Můžeš komunikovat sám se sebou v minulosti a Tvé minulé já to bude vnímat jako vnuknutí, nebo vedení duchovního průvodce a zařídí se podle Tvého záměru. Jde o stav mysli. Pokud by jsi chtěl mít silnější vliv a chtěl tedy cestovat časem v rámci astrálního cestování, pak to podle mě možné je, ale nikdy jsem to vlastně nepotřeboval a tedy ani nezkusil.
2)Jde to prožít znovu vzpomínky?
Ano, jmenuje se to tuším regrese. Lze to udělat i v meditaci s menší ztrátou síly, astrálně mi to přijde zbytečné. Je to více obohacující, když Tě tím někdo vede, ale jde to i sólo.
3)Ještě mě zajímá, jestli je možné nějak se pohybovat mimo tělo jakoby v reálném světě, tedy že uvidím, že se něco děje kilometr od domova a pak se tam půjdu fyzicky podívat a zjistím, že se to tam skutečně děje. Kdyby to šlo, tak by člověk nepotřeboval cestovní kanceláře :D .
Ano lze, AC bere dost energie, není to výhodné, pokud k tomu nemáš dobrý důvod.
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Cestování časem

Příspěvekod ArMi » sob, 20. srp 2016, 09:48

....
Myslím, že to víte lépe než já a to je dobře. Jen se nestyďte odpovídat.

Mimochodem vědomí, které dokáže vnímat více realit současně a to jak časových tak i prostorových, se říká multidimenzionální. O něčem takovém tady psal pouze ATA a tak by asi věděl více.


Neodpověděl jsem jako první právě kvůli použitému nicku Sucumba. Víte, co to je? To jsou stínové ženy, které napadají muže třeba ve snu a nutí je k masturbaci. https://cs.wikipedia.org/wiki/Succubus Ať to již bylo učiněno vědomě nebo nevědomě, použitím takového nicku se diskutující nějakým způsobem spojuje s použitým významem. Kdyby někdo zvoli jako nick "ChciSex" tak to už by praštilo přes oči každého. Takže první co mě napadne po takovém dotazu je: "To chceš někoho v minulosti ošukat?" Myslím, že takto to nefunguje.
nemám žádné zkušenosti, ale něco málo jsem na toto téma přečetl a určitě mě to zajímá.
Po nahléhnutí: Registrován: čtv, 12. kvě 2016, 18:10; Naposledy aktivní: sob, 14. kvě 2016, 16:32 Mám trochu jiný pocit. Připadá mi to, že daný uživatel byl fascinován nějakou čarodějnou pohádkou nebo Sci-Fi. Podle mě by daný uživatel měl raději přistát oběma nohama na zemi. Je to sice dobré se nechat unášet fantaziemi, ale každý by si měl být současně vědom svých možností.

A co se týče různých duchovních cest, tak tam nestačí nějaké počáteční nadšení, které za pár dní vyprchá.

Succuba
Příspěvky: 2
Registrován: čtv, 12. kvě 2016, 18:10

Re: Cestování časem

Příspěvekod Succuba » stř, 01. úno 2017, 08:55

Děkuji za reakce. Nevím, kdy jsem byl naposledy přihlášený, ale chodil jsem se koukat občas na moje vlákno i nepřihlášen, jen abych viděl, jestli je nějaká odpověď. Docela dlouho nikdo nepsal a já už to přestal sledovat a pak se sem kouknul až včera...
Teď k mému nicku. Máte pravdu a proto se tady nebudu nijak za svůj nick hádat a bojovat. Existují diskutující, kteří ač vědí, že nejsou v právu, stále si melou svoji. A k těm já jsem nikdy nepatřil.
S tím nickem je to přibližně tak, jak píšete. Už někde v pubertě jsem byl fascinován různými bytostmi "odjinud" a tehdy jsem se někde takhle pojmenoval, aniž bych o tom hlouběji přemýšlel. A teď už sice přemýšlím jinak, ale když jsem si zde měl zvolit nějaký nick, nějak automaticky jsem použil tenhle, abych nemusel zbytečně vymýšlet nový a až teď vidím, že i takovýto "detail" by měl být brán víc vážně. Koukal jsem v nastavení, jestli to jde nějak zněnit, ale vypadá to, že asi ne.
Jen ještě k tomu "šukání v minulosti".. I když si za to teda asi mohu tak trochu sám, tak tohle bylo možná trochu moc. Jsem prostě jen člověk s velmi nostalgickými náladami a ptal jsem se jen, jestli je možné nějak prožít znova vzpomínku, protože by se mi často dost ulevilo. Takže asi tak, ale tu reakci nikomu nezazlívám, jen jsem to chtěl uvézt na pravou míru....

Ač to teda tak asi na první pohled nevypadá, nohama na zemi určitě jsem. Za tohle upozornění ohledně mého nicku děkuji a vše si také uvědomuji. Jsem sám trochu překvapen, že mě samotného tohle vůbec nenapadlo.
Pokud znáte nějakou radu, jak změnit nick, prosím, sem s ní. Nějak se mi ho nechce používat :) .

Na Zebyju budu reagovat později, až budu mít více času.

holka21
Příspěvky: 47
Registrován: ned, 21. čer 2015, 17:08

Re: Cestování časem

Příspěvekod holka21 » pon, 13. bře 2017, 18:03

Ahoj, jak už jsem psala v jiném článku zde na fóru, tak ti mohu odpovědět jen dle mého teoretického hlediska, jelikož sny i jiné stavy vědomí, nelze nijak hmotně prokázat.
1)Takže dle mě osobně lze cestovat časem, sice to není tak časté, ale několikrát do měsíce vnímám nejen různé časy, ale i vzdálenosti či hloubky v kterých se ocitám. Pokud se správně domnívám tebe spíše zajímá jiné cestování časem, tzv. vrácení se do minulosti tohoto života, o to jsem se zajímala už kolem svých 10-11let, kdy jsem dělala různé pokusy. Neměla jsem však odvahu, říkala jsem si, že když mi zkolabuje tělo a budu ležet bezvládně na zemi, že mě tak rodiče nenechají a já nechtěla v žádném případě do nemocnice, takže jsem s těmi pokusy vrácení se do minulosti přestala a řekla jsem si, že důležitější je stejně hlavně teď a tady a začala jsem se zajímat o přítomný okamžik :-)
Občas se dostávám do minulosti a občas i do budoucnosti, kdy prožiji kousíček ještě dřív než se stane např. den do předu, tyto stavy vnímám zvláštním způsobem a dost mě děsí ten kontext, který k tomu prožívám, protože tam něco zvláštního nepopsatelného vnímám, ale jsou to jen sekvenční záběry. Ovšem do minulosti a budoucnosti se nedostávám tím, že bych tam chtěla. Tím, že si řeknu chci tam a tam v žádném případě, to mě minulost ani budoucnost nezajímá a mám k tomu své důvody, přijímám je jen tehdy jsou-li důležité pro současný život a mou práci pro celek. Když to chceš jen ty a není to potřeba k tvému vývoji, tak je ti to k ničemu, nic ti to ve výsledku stejně nedá, spíš by ti to mohlo ublížit, s časem to není žádná sranda a kor když nejsi dostatečně vybaven a připraven na to, co tam může nastat. Mohla bych ti vyprávět kvanta všeho možného, procházím tím od svého dětství, takže vím o čem mluvím.

2)Vzpomínky, no u tebe už z textu mám pocit, že to chceš jen kvůli tomu, že nic příjemného, jako tenkrát si zažil, nyní nezažíváš a proto to chceš opakovat. Aspoň dle mě nemyslím si, že by to pro tebe v tomto případě byla dobrá cesta, jen by tě to emocionálně rozladilo. Spíš pokud mohu poradit se zaměř na lidi, které máš rád a stále žijí a s těmi prožívej krásné chvíle, jen to ti přinese skutečnou radost. ;-) Ale nemohu rozhodovat za tebe, ty sám se musíš rozhodnout, co je pro tebe nejlepší ;-)

3)Já osobně mimo tělo nechci, když to není nějak nutné, protože jen, že jsem zvědavá, by mi to za to nestálo, protože při opuštění těla je potřeba aspoň u mě velké množství energie. Když jsem se pokoušela před rokem a třičtvrtě o opuštění těla, jelikož jsem si myslela, že jsem AC nedosáhla, příšerně mě to oslabovalo. Od té doby, používám to, na co jsem zvyklá. Není vždy potřeba opustit tělo, abychom dosáhli na jiné stavy vědomí či AC. Dle mě je to zase zbytečnost a frajeřina, ale nemohu mluvit za druhé, pro někoho může být jednoduší opustit tělo. Každý si musí najít sám to, co mu vyhovuje ;-) Jelikož to, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému ;-)


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti