Kouření

megalomansk
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 02. črc 2015, 18:23

Kouření

Příspěvekod megalomansk » ned, 07. úno 2016, 04:19

Ahoj .

Rád bych poradil jak na 100 % přestat kouřit . Vím , že předmět témata by mohl být jiný , ale snad to navede více lidé k přečtení . Teď k věci ...

Cca pět let jsem kouřil jak fabrika . Postupně se závislost dostala do bodu , kdy jsem potřeboval kouřil každých patnáct minut . Cítil jsem se mizerně , styděl se sám za sebe . Obden mě pobolívala hlava , cítil jsem tlak v žilách u nohou a v celých pažích . Celý den jsem jenom hulil a pil kafe , s tím , že jsem jedl minimum k obědu a k večeři z neustálých návalů na zvracení .... Prostě hnus .

ALE !!! Žádný kuřák není nenapravitelný ! Bude to rok co jsem od té démonické závislosti venku .
Nejparadoxnější na tom je ,jak je to jednoduché ! Jistě - na internetu najdete různé kliniky, které vás za 10 000 kč zázračně zbaví kouření nebo nikotinové náplasti , které Vám jak název napovídá určitě nepomohou .

Nejhorší na této ( samozřejmě i jiných) závislosti-í je , že člověk má pocit , že kouří rád . Má pocit , že mu kouření i snad něco dává . Jako přísloví " Kdo kouří , ten přemýšlí o životě " . Že by člověk bez toho byl dokonce o něco ochuzen .
- I přes to , že abstinenční příznaky jsou u nikotinu nulové , mají lidi všeobecný pocit , že přestat kouřit znamená něco si odpírat , trpět , žít do konce života v utrpení v touze po cigaretě .

Přitom je to opravdu jedna z nejjednodušších věcí a osobních revolucí , co člověk může podniknout .



Zázrak , co bych rád všem chronickým , duševně nemocným - ano, jinak to nazvat neumím - kuřákům doporučil , je kniha Snadná cesta jak přestat kouřit od autora Allena Carra .
http://www.databazeknih.cz/knihy/snadna ... urit-53557 - zde si můžete přečíst komentáře .
http://uloz.to/xoQk2AJM/allen-carr-snad ... kourit-pdf - zde link ke stažení .

Autor doporučuje kouřit při celém čtení knihy . Doslova převrátí Váš pohled na věc a jak sám několikrát zmiňuje , tak " silnou vůlí " kouření člověk nepřekoná . Sám jsem příkladem , že se to opravdu dá . A argumenty " kouřím tak dlouho , že by mi to nepomohlo " vám vyvrátí i sám autor . Opravdu , přestat kouřit může každý !

Doufám , že Al pomůže někomu dalšímu :)

Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů