vejška

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

vejška

Příspěvekod dangroj » ned, 24. led 2016, 15:57

čau, tento rok maturuji a chtěl bych od vás radu, na kterou vejšku bych se měl přihlásit.
věnuji se tradingu, takže o uplatnění po škole mi nejde, a tak hledám, aby škola byla lehká, nezabralo mi moc času studium, ale měla by mě alespoň trochu obohatit a bavit.
Chtěl bych na nějakou podnikatelku nebo ekonomku.. V úvahu připadají jen školy v Brně.
Pravděpodobně si dám přihlášku na VUT podnikatelku, obor ještě nevím, tak kdyby jste měli třeba nějaký zkušenosti, budu moc rád ;) díky

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: vejška

Příspěvekod Firzen » ned, 24. led 2016, 23:18

Ahoj, a proč chceš studovat na vysoké škole, když to vlastně nepotřebuješ? :)
Respice finem et non peccabis.

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Re: vejška

Příspěvekod dangroj » úte, 26. led 2016, 19:07

chci to zkusit, nějaký klady z toho určitě vzejdou a když se mi tomu nebude chtít věnovat, tak na to prostě kašlu.. ale chci to aspoň zkusit, a proto si chci i dobře vybrat

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: vejška

Příspěvekod Firzen » stř, 27. led 2016, 11:21

Když tě láká to vyzkoušet, tak bych být tebou studoval něco, co tě skutečně táhne, i když to třeba může být obor, na který nemáš předpoklady, ze kterého můžeš mít velké obavy, o kterém vůbec nic nevíš. Hlavní je nerozhodnout se ze strachu a "racionálně", protože jen tak se můžeš posunout někam, kde jsi ještě nebyl. V opačném případě jen rozvineš to, co už dávno zvládáš.

Nedoporučuju se řídit žádnými testy, které ti určí vhodnou VŠ ani názory ostatních. Testy a lidé uvidí jen to, co je na povrchu. Jen to, co už bylo projeveno, ale neuvidí skryté semínko, které v tobě dřímá. Pokud jsi však již projevil svůj skutečný potenciál a názory okolí souhlasí s tím, co cítíš, pak gratuluji!
Respice finem et non peccabis.

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: vejška

Příspěvekod ArMi » pát, 08. dub 2016, 12:29

To musí záležet hlavně na tobě čím bys rád v životě byl. Firzen ti radí dobře.

Mimochodem dneska je spousta lidí, kteří si udělali vysokou s ekonomickým zaměřením a jsou pak ve společnosti nepoužitelní. Sice takovou VŠ udělali snadno, při tom stihli spoustu mejdanů, ale pak po VŠ mohou jít rovnou na pracák. Ale můžeš mít zrovna ty štěstí a najít si teplé místečko nějakého náměstka ve státní správě.

V budoucnu může být velká poptávka po lidech s kvalifikací z technických oborů.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: vejška

Příspěvekod Jarda » pon, 18. dub 2016, 00:25

Za sebe co pozoruji... v IT je jedno co máš člověk za školy... stačí střední. Důležitý je, aby něco uměl a uměl to fakt dobře. Doporučil bych nasbírat nějaké pracovní zkušenosti při škole. Ale myslím zkušenosti z toho oboru. Dělat při škole něco málo bokem nebo na živnost aby to byl plynulý přestup. Při práci při škole si člověk udělá jméno, nasbírá nějaké kontakty, vylepší si životopis...
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: vejška

Příspěvekod Firzen » pon, 18. dub 2016, 14:31

Nejsem si až tak jistý tím, jestli je důležité "něco umět a umět to fakt dobře". To je myslím důležité, pokud chce člověk vydělat peníze. Pokud ale chce cítit lásku ve svém srdci a být nositelem světla a pravdy, pak nemusí stačit dělat to, v čem je dobrý, mít skvělý životopis, dobré kontakty a vydělávat spoustu peněz. Z mých skromných zkušeností se mi zdá, že kdo chce žít v pravdě, musí nevyhnutelně podřídit celý svůj život hlasu svého srdce. A tento hlas člověka zdá se ne vždy vede cestami prošlapanými.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: vejška

Příspěvekod Jarda » pon, 18. dub 2016, 17:36

Psal jsem to s ohledem na uplatnění se na trhu práce a vydělané peníze. Nic víc.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti