Pár otázek

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Pár otázek

Příspěvekod Turbo » sob, 02. srp 2014, 11:47

Ahoj :))
Po delší době se vracím k tomuto foru za učelem rady a možná také způsobu jak si vylít srdce. Možná jsou tyto dotazy blbost, pak se omlouvám za spam, ale posuďte sami :) Je možné, že jsem do svého života přitáhl svoji bývalou přítelkyni pomocí "síly přitažlivosti" - secrets? Každý večer před spaním jsem si představoval, jak jsme spolu, rozumíme si a zkrátka máme se rádi. Nedělal jsem to záměrně za účelem přitáhnutí, zkrátka to byl můj "sen" a ta představa se mi líbila. Tato vizualizace trvala kolem jednoho roka a pak jsme se dali dohromady. Někde jsem četl, že neni možné tímto ovlivnit člověka, kterému by něco bylo proti jeho vůli.
S přítelkyní jsme byli spolu třetím rokem a rozchod nesnáším zrovna nejlépe a to, že údajně má někoho jiného mi na mém stavu nepřidává. Mám pořád tendence ji nějak kontaktovat, ale vím že by to nevedlo k ničemu dobrému. Tímto se dostávám k dalším dvěma otázkám. Zajímalo by mne zda je způsob, jak se odpoutat od její bytosti? Jak zapomenout? Nějaký způsob meditace, cokoliv.. :) No a posledním dotazem je, jelikož jsem zjistil že mi v některých věcech lhala, zda se na toto vztahuje karma? Nebyl bych ani překvapený kdyby mi lhala o svém údajném příteli. Jelikož jsem posedlý tím zjistit pravdu, zkoušel jsem kyvadlo, kontakt s duchovnim průvodcem a vše svědčí pro to, že její údajný přítel je pouze kamarád. Nicméně, tento kontakt beru s rezervou, jelikož nevím na kolik mohou mít vliv na tento kontakt moje myšlenky? Navíc s komunikací s kyvadlem a s duchovním průvodcem nemám moc zkušeností. I když, ve všem ostatním jsem dostával odpovědi výceméně správné, které jsem si mohl ověřit.
Doufám, že jsem vás dostatečně obeznámil s mojí situací a budu moc rád za jakékoliv vaše odpovědi, názory a rady :)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » sob, 02. srp 2014, 16:41

První otázka je samozřejmě ano. A na druhou se tě ještě zeptám...když chápeš zákon přitažlivosti, proč na druhou otázku nepoužiješ právě rad z onoho filmu tajemství? A ohledně karmy o tom moc nevím, to nechám na ostatních.:-)

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » sob, 02. srp 2014, 21:29

Děkuji za tvoji pohotovou reakci :D No snad to, že jsem si do života přitájl svoji bývalou přítelkyni, nebylo špatné a bylo to i v její vůli :D Ze všeho nejmín co bych chtěl, je někomu škodit :| Koneckonců, pomocí zákona přitažlivosti jsem si ji odtáhl, pořád jsem ji podezříval, že někoho má a nakonec opravdu.. Způsobil jsem si to bohužel sám :) Což mi bylo i potvrzeno kyvadlem, proto jsem ji požádal o odpuštění které mi dalo dáno :) No vida, to mě nenapadlo! :D Mohlo by to být supr řešení :) Jen mne moc nenapadá jak formulovat přesně a správně svoje přání :D Film jsem již viděl před dlouhou dobou, tak jestli tam je nějaký konkrétní příklad, tak si ho již nepamatuji ;) Asi se na něj mrknu znovu :)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » ned, 03. srp 2014, 10:17

Turbo, Rhonde Byrna , která je vlastně původcem filmu The Secret, napsala i další knihy, které lze stahnout z ulož to.cz, kniha Kouzlo, a kniha Moc. Kniha Kouzlo je vlastně uspořádaná tak aby ti během měsíce protočila návyk k vděčnosti, je tam i hodně praktických cvičení, které se týkají i vztahů, ale pokud nechceš vyloženě takovou měsíční praxi, doporučila bych ti spíš knihu Moc, garantuji ti, že až ji přečteš budeš si umět vytvořit afirmaci na cokoliv co tě v životě potká. Já ještě nedokončila ten měsíční kurs, jsem na nějakém 22.dni a už chápu, proč se na všech soškách Budha usmívá:-)

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » ned, 03. srp 2014, 12:34

Aaha :) Díky za ty tipy na knihy! :D Určitě přečtu a co se týče měsíčního kursu tak určitě vyzkouším ;) Už jen kvůli tomu budhovi :D Ohledně síly přitažlivosti jsem četl pár knih od jiných autoru :D Pierre Franckh - zákon rezonance a od stejného autora, přejte si jednodušše ale úspěšně :) Tyto knihy jsem ke stažení nenašel, ale nedávno jsem četl od Dr. Joseph Murphyho - moc podvědomí, která je také ke stažení na uloz.to :)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » pon, 04. srp 2014, 18:56

Moc podvědomí mám doma jako knihu, ale chybí tam právě jeden prvek, který je pro každé přání hodně důležitý. a to je pocit. V moci podvědomí to neřeší tak dopodrobna a celkově se zaobírá spíš vizualizací a pozitivním myšlení. Jenže pokud nemáš pocit, že to vše už máš, tak ničeho nedosáhneš. To si tam ale přečteš:-)

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » úte, 05. srp 2014, 11:34

Ach tak :D No začal jsem již číst knihu kouzlo a dělat cvičení :) Vedle toho začínám číst i knihu moc :D A musím říct, že již po přečtení pár stránek začíná dávat všechno smysl a člověk začíná chápat proč se co děje :) Dnes jsem si přečetl třetí cvičení, který mne čeká pozítří a zajímal by mne i tvůj názor :) Ve třetím cvičení jde o to vybrat 3 lidi a napsat si 5 věcí za které jim jsem vděčný :) Nicméně mám dilema s tím, zda tam mám zařadit i svoji bývalou přítelkyni. Té jsem totiž vděčný velice hodně a mezi nima by nejspíš neměla chybět, hodně pro mne znamenala. Nicméně nevím, zda to "citově unesu" :) Protože když jsem jen nad tim krátce přemýšlel, tak z toho, jak moc jsem ji vděčný, mi skoro tekly slzy :) Já vím, muž by měl být tvrdý a ne citlivý jako jsem já :D Nicméně i citlivost patří k mojí povaze :) Proto bych rád, kdyby jsi napsala svůj názor, zda ji tam zařadit či ne ;)
Jinak Elen, děkuji ti, že jsi mi ukázala jednu z cest, po které se lze vydat :) A ten měsíční kurz, to je něco úžasného, přesně tohle jsem hledal :)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » úte, 05. srp 2014, 16:45

Díky, jsem ráda, že někdo tyto knihy uvítal. když jsem je nabízela rodině, nebyli zrovna nadšení:-) Svou bývalou přítelkyni tam jistě zařaď. Já tam měla i zvířata, kterým jsem nějak ublížila a kteří již nejsou mezi živými. Ono to funguje baječně, protože jednak tím měníš své vyzařování na okolí (tou vděčností) a taky když jsi vděčný někomu konkrétnímu, změní se chování k tobě třeba ještě dalším deseti lidem. Opravdu se to násobí. A začneš si opravdu uvědomovat, že všechno co se ti stává, ať už dobré nebo zlé vytváříš sám. Já měla špatné vztahy s mámou a už vím, že to bylo jen díky tomu, že jsem se sama neměla ráda. Máma mi jen dávala najevo co si sama o sobě myslím. Už se to spravilo :-) A za slzy se nestyď, já tu knihu prořvala skoro celou:-) to jsou ale očistné slzy a pak přijdou i slzy štěstí. Ted umývám nádobí a usmívám se, natírám plot a usmívám se, šlapu na kole do kopce, funím jak prase a usmívám se...začneš si všímat spousty "náhod" které tě v životě potkají a už mám i pěknou výbavičku hmotných věcí, které jsem si přála:-)
A jeden šílenej postřeh, v televizi ukazovali nějakého poslance nebo kandidáta a hned za nim byla velká zed nebo velká tabule a na té tabuli bylo snad stokrát za sebou napsána věta: Bojujeme proti korupci, bojujeme proti korupci, bojujeme proti korupci, stokrát pořád dokola....nevím jestli si dotyčný uvědomoval, že tím bojem vlastně korupci posiluje....no možná z něj bude další Rath:-)))))

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » stř, 06. srp 2014, 15:00

Taky jsem se spíš přikláněl k tomu ji tam zařadit :) No, těším se na účinky tohoto zákona :D Nenucený smích mi přijde jako dobrá motivace :) I kdyby to mělo nějakou dobu trvat než se účinek dostaví, tak já jsem trpělivý člověk :D Ale nevím, jestli je to možné již po takové chvíli nebo jsem blázen, ale stalo se mi, že jsem se začal zničeho nic smát :D Když jsem se podíval do zrcadla a v duchu se zeptal proč se směju, tak jsem vlastně ani nevěděl proč :D Ale bylo to vážně fajn, se po době zase upřímě smát :D
A k tý korupci.. Je to úsměvný no :D Jestli si dobře pamatuji, tak také jedna nejmenovaná politická strana - věci veřejné, měla ve svých kampaních jako jeden z hlavních bodů boj proti korupci.. Ale poté co se dostali do vlády, tak po určité době bylo několik lidí podezříváno z korupce a proběhl tam snad i nějaký ten soud kvůli této kauze.. :DDD Netroufnu si soudit, zda tam nějaká korupce proběhla či ne, na tolik jsem to zase nesledoval :D Ale řekl bych tedy, že tady to je podobný případ :D

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » čtv, 07. srp 2014, 09:41

Turbo vubec si nedávej "čas" on stejně prakticky vubec neexistuje. Pokud jsi jakoby bezdůvodně šťastný už teď...gratuluji! Tu moc nezískáš až za ten měsíc, kdy tohle budeš vykonávat. Tu moc již máš, jen je třeba vypustit ventil z parního hrnce:-) To jak jsi se smál, je pocit, měl by ses snažit se tak cítit stále, vědomě to nedonutíš, ale pomůže ti hodně to, že budeš dělat věci, které ten pocit podporují...dělej to co ti dělá radost a budeš mít těch pocitů víc. Díky šťastnému pocitu ti vesmír, energie, bůh nebo prostě něco bude posílat víc věcí, při nichž se takhle budeš cítit.
A když tě napadne špatná nálada, snaž se dělat právě to, co ti náladu spraví. výsledky přicházejí hned, že ten kurs je měsíční trochu mate, protože ty vědomosti, aby ses dokázal dobře zachovat v každé situaci jsou napsány jako měsíční a ještě něco at už máš jakkoliv složité přání nedávej tomu dobu: neříkej si, je to složitý, to asi nepůjde hned, to zabere chvilku a tamto dýl...........pro vesmír je všechno stejně snadný, ale lidé si to ztěžují právě tím, že tomu dávají čas.:-) At se ti vede:-)

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » stř, 13. srp 2014, 13:27

Elen: Tak cvičení se snažím dělat pravidelně :) Všude se tam píše, že je potřeba přát lásku lidem :) Jenomže, mám problém s tím, přát lásku své bývalé přítelkyni :( A nevím co s tím. Představa, že má někoho jiného mě prostě mučí :( I když jsem už situaci přijal takovou, jaká je, snažím se tímto nezabývat :) Snažím se proto přát lásku všem ostatním lidem a nějak si to kompenzovat :) Když vidím dva zamilované, nezávidim jim, ale přeju jim lásku. Lidi co potkávám na ulici, přeju jim lásku. Když vidím popeláře, děkuji jim za to, že vyvážejí popelnice, protože bez nich by to nešlo :) Musím říct, že tohle kouzlo mi lásky vždy vytváří úsměv na tváři :) Ale jedné osobě mám prostě problém lásku přát no :(

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » stř, 13. srp 2014, 20:24

Zkus na ní najit každý den deset věcí, za které jsi ji vděčný, nebo deset věcí, které se ti na ni líbí. Snaž se nemyslet na to, že má jiného. Hele ja vím, že je to těžký.....:-) není to těžký, zvládneš to:-))))

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » čtv, 14. srp 2014, 13:03

Děkuji ti Elen! Protože ať to zní jakkoliv šíleně, tak mi přijde, jakoby řádky které píšeš byly naplněny pozitivní energii a hlavně mi dávaji naději, že se z této situace mohu dostat :) Vůbec mne nenapadlo, že bych neměl myslet na to, že má někoho jiného.. :) Myslím, že díky tvým radám již vím, jak tento problém překonat.. Už to jen dotáhnout praxí do zdárného konce :D Ještě jednou ti moc děkuji :-))

Uživatelský avatar
Lerenard
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 13. led 2014, 19:41

Re: Pár otázek

Příspěvekod Lerenard » sob, 16. srp 2014, 04:24

tato diskusia sa mi velmi paci, dakujem vam :)

mna len tak napadlo, ze ked budes zelat lasku svojej byvalej priatelke, tak by ti mohlo pomoct, ked si predstavu lasky, ktoru ludom zelas, trochu upravis...ja ked zelam ludom lasku, tak si nepredstavujem konkretnu podobu lasky medzi muzom a zenou, ale lasku univerzalnu, ktora robi ludi stastnymi, bez ohladu na to, ci su v partnerskom vztahu alebo nie, to je taka mocna laska, ktora ta naplna radostou, aj ked si osamote, ze sa radujes zo zivota v pritomnosti, to je ako Elen pisala, ze sa usmieva, ked umyva riady, ked natiera plot, alebo ked funi ako prasa na bicykli, ked ide do kopca :D (za ten usmev na bicykli dokopca mas moj obdiv Elen :D )

no a veru si uz aj stahujem Moc a Kouzlo od madam Byrne...lebo ma to velmi zaujalo, ze co sa to tam pise, hlavne ten mesacny kurz :)

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » sob, 16. srp 2014, 20:19

Tak to jsem rád, že toto téma ocenění i někdo jinej :D

Ano ano, já jsem se již zaměřil na to posílat lásku obecně, jak ty to nazýváš lásku univerzální :D Ale ze začátku jsem měl opravdu pojem láska vžitý trochu jinak :D Proto mi dělalo i problém posílat lásku ostatním mužům :D Ale podle mě, je to obojí láska téměř stejná, jen záleží na úhlu pohledu :D

Jinak na ulozto lze najít od stejné autorky i knihu s názvem tajemství :D Myslím ale že na základě této knihy byl natočen stejnojmený film :D

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » sob, 16. srp 2014, 21:37

díky oběma, že mi děkujete:-)))) To pozitivní co ze mě cítíš, to je asi nadšení a to máš i ty:-) Má to každý, jen to musí vypustit. S onou láskou jsem opravdu myslela tu univerzální, která se dá přirovnat k lásce mezi lidmi, lásce ke zvířeti, lásce k přírodě, lásce k "Bohu" at už v něm vidí kdokoli cokoli a také k lásce k nepřátelům..ale po čase přijdete sami na to, že nemáte nepřátele, že jde o přátele, kteří se vám snaží něco naznačit...jak uvnitř...tak venku!
Já žila v manželství s člověkem, který mě znásilňoval, vydíral, kradl mi penize na mateřské, tloukl mě a nakonec mě stloukl tak, že mezi kristem z filmu Umučení Krista a mou osobou v konečném zranění nebylo rozdílu. Teď sedí v jedné z nejtěžších věznic u nás a ještě pár let sedět bude. Dlouho trvalo, než jsem dokázala odpustit, pořád to nešlo..až do doby kdy jsem si uvědomila, že jsem si celý ten vztah přitáhla sama. Po tajemství jsem brouzdala dál a našla jsem knihu Miluj svůj život a tam psali, že se máme dlouze podívat do zrcadla a oslovit sama sebe s větou Miluji tě a přijímám tě takovou jaká jsi. Tohle jsem nezvládla, uhýbala jsem očima a celkově mi ta věta nešla z úst...nebylo mi při ní dobře. Manžel akorát vyjevil, co jsem si sama o sobě myslela někde uvnitř. Ukázal mi, že se sama nemám ráda. Až poté, co jsem tohle pochopila, jsem mu dokázala odpustit. Na této zemi je spousta lidí, kteří se podceňují a celkově na sobě hledají pořád chyby a nevěří si a nemají se rádi, jak pak může dopadnout rada Ježíše, miluj bližního, jako sebe samého?:-)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Pár otázek

Příspěvekod Tidus » ned, 17. srp 2014, 08:36

Někdy k odpuštění pomůže už jen pochopení faktu, že na světě dělá každý co může, aby se cítil šťastně. Cokoli co uděláme, děláme jen pro vlastní stěstí. I když nám někdo ubližuje, nebo třeba konkuruje v lásce. Když se na to podíváme z pohledu druhého, tak se jen snaží o štěstí, stejně jako my. Bohužel k tomu stále hledáme cestu a občas někdo zabloudí hodně daleko. A někdo zase nemá tu vůli odřeknout momentální blaho pro to dlouhodobé. Ale.... všichni se snažíme jak nejlépe dokážeme :)
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár otázek

Příspěvekod Turbo » ned, 17. srp 2014, 20:46

Elen: Nejprve bych chtěl vyjádřit lítost nad tím, co sis prožila :( Ale na druhou stranu veliký obdiv, jak ses s tim dokázala poprat a jak jsi silná! :-))) Ted si jen uvedomuji, jak je vlastne ten muj problem malickatej :) Vím, že by se nemělo mluvit negativně, ale bohužel z doslechu znám taky několik případů tohoto zacházení se ženami, byť tedy ne až takto krutých.. :( Člověk si pak říká, kam se na světě vytrácí láska, respekt jednoho člověka ke druhému.. :) Ale protože je špatné mluvit negativně, tak musím říct, že jsem rád za to, že na světě jsou i láskyplní lidé a věřím tomu, že jich je většina ;))) Navíc, bych chtěl ještě říci, že možná nelze hledat chybu pouze v sobě, i přestože jsem toho názoru, že to z pohledu "seberůstu" je to nejlepší co lze udělat :) Ale zase neříkám, vinit toho druhého, to ničemu neprospívá :) Nechci se v tom nějak patlat a ani se tě nějakým způsobem dotknout ;-))) Jen chci říct, to že ono vše není černobílý.. ;)

Tidus: Ano, všichni se snaží jít za štestím to je pravda :) A to, co bych nejméně chtěl je někomu štestí odepírat ;) Pokud bývalá přítelkyně bude beze mne štastnější, pak budu štastnější i já za to že našla štestí a přeju jí to :) Ve mne už právě jsou jen obavy, aby štastnější byla :) Ono, já mám oprávněné obavy, i přesto že je to muž nejspíše dokonalé postavy a ona si s ním rozumí :) Možná to zní egocentricky, ale proto bych asi měl ty oprávněné důvody trochu objasnit :D Nejde o to, že bych si myslel že jsem dokonalejší než ten její současný, ale jde o určitý "prorocký" sen, který se mi zdál před tím, než mne opustila :) A musím říct, že to, že mne nechala přišlo jako blesk z čistýho nebe, aniž bychom měli mezi sebou nějaké spory nebo mi to dala předem nějak najevo, proto vím že z toho tento sen nevychází (navíc byl co se týče síly zcela odlišný od jiných snů co mívám) :)) A podle onoho snu, je její budoucí vztah odsouzen k záhubě :) Ono je to možná jak ty píšeš: "někteří hledají cestu a občas zabloudí hodně daleko" :) Ale vím, že i tyto obavy vedou k tomu, aby se naplnily, proto se jich snažím vyvarovat, a myslím že úspěšně.. :))

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Pár otázek

Příspěvekod Tidus » pon, 18. srp 2014, 07:44

Taky jsem dříve přemýšlel tímhle směrem, ale nemůžes se tolik starat o štěstí ostatních. Nemůžeš někomu pomáhat, když si to nepřeje. Bohužel se její představa štěstí může lišit od tvojí. Třeba to bere jen jako zkušenost a nechce se vázat na jednu osobu delší dobu. Nekdo se po rozchodu zhroutí, a někdo jen pokrčí rameny a jde jinam. Starej se především o své štěstí. Pravděpodobně přehlížíš větší štěstí někde jinde :)
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Pár otázek

Příspěvekod Elen » úte, 19. srp 2014, 14:32

Přesně:-) jen bych dodala, pokud se ti zavřou jedny dveře, začnou se otevírat druhé:-)


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů