Camino de Santiago 2012

Moderátor: Srazy

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Camino de Santiago 2012

Příspěvekod ATA » pon, 09. dub 2012, 21:54

Camino de Santiago 2012


Měl by někdo zájem se přidat ?

zatím ještě nejsou žádné pevné plány

délka: cca 700-1000Km pěšky
doba: 71 dnů - 22.6. až 31.8.

cesta nejspíš hodně podobná té co se šla v 2010
camino del norte , camino primitivo , camino fisterrea + picos de europa

rozhodne bych se chtěl mrknout i do hor
Obrázek
Obrázek


Obrázek
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Camino de Santiago 2012

Příspěvekod loob » úte, 10. dub 2012, 17:43

Týýýýjo, tak to závidim!
Já jsem to šel minulý prázdniny, ale bylo to dost okleštěný, protože kamarád měl v háji koleno, takže toho moc neušel. Nakonec se na to vyprdl, jel domu a já to pak došel sám...

Rozhodně se tam plánuju někdy vrátit, ale zapřísáhl jsem se, že to bude až potom co se naučim Španělsky ;-) Už se učím, učím, ale ještě to neni ono... Každopádně si to užijte!
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Camino de Santiago 2012

Příspěvekod Jarda » stř, 11. dub 2012, 16:02

Rozhodně se tam plánuju někdy vrátit, ale zapřísáhl jsem se, že to bude až potom co se naučim Španělsky ;-)
Takže nejedeš jen kvůli španělštině? Máš s tím nějakou negativní zkušenost?
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Camino de Santiago 2012

Příspěvekod loob » stř, 11. dub 2012, 17:20

No přímo negativní zkušenost, bych to nenazval...
Ale díky tomu, že jsem neuměl Španělsky, tak jsem se tam nedokázal moc dorozumět. Anglicky umí fakt jen v těch největších městech a když budete mít štěstí, tak občas narazíte i na někoho na vesnici (třeba v informačním centre), ale jinak na AJ nespoléhejte. (Samozřejmě většina poutníků anglicky umí) No a díky tomu, že jsem se tam nedorozumněl, tak jsem přišel o jednu důležitou část z toho skvělýho zážitku, protože Španělé jsou velice přátelští a komunikativní... Jdete si takhle po vesničce a nějaká babička si s vámi chce strašně popovídat, ještě o to víc, když vidí že jste poutník. A to jsem ji jenom odvětil, že nerozumím a bylo to strašně na prd... A taky když jsem se pak sešel s ostatními na ubytovně, tak se tam taky mluvilo především španělsky, protože tam byla většina španělů, tudíž jsem byl celou dobu mimo dění... (Šel jsem těsně za koncem "sezony"). Samozřejmě když jdete a přidáte se k někomu, tak se bezproblému pobavíte v AJ... Ale ve skupině to prostě nešlo... :(

Vím že Sunny a ATA, tvrdili že Španělština neni nutná, protože se naučíš aspoň porozumět za pochodu... Já s nima ani nesouhlasím ani souhlasím, protože záleží na člověku. Kdo je kontaktní, otevřený a možná má trochu nadání na jazyky, tak se pravděpodobně fakt naučí porozumět a možná i mluvit. Bohužel to já nejsem...

Každopádně doporučuji umět aspoň základy Španělštiny ;-)

Jinak Camino je nádherný zážitek... Musím říct, že tu nádheru doceňuji až zpětně, protože díky tý jazykový bariéře, jsem se na konci Camina už docela těšil domu... Takhle zpětně asi i musím říct, že jsem na to uplně nebyl připravený, protože jsem si to neužil tak jak jsem očekával... Ale i tak mám na to nádherný vzpomínky a rozhodně to ve mě něco zanechalo :)
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Camino de Santiago 2012

Příspěvekod ATA » stř, 11. dub 2012, 18:27

No vnimal sem to podobně ta španelština byse hodila ale poste z lidma s ketrejma jsme si meli něco řict sme se vždy nějak doruzuměly .A vetšině španlu bylo docela jednu že jim řekneš neumim španělsky prostě to ignorovali a mluvily dál klidně 5 min :).

Nejvtipnější bylo se stratit ve španělské vesnici kde nikdo neuměl anglicky to chvilku trvalo se dorozumět.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Camino de Santiago 2012

Příspěvekod ATA » úte, 22. kvě 2012, 13:39

Obrázek

den 1 = 8KM (včer pláž francie)
den 2 = 23KM (zpatky do irunu , credencial,jidlo, noc pasai)
den 3 = 10km (pasai ,osada,pobřeží ,koupaní san sebastian)
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Srazy a setkání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů