Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Jaký máte názor na Vánoce?

Vyhovují mi tak jak jsou
3
13%
Měli by být více pohodové
9
38%
Byli by v pořádku i bez dárků
7
29%
Vánoce bych neslavil
3
13%
Jiný názor (můžete napsat)
2
8%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod Jarda » čtv, 16. pro 2010, 18:39

Právě mě napadla jedna věc ohledně vánoc. Všiml jsem si, že to jsou obrovský žně pro obchodníky (vím že to není žádná novinka), a proto do nás agresivní marketing hustí jednu reklamu za druhou, jen aby byli tržby co největší. Snad se média snaží lidem vsugerovat, že Musí kupovat svým blízkým dárky a když to neudělají, tak je to problém. A stává se i, že když se někoho zeptáte co chce k Vánocům a odpoví že nic a myslí to vážně,tak dostane stejně nějaký zbytečnosti. Mají to být svátky pohody, ale vypadá to, jako kdyby lidi šíleli... několik dní jsou ve stresu aby si mohli užít jeden den pohody.. a ten si možná taky neužijí, protože to budou chtít všechno perfektní a ten perfekcionalismus jim neumožní relaxovat. :lol: Uvedl jsem tu negativní věci, samozřejmě tu jsou i pozitiva.
Napadlo mě tedy udělat anketu, jaký na to máte názor vy? :-)
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod Arinat » pát, 17. pro 2010, 12:16

Jj komerce to je paráda, ta když někam vleze, tak to obvykle akorát pohnojí:-) Myslím, že Vánoce akorát podtrhují absurdnost dnešní společnosti. Svátky klidu a pohody se změnily v totální hon za slevami, nekonečnými směnami v obchodech, kdy každá prodavačka s hrůzou očekává Vánoce, protože zas bude trčet v krámě celé dny, lidé na sebe se kupící a ve frontách supící na sebe vrhají nevraživé pohledy v přeplněných a přetopených nákupních centrech, Kaufland který už v červenci prodává Mikuláše a v říjnu přichází s vánočními slevami, do toho stresující výlovy a násilné převážení, pomalé trápení chudáků kaprů, kteří jsou pak k potěšení celé rodiny majznuti paličkou a s výrazem naprosté spokojenosti spořádáni. Protože kapr to je přece symbol Vánoc! A tradice je tradice! Tradice je tradice , ale přesto se změnila. Dnešní Vánoce? Stresy s nakupováním dárků, zbaštit kapra, přecpat se cukrovím, reklamovat nevyhovující dárky, užít si ty vysněné, přecpat se cukrovím, ožrat se na silvestra, dát si předsevzetí, porušit první předsevzetí - už nikdy nebudu pít, zmrazit cukroví na léto - už i pes před ním prchá, vyhodit stromek, a zase hurá do zběsilé shonu a za chvíli podivení - To už jsou zase Vánoce, ten čas tak letí :D

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod Jarda » pát, 17. pro 2010, 13:36

Arinat: skvěle vystiženo :lol:
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod Pete » pát, 17. pro 2010, 15:14

Me hlavne na tomto vadi, ze lidi si celkove neumi uzit (vanoce, velikonoce, silvestra, narozeniny) bez znacne davky alkoholu, nejlepe co nejvetsi davky aby se mohl chlubit jak si to uzil (jen kvuli tomu ze se ozral az do nemoty) jako by bez alkoholu nemohla byt zadna zabava
Deus est Homo

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod nou » pát, 17. pro 2010, 15:37

co mi strasne vadi je ze aj v televizii zacnu chodit vianocne reklami uz v oktobri (10 mesiac). to ma uplne doziera. tym mi tie vianoce uplne znechucuju pretoze kym pridu tak som tym uz uplne presiteny. obchody taktiez. a po troch kraloch je chvilka klud a potom zase velka noc.

niekedy mam pocit ze robime vianoce pre vianoce.

k tomu pitiu. ked uz nic ine tak je skoda toho alkoholu ked potom clovek vydavi do zachoda :D .

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod woa » pát, 17. pro 2010, 18:45

Pete: možná máš pravdu......ale silvestra strávenýho s kamarádama v náledě bych nevyměnil :D :D :D
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod 122333 » sob, 18. pro 2010, 21:02

mě serou ti strašně pomalí lidi v obchodních centrech a v obchodech celkově. :)
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Anketa: Jaký je váš názor na Vánoce?

Příspěvekod ArMi » stř, 31. srp 2016, 14:42

Právě mě napadla jedna věc ohledně vánoc. Všiml jsem si, že to jsou obrovský žně pro obchodníky (vím že to není žádná novinka), a proto do nás agresivní marketing hustí jednu reklamu za druhou, jen aby byli tržby co největší. ...... :lol: Uvedl jsem tu negativní věci, samozřejmě tu jsou i pozitiva.
Napadlo mě tedy udělat anketu, jaký na to máte názor vy? :-)
Myslím, že všichni v tomto vlákně mají pocit, že s Vánoci je něco špatného.

Když se podíváte na film Zeitgeist (1.díl https://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU), tak tam je jasně vidět, že symbolika Vánoc je ryze astronomická. Jeshua ben Joseph se prý narodil 12.11. (dle historického zkoumání Spěváčka). O datu narození Ježíše se vedou spory i mezi křesťany: http://kristusjezis.cz/kdy-se-narodil-jezis/. Téměř jistě to nebylo o vánocích.
Pohádky o nějakém Ježíškovi do toho byly naroubovány uměle. To udělala Cézaro-Papistická církev: http://www.ragauian.cz/pravy-vyznam-nab ... du-krista/.

Nejdůležitější událostí je svátek slunovratu. A jako každý takový svátek má svoji energetiku a může pozitivně ovlivnit náš život - pokud se energie správně uchopí a zužitkuje. A právě v tomto období kulminují Vánoční přípravy a vrcholí nákupní šílenství. Takže v rámci celé planety se tento opravdový svátek podařilo zakrýt pro většinu lidí - alespoň křesťanského světa.

Dopuručuji na přečtení tento text: http://www.osud.cz/vanoce-reknete-letos-satanovi-ne je tam mnoho věcí k zamyšlení.

Lépe bych to nenapsal a tak přidávám několik citátů:
Znakem křesťanů, nebo znakem Krista, byla ryba. Je náhoda, že právě o Vánocích jich v rámci oslavy stovky milionů či miliardy povraždíme? Jistě ne.
24-12 je rovnou šest šestek. Šestka v našem Vesmíru symbolizuje ono proslulého Ďábla či Satana, ale jinak to není nic jiného než HMOTA. Hmota, do které byl uvězněn lidský duch. Proto je toto datum asi "nejpříhodnějším" pro rituály podobného rázu a záměru. Den, kdy se naše životodárná hvězda na 3 dny zastavuje a "umírá na kříži", aby se poté začala vracet.
Obrázek
Kdysi mě napadla taková básnička:
  • Cetelem cetelem,
    prachy Vám seberem,
    o všechno oberem,
    a to dokáže - jedině Cetelem.
Ano, i já když jsem byl malý, miloval jsem Vánoce. Jen jsem nevěděl, proč jsou lidé místo lásky k sobě tak nerudní... na ulicích, na silnicích, při přípravě štědrovečerní večeře...
Pro děti to může být opravdu nádherný svátek. Co se tak pamatuji před mnoha lety, tak máma uklízela a vařila jako o život a pak padla vyčerpáním. Byla z toho nervózní až hysterická. Tenkrát mi to zase tolik radosti nepřineslo.
Jistě, i Vánoce si můžeme užít. I v koncentračním táboře si to aspoň část lidí užívala. I v prudké sněhové bouři si lze vzít plavky a udělat piknik na pláži. Ovšem normální lidé ho raději udělají za svítícího Slunce a tepla. Pouze na Zemi děláme opakovaně pikniky z donucení a v tu nejméně příhodnou dobu.
Pokud bych se pokusil jen tak intuitivně popsat nejlepší oslavu slunovratu, tak ta by se nejvíce hodila ke zbavování již nepotřebných předmětů z domácností půd a sklepů. Potom by se hodila k meditaci a třeba při nějaké společné večeři zhodnotit minulý rok a udělat nějaký plán na rok nový.
Pro magičtěji založené jedince je vhodné kontaktovat živlové bytosti. Ony slunovrat slaví také a jsou v tomto období dostupnější. (Tohle psal pan Spěváček, s tím zkušenost nemám.)


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů